převodový poměr navijáku a vliv na úlovek (vláčka)

jaký je nejlepší převodový poměr na vláčení na našich vodách?
Autor diskuse: u.x.a. - Profil , 5.12.2015 dravci - techniky lovu

jaký převod je nejlepší

A) pomalý kolem 5:176%

B) rychlý kolem 6:124%

Od 5.12.2015 hlasovalo 74 čtenářů.

NIza - Profil | Pá 11.12.2015 10:07:24

Hunda >> chytej jak chceš, jestli Ti nevadí těžší naviják, tak s tím chytej, to je jen na Tobě. Já třeba na lehký sestavě na řeku mám 4000 exeler Z na prutu 2,9m do 28gr a menší bych nechtěl. A aby to bylo k tématu, tak pomalý převod s velkou cívkou má návin na jedno otočení kličkou cca 90cm, stejně jako malý ballictic, který mám na pstruhy.

    Nu.x.a. - Profil | Pá 11.12.2015 10:02:14

    Hunda >> ad ti poradí hraji..

      NHunda - Profil | Pá 11.12.2015 9:59:59

      Iza >> rozumím. Používám na vláčku spíše menší velikosti a tak jsem si řekl (poté, co jsem si ověřil, že mám pravdu já), že můžu použít větší naviják. Jen mi přijde nepoměr mezi velikostí navijáku (Jenzi NEXXOS 4500) a Shimano Symetre 240M prutem... Tak si to ještě nechám projít hlavou

        NHunda - Profil | Pá 11.12.2015 9:53:00

        u.x.a. >> co třeba klasický navijáky velikosti 6000 s cívkou 10000?

          NIza - Profil | Pá 11.12.2015 9:45:05

          Hunda >> nevím ale řekl bych že 4 ková daiwa má dost velkou cívku a ještě přijatelnou hmotnost na stovky hodu během pár hodin při bolenovlacce.

            Nu.x.a. - Profil | Pá 11.12.2015 9:45:03

            Hunda >> co je velký mělký naviják 14 " disk?

              Nu.x.a. - Profil | Pá 11.12.2015 9:39:23

              hraji >> proč se dělají závodní reely? nechtěj abych sem volal MM!!

                NHunda - Profil | Pá 11.12.2015 9:38:01

                Milí vláčkaři, přidám jeden dotaz, když už tedy víme, jak to s těmi převody je.
                Používáte někdo na rychlou přívlač (bolen) velké navijáky s mělkou cívkou (10000)? Napadlo mě, že délky hodů při přívlači jsou malé a mohlo by stačit pár desítek metrů. Navíc mělká cívka je lehčí

                  NPedro1 - Profil | Pá 11.12.2015 9:20:13

                  hraji >> Opět bez odpovědi na jednoduchou otázku.Jako obvykle.

                    Nhraji - Profil | Pá 11.12.2015 9:16:09

                    Pedro1 >> máš pravdu, Bachyho jsi v této otázce plně nahradil. Tečka.

                      Nrybomil - Profil | Pá 11.12.2015 9:13:31

                      u.x.a. >> závodní reel , to nějaký nový pojem ? že by třeba shitmano grand prix... :-)

                        NPedro1 - Profil | Pá 11.12.2015 9:10:46

                        hraji >> Jakto že to není úplně pravda.Toho vlasce se namotá na menší cívku více.Tak co na tom není pravda?
                        Tak jednoduchou otázku jsem Ti položil a opět žádná odpověď,jak bývá Tvým zvykem.
                        Stejně to dělal Bachy,taky si mlel to svoje a nebyl schopen odpovědět/nechtěl odpovědět na jednoduchou otázku.

                        Kdyby jsi včera pořádně četl,tak sis vččera nevymyslel 2 cm rozdíl na šířce cívky a nebavil se o něčem úplně jiném.

                          Nhraji - Profil | Pá 11.12.2015 9:04:24

                          u.x.a. >> u tebe ani nepředpokládám, že bys to pochopil, tudíž o tom ani nebudeme diskutovat

                            NxDanielS - Profil | Pá 11.12.2015 8:59:46

                            u.x.a. >> Tak na závody přece musejí být rychlý, ne? :-)

                              Nsmike - Profil | Pá 11.12.2015 8:45:43

                              Ja bych to teda s dovolenim opet otevrel tim, ze jak tady psal vcera tusim kolega dosec, rychlost stahovani nastrahy zavisi na tom, jak rychle tocis klickou navijaku:-)))

                                Nu.x.a. - Profil | Pá 11.12.2015 8:26:26

                                hraji >> Pedro má pravdu, proč se teda dělají závodní reely s rychlým převodem???

                                  NIza - Profil | Pá 11.12.2015 8:19:21

                                  afjee >> tomu rozumim, ale ta síla a životnost.

                                    Nafjee - Profil | Pá 11.12.2015 8:05:46

                                    Iza >> K tomu jsem se ještě nedostal, ale popravdě mě to ani moc neláká. Nějak se mi to nelíbí.

                                      Nhraji - Profil | Pá 11.12.2015 7:35:34

                                      Pedro1 >> ale to není tak úplně pravda. Opravdu vidíš jen to, co vidět chceš. Nejsi schopen a nebo ochoten, pochopit, že jsi napsal hloupost. A rozhodl ses bránit ji do konce světa. OK. Tvůj boj. Kerobova otázka o dokončené základní škole tímto získává na aktuálnosti.

                                        Nsmike - Profil | Pá 11.12.2015 6:24:56

                                        Tuto diskuzi stálo za to si přečíst:))

                                          Červené karty: fheavy