Co je lepší na kapry a cejny teď v létě? Masný červ nebo hnojňák?

Je lepší teď v létě na kapry a cejny masňák nebo hnoják nebo něco jiného. Pište návrhy.... Děkuji.
Autor diskuse: Patrik Šanda - Profil , 20.7.2014 feeder - nástrahy, návnady

Na co chytáte kapry a cejny v létě?

A) Na hnojáka.9%

B) Na masné červy10%

C) Na kukuřici z plechovky37%

D) Na foukanou kukuřici nebo pšenici.4%

E) Jiné.40%

Od 22.7.2014 hlasovalo 92 čtenářů.

67 nových příspěvků od Vaší poslední návštěvy. (Začít číst od prvního z nich.)

NKruan - Profil | Pá 12.9.2014 22:10:23

xDanielS >> Tak ja je zitra zase zkusim :)

    NJarda Š. - Profil | Pá 12.9.2014 12:33:10

    xDanielS >> Dlouhodobě uchovat se tak dají, jestli se i budou množit, to nevím. (Pochopitelně je potřeba je i dokrmovat zbytky zeleniny, logrem z kávy ap.)

      NxDanielS - Profil | Pá 12.9.2014 10:16:26

      Kruan >> Hoj, ani já na ně nedám dopustit. Absolutně univerzální nástraha od okouna přes kapříka, sumce, lína a úhoře :-) Nemáte někdo vyzkoušené domácí množení? Někde jsem četl, že se dají množit ve vlhkých papírových kartonech.....

        NDawemaster - Profil | St 10.9.2014 16:03:31

        Kruan >> Tak to se divím,já na ně nedám dopustit :D

          NAnýzový dědek - Profil | St 10.9.2014 15:45:58

          RK >> chápu, to docela přesně :-D

            NKruan - Profil | St 10.9.2014 15:37:55

            Dawemaster >> Ja ji vzdycky vytahnu z vody netknutou a nebo mi sleze z haku :)

              NDawemaster - Profil | St 10.9.2014 15:23:27

              Kruan >> To já chytám nejraději jen na rousnice. Lapám na to pěkný kapříky,spoustu úhořů jsem chytl,velké líny,pěkný okouni na to berou. Na pořádnou macatou rousnici nedám dopustit a málokdy mě zklame :-))

                NKruan - Profil | St 10.9.2014 13:43:22

                Ja jsem treba na zizalu nikdy nic kloudneho nechytl. Kapra uz vubec ne :) Vzdycky si vemu krabicku, zkusim jednu, druhou a dost. Vemu rohlik. A doma zizaly zase pustim do zizaloviste. Cervy nepouzivam, pac se musi porad kupovat a co si budem povidat , jsou taky drahy...

                  NDawemaster - Profil | St 10.9.2014 13:35:52

                  Já letos nachytal spoustu pěkných kapříků na pořádnou rousnici. Na kuku a červíky mi brali spíše menší.

                    NRK - Profil | St 10.9.2014 13:23:39

                    Anýzový dědek >> Jasně to máš pravdu.Celé to moje ,,povídání" nebylo psáno tobě ,ale všeobecně. Protože,ruku na srdce,jsou tady kolikrát vdobré víře napsané nesmysly.

                      NAnýzový dědek - Profil | St 10.9.2014 11:47:47

                      RK >> Ono je to na každé vodě jiné. Tobě mohou žížaly fungovat zjara (mě také), ale na podzim potom mi spíš funguje sendvič (rohlík-žížalka)
                      Co se týče pelet, tak každý preferuje ty, které mu v daný okamžik přinesou úspěch.(pokud neni testerem a nemusí dělat propagaci výrobci a sponzorovi)

                        NRK - Profil | St 10.9.2014 11:30:37

                        Anýzový dědek >> A vidíš, já mám opačnou zkušenost.
                        Žížaly mi fungují na jaře. Konec dubna až konec května. Přes léto, jak kdy. Brzo na jaře-studená voda a dejme tomu od začátku října už je žížala nic moc. Neříkám ,že nic nechytím, ale nic moc.
                        Bílí červy celoročně. Jsou ale lokality , kde žádná sláva. Universál je houska ,ve všech podobách.
                        Jak to nejde na housku, tak je většinou zle(většinou )Kukuřice z plechovky- velice dobrá celoročně,krom brzy na jaře a pak cca od prosince-studená voda. Vůbec nechytám na pelety a kukuřici cuk a na takové ty drahé komerční záležitosti. Asi proto, že bohužel u vody nepobývám většinou víc jak 6hod. A hlavně já neselektuji ryby, abych chytil velkou jednu na úkor zachytání si. Možná i proto, že někdy nebere vůbec nic- a ještě do toho budu selektovat . Celkově, když to tu čtu, tak se podivuji, kolik lidí doporučuje pelety, boilies na normální chytání. Fakt mi to připadá, jako si koupit v šedesáti letech auto na dopravu na chatu, když ji mám 25km od domova. A to auto bude 4litr Bavorák za 3 mega.
                        Dřív na té chatě nebudeš, o ženský ti v tom věku už primárně taky nejde a když s ním zajedeš na ryby, tak na tebe ostatní koukaj skrz prsty a ještě musíš bejt připosranej, že se ti do něj někdo podívá,nebo ti ho rovnou ukradne. Prostě neefektivní řešení. Ale! Veškaré ty rady, které doporučují začátkem března jako nejlepší řešení nakrmit peletama a nadipovat kouli Mosela krab a dát ji na panáčka, jsou podle mě od mladších ročníků, kteří prostě začali chytat podle módních trendů. A podle toho, co si prodejci a výrobci přejí prodávat. Něco jiného jsou samozřejmě kapraři, kteří jdou s časovou rezervou na velké ryby. Myslím si , že je určitě ku prospěchu začít chytat na špunt od vína jako kluk a propracovat se se všemi mezičlánky až tam kam to jde. Když se to přeskočí, tak chybí praxe.Možná, že to nevadí až tak v chytání kaprů, ale minimálně v internetových diskuzích je to znát a v podstatě ani není o čem diskutovat. Protože se pak prosazuje, nebo doporučuje něco, co nemá u doporučovatele žádné srovnání. Stejné je, když někdo doporučí prut, který je dle něho výborný a dobře mu slouží, ale jiný neměl v ruce.A to pak je o ničem.....

                          Npike perch - Profil | Ne 7.9.2014 17:41:02

                          pro mě je nejspolehlivější kolínko,uvařim je s deckou oleje,a ještě horké je dam do uzavýratelné misky,do které nejdřív nasypu trošku krmítkovky pak kolínka a pak znovu krmítkovku,misku uzavřu a pořádně proklepu,kolínka jsou obalená i po pul hodině ve vodě a kaprum to moc šmakuje,levný a jednoduchý..jo a pro mě nejlepší kolínka z penny za osm vočí

                            NAnýzový dědek - Profil | Ne 7.9.2014 16:11:51

                            V létě je to jedno. Ryby jsou rozežrané a seberou skoro vše. Problém nastává s ochlazující se vodou, tam už převažuje živočišná nástraha nad rostlinnou.

                              NNachos - Profil | Čt 4.9.2014 8:27:32

                              u mě vede kuku s nožičkama :) (bonduelka + 2-4 masňáci na háčku 10-12)

                                NLuckyman - Profil | Čt 4.9.2014 7:51:47

                                shotty >> Mně teda na 3 červy spolehlivě, na jaře nebo na podzim. V létě na červy nechytám, pokud chci kapra.

                                  NFild@ - Profil | So 30.8.2014 23:07:15

                                  Mě se v létě nejvíce osvědčila kukuřice a rohlíkáče. Na jiné nástrahy téměř nechytám.

                                    Nagig - Profil | So 30.8.2014 22:40:23

                                    Patrik Šanda - >> Ahoj jasná volba je granát na to berou zaručeně ;-)

                                      NSlunecnik - Profil | So 30.8.2014 21:50:18

                                      Ahoj.U mne jednoznačně dlouhá léta drží prim hnojnák.Je to uiverzální voňavá celoroční nástraha.Hnojňákem totiž nepohrdne žádná ryba.Ani velká ani malá.Dravec i ryba bílá.Čím více konečků kmitajících se naháčku tím větší vzrušení pod hladinou.Ale ani bílý červ není špatný.A je třeba nikdy nezapomenout na rákosníka.

                                        Nshotty - Profil | So 30.8.2014 21:40:25

                                        Patrik Šanda - >> Ahoj, chtěl bych se taky podělit o svoje zkušenosti. Pročítám si tady ty komentáře, s něčím mám stejné zkušenosti a s něčím třeba trochu jiné...

                                        Na hnojáka se mi daří trefit hlavně na cejny a cejnky, někdy jsou to větší cejni , někdy zase menší zrcátka. Reakce od kaprů nulová.

                                        Červíci, tak to je jistota na cejny a další bílé ryby. Daří se mi s nimi chytat i kapry, většinou to ovlivní počet červů na háčku a taky třeba jak moc časté záběry na daném místě mám. Nejvíce úspěšný počet červíků na kapra je pro mě úplně jednoduše 1 červ na malém háčku 12-14, takhle jsem nachytal už plno kaprů od 50 do 60 cm. Pak se mi na kapry osvědčil chuchvalec červů, tak 4-5 červíků na háčku. Nikdy mi nepřišel kapr na 2-3 červíky, že by náhoda?

                                        Tedy k otázce. Myslím si, že je rozhodně lepší chytat na červíky, experimentovat s počtem na háčku a třeba to něčím obohatit viz M. Maťákovo oblíbená nástraha kukuřice s červem na háčku dnes třeba zachutnala kapříkovi na řece, jindy mi do ní jdou jenom bílé ryby, dneska od bílých ryb ani ťuk, je to různý. Někdo červíky nadzvedává třeba burizonem, nějakou foukačkou ...

                                        Posílám fotku padesátníka, kterému zachutnal 1 červík. V jednoduchosti je síla.

                                          NRedArc10400 - Profil | So 23.8.2014 22:21:38

                                          Já chytám kapriky na kukuřici zkoušel jsem halibut pelety i žížaly a nic ,ale začínám tak budu zkoušet dál ...

                                            NCyrda - Profil | So 23.8.2014 21:53:09

                                            Patrik Šanda >> me ty od 3xl-ka funguji celken v poho.na stojakach je davam vzdy na jeden prut a dobry

                                              Nlado40 - Profil | So 23.8.2014 18:07:01

                                              Patrik Šanda - >> Jědině na tohle :-)))

                                                Ncalimero - Profil | So 23.8.2014 17:14:24

                                                Mně letos nejvíc berou na červa a medové nebo vanilkové puffi.Ale já si myslím že závisí na revíru.Třeba minule na Božkově vedle mě zkoušel pelety a boilies a nic a začal chytat na foukačky ,kůrku od chleba.Na soukromých jedině pelety a boilies tam jsou na to naučeny.Takže vedou červy ale perfektní nástraha je medový burizon z Lídlu a k tomu červ.

                                                  NKaczer - Profil | Út 19.8.2014 13:49:36

                                                  Patrik Šanda - >> splávek- žížalky / položená s krmítkem- červíci

                                                    NPstruh27 - Profil | Čt 14.8.2014 15:05:20

                                                    mne kapríky najviac brali na pelety, kukuricu, miny boilies , ALE ....... toho roku je to celé pomýlené, na spomenuté nástrahy som pochytal velmi málo kapríkov, toho roku vedie jednoznačne hnoják.

                                                      NLuckyman - Profil | So 26.7.2014 15:13:40 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                                      Patrik Šanda - >> Hnoják mně na kapry moc nefunguje, na cejny v pohodě. Na masňáky chytím oboje. Pokud je na místě hodně menších ryb a chci ty větší tak se vyhnu obojímu, zvlášť v létě. Obecně si myslím že masňák je univerzálnější, hnoják víc chutná třeba cejnům nebo línům.

                                                        NPatrik Šanda - Profil | So 26.7.2014 14:28:53

                                                        Tak sem byl dneska v rybářství a koupil jsem si 3xl pelety od Nikla, chytací pelety od Konopáska a nějaké extrudy od chytila a tak. K tomu krmítkovou směs feeder od Konopáska. Zítra to vyzkouším.

                                                          NBlumik - Profil | Čt 24.7.2014 21:38:00

                                                          Patrik Šanda - >> Na to musiš přece dojit sam ,je to třeba zkoušet tam kde chytaš. Ja použivam hnojky hlavně z jara ,teď když se jdu pobavit s feedrem či splavkem ,vymyšlim ,kde co ,červ nesmi chybět ,ať samotnej ,či v kombinaci z kuku z plechovky.Hnojky teď nepouživam,ale mam takovy ne nic noveho ,ale namačim někdy ty červy do halibut dipu ,co mam na boilie ,někdy je namočim klidně i do dipu kořeněneho ,ba dokonce i sladkeho a někdy to začne fungovat na kapřiky, jako magnet.Zkoušet blbosti, mě prostě bavi a nese to i uspěch.

                                                            Nlinekk - Profil | Čt 24.7.2014 21:17:46

                                                            Jednoznacne rousnice

                                                              Nsplavek - Profil | Čt 24.7.2014 21:14:37

                                                              Patrik Šanda - >> No já si myslím, že to je revír od revíru jiné. Všude bude fungovat něco jiného, ono i rok od roku to je jiné. Já osobně jsem v loni, většinu kaprů a velkých cejnů nachytal na cukk kukuřici patentka, halibut pelety a kukuřici vařenou z melasou a masoxem. A letos , vloni úspěšné nástrahy jen skromně paběrkují a vítězí na plné čáře kukuřice s plechovky + dva červi. Proto co rybář a revír jiná nástraha a zkušenost. Chce to zkoušet, nejdou na tohle, tak něco jiného. Občas vítězí i překvapivé kombinace a něco hodně nového, nebo něco vytaženého z retro šuplíku, dřívějších nástrah. Co fungovalo kdysi, může úspěšně lovit i dnes bez bombastické reklamy.

                                                                Nkapr97 - Profil | Čt 24.7.2014 7:55:49

                                                                Martian >> Mně to nani šlape i přes léto...

                                                                  NMartian - Profil | Čt 24.7.2014 7:54:11

                                                                  kapr97 >> já občas používám pikantní švestku, z jara to šlapalo docela pěkně :-)

                                                                    Nkapr97 - Profil | St 23.7.2014 17:43:20

                                                                    Martian >> Zdá se mi celkem měkký... (Mikbaits Spiceman)

                                                                      NMartian - Profil | St 23.7.2014 8:12:42

                                                                      kapr97 >> jojo tak to je parada :) boilie pouzivas mekky nebo tvrdy?

                                                                        Nkapr97 - Profil | Út 22.7.2014 17:23:10

                                                                        Patrik Šanda >> Já většinou dokud nepřijde záběr. Nechci místo kde chytám zbytečně plašit nahazováním velké zátěže (podle vzdálenosti až 90gr.)

                                                                          Nkapr97 - Profil | Út 22.7.2014 17:21:07

                                                                          Martian >> U nás v okolí je hodně vod kde je bílá ryba přemnožená tak partiklem vůbec nekrmím.. Většinou když jdu s feedrem na kapry tak na jeden prut dám 15mm peletu (20mm mi už přijde k háčku vel.8 celkem velká) a na druhý ořezané bojlí 16mm a pak kobrou dokrmím na začátek tak 50 kuliček a pelet do prostoru, klidně na plochu 5x5 metrů a pak už jen co 1-2hodiny po menším množství dokrmuji. Používám k tomu montáž s method krmítkem a není problém za letní odpoledne polapat tolik kaprů co nechytí všichni ostatní dohromady co jsou na přehradě..

                                                                            NMartian - Profil | Út 22.7.2014 15:33:02

                                                                            molca >> kukuřici značky cukk med, tím myslíš jakože medovku nebo nakládanou tu "rybářskou" kukuřici? :)

                                                                              Nmolca - Profil | Út 22.7.2014 14:57:50

                                                                              Patrik Šanda - >> Podle mě je určitě nejlepší na kapry, kukuřice značky cukk med, a nechat ji nastraženou pod háčkem, minimálně tři zrnka, na tohle mám chycených snad nejvíc kapru všech velikostí, největší 80cm. přes deset kilo, tohle je má zkušenost, at ti to jezdí.

                                                                                NSteel - Profil | Út 22.7.2014 14:32:29

                                                                                Patrik Šanda - >>

                                                                                Zeptej se sám sebe, jak intenzivní chceš záběry/jak velké kapry chceš chytat.

                                                                                  Nluli - Profil | Út 22.7.2014 13:31:44

                                                                                  jdi v noci a je to jedno :)

                                                                                    NMartian - Profil | Út 22.7.2014 11:11:58

                                                                                    kapr97 >> docela mám ozkoušenou kombinaci tedka chytat na pelety 15-20 (tvrdy halibutky), zakrm partiklem a malyma peletama kolem + natřílet pár těch dvacítek kolem. to valí pěkně, když to valí :-)

                                                                                      NPatrik Šanda - Profil | Út 22.7.2014 10:49:02

                                                                                      kapr97 >> Já většinou přehazuji tak 1x za pul hodiny. Když mam krmitko tak častěji.

                                                                                        Nkapr97 - Profil | Po 21.7.2014 22:55:24

                                                                                        Pelety 8-15mm a na příchuti a firmě zase tak nezáleží, spíš na době rozpadu protože v tom to horku tam dlouho nevydrží (min. tak 3-4hodiny)

                                                                                          NKujavan - Profil | Po 21.7.2014 21:46:43

                                                                                          Nej na capra ...kuku z plechovky + naklíčená pšenice. Na červíky chytám jen plotičky a cejni.. Určo záleží na revíru

                                                                                            NBušák - Profil | Po 21.7.2014 21:33:33

                                                                                            Patrik Šanda - >> jednoznačně koule,pořádně tvrdý a velký,pak doplavou ryby

                                                                                              Nnicminebere - Profil | Po 21.7.2014 21:19:14

                                                                                              Patrik Šanda >> Tak já nevím, chytal jsem na červy hlavně brzy zjara,červíci normálně nastraženi na vlasové metodě pod háčkem a kapřici a plotice šli jak o zavod, sem tam linek. Je ale pravda, že na druhém revíru na to nebyl ani záběr, pouze na malou medovku s červíkem místo zarážky. Takže je to asi fakt revír od revíru.

                                                                                                NPatrik Šanda - Profil | Po 21.7.2014 20:50:13

                                                                                                černásmrt >> Pelety používám jen Killkrill a Krillberry od Nikla.

                                                                                                  NMartian - Profil | Po 21.7.2014 19:12:36

                                                                                                  Jojo kukuřice :D

                                                                                                    Noskus - Profil | Po 21.7.2014 18:37:46

                                                                                                    Patrik Šanda - >> kukuřice....

                                                                                                      Nčernásmrt - Profil | Po 21.7.2014 18:17:11

                                                                                                      Kdo nechytá na peletky jakoby nebyl :)

                                                                                                        NPatrik Šanda - Profil | Po 21.7.2014 17:49:30

                                                                                                        nicminebere >> Loni jsem skoro na nic jiného nechytal, ale letos sem na masňáka snad nevytáhl rybu. Jedině plotici.

                                                                                                          NBlacky - Profil | Po 21.7.2014 11:17:01

                                                                                                          mne sa osvečidla kukurica+malý mastňák :D chytám na to kapry a hlavne pleskáče... alepo poprípade pufi a mastňák

                                                                                                            Nnicminebere - Profil | Po 21.7.2014 9:31:46 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                                                                                            Patrik Šanda >> Tak v kombinaci s krmítkem se mi vždy červíci osvědčili jako nástraha č.1. Ale nemusí to samozřejmě platit na vodách, kde hodláš lovit. Já bych ale osobně věřil červům. Plus ještě sladká kukuřička z plechovky. To vždy v létě slavilo úspěch. Nejlepší je ale zkoušet, zkoušet a zase zkoušet až si sám najdeš věci, kterým budeš 100% důvěřovat. AŤ se daří.

                                                                                                              Nagig - Profil | Ne 20.7.2014 20:29:09

                                                                                                              Patrik Šanda - >> Ahoj kombinace je uplně ideální ;-)

                                                                                                                NPatrik Šanda - Profil | Ne 20.7.2014 20:20:16

                                                                                                                SharpeR1 >> Já jsem to vždy dělal tak, že jsem ráno nakrmil a večer jsem jel na ně. Takhle jsem to letos chytal na Mohelenské přehradě, kam chodím a neměl sem ani záběr. Prý je tam aji hodně planktonu Jinak na ještě jednom rybníku jde splávek, ale na přehradě nejde ani okoun natož kapr

                                                                                                                  Ntucnak11 - Profil | Ne 20.7.2014 13:17:42

                                                                                                                  V najhorši pařaky použivam plovoucy nastrachy,NASH ZIG BUGS a FOX ZIG ALIGMA nej co muže fungovat na rybnicich v hokych dnech.Pozor silon musi byt plovoucy a nebo namazany jelenym lojem s jemna,chyta se na hloubce vody do 1 m tam nejvice plavou kapřy v pařakcich ,navazec těsně nad hladinou 80-90 cm podle hloubki mista,Feedr MH-H.olovo do 20 gr nej jsou Guru je to čvereček ktery spadne na dno vždycki zadkem tak mame karabinku navrhu cos na tou tehniku je velkej + je pravda že začel jsem si dělat sam uměly hmyz je to jednoduhe s pěnovyh tyčinek.


                                                                                                                    NSharpeR1 - Profil | Ne 20.7.2014 13:01:21

                                                                                                                    Patrik Šanda - >> Vem si feeder a červíky. Pokud chceš být úspěšnější a trochu revír znáš, najdi si dobrého fleka a den předem zakrm kukuřicí podle velikosti revíru musíš taky hodně sypat.
                                                                                                                    Hodně lidí jsou líni a příjdou později nebo až někdy dopoledne a nakrmí hned na místě a to už většinou není tak účinné jako když máš o den dříve zakrmeno. Já to dělám tak, že zakrmím o den dříve trochu si kukuřice nechám a jak na druhej den ráno příjdu dokrmím ještě jednou a tahám kapra za kaprem, ostatní rybáři pak můžou pozorovat jak se chytá kapr.
                                                                                                                    Pokud jedeš na déle, tak krmení zase tak řešit nemusíš jak tam sedíš celej týden a krmíš, tak ty ryby se tam budou držet.

                                                                                                                    Na žížalu to přitahuje podle mně spíše ryby jako okoun, uhoř, lín.

                                                                                                                      NMrknato - Profil | Ne 20.7.2014 11:49:25

                                                                                                                      Patrik Šanda - >> Najlepše sů můčky z nehašeného vápna a potom ešče dělbuch na označení lovného místa........

                                                                                                                        NPatrik Šanda - Profil | Ne 20.7.2014 11:29:41

                                                                                                                        nicminebere >> Chci chytat na rybníku a přehradě.

                                                                                                                          NVarada - Profil | Ne 20.7.2014 11:10:07

                                                                                                                          Já včera chytal na červíky,kuku a rohlíkáč 16mm,feeder a plavaná,na kukuřici nic,na rohlíkáč brutální hrčák ale ryba spadla,zato masňáci hráli prim-úhoř,plotice,amur!,cejn a něco většího mi urvalo návazec.A minulej tejden na dva červíky a mrňavej plavačkovej háček násaďák 53 a den na to na řece 41,řek bych že teď v těch vedrech je červík O.K.

                                                                                                                            NPatrik Šanda - Profil | Ne 20.7.2014 10:54:51

                                                                                                                            nicminebere >> Chci chytat na položenou s krmítkem. Čas tak od 6 hod do 11 hod.

                                                                                                                              Nnicminebere - Profil | Ne 20.7.2014 9:00:14

                                                                                                                              To je těžko radit tak od stolu a s tak málo informacemi. Jak hodláš lovit? Kde? A v kterou denní dobu? Jinak bude hnojáček fungovat v 35 stupních někde na rybníku, kde dle mích zkušeností jeho účinnost prudce klesá, a jinak po dešti na řece v přikalené vodě, kde bych ho nevyměnil za žádnou jinou nástrahu na světě. Teda snad kromě rousnice, kterou já osobně preferuji, když už hodlám chytat na živočišné nástrahy. Jinak obecně bych tvrdil, že v typických letních horkých dnech je určitě červík ta správná volba. Sám sem zažil podvečerní letní lov s červíkama a trochou obyčejného šrotu kdy ryby z nich přímo šílely.Mimo jiné byl uloven ten večer amur přes 70cm,též ůhoř a krásný lín.
                                                                                                                              Vše na klubko červíků. Myslím ale, že důležitější než nástraha je být ve správný čas, na správném místě. Ať se daří..

                                                                                                                                NJoe Smoker - Profil | Ne 20.7.2014 1:30:06

                                                                                                                                Jeden červ = malej cejn nebo plotička
                                                                                                                                Jedno zrníčko kuku na háčku = častěji cejn,semotamo minikapř
                                                                                                                                Dva červíci = 90% cejn
                                                                                                                                Pět a víc červíků = 50 na 50 větší cejn,nebo kapřík okolo,spíše pod,konzumní velikostí
                                                                                                                                Dvě a více zrnek kuku pod háčkem = 90% kapřík. Nejlepší zarážka je červ,lhostejno zda chcíplý nebo živý. Za tenhle zlepšovák děkuji MM... funguje skvěle a je to zadarmo.

                                                                                                                                Vyzkoušeno na mým domácím revíru,Jinolicích a rybníku Roudný během 2 let. Metoda feeder.

                                                                                                                                Jo,hnojáčky nechytám a rousnice si šetřím na úhoře.

                                                                                                                                  NP.&.S. - Profil | Ne 20.7.2014 0:44:42

                                                                                                                                  Patrik Šanda - >> mne sa najviac osvedčili hnojáky a kukurica z plechovky. Na tie väčšie ryby potom rybárska kukurica, tam potom striedam príchute sladká/smradľavá. Teraz v lete vlastne aj krmivo používam skôr smradľavé - z rybích múčok, alebo zmiešané so syrovou múčkou či zmiešam nejaké krmivo s rozmočenými psími granulami. Mám takú skúsenosť že "ak to smrdí" tak aj tých drobných rýb je o čosi menej.

                                                                                                                                    Nstandas - Profil | Ne 20.7.2014 0:15:00

                                                                                                                                    Asi je lepší červ s kombinací s kuklou. Žížalka je ale dobrá taky. Dávám jednu fotku Cejna na červíky :-)