- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
Jaký 360 light / medium feeder?
Zvazuji koupi noveho feederu prutu predevsim na stojate az mirne tekouci vody. Rad chytam na jemnejsi techniku, vidim to potom na kmenovy vlaces cca 0,18 - 0.20mm + navazce 0,16 az 0,18mm. Nemam s aktualni nabidkou feederovych prutu zadne zkusenosti, proto se chci zeptat na zkusenosti vase, budu moc rad za kazdou radu.
Docela mne zaujali tyto dva kousky:
Trabucco Selektor XS Carp Feeder3603 MH 3,6m 90g
http://www.tropicliberec.cz/prut-trabucco-selektor-xs-carp-feeder3603-mh-3-6m-90g
Garbolino Maxim Feeder 3,6m 20-75gr
http://www.tropicliberec.cz/prut-garbolino-maxim-feeder-3-6m-20-75gr/
U Garbolino me vice laka akce prutu, od trabucca bych zase ocekaval vyssi kvalitu. Ale jak rikam, nemam s nimi zkusenost, takze budu moc rad za vase nazory, klidne doporucte i neco jineho do cca 2000,-
Dekuju moc
- Zobrazit zápisy s fotkou.
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám... - Zobrazit jen s poděkováním.
- Zobrazit nejlépe hodnocené.
4x v oblíbených a 4x v ignorovaných.
NBacha - Profil | Út 28.6.2016 23:22:44
Jestli se zadavateli líbí Light, ať si pořídí Team Daiwa 12Q, nebo něco podobného....i když to Garbolino by mě také zajímalo.
NDaniMerk - Profil | Pá 24.6.2016 15:48:04
Nrájovec - Profil | Pá 17.6.2016 20:39:19
Na místě uvidíš sám, co ti bude nejlépe sedět. Prodejce dokáže dobře poradit.
NBocko28 - Profil | Pá 17.6.2016 19:26:30
Nfheavy - Profil | So 2.5.2015 21:32:21
Nfheavy - Profil | So 2.5.2015 21:28:11
NMacan - Profil | So 2.5.2015 21:17:32
Nfheavy - Profil | So 2.5.2015 21:12:54
NMacan - Profil | So 2.5.2015 21:05:32
Nfheavy - Profil | So 2.5.2015 20:59:10
NxDanielS - Profil | So 2.5.2015 20:20:12
NMacan - Profil | So 2.5.2015 20:10:52
NxDanielS - Profil | So 2.5.2015 13:07:44
NMacan - Profil | So 2.5.2015 9:11:20
NColasrumem - Profil | So 2.5.2015 8:58:34
NxDanielS - Profil | So 2.5.2015 8:56:53
NMacan - Profil | So 2.5.2015 8:46:11
NxDanielS - Profil | So 2.5.2015 8:43:43
NxDanielS - Profil | So 2.5.2015 8:41:58
Nherak - Profil | So 2.5.2015 8:38:43
Dva lidi x dva názory.Já to mám tak,jak jsem napsal......
NxDanielS - Profil | So 2.5.2015 8:32:00
Nherak - Profil | So 2.5.2015 8:23:40
Byl to samozřejmě pouze příklad - také neznám naviják velikosti 40 s hmotností 200g.
Chtěl jsem pouze poukázat na to,že při zdolávání je určitě pocitově příjemnější,když máš těžiště blíže ke konci prutu.Zvláště u těch delších,kde je velká páka.......
NxDanielS - Profil | So 2.5.2015 8:17:13
BTW: Který naviják na 390 má 200g?
Nherak - Profil | So 2.5.2015 8:08:32
A aby to nebylo tak jednoduchý,když už jsme u těch pocitů - společně s hmotností prutu,záleží hlavně na vyvážení /těžišti/ celé sestavy.
Věř mi,že budeš mít jiný pocit u prutu 390+ naviják 200g a jiný 390x400g,nebo 360x400g.......:-)))
NxDanielS - Profil | So 2.5.2015 7:19:09
Nmalyjohn - Profil | So 2.5.2015 6:59:34
Njapu22 - Profil | So 2.5.2015 1:17:07
Nrover - Profil | So 2.5.2015 0:28:45
Nspeed641 - Profil | So 2.5.2015 0:20:19
Dá se chytit za den i přes 100ks - když ti pak najede hejno, hejno - 40-50cm kapříků-na řece-máš toho plný kecky...Občas se s kámošema hecnem a dáme závody-cejni-zrcátka i lopatáci,podoustve,karasi,parmy,kapříci i kaprálové,ploti,tlouštáci.....To všechno je zvyklý na proud-máká to-ne jako třeba z rybníka...
Věř mi -váha je důležitá-alespon pro mě...
To máš,jako 5-metrový teleskop-z 80.let a dnešní,moderní Bologneska...
Schválně si to někdy vyzkoušej...Měj se , čau... :-)))
Nusak - Profil | Pá 1.5.2015 22:37:19
Nspeed641 - Profil | Pá 1.5.2015 22:33:13
Nkubah - Profil | Pá 1.5.2015 22:25:22
Nusak - Profil | Pá 1.5.2015 22:13:07
Nspeed641 - Profil | Pá 1.5.2015 15:42:06
vychází z blanku, vyrobeného z karbonu XT60 a Biofi bre technologií SDR. Je osazen očky Shimano Hardlite a sedlem navijáku. Každý prut je odborně zkonstruován, aby vynikl v přesně vymezeném úkolu. Ať už budete pracovat nablízko s lehkým 3,35m modelem, nebo s Carp XH modelem rychle vláčet, buďte si jisti, že Beastmaster vám úlovek doručí!
Tady máš vyráběné verze-ofoceno...
Nspeed641 - Profil | Pá 1.5.2015 15:03:32
Jsou však i taková ,,media,, která mají 330g- i -350g...!!! / nižší řady Cormoranu-aj... /
Dost dobře si nedovedu představit den,kdy to opravdu bere-ryby všech velikostí...
Co na to řekne vaše zápěstí...? Kamarád si koupil na netu v akci ,jeden takový kůl...Byl z něj úplně vyřízenej-hned,jak jej vybalil...Reklamovat to samozřejmě nemohl,tak to jen s malým provarem hned poslal dál...
Už má také ,,Šíma,, a nemůže si je vynachválit.
Samozřejmě,jsou i daleko lepší proutky-např.Daiwa feedery,ale to jsme úplně v odlišné cenové třídě...
Jiný můj kolega zase vlastní feeder Trabucco Sygnum...Chytal jsem s ním-malé i velké-házení super,váha také-šel bych do něj...Malinko dražší,ale dost dobrej...
NAbath - Profil | Pá 1.5.2015 14:04:23
Nspeed641 - Profil | Pá 1.5.2015 13:48:10
Třeba by bylo dobré-kouknout na něj,blíže prozkoumat,popř.zkusit kontaktovat příp.majitele-sehnat nějaké zkušenosti-recenze...
Když se něco chválí,je na tom něco pravdy...
Nspeed641 - Profil | Pá 1.5.2015 13:08:20
Vždyd - ve své podstatě- feeder je o té jemnosti-,,měkkosti,, . Jde všeobecně o velmi jemný způsob lovu ryb-vlastně od - pickeru počínaje.
Osobně navštěvuji někdy i dosti proudné,hlubší úseky,včetně třeba lov parem na Vltavě,nebo Lužnici a -alespon já-nikdy jsem neměl potřebu tvrdší akce,něž jakou SH-BM Med. disponují...
Snad jedině ve velmi zarostlých úsecích malých řek , s výskytem velkých ryb...Třeba ta Lužnice,Nežárka- /části toku /
Tam ovšem feeder používat-nemá smysl...Tam používám krátké,silné děličky-3.0.m 80-150g s klasickou bojlísovou sestavou a pletenkou-nastražit můžete cokoliv....Vyskytují se tam opravdu velké ryby a smyslem je -rybu bezpečně zdolat-vyfotit,pustit zpět - nikoliv zaseknout-utrhnout-byt - únikovou montáž...Tot názor můj... :-)))
Zabere vám klidně kapr 15kg v proudu nebo i ve dne 25-30kg sumík...
Nspeed641 - Profil | Pá 1.5.2015 12:39:00
Já zase stále ,,pokukuji,,po řadě Shimano Ultegra-nádherný ,,brko,, Ta kombinace modré metal. a grafitu-super...Nevím ale,jak bych pak na všechny chytal-mám už toho docela dost... :-)
Přemýšlel jsem-koupit ho jen tak - na jemnoučko-na Vltavěnku budějckou... Uvidíme-jsem takovej rybářskej ,,magor,, Ale-tak to už bývá...
Měj se... :-))))
NAbath - Profil | Pá 1.5.2015 12:00:55
Nspeed641 - Profil | Pá 1.5.2015 11:45:23
Je jasné,že ostrý švih-na krátko-přes hlavu-no -asi bych se bál-nezkoušel jsem...ALE-nabouchám -60g krmelec a TAHEM , to pošlu třeba do vzdálenosti i přes 50m. Úplně bez problémů.../Nutností je naviják s větší,mělčí cívkou-pro snadnější ,,odlet,,šnůry,při náhozech - ideální velikost-40 /
Většinou ale tuto dálku využiji jen málokdy.
Na větší dálky-třeba - do 100m použijte verzi HEAVY, nebo ULTRA-HEAVY.
Já mám od AbuGarcia-Suveran Multi feeder-3.60 - 4.20m - 8LB.Stával na - eBay-199 eur ,ted se dá sehnat okolo 100 eur.Jde o velmi povedený proutek-velká spokojenost. 100m-žádný problém,zaseknete-vytáhnete cokoliv-odkudkoliv-podobně,jako s ,,bojlísovými,, pruty..../ Je lepší používat montáž s koncovým krmítkem a mikrokroužkem- ,,půlbalaton,, Letí to pak , jak raketa.../
Ovšem-ta jemnost MEDIA-ta tam už není...
Pokud by mi ale tento prut nepadl do oka,určitě by vyhrálo opět Shimano BeastMaster....
Koupi této verze ale dobře zvažte,jestli pro něj máte opravdu využití a potřebujete jej. I já ho využívám poměrně málo-třeba na dravce,nebo řetízek kuku,pelety-koule...Možná to byla zbytečná investice,ale nechám si jej...Je ,,nádhernej,, -Alespon pro mě.../ Pokud by jste měl zájem-dám vám kontakt do Německa,přímo na prodejce /
Mějte se pěkně... :-)))
NGregor - Profil | Čt 30.4.2015 19:21:29
Jinak, jak uz bylo psano, sam vlastnim Speedmastera AX medium a Antarese AX medium, jsou to sice zvejky, ale vydrzi neskutecny veci a muzes se do nich i oprit. A na druhou stranu je zdolani vetsi zazitek nez trebas s kaprovym prutem, aspon pro me. Foto jako dukaz, kapr 69 na Speedmaster AX medium, kmen 0,16, navazec 0,12.
Samozrejme si ale vyberes i u jinych znacek.
Nminn - Profil | Čt 30.4.2015 9:38:46
Nminn - Profil | Čt 30.4.2015 9:37:09
NNachos - Profil | St 29.4.2015 21:32:25
NNachos - Profil | St 29.4.2015 21:31:26
Nminn - Profil | St 29.4.2015 21:24:57
NNachos - Profil | St 29.4.2015 21:06:26
Nspeed641 - Profil | St 29.4.2015 21:00:38
Jedná se o legendární,skoro nezničitelný,super proutek,velmi pozitivně hodnocen mnoha majiteli.Já jsem jedním z mnoha...
Lehoučký,velmi pevný blank, s velkou silovou rezervou u ,,páteře,,-dále-pěkné dílenské zpracování,očka,kork.rukojet... / Jediné minus-dražší náhr.špičky,ale,kolikráte ji zlomíš... /
Cena nového -okolo-cca- 3500.- Dá se sehnat v bazaru okolo 2000.- Já jsem si koupil v bazáči také ještě jeden kus-serie BX-to je starší model- vínový blank...Už jeden tento mám.Vlastním i model BeastMaster - Multi- Licht -a to je PECKA...Zvládne - jen o trochu méně,ale zato-80cm kapr na háčku-prožitek i do LICHTA se ale můžeš opřít ...
Jednoznačně doporučuji tento model,nenech se unést do nějakejch,levnejch ,,šitek,, ze kterých budeš zklamanej,naštvanej-jdi do něj,nebudeš litovat...
Měj se,at ti koušou... :-)
Nhonza271 - Profil | Pá 24.4.2015 19:30:55
Nherak - Profil | Pá 24.4.2015 17:07:12
Prošlo mi rukama už "pár" feedrů a za sebe můžu Trabucco doporučit.Selektora ale bohužel neznám.
Pokud bych byl v tvé pozici a měl si vybrat prut za rozumný peníz na vodu,kterou uvádíš
- jestli ještě někde seženeš, šáhni po Trabucco Syntium /MH-čko s lehkým,tenkým a výkonným blankem.Cena nového cca 2000Kč/.
Před 14-ti dny jsem tenhle prut pouštěl do světa.Měl to být dar,který nebyl přijatý.Kdybych nevlastnil nejvyšší řadu,tak si ho zcela jistě ponechám......
Nhonza271 - Profil | Pá 24.4.2015 15:15:49
Nherak - Profil | Pá 24.4.2015 9:19:03
V gramáži 75g by to mělo být "čistokrevné medium".Ta 90-sátka spíše H /MH/.
Kde budeš převážně chytat?
Nhonza271 - Profil | So 18.4.2015 20:46:08
NHawk123 - Profil | Pá 17.4.2015 21:39:43
Nbiomechanicus - Profil | Pá 17.4.2015 21:34:01
Nstandas - Profil | Út 27.1.2015 19:15:07
Nplavan - Profil | Út 27.1.2015 19:13:16
Nplavan - Profil | Út 27.1.2015 19:09:28
http://www.carpsystem.cz/jsa-fish-tubus-carpsystem-cs-2-komory-8519
Nplavan - Profil | Út 27.1.2015 19:04:46
Nplavan - Profil | Út 27.1.2015 19:00:33
Když jedu sám, tak to do Felinky dám dobře, jen musím malinko sklopit sedačku spolujezdce, páč jinak to při zásunu do auta beru 3cm pod stropem a hrozí karambol, třeba vypíchutí stropního světla :-)))
Do výtahu to taky není ideální, to je dost podobné. Ale zase lepší jak jednodíl.
Nstandas - Profil | Út 27.1.2015 18:59:10
Nplavan - Profil | Út 27.1.2015 18:53:18
NxDanielS - Profil | Út 27.1.2015 18:27:13
Kde to žije - feeder
ÚtNFeederařina na řece 64304
ÚtNPickermánia-ultra light fishing 49055
PoNFeeder v okolí Zlína 4581
PoNGURU - vše kolem téhle značky 6269
NeNKlub fanoušků SPRO+Döme Gábor 5730
NeNS feederem na kapry 96912
. . . NDrennan - zkušenosti, rady, tipy 1367
. . . NKlub Fanoušků Feederů Daiwa. 10512
. . . NKorum - vše kolem téhle značky 9590
. . . NPreston - vše kolem této značky. 4055
. . . NRohlikove boilie - vyroba 107
. . . NJihočeská Feederliga . 9457
Co je nového - feeder + obecné
PáNBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
StNBleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . NBleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . NBleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
. . . NBleskovka: Záhada ryby, která žije 100 000 let bez samců, vyřešena!
. . . NBleskovka: Kvalitu vody v lipenské přehradě podle studie ovlivňuje fosfor z rašelinišť
Oznámení - feeder
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Kalendář akcí - feeder
26.6.24h závod dvojic na Vojtově...
27.6.Zámecký pohár Opočno - dospělí
28.6.Zámecký pohár Opočno - děti
4.7.Feeder Talian 2
4.7.Malovidy - jednotlivci (feeder)
4.7.IV. hnanický feeder cup 2026...
11.7.Feeder 1×1 Talian
17.7.1 místo 60000 2×20 hodin Talian
18.7.Dobřany - Noční rybářské závody
1.8.Noční rybářské závody v Lišicích...
Doporučujeme e-shop
PÁRYSŮV RYBÁŘSKÝ RÁJ
Rybářské potřeby pro všechny, kteří propadli kouzlu rybařiny. Díky unikátnímu věrnostnímu systému nakupujete neustále se...


















