- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
tip na MH - H feeder pro sirsi pouziti
Rád bych si v Brně obešel všechny prodejny, pruty osahal a zkusil, ale to si z prac.důvodů nemůžu dovolit. Proto potřebuju pár tipů, na které se zkusit zaměřit, a jít tak po konkrétních modelech.
Jelikož Light i Medium už vlastním, chci doplnit o MH až H.
Chytané by bylo na přehradě místo klasické položené s method krmítkem, klasika průběžka s košíkem (60 - 80g bez futra?) na Svratku, Dyji, možná Moravu do 20 docházek za rok a jeden až dva týdny v roce na soukromáku s obsádkou kaprů a jeseterů nemalých rozměrů jako třetí prut.
Cílová ryba dle vody velký cejn, kapr, parma, možná amur, případně ten jeseter.
Naviják pro něj zatím nemám, ale předpokládaný kmen.vlasec 0,22 - 0,25.
Líbila by se mi semiprabola až parabola, v délce 3,60 - 3,90. Nechci tyč k rajčatům,ale ani úplnou parabolu. ( pozn. úplně mi není jasný pojem rychlý prut).
Vybírat přes net nehodlám, popiskům úrodejců moc nevěřím, cennější jsou pro mě zkušenosti s vybavením od vody.
Cena ideálně do 2500,- max do 2800,- Do navijáku plánuju dát cca do 2500, musím se s komletem vejít do 5000,-
Pokud máte někdo vybavení, který se alespoň blíží mě představě a případně i foto, budu rád za Vaše komentáře.
Díky, Jakub
- Zobrazit zápisy s fotkou.
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám... - Zobrazit jen s poděkováním.
- Zobrazit nejlépe hodnocené.
4x v oblíbených a 4x v ignorovaných.
Nnumen - Profil | St 6.1.2016 21:15:51
NJAJAK - Profil | St 6.1.2016 21:11:31
po naplnění má kolem 120g.Měl tam pěkný válec.Házel na maximum kolem 150 m.Na 3,90ku dal 30g krmítko a házel kolem 130 m.Tahem můžeš naložit víc.On používá kmen 0,20 a šokovku.Měl jsem od kormorána specimeny 3,90 do 150g.Troufl jsem si snima házet tu velkou raketu a vydržely.Házel jsem ji tahem kolem 60 metrů.Tyto pruty mají na víc,ale to je čeká až letošní sezonu.
Nnumen - Profil | St 6.1.2016 20:32:43
NJAJAK - Profil | Út 5.1.2016 22:25:06
100 až 130 metrů,podle situace.Mám i mivarďáky Vizion i dříve Aeron,dnes Daemon.Mám radši delší pruty,takže 3,90m.Od Gabora mám jeden 3,90 a dva 4,20m.Ta 4,20LC je už opravdu extrém.Ten jsem chytal jeden víkend,takže je ještě brzo na nějaké závěry.Vyhovuje mě 3,90LC,možná koupím ještě jeden.
NJarda Š. - Profil | Po 4.1.2016 22:14:25
Naguirre - Profil | Po 4.1.2016 19:12:25
Pre mna je zahada, ze tie Gaborove pruty su tak lacne, ak su alebo mali by byt kvalitne, ako o nich vravia... Za cenu cca 80 €,,kym na eshopoch beznr pruty od Mivardi ci Shimana v porovnatelnej gramazi zacinaju od 100 €...
NquietJT - Profil | Ne 3.1.2016 17:10:38
Nakonec jsem se jeden den utrhnul dřív v práci, zastavil se v několika prodejnách a pár proutků osahal(cca 10 ks) z toho, co bylo k dispozici, nakonec zvítězil SPRO Premium heavy, ve 3,60.
Tak sem zvědav, jak to s ním bude u vody, poté můžu případně poreferovat.
NPetrSkacelik - Profil | So 14.11.2015 10:36:00
Nfheavy - Profil | Čt 12.11.2015 17:20:46
NxDanielS - Profil | Čt 12.11.2015 17:09:26
Nfheavy - Profil | Čt 12.11.2015 15:39:20
NxDanielS - Profil | Čt 12.11.2015 7:12:04
Nfheavy - Profil | St 11.11.2015 15:51:07 - SKVĚLÝ ZÁPIS!
Nroviste - Profil | St 11.11.2015 8:38:54
vládne opravdu hodně a je krásně citlivý,dlouhé a přesné náhozy,jen má rukojet dělanou jako kaprák.
NHovy - Profil | St 11.11.2015 0:58:19
NP.&.S. - Profil | Út 10.11.2015 12:24:55
Nnumen - Profil | Po 9.11.2015 20:22:58
NquietJT - Profil | Po 9.11.2015 20:09:49
Nnumen - Profil | Po 9.11.2015 18:33:06
NxDanielS - Profil | Po 9.11.2015 18:23:58
Nnumen - Profil | Po 9.11.2015 18:18:01
NxDanielS - Profil | Po 9.11.2015 17:24:04
Nnumen - Profil | Po 9.11.2015 10:25:34
Rozhodně za tech +-1700 Kč hodně pěkný proutek.
NxDanielS - Profil | Po 9.11.2015 8:12:22
Nnumen - Profil | Po 9.11.2015 7:57:05 - SKVĚLÝ ZÁPIS!
Včerejší nej ryba na ten prut.dal jsem my zabrat.měl jsem 0,22 durch. Moc jsem se s tím nemazlil... :-)
NJunior2 - Profil | Ne 8.11.2015 20:13:56
NRomiss - Profil | Ne 8.11.2015 20:01:09
http://www.pescanetwork.it/forum/index.php/topic/71772-trabucco-selektor-xs-master-feeder-360mp/
NquietJT - Profil | Ne 8.11.2015 19:24:10
Za foto diky, vzhledem k cene kolem 2000, za kterou jsem je nasel na netu, se o ne budu zajimat vic.
Vedel bys, jestli je na fotce ten Daiwa Procaster 3,9m do120, nebo 150 g?
NFilipVydra - Profil | So 7.11.2015 23:04:35
NFilipVydra - Profil | So 7.11.2015 23:02:35 - SKVĚLÝ ZÁPIS!
NColasrumem - Profil | So 7.11.2015 19:20:34
NquietJT - Profil | So 7.11.2015 19:00:58
Feeder chytam myslim 4.sezonu. Porad postupne zjistuju, co a jak funguje, porad se mam co ucit... Na tech cca 20 dochazek za rok povazuju proutek za 3000+ prozatim hodne luxusni, navic kdyz chytani s heavy nemam ozouseny. Spis budu volit neco z bazaru nebo vyprodeje kolem 2000-2500, a cas ukaze, jakym smerem se budu ubirat, a podle toho se pak vybavim.
Cast vybavy mam od zacatku mych pokusu chytat(zacinal jsem jako samouk kolem 12 let), tj jeste z minulyho stoleti, a porad funguji. Mam tuseni, ze s dnesnimi vyrobky se takove zivotnosti nedockam...Ale prubezne doplnuju a obmenuju
NJAJAK - Profil | So 7.11.2015 18:40:17
koupil jsem SPRO Team feeder Master Carp LC.by Dome Gabor 390 LC 50- 170 .Ta vrhací zátěž vypadá hodně,ale je to paráda.Mydlím s tím kolem 100 metrů( 60g,method krmítka),kmen 0,23 a parádní zdolávačka.Mám ho i ve 4,20,ale to už je extrem.Tam už musíš při náhozu opravdu zabrat.
Naviják spíš větší,já tam mám FOX 10 000 s baitem,cena kolem 1600.Prut cena kolem 3300.
Pru je k mání v e-shopech na slovensku.
NColasrumem - Profil | So 7.11.2015 18:35:12 - SKVĚLÝ ZÁPIS!
NquietJT - Profil | So 7.11.2015 18:19:57
Dnes jsem byl u vody s tim svym Lightem od Shimana a mediem od Mivardi, na oboji vytazeny cejni a plotky do 25 cm-Shimo v parabole plnej ohyb k rucce, medium- ryba byla citit, ale o zazitku to nebylo(s peletkou jsem taky na nem zkousel nasadaka, ale ten se neukazal). Jemnejsi pruty mam, chci neco festovniho, na co bude spoleh, proto bych zvazoval v pripade Delphinu Magmy to medium.
Vetsina prutu, co ostatni radili, jsou na strope cennovych moznosti, cekal jsem i zastupce kolem 2000, co by mohl odpovidat. Neverim, ze slusny prut musi stat 3000 a vys
NColasrumem - Profil | So 7.11.2015 17:53:28
NRybkin - Profil | So 7.11.2015 17:00:02 - SKVĚLÝ ZÁPIS!
Standartně jsou k němu dvě špice,jedna fídrová se špičkou 4oz a druhá kaprová.K te fídrové se dá dokoupit ještě 3oz a udajně i 2oz.S tou 3oz se dají chytat i cejni v nadjezí tu dvojku jsem nekupoval,přijde mi k takovemu prutu nanic
NRybkin - Profil | So 7.11.2015 16:43:41
¨Já mam Daiwa Theory barbel 2.25lb a nenašel jsem na nich nic špatně
NquietJT - Profil | So 7.11.2015 16:37:49
Rozumim myslence, ale o peti parech prutu si muzu leda nechat zdat...:)
NquietJT - Profil | So 7.11.2015 16:35:47
Ja nikdy nepobral "nahradni spice" zatim jsem na trech feedrech nezlomil ani jednu(a ze zacatky byly tezky), spis volim tu, kterou usoudim za vhodnou, ale to je zase spis narazka na prodejce
NquietJT - Profil | So 7.11.2015 16:31:21
NquietJT - Profil | So 7.11.2015 16:29:36
NquietJT - Profil | So 7.11.2015 16:29:01
NColasrumem - Profil | So 7.11.2015 10:41:34
NxDanielS - Profil | So 7.11.2015 10:26:59
NquietJT - Profil | So 7.11.2015 10:05:12
Za ty leta jsem vystridal urcite vic navijaku nez prutu,chci radsi vic do prutu,navijak pro me neni az tolik podstatny
NBigD - Profil | So 7.11.2015 9:06:07
NxDanielS - Profil | So 7.11.2015 9:03:51
NxDanielS - Profil | So 7.11.2015 9:00:45
NBigD - Profil | So 7.11.2015 9:00:17
A naviják bych mu tam dal Naviják Daiwa Megaforce-A 3000. Než ho utahá, bude mít na lepší.
Nherak - Profil | So 7.11.2015 8:52:23
Jelikož jsem dlouhodobě spokojen s blanky a servisem /náhr.špice/ od Trabucca, naskytla se příležitost na koupi Trabucco MRX-V 125/390 MH a osadil ho Fin-nor Lethal 40,kmen 0,22
Sestava je krásně vyvážená, blank pracuje excelentně, je radost s ní zdolávat.
Můj tip zní: neukvapuj se,vyčkej - během zimy /jara/ zde na bazaru koupíš výborný prut /naviják/ v tvé cenové relaci.
P.S.I nižší řadu od Trabucca /Erion,Selektor/ bych se nebál s klidným svědomým doporučit....
NxDanielS - Profil | So 7.11.2015 8:51:12
NxDanielS - Profil | So 7.11.2015 8:49:26
NBigD - Profil | So 7.11.2015 8:47:04
Chtěl MH až H, ale žádnou tyč k rajčatům...
Výběr je velký, i když to cenovkou se poněkud zužuje... výš bych šel asi do Sygnum XPS Competition 3,90m MP 125g a vzal pro začátek levnější naviják, když už má ten limit...
NMartin02 - Profil | So 7.11.2015 8:45:30
Nvydra Lucky - Profil | So 7.11.2015 8:38:18
NBigD - Profil | So 7.11.2015 8:21:25
Selektor XS Master Feeder 3,60 MH 90g jsem v ruce měl a za tu cenu je to obdivuhodný kousek.
Pak je dělají i ve verzi ,,multi feeder", kdy jej můžeš prodloužit na 3,90 podle potřeby.
Kde to žije - feeder
ÚtNFeederařina na řece 64304
ÚtNPickermánia-ultra light fishing 49055
PoNFeeder v okolí Zlína 4581
PoNGURU - vše kolem téhle značky 6269
NeNKlub fanoušků SPRO+Döme Gábor 5730
NeNS feederem na kapry 96912
. . . NDrennan - zkušenosti, rady, tipy 1367
. . . NKlub Fanoušků Feederů Daiwa. 10512
. . . NKorum - vše kolem téhle značky 9590
. . . NPreston - vše kolem této značky. 4055
. . . NRohlikove boilie - vyroba 107
. . . NJihočeská Feederliga . 9457
Co je nového - feeder + obecné
PáNBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
StNBleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . NBleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . NBleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
. . . NBleskovka: Záhada ryby, která žije 100 000 let bez samců, vyřešena!
. . . NBleskovka: Kvalitu vody v lipenské přehradě podle studie ovlivňuje fosfor z rašelinišť
Oznámení - feeder
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Kalendář akcí - feeder
26.6.24h závod dvojic na Vojtově...
27.6.Zámecký pohár Opočno - dospělí
28.6.Zámecký pohár Opočno - děti
4.7.Feeder Talian 2
4.7.Malovidy - jednotlivci (feeder)
4.7.IV. hnanický feeder cup 2026...
11.7.Feeder 1×1 Talian
17.7.1 místo 60000 2×20 hodin Talian
18.7.Dobřany - Noční rybářské závody
1.8.Noční rybářské závody v Lišicích...
Doporučujeme e-shop
GScarp.cz
Rádi Vás kdykoli uvítáme na našem internetovém obchodě rybářské potřeby a nově i v naší kamenné prodejně. V našem...


















