- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
Domácí karamel do krmení.
Děláte někdo doma karamel,které ryby ho mají rádi ,vím z vlastní zkušenosti že ho mají rádi cejni.Strouhaný perník s domácí karamelem kukuřičný šrot a strouhanka co byste do toho ještě dali nebo to nechali už takhle.Stále zkouším něco nového abych se odlišil od krmení z krámu díky za odpovědi.
Autor diskuse: pepalov - Profil , 25.1.2015 feeder - nástrahy, návnady
- Zobrazit zápisy s fotkou.
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám... - Zobrazit jen s poděkováním.
- Zobrazit nejlépe hodnocené.
3x v oblíbených a 3x v ignorovaných.
11 nových příspěvků od Vaší poslední návštěvy.
NRK - Profil | Út 27.1.2015 13:15:04
Přesně , jak píše Sven.
Ať děláš, co děláš, tak nic zázračného se nevymyslí. Po všech možnejch i nemožných pokusech jsem zjistil, že jediné co má cenu, je přepražit dobrou sladkou strouhanku. Minimální náklady, hned je to hotové.
No a pak komerce.
Ostatní je práce navíc a pro radost - nic víc,nic míň
Ať děláš, co děláš, tak nic zázračného se nevymyslí. Po všech možnejch i nemožných pokusech jsem zjistil, že jediné co má cenu, je přepražit dobrou sladkou strouhanku. Minimální náklady, hned je to hotové.
No a pak komerce.
Ostatní je práce navíc a pro radost - nic víc,nic míň
Nbobco - Profil | Po 26.1.2015 11:10:37 - SKVĚLÝ ZÁPIS!
pepalov >> 0 je to uprazeny sladovnicky jacmen zbaveny kliickov a je tmavsej farby a nasladlej chuti. Cena na e shopoch je cca 1,5€ za kg ale plzensky stoji len 0,8€ a ties je fajn len je svetly.Skusali sme toto krmivo a vzdy bolo rovnako ucinne alebo lepsie(70%)ako komercne. Vela zdaru:-)
Ntvistr - Profil | Ne 25.1.2015 21:14:57
To co myslíte je zcela určitě kanditní sladový výtažek vyráběný ve sladovně Bruntál..
http://www.sladovnabruntal.cz/charakteristika-sladovych-vytazku/
jedná se o produkt charakteristické vůně a chuti hustější než med s širokým použitím od přidávání do krmné směsi, pelet, výrobě dipů....apd. v maloobchodním balení se prodává pod označením Sladovit,
http://stavy.heureka.cz/sladovna-bruntal-sladovit-tekuty-400g/#utm_medium=cpc&utm_source=google&utm_campaign=Dynamicke-reklamy&utm_term=_inurl:.h
nebo v ekonomičtějším balení 1,7Kg
http://www.vyrobtesipivo.cz/sladovy-vytazek-17kg-svetle-pivo-p16
takže hodně úspěchů při používání této pochutiny.. .))))))
http://www.sladovnabruntal.cz/charakteristika-sladovych-vytazku/
jedná se o produkt charakteristické vůně a chuti hustější než med s širokým použitím od přidávání do krmné směsi, pelet, výrobě dipů....apd. v maloobchodním balení se prodává pod označením Sladovit,
http://stavy.heureka.cz/sladovna-bruntal-sladovit-tekuty-400g/#utm_medium=cpc&utm_source=google&utm_campaign=Dynamicke-reklamy&utm_term=_inurl:.h
nebo v ekonomičtějším balení 1,7Kg
http://www.vyrobtesipivo.cz/sladovy-vytazek-17kg-svetle-pivo-p16
takže hodně úspěchů při používání této pochutiny.. .))))))
Nsven - Profil | Ne 25.1.2015 19:39:39
Karamelu jsem se nadělal dost ale už ho nedělám. Ne, že by nebyl dobrý ale jde to i jinak. Zkaramelizovaný cukr není třeba do směsi přidávat ale je možné aby byl rovnou její součásti.
Strouhaný perník, syrový kukuřičný šrot ani strouhanku bych nepoužil ale upekl rovnou perníkovou buchtu, rozlámal ji, trochu usušil, protlačil sítem a hotovo. Výsledné krmení bude nepoměrně lepší.
Na takovou obyčejnou perníkovou buchtu z domácích surovin, bych použil 2 díly polohrubé nebo hrubé mouky, 1 díl kukuřičného šrotu, perníkové koření od Vitany, dva perníkové kypřící prášky (aby nebyla placka moc tuhá a lépe se drobila), 1 díl cukru, 1 díl vody, trochu soli (zvýrazní a spojí chuti), sklenka slunečnicového oleje, vejce a na obarvení trochu kakaa nebo potravinářské barvy.
Rozkvedláš vejce v oleji. Pokud použiješ potravinářské bavivo, rozkvedláš ho v oleji s vejcem,
Směs naliješ do vody a promícháš.
Suché ingredience smícháš dohromady.
Do suché směsi naleješ tu tekutou, promícháš a dáš na plech vyložený pečícím papírem.
Poctivě upečeš ( cukr v buchtě trochu zkaramelizuje) a necháš vychladnout. Pak to buď protlačíš přes síto (je to šichta) nebo trochu posušíš a v robotu rozemeleš na strouhanku.
Výsledná konzistence je tak akorát, nemusíš s tím už nic dělat ale rovnou použít třeba do krmítka.
Určitě to funguje dobře, mám to mnohokrát vyzkoušeno. Je možná spousta variant složení.
Dobrý figl je rozdělit směs na dva díly, Jeden díl obarvit třeba na červeno a druhý na žluto. Pak je každá půlka placky jinak barevná a hotová strouhanka připomíná anglickou vločku :-)
No a až pár těch placek napečeš, tak Tě určitě napadne, jestli nevyjde finančně skoro nastejno a časově určitě výhodněji, koupit si kilovku nebo dvoukilovku kvalitního, komerčního krmení a říznout ho 1:1 třeba opraženou strouhankou nebo hlínou :-)
Strouhaný perník, syrový kukuřičný šrot ani strouhanku bych nepoužil ale upekl rovnou perníkovou buchtu, rozlámal ji, trochu usušil, protlačil sítem a hotovo. Výsledné krmení bude nepoměrně lepší.
Na takovou obyčejnou perníkovou buchtu z domácích surovin, bych použil 2 díly polohrubé nebo hrubé mouky, 1 díl kukuřičného šrotu, perníkové koření od Vitany, dva perníkové kypřící prášky (aby nebyla placka moc tuhá a lépe se drobila), 1 díl cukru, 1 díl vody, trochu soli (zvýrazní a spojí chuti), sklenka slunečnicového oleje, vejce a na obarvení trochu kakaa nebo potravinářské barvy.
Rozkvedláš vejce v oleji. Pokud použiješ potravinářské bavivo, rozkvedláš ho v oleji s vejcem,
Směs naliješ do vody a promícháš.
Suché ingredience smícháš dohromady.
Do suché směsi naleješ tu tekutou, promícháš a dáš na plech vyložený pečícím papírem.
Poctivě upečeš ( cukr v buchtě trochu zkaramelizuje) a necháš vychladnout. Pak to buď protlačíš přes síto (je to šichta) nebo trochu posušíš a v robotu rozemeleš na strouhanku.
Výsledná konzistence je tak akorát, nemusíš s tím už nic dělat ale rovnou použít třeba do krmítka.
Určitě to funguje dobře, mám to mnohokrát vyzkoušeno. Je možná spousta variant složení.
Dobrý figl je rozdělit směs na dva díly, Jeden díl obarvit třeba na červeno a druhý na žluto. Pak je každá půlka placky jinak barevná a hotová strouhanka připomíná anglickou vločku :-)
No a až pár těch placek napečeš, tak Tě určitě napadne, jestli nevyjde finančně skoro nastejno a časově určitě výhodněji, koupit si kilovku nebo dvoukilovku kvalitního, komerčního krmení a říznout ho 1:1 třeba opraženou strouhankou nebo hlínou :-)
Npepalov - Profil | Ne 25.1.2015 19:23:49
tuzemak >> to když se rozemele tak to může být docela dobrý,bude to asi fungovat jako krmení tmavá plotice asi to skusím.
Ntuzemak - Profil | Ne 25.1.2015 18:24:41 - SKVĚLÝ ZÁPIS!
pepalov >> možná toto myslí kolega..http://eshop.sladovna-kounice.cz/Cokoladovy-psenicny-prazeny-slad-Chocolate-Wheat-Malt-roasted-malt-d33.htm
Nrybářka I. - Profil | Ne 25.1.2015 18:06:41
Dělávala jsem domácí karamel s praženými drcenými buráky a míchala to do šrotu,docela na to šli amuři i kapři.
Npepalov - Profil | Ne 25.1.2015 17:54:19
bobco >> Používáš keramelový slad co si pod tím mám představit.
Nbobco - Profil | Ne 25.1.2015 17:28:30
Ja pouzivam karamelovy slad +odpadova struhanka z pekarne+susene mlieko pre zvierata. Slad cca50% struhanka35% susene mlieko15% celkova cena 1,4-1,5€ slape to super uz 3 rok len je to trochu hrubsie. Brutalne to voni po zaliati vriacov vodov. Odporucam na bielu rybu pridat cuk
or.
or.
Živě na MRK.cz
Kde to žije - feeder
ÚtNFeederařina na řece 64304
ÚtNPickermánia-ultra light fishing 49055
PoNFeeder v okolí Zlína 4581
PoNGURU - vše kolem téhle značky 6269
NeNKlub fanoušků SPRO+Döme Gábor 5730
NeNS feederem na kapry 96912
. . . NDrennan - zkušenosti, rady, tipy 1367
. . . NKlub Fanoušků Feederů Daiwa. 10512
. . . NKorum - vše kolem téhle značky 9590
. . . NPreston - vše kolem této značky. 4055
. . . NRohlikove boilie - vyroba 107
. . . NJihočeská Feederliga . 9457
Co je nového - feeder + obecné
PáNBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
StNBleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . NBleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . NBleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
. . . NBleskovka: Záhada ryby, která žije 100 000 let bez samců, vyřešena!
. . . NBleskovka: Kvalitu vody v lipenské přehradě podle studie ovlivňuje fosfor z rašelinišť
Oznámení - feeder
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Kalendář akcí - feeder
26.6.24h závod dvojic na Vojtově...
27.6.Zámecký pohár Opočno - dospělí
28.6.Zámecký pohár Opočno - děti
4.7.Feeder Talian 2
4.7.Malovidy - jednotlivci (feeder)
4.7.IV. hnanický feeder cup 2026...
11.7.Feeder 1×1 Talian
17.7.1 místo 60000 2×20 hodin Talian
18.7.Dobřany - Noční rybářské závody
1.8.Noční rybářské závody v Lišicích...
NEJLEPŠÍ Z KATALOGU
Doporučujeme e-shop
SvětPVA.cz – Carp PVA Specialist
Jsme specializovaný rybářský e-shop zaměřený na PVA materiály, nástrahy a produkty pro moderní kaprařinu a method...










