Ryobi Zauber vs Ryobi Arctica vs Spro Red Arc

Zdravím, chcem si kúpiť naviják na prívlač, hlavne na šťuku a zubáča. Rozmýšľam nad Ryobi Zauber 4000, Ryobi Arctica 4000 a Spro Red Arc 10400. Neviem sa rozhodnúť, ktorý zobrať. Čo by ste mi poradili? Ďakujem.
Autor diskuse: lubosb - Profil , 17.10.2015 dravci - náčiní, doplňky
100 nových příspěvků od Vaší poslední návštěvy. (Začít číst od prvního z nich.)

NAzeal - Profil | St 30.12.2015 16:43:31

Wipe >> je to abu garcia revo s ? ak ano, aku velkost si bral a ako si s nim spokojny? dik

    NWipe - Profil | Út 27.10.2015 18:27:37

    tak to dopadlo trošku jinak,ale podzimní gumovačku to snad vydrží.

      Nnofish - Profil | Po 26.10.2015 20:57:43

      Wipe >> aha :-)
      Tak sháněj servis :-) Ty navijáky si myslím za to stojí, pokud je oprava v řádu stokorun.

        NWipe - Profil | Po 26.10.2015 20:54:58

        nofish >> Nn.je to 2000 a slíbený kopanec do ri..,jestli je pustím jinde:(

          Nnofish - Profil | Po 26.10.2015 20:12:48

          Wipe >> Jestli máš třicítku, tak ti přispěju na nový navi tím, že beru cívky :-)

            Nlexo - Profil | Po 26.10.2015 19:57:23

            kura11 >> no veru asi budem muset zarubat ..... ja som penn trepol len tak neviem nepoznam tie navyjáky :D ale mne ten nový zauber cf fakt ide na hovno ťažšie ako starý čo ma čosi odkrutene a ložisko pod rolničkov vydáva pazvuky na obidvoch.

              Nkubas. - Profil | Po 26.10.2015 18:00:15

              Char >> Tak zase co od toho čekat že... Od navijáku za trojku čekám to, že vydrží pár sezon a pak půjde na feeder :-). Takto to beru já. Je to spotřební zboží, to se nedá nic dělat...

                NChar - Profil | Po 26.10.2015 17:56:46

                kubas. >> AP Poweru bych věřil, ale nevim jestli by se ještě sehnal v 5000, mám Arkticu 4000 na těžší vláčku a šlape už pár let

                  Nkubas. - Profil | Po 26.10.2015 17:44:30

                  Char >> To ukáže čas :-). Jako nedělám si iluze, ale něco by to vydržet mohlo...

                    NChar - Profil | Po 26.10.2015 17:40:44

                    kubas. >> Taky jsem koukal po klasickym AP Poweru 5000, tan Slar má odlehčený vnitřnosti a nevim jak ta slitina bude mít dlouhou životnost.

                      NWipe - Profil | Po 26.10.2015 17:03:46

                      vyčištění a promazání už proběhlo 2x, po nějaký době se problém vrátil.Má už dost vakl na překlap.a dotáhnutí nepomáhá,při zatížení jsou střeva už dost cítit ,další sezonu už ji trápit nechci.Pujde na ul.tam ještě něco odtočí.

                        Nkubah - Profil | Po 26.10.2015 16:46:21

                        Wipe >> tohle by neměl být problém servisovat...

                          NCalex - Profil | Po 26.10.2015 16:45:24

                          Wipe >> Nemáš to jen přemazaný?

                            NŘízek 5,125 - Profil | Po 26.10.2015 16:45:20

                            Wipe >> takhle mi sme tam blbne zauber, prý rozebrat a vyčistit ložisko pod rotorem.
                            u stradicu to pomohlo.

                              NWipe - Profil | Po 26.10.2015 16:44:18

                              Řízek 5,125 >> přesně.ale má už celkově dost odmakáno,.

                                Nkubas. - Profil | Po 26.10.2015 16:42:34

                                Pellets >> Někdy určitě, teď ho nemám u sebe...

                                  NPellets - Profil | Po 26.10.2015 16:39:42

                                  kubas. - >> můžeš prosím změřit průměr cívky na odhozové hraně ?

                                    NŘízek 5,125 - Profil | Po 26.10.2015 16:28:13

                                    Wipe >> jak ti vodešla? protáčí se rotor zpátky, i když je zarážka "zaplá"?

                                      NWipe - Profil | Po 26.10.2015 16:23:32

                                      Zdravim ,odešla mi na Arctice zarážka zpět.chodu a potřebuju náhradu.Pokukuji po Sh.Biomaster nebo D.Ballistic:vel.2500:má někdo zkušenost?sor.že jsem to sem vecpal, nevim po čem sáhnout spíše:)Na proutek 270. 20g.na gumky.

                                        Nkubas. - Profil | Po 26.10.2015 15:27:45

                                        Willow >> Není zač ;-). Rádo se stalo.

                                          NWillow - Profil | Po 26.10.2015 15:26:43

                                          kubas. >> Dík moc.

                                            Nkubas. - Profil | Po 26.10.2015 13:53:30

                                            Willow >> Nn, 5000 je poslední velikost, co tu kouli nemá, od 6000 výš už tam je.

                                              NWillow - Profil | Po 26.10.2015 13:32:13

                                              kubas. >> Dík,tenhle jsem držel u Adlera v ruce(4000),jsem myslel jestli nemáš toho s tou koulí.Taky se mi zdál solidní.

                                                Nkubas. - Profil | Po 26.10.2015 13:19:09

                                                Willow >> 5000. Ne, má to takovouto kličku, mně se drží parádně.

                                                http://www.adler-wft.cz/adler-wft/eshop/6-1-Navijak​y-RYOBI/0/5/1979-RYOBI-AP-POWER-SLAR-5000

                                                  NWillow - Profil | Po 26.10.2015 13:15:46

                                                  kubas. >> Velikost máš jakou ,to má tu kuličku na kličce.Dík.

                                                    Nkubas. - Profil | Po 26.10.2015 13:12:02

                                                    Pellets >> Rozdělané jsem to neměl, údajně to má mít o něco lepší pajšl jak Zauber, ale reálně fakt nevím zatím...

                                                      NPellets - Profil | Po 26.10.2015 13:08:11

                                                      kubas. >> Díky. Teď jsem vyslechl povídání o vnitřku. Prý zauber s drobnými odlišnosti,třeba jiné ložisko.

                                                        Nkubas. - Profil | Po 26.10.2015 12:44:44

                                                        Pellets >> Mám ho pár měsíců a používám ho na středně-těžkou vláčku. Pletenka 0,23mm a 0,28mm vlasec. Za mě zatím spokojenost. Foto vnitřku nemám, kamarádovi ho dám až po sezóně, ať na to mrkne :-).

                                                          NPellets - Profil | Po 26.10.2015 12:00:32

                                                          Ryobi AP Power. Máte někdo nějaké zkušenosti,foto vnitřku ?

                                                            NŘízek 5,125 - Profil | So 24.10.2015 0:46:47

                                                            mastrof >> z itálie:-)

                                                              Nmastrof - Profil | Pá 23.10.2015 17:03:16

                                                              Řízek 5,125 >> odkud jsi bral toho atlantise? taky by mě zajímal, ale našel jsem ho jen v italii;)

                                                                NŘízek 5,125 - Profil | Pá 23.10.2015 15:53:03

                                                                kura11 >> ted už ne:-)

                                                                  Nkura11 - Profil | Pá 23.10.2015 6:49:28

                                                                  Řízek 5,125 >> a cenovy rozdiel raz taky..

                                                                    Nnofish - Profil | Pá 23.10.2015 3:33:30

                                                                    Borek-kerob >> aha, takze evergreen . Prosazujes to co mas... :-)
                                                                    Hele nebudu se uz rozepisovat. Je ti reknu ze na matku mota i stradic, kdyz vezmu ze uz mi to jednou udelal a red ani jednou....

                                                                      NŘízek 5,125 - Profil | Čt 22.10.2015 23:44:21

                                                                      eh, malá poznámka, koupil sem si ten penn Atlantis 5000...
                                                                      nuže-vule na kličce nula, při navíjení težší věci z dálky člověk neví, že navíjí težší věc z dálky,
                                                                      paruky nula,
                                                                      nemám moc věcí na srovnání-ale technium mgs 4000 se může jít zahrabat,
                                                                      zauber 4000 i zalt arc 4500 (745xs) jsou proti tomu pennu takový dětský hračky, prostě namotávátka....

                                                                        Nkura11 - Profil | Čt 22.10.2015 23:21:52

                                                                        Palusko >> ja len ze zauber mi prisiel lepsi ako tie peny..

                                                                          NBorek-kerob - Profil | Čt 22.10.2015 23:08:01

                                                                          nofish >> me do ruky nesedne, v zime studi, s tou sprckou se drzi este hur. Klony zaubera jsou zbytecne tezky, nechapu k cemu je telo navijaku ze slitiny tohoto typu. Kompozit (a rikej tomu klidne plast) je vhodnejsi - lehci, pruznejsi, odolnejsi a neni v zime tak studenej. U nekterych verzi klonu me vadi ta nevzhledna plastova bambule u rolnicky, ktera je zbytecna a zvysuje rotujici hmotu a dela z rotoru vetsi "setrvacnik" nez je nutne. Motani snury na matici brzdy je uz taky evergreen. Na druhou stranu po mechanicky strance je to celkem ok, slusne udelany a vydrzi dost. Nicmene ja osobne musim mit z ty veci komplexne dobrej pocit, coz klony zaubera bez ohledu na barvu nesplnuji. Mel jsem jich rozebrano desitky a v podstate se neserou, ale z myho pohledu tam je uz od zacatku dost veci, kuli kterejm bych si to nekoupil. Proto doporucuju tu daiwu, je v detailech mnohem propracovanejsi, uzivatelsky prijemnejsi a vnitrnosti jsou minimalne na stejny urovni. Sam daiwy pouzivam a to vsech cenovych kategorii k plne spokojenosti za vsech podminek. Jinak at si samozrejme kazdej toci cim chce...

                                                                            NPalusko - Profil | Čt 22.10.2015 21:29:40

                                                                            kura11 >> Mam aj zaubery aj tie penny (sargus, battle, spinfisher) no a oboje je dobre :) Len penn je urceny na kusok tazsiu vlacku aj ked mensie velkosti maju uplne beznu vahu, napriklad u sargus sa dramaticky lame hmotnost pri velkosti 4000 kde je raz taka ako 3000ka.

                                                                              NRytíř - Profil | Čt 22.10.2015 20:03:52

                                                                              přesně tak chlapci.Neladí mu s kajakem:-)

                                                                                Nkubah - Profil | Čt 22.10.2015 20:00:13

                                                                                afjee >> tak, do ruky padne perfektně

                                                                                  Nafjee - Profil | Čt 22.10.2015 19:56:09

                                                                                  nofish >> Moc nechápu, co se Borkovi na tom tvaru nezdá. Tam snad není nic, co by mohlo vadit při držení. Že je kovová a v zimě studí, to je druhá věc, ale tvarově v tom nevidím jediný problém.

                                                                                    Nnofish - Profil | Čt 22.10.2015 19:04:04

                                                                                    Borek-kerob >> A věříš tomu, že ten debilní tvar může někomu vyhovovat? Ten naviják je úplně v pořádku a silově je daleko lepší, než třeba ta tebou zmiňovaná daiwa, už podle toho, co vím, že dokáže utáhnout.
                                                                                    To, že něco nepoužíváš, neznamená, že je to na houno.
                                                                                    Kdyby ten naviják stál tak moc za ho*no, už dávno bych ho neměl a ani náhodou neměl i další *-arcy a všechny v pohodě.

                                                                                      Nkura11 - Profil | Čt 22.10.2015 13:04:21

                                                                                      lexo >> mal som klon ryobi na klasicku vlacku stuka, zubac dragon a vcera som pozrel ze mal 7 rokov odkutenych, nebol uz tichy aj obcas sli pazbuky ale stale slapal a kurbloval na pohodu, predal som ho za dvacku este, este nieco dotrepe, teraz mam zaubery dva a po sezone sa mi akurat rozbehali, idu ticho a ako hodinky perfektne.. na nejaky pazvuk sa mozem vykaslat a tie penn to suktore?? sargus?? kilove navijaky s nie prilis oslnivym navinom a ani bohvie akym chodom?? podla mna do 100 e su naj drzaky prave zauber alebo red.. nic ine by som neodporucal na stuku, zubaca.. snad ti dalsie nebudu suchotat len to budes musiet asi kusok vyssie zarubat, hodne vyssie aby ti navijak nevidal ani hlasok a krutil ako zamat.. :-))

                                                                                        NBacha - Profil | Čt 22.10.2015 12:45:52

                                                                                        Soulfish >> Mam na Sportexu 2,7m starého Stradica, ale zdá se mi příliš rychlý a možná i zbytečně velký. Jenže 2500ka se mi zdá na tak dlouhý prut malá. Vyzkouším to.

                                                                                          NTransalp2 - Profil | Čt 22.10.2015 12:37:48

                                                                                          Všechno je to stejné .. vzal bych to podle toho jak se mi kterej líbí ..))) Při těch cenách ti jeden odejde , koupíš novej .. Už není doba mít doma něco 30 let a pořád to bude chodit jako za mlada .. třeba Sigmy od Shakespeare .. Filigránský jsou třeba Exage , vzhledově super ale s větší gumou , wobem , rybou se nadřeš ..)) Ryobi jsou silnější v převodech .. Za sebe uznávám kovové SPRA , cenově jsou níž než sestry od Ryobi a v podstatě totožné ...

                                                                                            NSoulfish - Profil | Čt 22.10.2015 12:21:20

                                                                                            Bacha >> fin-nor inshore třeba..? ale tam už se bavíme tak o 3k..

                                                                                              NBorek-kerob - Profil | Čt 22.10.2015 11:30:24

                                                                                              Bacha >> třeba Daiwa Freams. Tu bych osobne upřednostnil před všema klonama Zaubera.

                                                                                                NBacha - Profil | Čt 22.10.2015 10:12:58

                                                                                                Borek-kerob >> Kde? Taky řeším navi na vláčku.

                                                                                                  NBorek-kerob - Profil | Čt 22.10.2015 9:52:07

                                                                                                  Si nevyberes... všechny tři jmenované navi jsou stejná bída... snad jen Red Arc z řady vyčnívá - má nejdebilnější tvar madla kličky, jaký kdy kdo na naviják umístil. Poradil bych ti poohlédnout se jinde...

                                                                                                    NHawk123 - Profil | Čt 22.10.2015 9:10:31

                                                                                                    Ecusima 2000 - Mám jí pátým rokem, trochu šustí, ale taky už jsem jí párkrát koupal. Za tu dobu asi 2X mazaná.
                                                                                                    Za ty peníze mnohem lepší kup než exage 2500 - ten se mi za tejden podělal.

                                                                                                      NPstruh27 - Profil | Čt 22.10.2015 8:11:31

                                                                                                      lexo >> ja som Ecusimu mal ako náhradný naviják na pstruhovku a po pár vychádzkach bola na nepoznanie :-P chod už nebol zďaleka hladký, riadne to v nej šuchotalo .... ale bola kupovaná 2013 - Ty si ju mal ešte z čias keď sa veci zrejme robili kvalitnejšie :-)

                                                                                                        NKHfisher - Profil | Čt 22.10.2015 7:57:59

                                                                                                        Bacha >> Dobré navijáky nejsou nikdy ve výprodeji za 50%. Za mě tedy Ryobi Arctica a Ryobi Zauber. Ty si cenu drží, slevu za ně nikdo nedává, protože kvalitu netřeba slevňovat.

                                                                                                          Nlexo - Profil | Čt 22.10.2015 2:46:33

                                                                                                          kura11 >> neviem ešte som sa nad tým nezamýšlal ale asi by som radšej pridal na peniaze a vyskúšal by som penn ešte som nemal od nich navyják uvidim.

                                                                                                            Nkubah - Profil | Po 19.10.2015 21:19:04

                                                                                                            MISO* >> čárek a teček netřeba :-)

                                                                                                              NMISO* - Profil | Po 19.10.2015 21:16:18

                                                                                                              lexo >> dyslektik? ;-))

                                                                                                                Nkura11 - Profil | Po 19.10.2015 21:01:44

                                                                                                                lexo >> a co by si kupil do 100e ?

                                                                                                                  Nlexo - Profil | Po 19.10.2015 20:24:53

                                                                                                                  lubosb - >> ja by som do týchto navyjákov asi už nešiel ... mam ich pár teda zauberov mal som aj ecusimu stárú ecusimu kupovanú asi v r 2004 ta držala dobre extremne dobre odchytala my asi 6 sezon a dost produktývnych sezon potom som kupil zaubera podotýkam starý typ uplne starý ten čo bol dodávany s dvoma náhradnými cievkami a predok cievlky nemal hladký ale vyzerá tak isto okrem tej cievky ako ten čo sa robý teraz a ten šlapal super malo som ho použival použivam ho doteraz ale je stale super až na ložisko pod rolničkov teda asi to nebude ložisko ale šuchoce to tam ... zalubil sa my nový typ CF a kedže my vadil šuchot toho ložiska na starom tak som si kupil nový šuchotal aj ten asi za 2mesiace lovu a u Adlera my neboli ani moc ochotný s tým poradit lebo ked som im písal tak my povedali ze stací vycistit tak som im pisal že som čistil aj menil ložisko a že stale to robý a na to my potom už ani pre istotu neodpísali. A naviac ten nový išiel ovela horšie tažšie ako ten starý a kamarat ma tiež ten nový a tiež ide uplne na hovno a další kamrat ma reda tak isto na hovno ...... proste si nepomôžem ale satré ryobi bolo ok ale teraz už kúpiš len šmejd šak to sam uvidiš a možno som len naročný. A poradím ti shimanno čiže shitmano určite tiež nekupuj :D mal som technium 3000 po 3 mesiacoh zodrana rolnička a to nesrandujem... ale aspom my ju vymenili bez problemov dali nejaku lepšiu ta drží doteraz ale horšie je to z kolovrátkom ten ked potiahnem stačí troška ťažšia guma alebo potiahnem rybu stačí aj 40ka zub tak cítim každý zub na prevode a navyják začal normálne zasekávať to je proste navyják na nástrarhy tak do 8g a a by sa na neho žiadnu rybu netahal :D

                                                                                                                    NRytíř - Profil | Ne 18.10.2015 19:24:13

                                                                                                                    Pidess >> úplně v klidu ho tam dej.

                                                                                                                      Nnofish - Profil | Ne 18.10.2015 19:13:44

                                                                                                                      Pidess >> Použitelné to asi bude. Já zkoušel na feeder třeba třicítku reda a nějak nechápu, jak to na tom lidi můžou používat :-) Pro mě je to malé. Ale jeden podzim jsem spro passion používal na přívlač, jako náhradní naviják a pohodička. Špatný naviják to není, jen je k němu jenom jedna cívka a prostě nevydrží tolik jako red-arc.

                                                                                                                        Nunudle - Profil | Ne 18.10.2015 17:27:24

                                                                                                                        Pidess >> Myslím, že by neměl bejt v jeho použití problém. Sice ho neznám, kolik toho a jak dlouho snese, ale podle převodu, váhy a kapacity by měl vyhovět.

                                                                                                                          NOndratdi - Profil | Ne 18.10.2015 16:57:07

                                                                                                                          peli1976 >> Má ten ap power větší sílu? Uvažuju o něm na těžší feeder.

                                                                                                                            NPidess - Profil | Ne 18.10.2015 16:39:41

                                                                                                                            zdravím, měl bych dotaz, myslíte, že je použitelnej naviják SPRO PASSION 740 na heavy feeder, rekreační rybolov? díky za názory, případně za vaše jiné tipy.

                                                                                                                              NMartinbati - Profil | Ne 18.10.2015 15:42:50

                                                                                                                              lubosb >> budes spokojny, ja mam 2000 aj 4000, tych 2000 som mal v rukach viacero nevydarenych, chod taky nijaky... 4000 co som drzal, vsetky super. Nech ti to chyta

                                                                                                                                Nlubosb - Profil | Ne 18.10.2015 15:05:41

                                                                                                                                Chlapi ďakujem za rady, nakoniec som sa rozhodol ze vezmem toho Red Arca veľkosť 30 alebo 40.

                                                                                                                                  Nmvincik - Profil | Ne 18.10.2015 11:07:05

                                                                                                                                  nofish >> díky za rady. :-)

                                                                                                                                    NCardinal - Profil | Ne 18.10.2015 10:13:49

                                                                                                                                    Aj tu majú Zauberov : http://durch.sk/items.php?cat1=NAVIJAKY&cat2=Ryobi no neviem čo pošta. Ja mám tohoto klona - Byron Alice. Už ho niet, vyšiel ma do 70€. Bol to dobrý kauf.

                                                                                                                                      Npeli1976 - Profil | So 17.10.2015 22:18:00

                                                                                                                                      ak chces noveho zaubra, tu ho maju, 100 e + platba predom paypal+ postovne, cca 108 eur , odtialto kupujem vsetko, na druhy den doma, http://nordfishing77.at/r-o-l-l-e-n/rollen-mit-fron​tbremse/frontbremse/ryobi-zauber-l-4000---der-zaube​r-aus-japan.html

                                                                                                                                        Npeli1976 - Profil | So 17.10.2015 21:55:05

                                                                                                                                        AP Power 4000
                                                                                                                                        Mam 3 zaubre, tento je lepsi, menej lozisiek, ale ide lepsie podla mna. + je skrutka pri klucke sa da rucne dotiahnut, pri zaubri srobovakom, casty problem.

                                                                                                                                          Nnofish - Profil | So 17.10.2015 21:53:59

                                                                                                                                          kubah >> ten mi chybí, někdy možná výhledově na UL. Akorát mě dneska už studila klička a tu gumu tam zas nesnáším.

                                                                                                                                            Nnofish - Profil | So 17.10.2015 21:52:20

                                                                                                                                            kubah >> Napíšu ti to asi takhle
                                                                                                                                            Passion 900
                                                                                                                                            Red-arc 1800
                                                                                                                                            Zalt-arc 1800 (myslím)
                                                                                                                                            starší Blue-arc, jako nový 700, včetně cca 150m+ pletenky
                                                                                                                                            Proto mám spročka a ne ryobi, jinak bych skončil třeba i u nich. ty první tři byly nové normálně s cz obchodu. Měl jsem prostě štěstí.
                                                                                                                                            Jednu dobu měl nějaký e-shop WFT, ale to bylo spíš jak arctica za 1500 se třemi cívkami.

                                                                                                                                              Nkubah - Profil | So 17.10.2015 21:49:11

                                                                                                                                              nofish >> jinak mám doma ještě tyhle

                                                                                                                                              http://www.mrk.cz/Data/Pics/2015/13/1138198_7ac40.j​pg

                                                                                                                                                Npeli1976 - Profil | So 17.10.2015 21:48:34

                                                                                                                                                Ryobi ap power 4000, bez diskusie ;-)

                                                                                                                                                  Nsmike - Profil | So 17.10.2015 21:47:29

                                                                                                                                                  No musim rict, ze v zauberu 3000 cf zacina po cca 60 vychazkach trochu sustit...

                                                                                                                                                    NRytíř - Profil | So 17.10.2015 21:45:23

                                                                                                                                                    nofish >> sběrateli:-)