Aký silón použiť?

Ahojte,
Chcel by som sa spýtať aký priemer silónu mám zvoliť ak budem chytať ostriežov, pstruhov a náhodou nejakú malu šťuku?
Autor diskuse: Filip V. - Profil , 29.4.2014 dravci - náčiní, doplňky

NRytíř - Profil | Ne 4.5.2014 21:15:46

marmyš >> přijde ti normální vláčet s vlascem 0,08?Nebo jinak,kde to potřebuješ?Nemám žádnej problém.

    Nmarmyš - Profil | Ne 4.5.2014 21:14:19

    Rytíř >> a na silnější loví ti,co to neumí se slabším. co hned někoho nazýváš magorem? máš nějaké problémy?

      NRytíř - Profil | Ne 4.5.2014 20:37:40

      Na vlasec 0,08-0,10 chytá magor co chce lapat hrouzci.

        Ndada11 - Profil | Ne 4.5.2014 19:00:56

        marmyš >> Řetízek z WC je dobrý, A ta 0,33????? Nevím, nevím, ale na druhou stranu, zase ti žádná to neurve :-)). A s tím 16.6 máš pravdu.

          Nmarmyš - Profil | So 3.5.2014 13:06:00

          dada11 >> už tam desítku nemám,právě jsem ji vyhodil a dávám 0.33(nevadí,že je silnější?). lanko jsem někde zašantročil,tak použiji řetízek z WC . už aby tu bylo 16.6 :-)

            Ndada11 - Profil | So 3.5.2014 12:55:37

            marmyš >> Ty chodíš s 0.10kou??? Ty nejsi normální, tak to ti nevěřím ani za mák :-))))). Jak tam nemáš aspoň 0.30 tak nejsi rybář :-)).

              NP.&.S. - Profil | So 3.5.2014 12:08:05

              molca >> 0,22-ka na dravce je tak akurát, mne sa stalo na rieke že mi to boleň odtrhol akoby to bola len 0,14-tka. Pod 0,22-ku by som šiel iba ak by som cielene chytal menšie ryby, jalce atď. 0,25-ku mám na kapra na feedri, verím že na rybníku sa dá ten kapor pekne zdolať, ale na rieke popri zapadnutých stromoch s 10kg kaprom na háčiku niekde v prúde by som si s takým vlascom ani len neprdol.

                NBalzer - Profil | Pá 2.5.2014 20:36:41

                Ja rád skúšam, na tento rok som šupol 0,16 od Mikada.

                  Nnofish - Profil | Pá 2.5.2014 20:00:52

                  Bachy >> Když lovím na vodě kde jsou štiky, mám ta něco s trojhákama, používám lanko i pi lovu okounů. Sice slabší, ale mám ho tam, pokud se dá čekat, že to slupne štika.
                  A co jako. Jsem blbý jako pedro a siven? Jsem. Ale nevadí mi to.

                    NPedro1 - Profil | Pá 2.5.2014 14:12:34

                    afjee >> Jsem v jednání:-)))

                    Co budeš mít lepšího?Kdyžtak SZ,ať tady neděláme bordel:-)

                      Nafjee - Profil | Pá 2.5.2014 14:06:09

                      Pedro1 >> No ... věděl jsem, že by to bez něj nedopadlo dobře o)

                      edit: RRka jsi vzal ty, co? o) .. Mně to nevadí, budu mít lepší ..

                        NPedro1 - Profil | Pá 2.5.2014 14:02:58

                        afjee >> Ještě že jsi připojil ten edit:-)))

                          Nafjee - Profil | Pá 2.5.2014 13:57:15

                          Tak já taky k tématu ...

                          Na UL přívlač jsem vždycky používal vlasec 0,14 mm, níž jsem nikdy nešel a problém jsem také nikdy neměl. Od loňska používám na UL přívlač nanofil 0,08 mm a poslední metr dávám z vlasce/ FC 0,14 - 0,18 mm, dle podmínek, taky zatím bez problému. V zimě a brzy z jara používám na plavanou návazce ze silonu 0,09 mm a mám na to vytažených i pár kaprů kolem 55 cm. Když je prostor, sladěné vybavení a dovolí to podmínky, tak na ten 0,14 mm silon se dá z vody vytáhnout kde co. Kdo tvrdí, že procentuálnost záběrů se při použití slabších a silnějších návazců (teď mluvím o plavané) neliší, tak lže a nikdy to nezkusil.

                          edit: tady vlastně nejsme v plavané o)

                            NPedro1 - Profil | Pá 2.5.2014 10:42:41

                            Bachy >> Pstruhy i okouny lovím na vlasec 0,18-0,22 mm,nebo šňůru 0,10 mm-0,14 mm.Jakmile je na konci nástraha s trojháčkem,vždy lanko.

                              NSiven Polní - Profil | Pá 2.5.2014 10:27:52

                              Pokud mám tedy přispět k věci, tak ten 0,18 , který léta používám, je Konger Kevlon-Steelon. Je tvrdší, takže je celkem dobře cítit kdejaký drbanec. A výdrž má super. Někde jsem i četl recenzi, asi u sousedů. Další podobných vlastností je Jaxon, momentálně si chválím Raptora - ale ten mám v silnějším průměru, nevím, jak se chovají ty pod 0,20. Je ale trošku průtažnější než ten Konger a Jaxon.
                              Edit:
                              Na štiku lanko.
                              Končím, nechci to tady zatrollit (asi se už ale stalo...)

                                NSiven Polní - Profil | Pá 2.5.2014 10:21:11

                                Bachy >> Ohromit nikoho nepotřebuju - na rozdíl třeba od závodníků. Jen poukazuji na to, že lze i s "okatější" sestavou lovit ryby, které jsou spíše z těch opatrnějších.

                                  NSiven Polní - Profil | Pá 2.5.2014 10:19:19

                                  Bachy >> A co ta štika v zadání?

                                    NBachy - Profil | Pá 2.5.2014 10:13:24

                                    pánové běžte se laskavě o lankách a lanech bavit někam jinam, tady se bavíme o lovu OKOUNŮ a PSTRUHŮ
                                    děkuji

                                      NPedro1 - Profil | Pá 2.5.2014 10:09:44

                                      Siven Polní >> V 90% případů používám lanko na 12kg nebo 18 kg.I když chytám na povrchovky.A že by mi to boleni a jiné ryby nebrali jsem si nějak nevšimnul.

                                        NBachy - Profil | Pá 2.5.2014 10:08:08

                                        Siven Polní >> a tím chceš jako dokázat co? tím nás chceš nějak ohromit? :-))