- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
speciální smáčkovací prut
Ahoj,chtěl bych se zeptat, jaké pruty by jste mi doporučili na smáčkování. Délku, gramáž, atd... . Teď používám prut 2,1 m, 1-4 g, zdá se mi dobrý hlavně na třpytky, na gumy má dost tvrdou špičku... . Myslím si, že by byl dobrý nějaký prut gramáž okolo 1-9 g, nebo tak nějak... Plánuji chytat na malé nymfy, micro smáčky a nějaké to malinkaté kopýtko, popř. twistřík... hlavičky tak max. do 2,5 g, když by se objevil u nějaké 8 metrové tůně, ... Normálně tak 1 g, vlasec 0,08 - 0,14, normálně tak těch 0,10 a 0,12. Třpytka by na ten prut vůbec nepřišla... .
Předem dík za vaše postřehy, tipy, rady
na smáčkování doporučuji prut :
A) do 1,5 m3%
B) kolem 1,8 m8%
C) kolem 2,0 m8%
D) kolem 2,1 m38%
E) kolem 2,3 m13%
F) kolem 2,5 m20%
G) kolem 2,8 m0%
H) kolem 3 m0%
I) více než 3 m3%
J) nezáleží na délce10%
Od 16.8.2015 hlasovalo 40 čtenářů.
- Zobrazit zápisy s fotkou.
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám... - Zobrazit jen s poděkováním.
- Zobrazit nejlépe hodnocené.
8x v oblíbených a 2x v ignorovaných.
NOrion24 - Profil | Út 18.8.2015 22:36:01
NS&F - pescador - Profil | Út 18.8.2015 20:29:36
NButchi - Profil | Út 18.8.2015 20:28:55
Výborně :-)
Já toho na něj zatím moc nenatahal, ale to se doufám zlomí, až přijde čas gogounů :-))))
46cm už je very najs, za takovou rybu bych se jako nezlobil :-D
NWhite Satin - Profil | Út 18.8.2015 18:39:06
NPalusko - Profil | Út 18.8.2015 14:51:17
Nafjee - Profil | Út 18.8.2015 10:59:23
NButchi - Profil | Út 18.8.2015 9:12:51
To už bych se dávno houpal někde v průvanu, parma mi jen upadla :-))))
Jinak vyčkávám na gogounovou sezonu se sráčkama, to bude něco.. :-)
Njaroslavstehlikst - Profil | Út 18.8.2015 8:58:59
NS&F - pescador - Profil | Po 17.8.2015 19:38:56
NPiskořík - Profil | Po 17.8.2015 19:33:16
NButchi - Profil | Po 17.8.2015 18:56:25
Ha, číslo pět žije :-)))))
Zdar zdar, jasně, nevzdám se jich bez boje :-))))
Jinak prut paráda, akorát tu parmu za triko jsem nedal...
NS&F - pescador - Profil | Po 17.8.2015 18:13:51
Proto i specifikum pro tenhle prut je z mé strany jasný a jasné mě je i to,že ne každý s tím může nebo bude souhlasit.
V podstatě řízný,ostrý rychlík prut (fast akce) s citlivou špičkou .... který s tenkou šňůrou nebo s adekvátní sílným vlascem když pohne za určitých podmínek 15cm špičkou tak stejně poskočí nástraha. První koukání na video jak M.Rozsypal smáčkoval s prutem jako sulcová hadice jsem myslel,že tak to má být ..... bohužel po různých experimentováních a zkoušek prutů byl můj názor změněn na součastný. Chci ještě podotknout ,že píšu hlavně o prutu na okouny i když pstruhy si občas na podobné nástrahy taky lovím. Zalovím ale opravdu velice .... velice málo nebo používám jiné nástrahy (rotačka to není 100% )
Na smáky prut 9" gramáž 3,5-17,5g ..... hlavičky používám většinou od 2g - 7g ..... přičemž hlavička 2-2,5g je cítit solidně ale dle mého gusta je takový ideál 5g
Edit - Pro Misgurnus fossilis .... nástrahy nejsou ty top tak,že o žádný provar se nejedná .... to jenom
aby bylo bráno za dost :-))
NWhite Satin - Profil | Po 17.8.2015 17:16:43
Jinak psychopat zdraví psychopata... Žereš ještě klepky?Já jo... :-)))
Nmilanpindryc - Profil | Po 17.8.2015 16:28:27 - SKVĚLÝ ZÁPIS!
NOrion24 - Profil | Po 17.8.2015 12:44:19
pozri...ja som pacient....chcel si radu.....dal som to co mam a som spokojny..a ver ze som toho drzal velmi vela...a viem ze toto je pecka....jeden z mala prutov co nema chybu.....
NButchi - Profil | Po 17.8.2015 12:43:33
Ve stejné cenovce je tohle http://www.nordicstage.cz/cz/sortiment/p19466.htm
Měl jsem ho, fakt super proutek za ty prachy.
Z domu šel kvůli Provokatorovi, jinak bych si ho nechal :-)
NJanStropnický - Profil | Po 17.8.2015 12:29:09
NOrion24 - Profil | Po 17.8.2015 12:20:26
ked 1500 tak ten tvoj co si dal ty
NFanaK - Profil | Po 17.8.2015 12:14:52
NOrion24 - Profil | Po 17.8.2015 11:53:08
http://www.rybolov.cz/pruty/pruty-privlacove/privlacovy-prut-ashura-pepper-s-198-ul-micro-jig-2-5g
neskutocny rozsah....blank co nieco znesie.. a pritom ciltivy
NFanaK - Profil | Po 17.8.2015 11:42:28
NFanaK - Profil | Ne 16.8.2015 22:11:33
Nkulicka69 - Profil | Ne 16.8.2015 21:56:09
NMlsik - Profil | Ne 16.8.2015 21:08:08
NWhite Satin - Profil | Ne 16.8.2015 19:42:58
Nnofish - Profil | Ne 16.8.2015 18:36:07
1) Jak poznám na e-shopu kvalitnější materiály y ne předražený šmejd. Proto prostě prut za 7000 přes e-shop nikdy :-)
2) Jestli jsou potřeba všechny ty technologie a materiály, nebo jestli jsou některé už jenom obchodní tah když už se jen hledají důvody pro vysoké ceny výrobků a rybáři to nepřinese nic na víc.
Tím ale nechci naznačovat, že níže zmiňované dražší pruty nejsou dobré. To ne. Jak už jsem psal, já odpovídal spíš na ty levnější. To, jestli má smysl koupit prut za cenu třech jiných, si už každý musí přijít sám.
NWhite Satin - Profil | Ne 16.8.2015 18:10:15
Ale souhlasím s tím,že se dá koupit i předraženej shit a to ne jen v odvětví rybařiny ;-)
NBláža - Profil | Ne 16.8.2015 18:08:44
Nnofish - Profil | Ne 16.8.2015 17:59:05
Rád bych věřil, že dražší, znamená lepší, ale už fakt ne :-)
NWhite Satin - Profil | Ne 16.8.2015 17:54:14
S tím je spojena nejen váha prutu,ale taky jeho citlivost.A věř mi že ty rozdíly jsou neskutečné,s některými pruty s velmi vysokou cenovkou se dá doslova číst dno...
Nnofish - Profil | Ne 16.8.2015 17:41:36
NRybkin - Profil | Ne 16.8.2015 17:41:16
Nnofish - Profil | Ne 16.8.2015 17:40:42
Beru to, asi jsem jiný. Začnu trošku sledvat váhy prutů, jaké jsou rozdíly.
NWhite Satin - Profil | Ne 16.8.2015 17:38:38
Na stranu druhou s tím klackem strávíš u vody spousty hodin,třeba u prutu s délkou 2,10 a vrhačkou do osmi gramů mi přijde váha 120g opravdu hodně.Pocit z lovu se pak výrazně změní...
NRybkin - Profil | Ne 16.8.2015 17:35:30
Nnofish - Profil | Ne 16.8.2015 17:33:57
Nnofish - Profil | Ne 16.8.2015 17:31:39
NRybkin - Profil | Ne 16.8.2015 17:29:09
NWhite Satin - Profil | Ne 16.8.2015 17:28:56
Nnofish - Profil | Ne 16.8.2015 17:24:37
http://www.velka-ryba.cz/cs/privlacove-pruty-mikado/4795-prut-mikado-x-plode-ultra-fine-spin-204m-8g.html Toto doporučoval člověk, kterého jako prodejce hodně lidí chválí. Taže tady je rovnou odkaz, aby to bylo bez práce, což je dnes moderní :-)
edit: PS ten prut je dobrý i na pstruhovku, ve 240cm. S 12g taky nemá moc společného, spíše polovina.
NWhite Satin - Profil | Ne 16.8.2015 17:18:45
NJanStropnický - Profil | Ne 16.8.2015 17:18:21
NWhite Satin - Profil | Ne 16.8.2015 17:15:54 - SKVĚLÝ ZÁPIS!
Nnofish - Profil | Ne 16.8.2015 17:15:48
NRybkin - Profil | Ne 16.8.2015 17:13:10
NJanStropnický - Profil | Ne 16.8.2015 17:10:51
NWhite Satin - Profil | Ne 16.8.2015 17:02:55
NWhite Satin - Profil | Ne 16.8.2015 16:40:49
NJanStropnický - Profil | Ne 16.8.2015 16:32:28
NWhite Satin - Profil | Ne 16.8.2015 16:30:00
Červené karty: u.x.a.
Čtenáři této diskuse také sledují
NBurza na přívlačové nástrahy33420
NVýroba jigových hlaviček a dalších vláčecích nástrah1608
NRare woblery - Rapala14054
NVýroba woblerů31008
NLov na vyvěšenou - nové téma4050
NPrivlac s multiplikatorom31598
NPrívlačové prúty G.Loomis1240
NVláčenie z člnu27208
NTuning přívlačového vybavení536
NFotky ryb pouze na přívlač107199
Kde to žije - dravci
15:31NKde sehnat protisměrné válečkové ložisko na Daiwu fuego 0
14:56NBurza na přívlačové nástrahy 33420
13:21NRare woblery - Rapala 14054
9:23NÚhoří sezona 2012 10520
PáNFotky ryb pouze na přívlač 107199
ČtNDivoký potočák nebo granulák? 63
ČtNPoradna: Sumcařina 2574
ÚtNKayakfishing a kajakorybaření 20685
ÚtNKurz Teo Daška pro Otoše 305
ÚtNÚprava chodu woblerů. 11
PoNNepromokavá bunda na boat a brození 66
NeNKlub přátel přívlače a občasné jaterní destrukce aneb... 159964
SoNÚlovky na přívlač z Moravy 2
SoNTrojháčky na dravce 60
SoNJaké bylo letošní zahájení? 65
Co je nového - dravci + obecné
ČtNBleskovka: V Chrudimce hrozí račí mor: Ochranáři varují před vstupem do vody
StNBleskovka: Přehrada Nové Heřminovy má všechna razítka - co to znamená pro rybáře a kdy se reálně dočkáme revíru
. . . NBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
. . . NBleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . NBleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . NBleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
Akční nabídky
NOVINKA na CHYTIL.cz - boilies v dipuZa 159 Kč
Master Carp Boilies 16 / 20 mm v dipu - oblíbené kuličky řady Master Carp, které prošly dvojitým procesem dipování pro co nejsilnější účinek. Balení 120g + 50ml dip. 6 příchutí. Více na www.chytil.cz
Camping MEVA🏕️ Buďte připraveni na každé dobrodružství! S vybavením Meva si užijete pohodlí při kempování, rybaření i cestování. Vařiče, kartuše i další spolehlivé vybavení, na které se můžete vždy spolehnout.
Oznámení - dravci
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Doporučujeme e-shop
Rybářské centrum Olomouc
Rybářské potřeby pro Vaše životní úlovky. Na prodejní ploše 160 m2 a na eshopu naleznete vše pro sladkovodní i mořský...













