převodový poměr navijáku a vliv na úlovek (vláčka)

jaký je nejlepší převodový poměr na vláčení na našich vodách?
Autor diskuse: u.x.a. - Profil , 5.12.2015 dravci - techniky lovu

jaký převod je nejlepší

A) pomalý kolem 5:176%

B) rychlý kolem 6:124%

Od 5.12.2015 hlasovalo 74 čtenářů.

Nafjee - Profil | Čt 10.12.2015 18:52:23

HonzaV >> Ty 4000ky SW se dělají jen s vysokým převodem ne?

    NIza - Profil | Čt 10.12.2015 17:59:42

    Ještě vás to baví?

      Nu.x.a. - Profil | Čt 10.12.2015 17:44:53

      musím zde vyzdvihnout Pedro1 protože on jediný to tu pochopil, jasně že záleží na převodu jen kreten napiše že záleží na průměru cívky!!

        NPedro1 - Profil | Čt 10.12.2015 17:15:01

        HonzaV >> Díky za info.

          NHonzaV - Profil | Čt 10.12.2015 17:11:48

          Pedro1 >> spokojenost maximální, nedám na ně dopustit, jsou jako nový a to jsem na údržbu lempl... mám dva kousky (tu starší verzi, někdy jí označujou jako 12) - tahám převážně plandy a pilkříky do 30g a potom woblery, včetně velkých hubokopotápivých modelů, takže občas dostane slušně zabrat ...

            NPedro1 - Profil | Čt 10.12.2015 16:55:24

            HonzaV >> Přesně tak:-)

            Akorát já se furt snažím bavit o podobně velkých navijácích.To že na naviják 5000 namotám při stejném převodu více než na naviják 2000 je jasné.To jsem nikdy a nikde nerozporoval:-)

            Ta 4000 BioSW,co máš,co na tom taháš a jak to snáší?

              NHonzaV - Profil | Čt 10.12.2015 16:38:36

              Pedro1 >> ježišmarjá, ty už to děláš schválně že jo? :-) ano, je to kvůli rychlejšímu převodu, tos chtěl slyšet?? - na cívku 2000 s rychlým převodem, namotáš na jednu otáčku kličkou prakticky stejně jako na na cívku 3000 s pomalým převodem (rozdíl návinu 2cm ) - ten rychlejší převod vykompenzuje menší cívku, takže ve finále je návin na jednu otočku kličkou téměř stejný... nikdo tu nepopírá že na převodu záleží, ale na velikosti cívky TAKY záleží.... o tom je řeč..... jak jinak vysvětlíš rozdíl v návinu na jednu otočku kličkou u třech různých velikostí cívky při stejném převodu (viz. můj příspěvek z 10.12.2015 14:14:46)

                NWillow - Profil | Čt 10.12.2015 16:31:42

                Fishky >> Šestinedělí,počítej.:-)))))))

                  NPedro1 - Profil | Čt 10.12.2015 16:28:34

                  Fishky >> To jsem ale nikde nepopřel.Od začátku píšu furt to samé,nevím jestli to tady čteš.
                  Od začátku píšu,že velikost cívky vliv na rychlost přitahování má,ale zanedbatelnou vzhledem k vlivu převodu na stejnou věc.
                  A opět se budu opakovat,bavím se o velikostně podobných navi.

                    Nkubas. - Profil | Čt 10.12.2015 16:27:57

                    Pedro1 >> To je fakt... Hádat se o nesmyslných pičačinách, to by šlo skoro všem :-).

                      NFishky - Profil | Čt 10.12.2015 16:27:39

                      Pedro1 >> Ty máš dneska krámy?

                        NPedro1 - Profil | Čt 10.12.2015 16:26:32

                        kubas. >> Co jinýho dělat na MRKu?:-)

                          NPedro1 - Profil | Čt 10.12.2015 16:25:49

                          hraji >> Výpočty kolegy níže kalkulují s cívkami z naprosto odlišných navijáků.Velikostně odlišných.
                          Což znamená že to s tím co se tady řeší nemá nic společného.


                          Ale přesto se Tě zeptám,jak je možné to,co jsem psal níže?
                          Že na navi velikosti 2000 s rychlým převodem namotám na jedno otočení více vlasce,než na navi velikosti 3000 s pomalým převodem?Přičemž ta cívka na velikost 3000 je mnohem větší.

                            NWillow - Profil | Čt 10.12.2015 16:24:52

                            Pedro1 >> Jó Bachy,ten nám teď chybí

                              NFishky - Profil | Čt 10.12.2015 16:23:50

                              Pedro1 >> Děláš si čurynu z Bachyho, ale máš k němu našlápnuté :) ne a ne si přiznat, že když se násobí dvě čísla, tak záleží na velikosti obou...

                                Nkubas. - Profil | Čt 10.12.2015 16:23:22

                                Pedro1 >> Tak jasně, ale proč bych se o tom měl proboha dohadovat tady? Nepochopitelné pro mě...

                                  NJaLi - Profil | Čt 10.12.2015 16:22:46

                                  kubas. >> Tak ono by to zase byla asi nuda, kdyby to bylo moc lehký :)

                                    Nkubas. - Profil | Čt 10.12.2015 16:21:47

                                    JaLi >> Nebude no. Blbý :-).

                                      NPedro1 - Profil | Čt 10.12.2015 16:21:33

                                      kubas. >> Jenže ono je potřeba taky dopsat,která z těch dvou věcí to ovlivňuje hodně a která minimálně.
                                      To se dá taky dopsat to co psal někdo níže,že je třeba dopočítat zakřivení návinu a jeho utažení na cívce,aby to jako bylo echt Bachyovský.

                                      Taky se dá napsat,že chuť guláše ovlivňuje druh použitého masa a druh vařečky použitý na míchání.

                                        NJaLi - Profil | Čt 10.12.2015 16:20:47

                                        kubas. >> Na počet ulovených ryb to stejně nebude mít vliv co :D

                                          Červené karty: fheavy