- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
Jak vláčet mrtvou rybku?
- Zobrazit zápisy s fotkou.
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám... - Zobrazit jen s poděkováním.
- Zobrazit nejlépe hodnocené.
8x v oblíbených a 2x v ignorovaných.
Nrover - Profil | Po 26.8.2013 18:13:27
Ncarrrrp - Profil | Pá 23.8.2013 17:51:01
taky už chytám jenom na gumy,ale s mrtvou rybkou jsem se něco navláčel.Mě štika vláčenou rybku asi nikdy nevyflusla co si vzpomínám.Gumu určitě jo,protože bych chtěl vydět štiku co ti s gumou v tlamě pojede třeba 5 metrů,než jí sekneš,jako jsem to dělal při vláčení s větší rybkou.Pokud bych to neměl v praxy vyzkoušený,nepsal bych to sem.zazvonil zvonec a pohádky je konec :-)
Nnofish - Profil | Pá 23.8.2013 16:31:12
Ale jaksi jsem "dozrál" a připadá mi naprosto zbytečné zabíjet x rybek, když můžu chytat na umělotiny. Jestli je to více, nebo méně účiné spekulovat nebudu.
Právě proto, že jsem si na rybku, jak vláčenou tak na jiak napíchlou na háku vím, že dravec je schopen rybku taky jenom vzít a zase rrychle pustit. Ale nedokážu porovnat jestli to postí později než třeba gumu. Proto jsem napsal to co jsem napsal.
NMifakM - Profil | Pá 23.8.2013 13:15:30
Tak jsem to našel:
http://www.ebay.com/itm/PredaPro-Trolling-Dead-Bait-Fishing-Lures-Sizes-1-2-/251168116791?var=550188379003&hash=item3a7ac95037
Ncarrrrp - Profil | Pá 23.8.2013 12:23:40
prostě,když tahám v mrtvou místech,kde se nedá použít drawkovič,kvůli řasám větší rybku na štiku,dávám jen jednohák do tlamky.Po záběru odklopím řadič a nechám štiku chvíli jet,než seknu.Mezi záběrem a seknutím za štiku klidně zatáhnu a s tím,že by to pouštěli nemám problém.Ko nechce,ať neveří :-))),ale je to odskoušený
Ncarrrrp - Profil | Pá 23.8.2013 12:14:28
Měl bys nejdřív číst na co se tazatel ptá-Jak vláčet mrtvou rybku-NIKOLI GUMU.
Štik mám na mrtvou vláčenou rybku nachytaných desítky a když štika rybku vezme,klidně si za ni zatáhnu a nepustí to(to samozřejmě neplatí pro gumy).Místo psaní o pohádkách na mrku,doporučuju vzít prut a jít to zkusit.Pak bude mít smysl se o tom s tebou bavit....
Nmarmyš - Profil | St 21.8.2013 3:30:30
Nnofish - Profil | Út 20.8.2013 23:12:56
Tak i tak ale takovýchle pohádek na mrku bylo a je furt dost. Mi to spíš připaddá, že někdo nějakým způsobem náhodně chytne rybu a pak se tvrdí, ž se tak chytá normálně. To samé jak štiky bez lanka.
Asi jste tu všichni kliďasové. Když slyším, jak se candáti na gumu nechávají sekundu, dvě aby gumu "sežrali", nebo štiky na přívlač (nejlépe ještě bez lanka, to berou víc) nechávají pět sekund zažrat. I kdyby to fungovalo, moje nervy by to nedaly :-) Maximálně nepřisekávám a velké gumy když cítím, že táhnu menší rybu a to už se mi taky párkrát asi vymstilo...
Nrover - Profil | Út 20.8.2013 23:09:12
Ncarrrrp - Profil | Út 20.8.2013 22:50:43
rybku nepustí jak do ni hryzne.často jsem za ni před zásekem i zatáhl,abych odhadl jak je velká.
NManson - Profil | Út 20.8.2013 22:28:49
NPolčis - Profil | Út 20.8.2013 19:53:38
Nmarmyš - Profil | Út 20.8.2013 19:46:13
Nmarmyš - Profil | Út 20.8.2013 19:44:11
NPolčis - Profil | Út 20.8.2013 19:40:11
Nmarmyš - Profil | Po 19.8.2013 22:32:23
Nmarmyš - Profil | Po 19.8.2013 22:25:24
NManson - Profil | Po 19.8.2013 22:19:25
Nmarmyš - Profil | Po 19.8.2013 22:14:28
Nvenca1 - Profil | Po 19.8.2013 22:14:08
NManson - Profil | Po 19.8.2013 22:04:32
Nvenca1 - Profil | Po 19.8.2013 21:45:33
Nvenca1 - Profil | Po 19.8.2013 21:39:03
NP.&.S. - Profil | Po 19.8.2013 20:26:31
NManson - Profil | Po 19.8.2013 20:15:47
NLithium - Profil | Po 19.8.2013 16:20:46
Nfefe | Po 24.1.2005 7:33:46
Nšeptal - Profil | Čt 16.12.2004 12:43:25
Nrybomil | Čt 16.12.2004 11:10:45
Nsiro | Po 13.12.2004 6:54:32
Zkoušel jsem ještě jeden systémek kde je trojháček součástí jícnového olůvka a po zasunutí olůvka do tlamky se trojhák zapíchně do hlavy a rybku fixuje+se ještě provléká jako u vrankových systémů další trojhák.
Na čistém dně to možná funguje ale na Berounce je to co nához to tutová vázka:o(
Nrichtřík - Profil | So 11.12.2004 17:22:44
Nrichtřík - Profil | So 11.12.2004 17:20:37
Ntess - Profil | So 11.12.2004 15:53:59
NMartin M. - Profil | So 11.12.2004 15:48:44
Ntess - Profil | So 11.12.2004 15:42:01
NSiro | So 11.12.2004 12:21:25
Díky ovinům(ať už nití nebo měděným drátkem) rybka sice lépe drží ale po pár pokusech zašmodrchat nit při pořádný klandře zmrzlými prsty,se na to taky asi vy... :o)
Nbrach - Profil | So 11.12.2004 11:49:05
Montáže jsem si připravoval už doma. Kmenový silon je zakončen karabinkou. Návazec o délce cca 30-ti cm (pletenka) má na obou koncích klasické smyčky. Na návazec navléknu olověný broček s dírkou a návazec protáhnu 2x. Navléknu jehlu a rybku prošiji skrz tlamku a vytáhnu řitním otvorem. na smyčku u řitního otvoru navléknu dvoj - trojháček a potažením návazce s ním zajedu do řitního otvoru - nikoliv však na doraz (háček je mírně volný). Potom po návazci dokutálím broček do tlamky rybičky. Zasunu ho před ním provedu pár ovinů tlamky obyčejnou nití, pevně utáhnu a zauzluju. Rybička je pěkně natažená, ve vodě působí přirozeně a nerotuje.
NRadek Ch. | So 11.12.2004 9:37:29
Kde to žije - dravci
PoNÚprava chodu woblerů. 10
PoNNepromokavá bunda na boat a brození 66
PoNBurza na přívlačové nástrahy 33405
PoNPoradna: Sumcařina 2570
PoNRare woblery - Rapala 14053
PoNKurz Teo Daška pro Otoše 301
NeNDivoký potočák nebo granulák? 57
NeNKlub přátel přívlače a občasné jaterní destrukce aneb... 159964
SoNÚhoří sezona 2012 10514
SoNÚlovky na přívlač z Moravy 2
SoNTrojháčky na dravce 60
SoNJaké bylo letošní zahájení? 65
ČtNKayakfishing a kajakorybaření 20680
ÚtNLov na vyvěšenou - nové téma 4050
. . . NSkladovanie a preprava nástrah na prívlač 8
Co je nového - dravci + obecné
PáNBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
StNBleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . NBleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . NBleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
. . . NBleskovka: Záhada ryby, která žije 100 000 let bez samců, vyřešena!
. . . NBleskovka: Kvalitu vody v lipenské přehradě podle studie ovlivňuje fosfor z rašelinišť
Oznámení - dravci
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Doporučujeme cestovku
CK Varga
CK zajištuje pobyt, rybaření v Maďarsku na jezeře Pölöske, kde ubytování je na výsoké úrovni, zajištujeme sportovní...












