MRK.cz - stále na rybách - ryby a rybaření

MRK.cz - Stále na rybách
Otázky a diskuse Seznam Diskuse

Nevšední zážitky na rybách

Tuto diskuzi bych chtěl věnovat nevšedním ,vtipným a zajímavým příhodám od vody .Věřím že je o čem psát a že se všichni můžeme skvěle pobavit a třeba si vzít i příklad .Zároveň bych chtěl upozornit že zážitky typu jak jsem se opil a někde někoho napadl sem nepatří .

Autor diskuse: Rastacarp ®
Zařazeno do: kaprařina - příhody, kuriozity, 1.4.2014

Nemůžete zapisovat do této diskuse, protože nejste zaregistrován nebo přihlášen.

[ Nejnovější | << Novější | strana 1 ze 15 | Vybrat stránku | Starší >> | Konec ]

N fraisix - ® Pá 14.8.2015 12:15:02
MartinMakovec >> dobrej mordor
N MartinMakovec - ® Pá 14.8.2015 11:39:40
Jojo jedná se o fotku z Litvínova. Požár v chemičce je pořád, ale hasiči už jen dohašují poslední ohnisko požáru, tak snad se to uhasí co nejdřív. Naštěstí nikdo neni zraněnej (tvrdí to média).
N arnošt - ® Pá 14.8.2015 0:31:31
MartinMakovec >> Čína?Tchien-ťin ???
N mazar - ® Pá 14.8.2015 0:10:06
MartinMakovec >> Litvínov? Zajímavé foto.
N drvoštěp - ® Čt 13.8.2015 22:34:07
MartinMakovec >> Kecá , to je z Kuvajtu :))))
N MartinMakovec - ® Čt 13.8.2015 22:32:18
Myslím si, že velmi nevšední zážitek z ryb dnes zažil pan Pavel Krejčí z Ústeckého kraje, který je autorem těchto fotek. Foto mluví za vše.
N koikapor - ® Út 12.5.2015 20:50:20
Pred pár rokmi sme chytali v noci, boli sme traja. Jednému z nás to zabralo na ťažko, tak sa rozbehol k udici, ale keďže bolo po daždi, tak nedobrzdil, spadol na chrbát. Rehotali sme sa ako spostí, pretože to bol kus chlapa a vyzeralo to dosť epicky, kým sme si nevšimli jeho signalizátor, ktorí pri tom páde skopol do vody. Išli sme sa smiechom zadusiť, keď asi meter pod vodou bolo vidno modré svetlo signalizátora, ako tam svieti po zábere.
N Martin... - ® Út 8.7.2014 14:58:53
Příhod několik, kuriózních pomálu, ale přesto sem nějakou dám. Dříve, když děda s babičkou bydleli ještě na Slovensku, jsem k nim každé prázdniny jel. Jeden rok byl ale vyjímečný. Dostal jsem rybářský lístek, abych mohl taky chodit k vodě. Děda půjčil mi svoje starší proutky a chodilo se. Chytalo se na bonduelku, takže ještě než jsem nahodil, víc jak půlku plechovky jsem naházel do sebe místo do vody. V dálce, odhadem tak 70 metrů (pro mě tehdy opravdu daleko) byl jeden ostrůvek a na něm stará uschlá bříza. Děda říkal, ať to hážu k té bříze. První nához, samozřejmě málo, tak jsem stáhl a nahodil znova. Zátěž se utrhla a já sledoval, jak letí směr ten ostrůvek, Najednou dutá rána, praskání dřeva a bříza se poroučela do vody. Tedy moje místo bylo hodně rozplašené na dlouhé dny dopředu. Nelenil jsem, vzal angličáka a na háček 3 zrníčka bonduelky. Nahodil a jak to tak bývá, hlídání jsem nevěnoval tolik pozornosti. Najednou slyším cvrkot cívky. Zaseknu a začínám zdolávat. Po půl hodiny trvalo, že jsem prut nakonec předal dědovi, aby rybu dovedl do podběráku. Rybu jsem podebral, vší silou zvedl. Rovný podběrák najednou změnil svůj tvar na půl kruh a děda nadával jak špaček. Ale ryba stála za to. Amur 77cm. Radostí jsem si nahodil znova a čekal. Najednou vidím, jak po hladině klouže prut a jeden rybář běží po druhém břehu a chce ho nějak chytit. Doběhl vedle nás, kamarádovi vzal prut a že jej přehodí a vytáhne si jej. Nahodil, přibrzďoval vlasec a najednou olovo cca 80g dopadlo do vody, tedy přesněji řečeno přímo na ten prut. Prut potom vytáhl, ale rozštípaný na několik součástí. Raději jsem odběhl na záchod k vrbě, abych neschytal pár po hubě za to, že jsem se smál až jsem brečel. Samozřejmě v záchvatech smíchu jsem neudržel balanc, spadl pod vrbu do vody, kde jsem měl vody po krk. Jenže vody bylo jen 30cm, zbytek měkkého černého a řádně voňavého bahna. Takže přes pusu jsem dostal jak od dědy, tak pak od babičky doma.
N tony.bobo - ® Út 8.7.2014 14:20:28
Kolegové nebojte se,nejsem zas takovej smolař ale na 2 stranu ono to kté rybařině tak nějak patří že se někde vymácháš nebo píchneš háček či dokonce tě prožene divočák.Člověk to musí brát s nadhledem a na všem musí najít nějaký ty pozitiva.
N xvasikp - ® Út 8.7.2014 3:10:50
tony.bobo >> teda s tebou bych na ryby nešel :-D ale díky za zážitek :-D
N Blue - ® Út 8.7.2014 3:02:49
tony.bobo >> se mi stát s tím víčkem tak to beru jako znamení a už bych na prut nesáhl :-) Hezky napsané pobavil jsem se dík. :-)
N Donn79 - ® Po 7.7.2014 17:41:31
tony.bobo >> Chlape opravdu dobrý,po dlouhé době jsem se opravdu od srdce upřímně zasmál :-)) BRAVO!!
N Vanis - ® Po 7.7.2014 17:31:24
Unkas >> náhodou Bohouš je taky dobrej.
N Unkas - ® Po 7.7.2014 17:03:59
tony.bobo >> Byl by to dobrej scénář pro film. Mohl by se vždycky vysílat na Silvestra místo už obehranýho Bohouše. :-))
N TWIN 69 - ® Po 7.7.2014 13:08:22
tony.bobo >> Hodně dobrý:-)))))))))
N tony.bobo - ® Po 7.7.2014 12:53:06
No příhod mám několik ale 2 budou stačit.V 86 roce se ze mě stal rybář.Byl sem v 8 třídě a po obdržení RL sem se vydal nakupovat.Proutek a naviák mi koupili naši ale háčky, olůvka, vlasce sem chtěl sám jelikož sem byl patřičně vyškolen kroužkem.Koupil sem pěkný háčky,pěkný olůvka aby to dobře lítalo,silný vlasce tenkrát to byli Lesky z NDR jelikož na naše silony každej nadával ale pod průměr 0,40 sem nešel jak pravil náš vedoucí co když zabere velká tak ať se ti neutrhne dej silný vlasec.Doma vše smontoval a vyrazil na svou 1 vycházku na řehu Dyji kterou sem měl cca 100 m od baráku.Šťastnej jak blecha sem kráčel důležitě kolem vody zdravil poslušně své kolegy našel si flek, souseda požádal o dozor a zased.Pěkně sem si rozdělal nádobíčko zarazil vidličky na háček dal 2 kolínka obalené ve strouhance do motýlka a nahodil.No chvílu nic najednou z protilehlého břehu rána a posléze zařinčení skla.Já tu řeku přehodil.Ta rána byla od auta do kterého sem se trefil olovem od kterého se to olovo odrazilo a vlítlo oknem do baráku.Všichni koukali co se kde stalo ale já na nic nečekal přeřízl vlasec pobalil saky a stratil se v rákosu a pelášil dom.Do svích 36 sem to před kámošem tajil bylo to jejich auto a jejich dům ale strašně sme se tomu potom smáli. No a ta 2 ta už nebyla tak veselá ale v paměti ju mám jako by se včera stala.Byl sem u sestry jí pomoc na domku.Odpoledne bylo vše hotovo tak že si nahodím.Teče jí říčka kolem zahrady.Tak si tak chytám nahozeno sem měl kousek od břehu pokukuju po okolí a zamyslel sem se.V tom ale zabralo a tak razantně že sem se lek popadl proutek a pořádně zasek.Jenže co se nestalo.Z vody vylítlo olovo já blbec na něj koukal jak letí ale byl sem v takoví eufórii že sem neuhl přitom sem měl celkem dost času.Najednou taková šlupka do obočí vyvrátil sem se bolestí v bolestech sem se válel po břehu za mohutného medvědího řevu.Pak sem přišel k sobě a spoměl sem si na ten háček.Opatrně sem zamlel okem nic neštípalo nic nepíchalo tak sem si oddech a dal ruku z oka dolů.Vtom se mi začalo natahovat víčko dolů uviděl sem vlasec a málem mě ranilo.Háček byl zapíchlej skrz víčko až po oblouček.Přeřízl sem vlasec a šel za ségrou ať se koukne a pokud možno ho vytáhne.Jenže ta je slabé povahy a jak viděla tu baterku na oku,krev a háček v oku se vyvrátila.Tak sem ještě křísil ju pak sme se dohádali a háček sem si vyrval steky sám.Takže takhle živej rybářský život já mám po celou dobu.
N freddys - ® Po 7.7.2014 12:18:29
Steel >> No kdyby to bylo tak jednoduchý...byl by za chvíli každej vláčkař :-) Mimochodem na ten splávek vystartovala, i když byl úplně v klidu. Asi se jí líbila barva.
N Dawemaster - ® Po 7.7.2014 12:11:51
Steel >> S tou štičkou to bude spíš jak říkáš ty,že šla po nějaké rybce,která se okolo toho motala. O těch candátech už jsem to slyšel víckrát,že ho někdo ulovil na netradiční nástrahu (u nás vedou většinou burizony). Na jednom revíru se jich prý takto chytlo už několik Já byl svědkem jen u jednoho takového candáta,tak nemůžu potvrdit pravost i těch ostatních..znáš rybáře jak si rádi vymýšlejí,tak to beru s rezervou,když to nevidím na vlastní oči :D ale něco na tom určitě bude.
N Steel - ® Po 7.7.2014 12:04:23
Dawemaster >>
Taky sem chytil pěkného candáta na kukuřici v pravé poledne, na tom něco bude. Ale u candáta je to běžný. Kdežto, kdyby štika skočila na háček s pečivem, aniž by šla po něčem jiném v okolí už je podle mě blbost, to by byla taková kuriozita, že bych jí nevěřil. Ale u toho candáta je to fakt možný, pár sem jich už takhle ze dna chytil, na kukuřici.
N Steel - ® Po 7.7.2014 11:59:47
freddys >>

Ano, když tím vláčíš, tak je to naprosto normální. I kdybys tahal ve vodě kus klacku, tak po něm skočí. :D
N Patrik Šanda - ® Po 7.7.2014 11:55:15
Dawemaster >> Nebo jsem chytal na brněnské přehradě, měl jsem nějaké ťukance a pak když jsem to vytáhl, tak jsem měl na udici za břicho podseknutýho candáta asi tak 25 cm.
N freddys - ® Po 7.7.2014 11:36:58
Steel >> Neřekl bych. V případě, že stahuješ větší kousek bílého pečiva kolem štiky, klidně ti po tom vystartuje, aniž by byla byť ve vzdáleném okolí jediná rybička. Viděl sem. Taky se mi podařilo ulovit jednu na splávek - na tom by nebylo nic zvláštního, ale nejednalo se o techniku, ale právě o splávek jako takový. Normálně vystartovala po červeným bolognesovým splávku a zaklínil se jí v papule tak, že jsem ji v klidu vytáhl...
N Dawemaster - ® Po 7.7.2014 11:20:23
Patrik Šanda >> Jojo i štička se někdy splete a sežere netradiční nástrahu. Stejně tak jako i ostatní dravci. Zažil jsem, jak chlápek vedlě mě vytáhl candáta přes 70 cm na burizony na těžko a já vytáhl několik okounů na kukuřici. Několik štiček mi vyjelo po prázdném háčku při vytahování z vody a jednu něco přes 60 cm jsem kdysi vytáhl na žížalu. Stala se mi i opačká kuriozita,kdy jsem na mrtvou rybičku,kterou jsem měl nastraženou na candáta vytáhl perlína :D.Nejspíš se mu zalíbila kulička polystyrénu na háčku a tak dlouho za ní tahal až se napíchl.
N Steel - ® Po 7.7.2014 11:18:10
Patrik Šanda >>

Hloupost na entou. To se mi taky stalo, ale ne protože by zabrala na rohlík, ale protože u rohlíku byla bělice a ta štika chtěla skočit po té bělici.

[ Nejnovější | << Novější | strana 1 ze 15 | Vybrat stránku | Starší >> | Konec ]

[ otázky | kaprařina | příhody, kuriozity ]

Co je nového - kaprařina + obecné
Oznámení - kaprařina
Vložit oznámení

Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.

Kalendář akcí - kaprařina
Seznam závodů
Výsledky závodů
Všechny výsledky
Akční nabídky
Všechny slevy a akce
akce, rybareniMethod krmítko E.S.P od 56g do 100g

Velká kaprová method krmítka kam se vejde dostatečné množství krmení a má idealmí hmotnost na daleké hody. Method krmítka už nejsou pouze feederová záležitost


akce, rybareniRod Hutchinson Pruty The One

Za 3190
2,75lb/12ft za neuvěřitelně nízkou cenu - skvělé pruty pod kterými je podepsán vyhlášený, světoznámý rybář PRÁVĚ TEĎ u nás exklusivně za akční, supernízké, výprodejové ceny


Doporučujeme e-shop
Rubrika E-shopy
Rybolov24.cz Rybolov24.cz

Vše pro ryby, rybáře a rybolov 24 hodin denně. Navazujeme na úspěšnou tradici 1.on-line obchodu s rybářskými potřebami na českém internetu....