převodový poměr navijáku a vliv na úlovek (vláčka)

jaký je nejlepší převodový poměr na vláčení na našich vodách?
Autor diskuse: u.x.a. - Profil , 5.12.2015 dravci - techniky lovu

jaký převod je nejlepší

A) pomalý kolem 5:176%

B) rychlý kolem 6:124%

Od 5.12.2015 hlasovalo 74 čtenářů.

NBorek-kerob - Profil | Čt 10.12.2015 22:44:02

xDanielS >> no jasne, to je uplne to stejny...:-/
... a kdyz si obujes vetsi boty, pobezis rychlejc :-)

    NIza - Profil | Čt 10.12.2015 22:13:03

    afjee >> a co třeba zkusit multik? Je mu jedno co tam Dáš za nástrahu a stahuje a stahuje. Poměr nepoměr.

      NHonzaV - Profil | Čt 10.12.2015 21:18:56

      afjee >> jj, ja na tu verzi PG teda taky narazil az od velikosti 5000 ale tak mozna ze nekde z ameriky nebo z japonska se sehnat daji ...

        Npoldeci - Profil | Čt 10.12.2015 21:10:30

        afjee >> v európe ich veľmi nevidieť ale na 100% je pg aj v 4000

          Nafjee - Profil | Čt 10.12.2015 21:07:34

          poldeci >> Fakt? Já jsem to jednou kdysi hledal a poměrně i dost dlouho a na nic takového jsem nenarazil. PG až od velikosti 5000.

            Npoldeci - Profil | Čt 10.12.2015 21:06:12

            afjee >> robí sa pg, tj pomalý prevod aj v 4000

              Nafjee - Profil | Čt 10.12.2015 21:05:55

              HonzaV >> Já měl Spinfishera SSV 4500 a tahání třeba DT20ky na řece bylo naprostý utrpení. Nutno říct, že jsem to ale začal vnímat daleko víc, když jsem zkusil během chvilky podobné navijáky, jen s rozdílným převodem. Poslal jsem ho do světa a koupil něco jiného. Když jsem po čase opět zkoušel Spinfishera, tak jsem nechápal, jak jsem s ním mohl vydržet celou sezonu ...

                NHonzaV - Profil | Čt 10.12.2015 20:55:17

                afjee >> zalezi asi o jake konkretni situaci je rec - woblery typu Risto rap 8, Hornet 9, s tim taham lehce, bez problemu.... Ale samozrejme pritahnout treba Salmo Perch 12 SDR z 80m vzdalenosti uz solidni zdolavacka je a pomaham si prutem :-) ale to asi s jakymkoliv navijakem...

                  Nu.x.a. - Profil | Čt 10.12.2015 20:47:44

                  jen na okraj líbí se mi ten novej stradic HG ale na přívlač bych si ho nikdy nekoupil ale na položenou ano a jen proto abych rychle stahoval krmítka z dálky,jinak zustávám věrný cataně!!

                    NKlobasa1 - Profil | Čt 10.12.2015 19:25:28

                    PavelJ >> Teď jsi to rozsekl, debata se rozjede rychlostí světla:-))

                      NPavelJ - Profil | Čt 10.12.2015 19:17:51

                      Ještě k tomu průměru - s každým návinem se zvětší o 2x průměr vlasce a rychlost navíjení se zvětšuje. Teda jestli mi rozumíte :-)

                        NKlobasa1 - Profil | Čt 10.12.2015 19:13:38

                        xDanielS >> Ještě né a tos neměl ani říkat, teď když už mám nakoupeno z toho ani neusnu:-(( Hoď prosím odkaz, kdy kde a za kolik, začnu spořit s liškou:-))

                          NxDanielS - Profil | Čt 10.12.2015 19:12:36

                          u.x.a. - >> Milý pane u.x.o, vše odpuštěno, veškerá negativa v mé mysli vůdči Vaší osobě jsou pryč. Dlouho mě žádná debata tak nepobavila, jako tato. Děkuji :-D

                            NxDanielS - Profil | Čt 10.12.2015 19:09:21

                            Borek-kerob >> :-D Jojo, v autě když zařadíš vyšší kvalt, tak taky musíš hned přezout na vyšší pneu, jinak to rychleji nejede :-D

                              NxDanielS - Profil | Čt 10.12.2015 19:07:09

                              Klobasa1 >> A zaregistroval jsi šeptandu o plánované novince Shimano Catana Variátor? Podle rychlosti točení kličkou se bude automaticky zvyšovat převod!

                                Nafjee - Profil | Čt 10.12.2015 19:03:33

                                HonzaV >> A to se ti s tím woby s větším odporem tahají fakt dobře? Já to koupil jednou a naposledy. Kdybych to neměl možnost porovnat přímo u vody, tak nevěřím, že to je oproti navijáku s nižším převodem až takový obrovský rozdíl. Jsem ty woby zdolával spíš :)

                                  Nu.x.a. - Profil | Čt 10.12.2015 19:02:48

                                  Klobasa1 >> catana reel ma normální průměr cívky, nevím co se tu děje lidi tu snad chytají na disky z auta!!

                                    NKlobasa1 - Profil | Čt 10.12.2015 19:00:44

                                    u.x.a. >> Pokud někdo vlastní prut i naviják Shimano Catana, rozhodně nezáleží ani na jednom, ryby skáčou ven z vody sami:-))

                                      NBorek-kerob - Profil | Čt 10.12.2015 18:57:24

                                      Pedro1 >> dokoncils aspon zakladni skolu?
                                      Prevod je jedna vec, prumer civky druha. Ani jedna z techto ani jedna z tech dvou hodnot sama o sobe nema vyznam. Jdou ruku v ruce...

                                        NHonzaV - Profil | Čt 10.12.2015 18:56:52

                                        afjee >> jo :-)

                                          Červené karty: fheavy