- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
Koupě nového pickeru
Zdravím,
blíží se Vánoce a chystám se napsat Ježíškovi dopis s přáním nového pickeru. Lovit s ním budu převážně na stojatých vodách, příp. mírně tekoucích s krmítky maximálně do 40g.
V mém výběru je zatím pouze Daiwa Windcast picker 3,0m (příp. 2,7m).
Prosím Vás tedy o zkušenosti s tímto prutem, případně o návrh jiné alternativy. Vzhledem k tomu, že je to od Ježíška, tak cenový strop není pevně stanovený, ale protože jsem člověk relativně "skromný", tak bych se rád pohyboval v cenovém rozmezí výše zmíněného prutu, ikdyž pokud by to stálo za to...:)
Děkuji za reakce k tématu.
blíží se Vánoce a chystám se napsat Ježíškovi dopis s přáním nového pickeru. Lovit s ním budu převážně na stojatých vodách, příp. mírně tekoucích s krmítky maximálně do 40g.
V mém výběru je zatím pouze Daiwa Windcast picker 3,0m (příp. 2,7m).
Prosím Vás tedy o zkušenosti s tímto prutem, případně o návrh jiné alternativy. Vzhledem k tomu, že je to od Ježíška, tak cenový strop není pevně stanovený, ale protože jsem člověk relativně "skromný", tak bych se rád pohyboval v cenovém rozmezí výše zmíněného prutu, ikdyž pokud by to stálo za to...:)
Děkuji za reakce k tématu.
Autor diskuse: Eli - Profil , 27.11.2014 feeder - náčiní, doplňky
- Zobrazit zápisy s fotkou.
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám... - Zobrazit jen s poděkováním.
- Zobrazit nejlépe hodnocené.
14x v oblíbených a 5x v ignorovaných.
NKnecht - Profil | Pá 28.11.2014 9:38:10
mam wica ve 3m a stran gramaze musim dat s radosti za pravdu Romanovi Srbovi co rika:"miluji pickery bez udane gramaze...." takze 50g krmelec plus futro a hup 40m do Labe :) Nicmene po zkusenostech se shanenim nahradni spicky, me nadseni z tohohle kousku trosku opadlo. Pokud bych si tedy kupoval dalsi picker tak jdu do Garbolino Maxim Carp picker 9'0M 10-30g
Za nejakych 1400 penez to nej, co se da v teto kategorii poridit. Nemit uz dva, koupim si k Vanocum jeste jeden.
Za nejakych 1400 penez to nej, co se da v teto kategorii poridit. Nemit uz dva, koupim si k Vanocum jeste jeden.
NxDanielS - Profil | Pá 28.11.2014 8:02:01
Hoj, mám dva kousky 270, můj rybářský spolubojovník dva třímetrové kousky. Prut je spíše semiparabolický, při větší zátěži se přidává zbytek prutu až do paraboly. Celkově se prut chová jako tvrdší a je velmi rychlý. Pocitově poskytuje více zábavy 270cm. Osadil jsem je navijáky shimano super 2500 s bojovkou, na civkách mám 14 a 18tku technium. Krmítka používám převážně 15-20g, na řeku, když nepotřebuju házet daleko, klidně i těžší. Dá se s nimi házet kolem 40m. Největší zábava je chodit s nimi na kapry. 50tka na háčku už je fakt moc pěkněj souboj :-)
PS: na přiložené fotce jsou oba pruty v záběru, proto ty "rozhozené" špičky :-)
PS: na přiložené fotce jsou oba pruty v záběru, proto ty "rozhozené" špičky :-)
NSarka Farka - Profil | Pá 28.11.2014 7:32:06
Black draft se opravdu povedl. Mám 3m. Používám ho na říčku a na stojácích na kratší vzdálenosti. Je na něm perfektně cítit i opravdu malá ryba. Jemné špičky. S tou tužší páteří se neodvážím hodnotit, 0,16 ho vytíží na max. Jestli někde máš možnost ozkoušet, tak bych ho do výběru zařadil.
Nskroby - Profil | Pá 28.11.2014 5:40:54
Eli >> teda kubo,ty jdeš do sebe :-) ja bycg si počkal na nového aernose :-)
Nchřenovák - Profil | Čt 27.11.2014 22:44:17
Eli >> Pročti si tohle něco tam najdeš http://www.mrk.cz/diskuse.php?id=647851
NEli - Profil | Čt 27.11.2014 22:36:51
Děkuju chlapci všem za rady porady, pište pls dál, jsem vděčný za každý typ...i za shimano:)
Až budu mít víc času a budu na PC, tak se na to mrknu.
Až budu mít víc času a budu na PC, tak se na to mrknu.
Nsven - Profil | Čt 27.11.2014 21:58:57
Eli - >> Mrkni se na Shimano Nexave Winklepicker 270: http://www.heureka.cz/?h[fraze]=Shimano+Nexave+CX+Winkle+Picker+270&utm_medium=cpc&utm_source=google&utm_campaign=Dynamicke-reklamy&utm_term=_inurl:.heureka.cz/&gclid=CJ_M_q3Tm8ICFbPJtAodVUoAjA
Mám dva kousky v BX a nedám na ně dopustit. Není to žádná žvejka jako Beast Master apod.
Je sice z podobného materiálu ( XT40/60+ Biofíbre) ale přesto je to celkem svižný proutek.
Zdolává rovněž do paraboly, ovšem až pod daleko silnější zátěží. Házím s ním krmítka 30g + futro bez problémů. Kapříci do 60cm jsou bez šance a ještě zbývá rezerva :-)
Mám dva kousky v BX a nedám na ně dopustit. Není to žádná žvejka jako Beast Master apod.
Je sice z podobného materiálu ( XT40/60+ Biofíbre) ale přesto je to celkem svižný proutek.
Zdolává rovněž do paraboly, ovšem až pod daleko silnější zátěží. Házím s ním krmítka 30g + futro bez problémů. Kapříci do 60cm jsou bez šance a ještě zbývá rezerva :-)
NMaxmilián - Profil | Čt 27.11.2014 21:28:11
Také jsem pro Mikado Black Draft. Je to super prut. Dá se použít i na přívlač s červenou špičkou. Chytal jsem s ním na malé říčce plné vázek a obstál na výbornou:-)). Fakt se povedl.
NMojo - Profil | Čt 27.11.2014 21:22:19
Doporučuju taky MIkado Black Draft Picker, pokud chceš něco tužšího. Má vynikající akci, použitelnej je i na vláčení drobných nástrah a veliký rezervy, jak co se týče možnosti lovu v trochu větším proudu, tak i co se týče velikosti lovených ryb. Já na něj mám kapra 72 ve vodě plné vázek v noci, ten prut zvládne i tohle. Pokud bych měl doporučit něco s trochu jinou akcí, více do paraboly, tak mám zkušenost s Garbolino Maxim pickerem, kterej chytám teď. Má sice gramáž do 35 gramů, ale s opatrností odhodí v pohodě i plné 40 gramů krmítko. Blank je nad rukojetí o kapánek tlustější než tužka, všechny tři špice na rozdíl od Black Draftu jsou z grafitu a prut skvěle funguje jako celek. Takže je z čeho vybírat.
NBečetka - Profil | Čt 27.11.2014 21:15:06
OG >> Zátěž na těch prutech není uvedená. Ale Windcast je rychlej a tvrdší, na 40 g tipuju bez problému.
Nskroby - Profil | Čt 27.11.2014 21:10:02
Nachos >> jo jo,lepší je mlčet :-)ale třeba by se mu líbilo nějaký trabucco :-)
NNachos - Profil | Čt 27.11.2014 21:07:54
skroby >> já jsem s Mivardi taky radši potichu ... ještě by k němu dostal červenej kýbl a bylo by vymalováno :))
NOG - Profil | Čt 27.11.2014 21:07:05
Eli - >> Kolik má max. vrhací zátěž ten Windcast? Zběžně jsem prolétl asi 6 stránek a na žádných jsem se to nedočetl. Na 40g krmítka (počítám bez futra), bych možná raději zvolil již prut z kategorie feeder light. Nebo teď se mi docela zamlouvá Jenzi Artini Powerise Multi-tool se 3mi klasickými špičkami a 2mi swing tip
http://www.jenzi.com/katalog.html str. 31
http://www.jenzi.com/katalog.html str. 31
Nskroby - Profil | Čt 27.11.2014 21:05:19
matitr >> Já bych mu taky poradil shimano,ale když vidim jak se vždycky tváří na mojí modrou mikinu,tak raději mlčím :-)
Nskroby - Profil | Čt 27.11.2014 21:01:49
matitr >> To Kubovi ani neraď,on má proti shimanu nějakou averzi :-)
Čtenáři této diskuse také sledují
NPickermánia-ultra light fishing49058
NS feederem na kapry96912
NFeederařina na řece64307
NKorum - vše kolem téhle značky9590
NPreston - vše kolem této značky.4055
NMethod feeder a vše kolem něj40291
NKlub fanoušků SPRO+Döme Gábor5730
NKlub Fanoušků Feederů Daiwa.10512
NGURU - vše kolem téhle značky6269
NFeeder videa - výběr MM201
Živě na MRK.cz
Kde to žije - feeder
10:02NPickermánia-ultra light fishing 49058
9:35NFeederařina na řece 64307
PoNFeeder v okolí Zlína 4581
PoNGURU - vše kolem téhle značky 6269
NeNKlub fanoušků SPRO+Döme Gábor 5730
NeNS feederem na kapry 96912
. . . NDrennan - zkušenosti, rady, tipy 1367
. . . NKlub Fanoušků Feederů Daiwa. 10512
. . . NKorum - vše kolem téhle značky 9590
. . . NPreston - vše kolem této značky. 4055
. . . NRohlikove boilie - vyroba 107
. . . NJihočeská Feederliga . 9457
Co je nového - feeder + obecné
PáNBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
StNBleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . NBleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . NBleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
. . . NBleskovka: Záhada ryby, která žije 100 000 let bez samců, vyřešena!
. . . NBleskovka: Kvalitu vody v lipenské přehradě podle studie ovlivňuje fosfor z rašelinišť
Akční nabídky
Oznámení - feeder
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Kalendář akcí - feeder
26.6.24h závod dvojic na Vojtově...
27.6.Zámecký pohár Opočno - dospělí
28.6.Zámecký pohár Opočno - děti
4.7.Feeder Talian 2
4.7.Malovidy - jednotlivci (feeder)
4.7.IV. hnanický feeder cup 2026...
11.7.Feeder 1×1 Talian
17.7.1 místo 60000 2×20 hodin Talian
18.7.Dobřany - Noční rybářské závody
1.8.Noční rybářské závody v Lišicích...













