Shimano AERO vs TECHNIUM

Zdravím,
sháním navijak na nové heavy feedery Daiwa Windcast 150g
Měl by vydržet pár let....cenově bych se chtěl do 4000Kč vejít..
Moji adepti:
Shimano AERO 4000 FDFA Feeder
Shimano Technium 4000 FD

Prosím o postřehy a zkušenosti s těmito kolovratky..popřípadě klady,zápory,doporučení jiných navijaku.....Děkuji
Autor diskuse: Kolouš - Profil , 18.11.2014 feeder - náčiní, doplňky

Tak který 😊

A) Shimano Technium 400088%

B) Shimano AERO 4000 Spinning12%

Od 18.11.2014 hlasovalo 42 čtenářů.

falach - Profil | Pá 6.3.2015 12:48:07

xDanielS >> Ahoj, já mám Shimano XT 6000 RB a naprosto v pohodě. Používám je na prutech Sygnum TXL Advanced River Feeder 3,90 H 160g

    xDanielS - Profil | Pá 6.3.2015 7:33:15

    Kolouš - >> Hoj, pokud chceš házet daleko, vůbec bych se nebál většího navy, minimálně budeš házet dál a na 150g Windcastu bude 4000ka i vypadat malinkatá. Mám windcasty 390/150 osazený ultegrama 5500 a lítá to pěkně :-)

      fheavy - Profil | St 4.3.2015 20:06:54

      Kolouš - >> jdyz se budu drzet striktne zadani tak aero 4000 spin,technium ma pouze slysitelnejsi brzdu jinak aero je o neco kvalitnejsi

        MB - Profil | St 4.3.2015 19:42:57

        dlouhypp >> o nic nejde už vím vocogo

        Ty navi nemám jen se mě líbí a zjišťuju zda už je někdo má abych se víc po ptal co a jak

          dlouhypp - Profil | St 4.3.2015 19:19:18

          MB >> prominte,že jsem to neupřesnil-jedná se o tento dotaz Dlouhý

            MB - Profil | Ne 23.11.2014 18:59:04

            Kolouš >> mě taky :)

              Kolouš - Profil | Ne 23.11.2014 18:54:13

              MB >> Zkušenosti nemam,ale vypadají opravdu zajimavě ....líbí se mi 😉

                bizon - Profil | So 22.11.2014 0:24:27

                stradic nebo twin power.ale ty japonske.starsi se prodavaji okolo 3500kc kus. musis mit stesti jsou hned pryc.vydrzi ti dalsich 20let

                  HOK - Profil | Pá 21.11.2014 18:46:21

                  Teď jsem na prakticky totožné pruty kupoval dva Shimano Sahara 4000. Odolný ložiska do slané vody, převod 5,8:1, váha 350 g. Nemají náhradní cívku, což mi nevadí a hlavně cena je 2 300 Kč. TAké jsem uvažovat o zmíněných navijácích, ale Sahara mi vyhovuje víc.

                    čabi - Profil | Pá 21.11.2014 18:39:32

                    Kolouš >> tak to jdi do ultegry 5500

                      Pellets - Profil | Pá 21.11.2014 17:27:47

                      Od března dávám ošklivě zabrat na řece ( tahání olov 50-120 g ,50-100 m,časté přehazování a často u vody ) tomuhle kousku :

                      http://www.nasoutokushop.cz/finn-nor-lethal a zatím stále perfektní chod,extra silnej,skvělá brzda.
                      Vypadá to,že popisky nekecaj. Můžu doporučit.

                        plavan - Profil | Pá 21.11.2014 16:37:50

                        paia >> šroubek na úchopce ztratili lidi i na Rareniu.

                          paia - Profil | Pá 21.11.2014 15:57:40

                          Eli >>

                            Zbyněk V. - Profil | Pá 21.11.2014 15:55:24

                            paia >> To byl pocit z prvního lovu :) ted už mi to tak nepřijde ... brzda je hodně slušná ted jsem s ní potahal o weekendu kapříka 62 tlusťocha a užil jsem si to. Je fakt , že na 100g krmítka to není ... velikost 5500 na heavynu mě přijde tak akorát ...

                              paia - Profil | Pá 21.11.2014 15:53:40

                              Zbyněk V. >> navíc zadavatel chtěl něco trvanlivějšího, co by pár let vydrželo, plavanovi se Lancer začal rozpadat už po kolika, dvou vycházkách?

                                Eli - Profil | Pá 21.11.2014 15:52:36

                                paia >> taky bych chtěl umět tak rychle pumpovat, aby mi šly krmíka po hladině:)))

                                  paia - Profil | Pá 21.11.2014 15:50:32

                                  Zbyněk V. >> stačí ocitovat část tvého příspěvku z TFC:

                                  Zbyněk V. - Ÿ Poslat soukromou zprávu.Po 20.10.2014 12:57:48
                                  [...] Na opravdu težký krmítka to asi nebude , ale jinak chodí pěkně. Řešil jsem to pumpováním a pak jízdou krmítka po hladině ... [...]

                                    Zbyněk V. - Profil | Pá 21.11.2014 15:45:48

                                    paia >> Ty ho máš ? Ty si s ním ty těžký krmítka tahal ? Je to o zvyku ... ze začátku mě to možná přišlo teď už mi to tak nepřipadá ...

                                      paia - Profil | Pá 21.11.2014 15:28:38

                                      Zbyněk V. >> Lancer na heavy? ale no tak... každej už víme, že ten naviják nemá sílu a tu při stahování těžkých krmítek potřebuješ asi nejvíc.

                                        miramax - Profil | Pá 21.11.2014 8:54:10

                                        já jsem při stejném výběru uvažoval u levnějších variant nad:
                                        http://www.hanackyrybar.cz/www-centrum-rybareni-cz/​eshop/0/0/5/3803-CORCAST-7PiF-Hyper-Jet-3000
                                        nebo:
                                        http://www.rybashop24.com/rybarske-navijaky/s-predn​i-brzdou/spro-modena-feeder.html?gclid=CjwKEAiAv7aj​BRCIldS7rp7wzFkSJAAA1n4DpAL9ns4uLbCscjBxJRqZ3_d3Vzd​OPZuMStjM79n_KRoC_8Lw_wcB
                                        bohužel ten cormoran jsem měl obejdnaný čtyři měsíce v eshopu viz výše a nedorazil, tak jsem to vzdal, a zjistil, že jsem byl letos jednou na Mušově a jinak chodím na řeky, takže jsem toto dilema přestal řešit. Ale ty cormorany se mi z fotek a popisu zamlouvaly extrémně...

                                          Kolouš - Profil | Pá 21.11.2014 8:24:45

                                          Chtěl bych házet cca 80-100 metrů daleko ..

                                            čabi - Profil | Čt 20.11.2014 20:29:22

                                            Kolouš >> co je pro tebe velká vzdálenost? 50...70...90 metrů? Podle toho na jakou metu máš spadeno bych vybíral sestavu.

                                              Zbyněk V. - Profil | Čt 20.11.2014 14:16:05

                                              Naviják na Heavy Feeder ?

                                              http://rybarske-potreby.vipa-sro.cz/e-shop?rybarske​-navijaky/predni-brzda/lancer-hs-5500

                                              Mám ho chvíli na 125g Feederu a spokojenost a lítá to zněj pěkně .. ;) za ty prachy pecka

                                                Kolouš - Profil | Čt 20.11.2014 7:52:04

                                                Ultegra 5500 na feeder ? Jako navijak je to krásný pro mě jsou ultegry nejlepší ale nemyslíte ze to už je trochu velké ?

                                                  Koci66 - Profil | St 19.11.2014 22:41:24

                                                  murphyy >> Souhlasim, taky by se mne libili vic. Mam velky CI4 na kaprovych prutech a nemuzu si je vynachvalit.
                                                  Snad pristi rok budou i Media CI4 :-)

                                                    murphyy - Profil | St 19.11.2014 22:26:37

                                                    Koci66 >> asi myslis medium baitrunner vsak? ja pouzivam super baitrunner 6000 so zadnou brzdou ale bral by som tiez medium baitrunner ale vo verzii CI4 ten vazi okolo pol kila

                                                      Koci66 - Profil | St 19.11.2014 22:15:02

                                                      Pripojim se k diskusi a napisu svou opravdu vlastni zkusenost. Pisu jen o prutech Heavy Feeder a X Heavy Feeder ( oboji pouze Sportex , Shimano uz nikdy vzhledem k tomu ze i Carp Extra Heavy byl hadice oproti Sportex Medium ).
                                                      Vyzkousene navi osobne :

                                                      - Spheros 4000 FD - nevyhovujici velikost civky, nelze daleko dohodit. Jinak asi dobry na sumcovlacku, pro mne na Heavy Feeder ne
                                                      - Aero 4000 Feeder - absolutne se ztotoznuji s nazorama kolegu prede mnou. Na Heavy Feeder ( a vubec na Feeder ) nevyhovujici. Po sezone sel ke kamaradovi na lehkou vlacku.
                                                      - Baitrunner Aero 5000 C - pro mne nevyhovujici

                                                      Za sebe mohu doporucit navijak o velikosti male Ultegry 4500 nebo 5500. A vim o cem mluvim
                                                      Svoje jsem osedlal nakonec Medium XTA a pak se Heavy stalo Heavy.
                                                      Nevim jak Light a zbytek Winckelpicker atd , ty nechytam
                                                      Ale za sebe mohu doporucit na Heavy a X Heavy Shimano Medium XTA

                                                        Kolouš - Profil | St 19.11.2014 21:54:22

                                                        No jde mi předevších o chytání na velké vzdálenosti...chytám 90% stojaté vody.

                                                          TonyK - Profil | St 19.11.2014 21:29:55

                                                          Kolouš >> Mozna by nebylo spatne vyjasnit si, co od vysledne sestavy vlastne pozadujes.

                                                          Pokud potrebujes heavy feeder na chytani na vetsi rece jako je treba Labe a jde ti primarne o stahovani velkejch krmelcu, tak ti uplne v klidu bude vyhovovat ten Zauber, nebo Technium 4000.

                                                          Pokud mas heavy feeder na to, aby jsi s nim chytal 70m a dal, tak stoji za to premejslet o necem s sirsi a vyssi civkou. Aero spinning je v realu pomerne male, ale Ultegra uz je zase skoro zbytecne velka a takova humpolacka. Nic mezi se v podstate nevyrabi - aspon ja nic nenasel. Me se libi treba Matrix Horizon Feeder, ale v realu je to taky velky a tezky.