- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
Prut na UL přívlač - vlepená špička ANO/NE?
Vyhlídl jsem si prut viz. foto u otázky. Řeka-Sázava, Berounka, Vltava
Předem děkuji za názory.
Prut na UL přívlač bych doporučil/používám:
A) S vlepenou špičkou33%
B) Bez vlepené špičky53%
C) S parabolickou akcí14%
Od 21.2.2015 hlasovalo 64 čtenářů.
- Zobrazit zápisy s fotkou.
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám... - Zobrazit jen s poděkováním.
- Zobrazit nejlépe hodnocené.
20x v oblíbených a 5x v ignorovaných.
NWillow - Profil | Po 17.8.2015 16:25:47
NDS - Profil | Po 17.8.2015 16:25:21
NŘízek 5,125 - Profil | Po 17.8.2015 16:20:30
a co vím, tak i pd 50+ můžou být putovní, když se tedy vrátí zpátky:-)),
to že někdy něco nevyndáš je normální, ryby občas musí vyhrát:-))
a zase naopak, někdy prohrají uplně snadno....
NBachy - Profil | Po 17.8.2015 16:16:24
NButchi - Profil | Po 17.8.2015 16:12:28
Asi tuším, o čem mluvíš.
Samozřejmě, že na 16ku jepku tu dvacítku asi nedám, protože má ten háček moc malé očko.
Ale kolik ryb to pak rozchodí? Fakt by mě zajímala mortalita takhle vytažených ryb.
Když Rashid v Boršově nabil 16ku jepici a 0,12 forpas, byl jsem na mrtvici :-D
Na Vltavě jsem zaťal na tu sedmičku od tebe a 0,18 forpas nejspíš parmu, která se mnou cvičila asi 15 minut a následně odkráčela do proudu. Bez šance.
V Tróji jsem trefil na hodně kvalitní UL prut (Norstream Provocator do 9g) parmu, která se mnou byla hotová asi během 20ti vteřin, nedokážu si představit ji bejčit na trojku CTS. To bych tam stál ještě týden.
NŘízek 5,125 - Profil | Po 17.8.2015 16:07:04
a už tě vidím, jak na 16tku jepku dáš vlasec 0,20 bo ten by byl jedině papírově aspoň trochu odpovídající:-))
a když žerou jepici, tak ti těžko vemou něco jinýho, dyt to znáš...
parmy-já nevím, jestli někdej tahaj víc, to že parma tahá je jen mýtus:-)), chytil sem je i jinde...
NButchi - Profil | Po 17.8.2015 16:01:00
Parmy z Ohře jsou na drogách, aji mimikry říkal, že to pořádně netahá :-D
Edit. A pokud se nepletu, tak na Ohři je parma vedlejší produkt lovu Po a tučných Pd.
NButchi - Profil | Po 17.8.2015 16:00:19
Kde? A jak dlouho je tahali?
Mně to divné nepřijde, ostatně jsem se svým vybavením nikdy nepozoroval, že bych měl méně záběrů.
A když to nebralo na můj vercajk, tak nepomohlo ani UL, protože se rybám prostě nechtělo.
Jo, letos jsem na haluz trefil na Destinu hezkého sumce a ten se se mnou vůbec, ale vůbec nesral.
Kdybych měl prut do 35g, měl bych aspoň nějakou šanci, ale takhle jsem akorát mohl stát a sledovat, jak jede do řiti.
Když si chce Bachy vymýšlet kokotiny, je to jeho boj, ale tady si to někdo přečte a začne ty ryby prasit se slabým vercajkem, protože si bude myslet, že bude mít víc záběrů, což NENÍ PRAVDA.
NŘízek 5,125 - Profil | Po 17.8.2015 15:58:02
NŘízek 5,125 - Profil | Po 17.8.2015 15:57:28
tohle se dotýká i mě osobně, a že jich tam mám vyndaných desítky....
ani jednu sem nemusel rozplavávat!!! všechny byly za přiměřený čas venku.
NŘízek 5,125 - Profil | Po 17.8.2015 15:55:57
a když dáš silnější vlasec, tak to neveme....
já nevím, mě ty věci řeči o přiměřenosti vybavení přídou nějak divný, už sem toho viděl a zkusil tolik, že jediný zavěr je, že chytat se dá se vším a nikdo se nemá do ničeho nutit:-))
NHrabal - Profil | Po 17.8.2015 15:54:02
NButchi - Profil | Po 17.8.2015 15:53:33
Samozřejmě, ten prut pochopitelně pozná, že ho v ruce drží největší konzument lysohlávek v republice.
Jít s trojkovým prutem cíleně na parmy je čiré zlo, vrchol zhovadilosti a pohrdání existencí té ryby jen proto, abych pak mohl šířit na netu kokotiny.
NButchi - Profil | Po 17.8.2015 15:51:43
Ano, dá se to vyndat, ale proč bych na ty ryby chodil s tím vercajkem cíleně?
Podle mě je to prostě blbost, vždycky jsem byl a budu zastáncem přiměřeného vybavení.
Na Ohři už s trojkou nepojedu ani na lipany - po tom, jak se mnou zametl ten potočák v Žatci fakt nepotřebuju být u vody za komparz :-)
NBachy - Profil | Po 17.8.2015 15:51:20
Čtenáři této diskuse také sledují
NBurza na přívlačové nástrahy33408
NVýroba woblerů31008
NFotky ryb pouze na přívlač107172
NVláčenie z člnu27208
NKayakfishing a kajakorybaření20685
NPrívlačové prúty G.Loomis1240
NVýroba jigových hlaviček a dalších vláčecích nástrah1608
NPrivlac s multiplikatorom31598
NGalerie okounů ...1092
NLodě a jejich úprava1035
Kde to žije - dravci
19:01NFotky ryb pouze na přívlač 107179
8:49NPoradna: Sumcařina 2572
ÚtNBurza na přívlačové nástrahy 33408
ÚtNKayakfishing a kajakorybaření 20685
ÚtNKurz Teo Daška pro Otoše 305
ÚtNÚprava chodu woblerů. 11
PoNNepromokavá bunda na boat a brození 66
PoNRare woblery - Rapala 14053
NeNDivoký potočák nebo granulák? 57
NeNKlub přátel přívlače a občasné jaterní destrukce aneb... 159964
SoNÚhoří sezona 2012 10514
SoNÚlovky na přívlač z Moravy 2
SoNTrojháčky na dravce 60
SoNJaké bylo letošní zahájení? 65
. . . NLov na vyvěšenou - nové téma 4050
Co je nového - dravci + obecné
PáNBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
StNBleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . NBleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . NBleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
. . . NBleskovka: Záhada ryby, která žije 100 000 let bez samců, vyřešena!
. . . NBleskovka: Kvalitu vody v lipenské přehradě podle studie ovlivňuje fosfor z rašelinišť
Akční nabídky
Berkley gumová nástraha Powerbait Cullshad 7,5cmZa 27 Kč
Díky svému objemnému profilu a přirozenému pohybu přitahuje Cullshad velké dravce. S exkluzivní technologií Honey Comb od Berkley nabízí špičkovou akci a zvýšenou odolnost při každém hodu
NOVINKA na CHYTIL.cz - plovoucí kouřové boiliesZa 179 Kč
Plovoucí boilies SMOKE POP-UP o pr. 15 mm, které po dopadu do vody okamžitě vytváří silný kouřový, mrakující efekt. Ten funguje jako vizuální magnet a dokáže pracovat až 24 hodin. 3 barvy - 6 příchutí. Více na www.chytil.cz
Oznámení - dravci
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Doporučujeme e-shop
Saccon Carp
Rybářský e-shop se zaměřením na moderní kaprařinu. Máme dlouholeté zkušenosti, na trhu úspěšně působíme přes 10 let....













