Penn Slammer - návin šňůry

Zdravím, poohlížím se po výbavě na lov sumců na našich vodách. Takže počítám s menšími rybami tak do 1.5m. Naviják jsem již vybral, Penn Slammer, jelikož jsou 460 a 560 téměř stejné, bral bych spíš 460, 760 už mi přijde přehnaná. Ale zde nastává problém-460 má malou kapacitu návinu a při průměru šnůry 0,50 mm odhaduji, že se tam vejde tak cca 150 metrů. možná i méně. Problém by se vyřešil tou 760, ale ta se mi vážně zdá silně předimenzovaná. Díky za vaše poznatky
Autor diskuse: Muskalunga - Profil , 29.5.2014 dravci - náčiní, doplňky

Siven Polní - Profil | Pá 3.7.2020 10:07:42

Berserkr >> Nožka lze zbrousit, pokud ti to esteticky nevadí....

    Esox 2 - Profil | Pá 3.7.2020 9:50:47

    nofish >> Zdravím, naviják Slamer 460 šel na prut Sportex 2,7m/90g bez problému. Tuto sestavu mám na těžkou přívlač, v četně pletenky 0,18 KG STRONG. Ale chytám z lodě a tak tam to není tak náročné jako ze břehu. Moc jsem to tehdy neřešil a zatím v pohodě.

      Berserkr - Profil | So 27.6.2020 22:42:10

      nofish >> Díky, pýtam sa z dôvodu že som kúpil Penn 460 a nesedí do každého pruta v sedle lebo ma širšiu nožičku

        nofish - Profil | So 27.6.2020 16:09:47

        Esox 2 >> hoj, jak to na ten prut sedí? Mám jen 360ky ale na takový prut se mi to zdá malé, mám tam jiný naviják, ale kdybych tam chtěl dát slammer...

          nofish - Profil | So 27.6.2020 16:08:05

          Berserkr >> sportex black pearl, první typ.

            Berserkr - Profil | So 27.6.2020 14:48:42

            Esox 2 >> Jaký to je prut? Díky

              kaprus - Profil | Út 11.2.2020 17:07:51

              kapr97 >> větší civka=delší navin=těžší pocit, teoreticky. Délka kliky zda se být stejná.
              Pořád ale hodně lehký prevod. A pocit.

                kapr97 - Profil | Po 10.2.2020 16:09:27

                Specialista >> Nepoznal jsem rozdíl, nebo je zanedbatelný

                  Specialista - Profil | Po 10.2.2020 15:30:51

                  kapr97 >> myslel jsem lehkost navíjení, použití síly v ruce

                    kapr97 - Profil | Po 10.2.2020 14:59:39

                    Specialista >> Rozdílu v navíjení jsem si ani nevšiml. Záleží asi na tom, co tam chceš namotat

                      Specialista - Profil | Po 10.2.2020 12:06:09

                      kapr97 >> jj, klička také jiná.. Na to jsem předtím nekouknul. Logicky odpověď vyplývá, ale přeci jen, pocitově, je tam velký rozdíl při navíjení? Kdyby byla klička jediné hledisko, který by jsi koupil znovu? Díky

                        kaprus - Profil | Po 10.2.2020 10:28:22

                        Specialista >> sem to říkal 🧐
                        460 díky tomu vypadá jak jezevčík.
                        Když vybírám na netu naviják, dívám se hodne na hmotnost.
                        Jde z toho vyvodit různá vlastnost. Opravdový materiál těla arotoru, opravdová kapacita, shodné těla od jiných velikostí, větší velikost díky jenom hlubší cívce.

                          Glock 17 - Profil | Ne 9.2.2020 16:11:28

                          kapr97 >> teď jsi na to kápl:-))

                            kapr97 - Profil | Ne 9.2.2020 13:30:52

                            Glock 17 >> No, asi tě zmátla klička, viz druhé foto jinak jsou na první pohled stejné. Rozebranou jsem měl jen 560

                              Specialista - Profil | Ne 9.2.2020 9:47:36

                              Glock 17 >> určitě to může být matoucí..

                                Glock 17 - Profil | Ne 9.2.2020 9:41:08

                                Specialista >> no nic, tak asi vyrazím na oční :-))), ale fakt ta prdel, když je dáš vedle sebe, vypada užší a menší.

                                  Specialista - Profil | Ne 9.2.2020 9:21:49

                                  Tak mi to nedalo a zkontroloval jsem si tyhle Vaše 2 varianty skrze technické nákresy (schémata) modelů 460 a 560 a porovnal v nich part numbers. A to sice tělo navijáku, main gear, pinion gear, hlavní hřídel, menší ozubené kolo - tedy zásadní díly v těle navijáků. Všechny tyto díly jsou stejné! A to i samotné tělo, přestože má jiný nápis.
                                  Navijáky se ale liší zcela jistě nejen velikostí cívky, neboť když jsem byl v tom, zčeknul jsem překlapěč, má jiné číslo. Nebo-li od pasu dolů stejné, od pasu nahoru rozdílné (cívka rotor). Hotovo

                                    kaprus - Profil | Ne 9.2.2020 9:10:22

                                    Já taky a připadalo mi to tak. Mluví za to i rozdíl v hmotnosti jenom cca 40 g. Ale na 120% si jistý nejsem.

                                      Glock 17 - Profil | So 8.2.2020 22:55:05

                                      kaprus >> není to pravda, dal jsem je v prodejně rybářských potřeb vedle sebe...

                                        kaprus - Profil | So 8.2.2020 22:43:10

                                        Glock 17 >> tělo je stejné. Větší je rotor a cívka

                                          Iza - Profil | Pá 31.1.2020 6:13:08

                                          Diamond >> musíš mezi řádky ;-)

                                            Iza - Profil | Pá 31.1.2020 6:12:25

                                            Specialista >> Hezky si to napsal ;-)

                                              Popik - Profil | Čt 30.1.2020 22:53:22

                                              Specialista >> 😂

                                                SPRO60 - Profil | Čt 30.1.2020 14:57:03

                                                vaga >> díky za info ...

                                                  Diamond - Profil | Čt 30.1.2020 14:31:19

                                                  No bruseniu som sa chcel vyhnut :( Specialistu som ani ja nejak nepobral ...

                                                    Glock 17 - Profil | Čt 30.1.2020 14:03:51

                                                    Slammer 460 má nejen cívku, rotor, ale i celé tělo o něco menší než 560-tka, jen tak pro info, protože už tu na Mrku párkrát zaznělo, ze se liší jen civkou, což není pravda.

                                                      vaga - Profil | Čt 30.1.2020 13:55:26

                                                      SPRO60 >> ja pouzivam 360-ku na vlacku, na pilkrak by som dal 560..