Závist mezi rybáři

S formou a pravidly ML jsem se po letech vyjadřování nesouhlasu tak nějak smířil.Nesouhlasím s ním,ale je to boj s větrnými mlýny,tak na to kašlu.Jedna věc mne však udivuje stále.V mnoha případech jsou ti co vyjadřují nesouhlasné názory,dávají nelíbí a pod .označováni za závistivce.Ptám se PROČ.Je to tak běžná vlastnost rybářů,nebo spíš jen utkvělá představa nepochopených,popř.jen berlička?
Autor diskuse: medvěd - Profil , 7.3.2014 všeobecné - ostatní

Mrknato - Profil | Ne 9.3.2014 7:04:09

medvěd >> Tahat opakovaně těch pár samých kapř nepovažuji za lov. Proto i "dát nelíbí" bych považoval za vyjádření postoje toho, kdo s tím, jako s VRP nesouhlasí. Není to závist.

    timb - Profil | Ne 9.3.2014 6:42:01

    Pvl >> Člověče já jsem asi z jiného světa.Když sedím na fleku, kde si někdo krmí a dotyčný se dostaví,tak se klidně přestěhuju.Teda pokud mi to rozumně podá,frajer co přilítne autem a ještě za jízdy mě častuje čur.. a dalším, mě jen utvrdí abych zůstal.

      marmyš - Profil | Ne 9.3.2014 4:40:43

      Pvl >> Správně,dřív se vědělo,kde kdo sedí,pod kterou vrbou.

        Pvl - Profil | Ne 9.3.2014 4:21:51

        medvěd >> Děkuji pjekně za pochvalu . sm EDIT ..po ránu

          medvěd - Profil | Ne 9.3.2014 4:19:58

          Pvl >> panečku,pěkně po ránu

            Pvl - Profil | Ne 9.3.2014 4:06:18

            1mirda2 >> Když už píšeš .."A o tom že někdo u vody řekne to je můj flek mám zakrmené a pak tam dělá bordel nemá cenu ani začínat.Vše je v lidech a o lidech."

            Co se pamatuju ,tak v dřívější době se flek druhého ctil --teda ve většině případů . Našly se i vyjímky ,neznalost , nebo vychcanost -přeber si to jak chceš Když dotyčný přišel a někdo mu seděl na místě a věděl, že na to místo chodí klidně se zbali a šel jinam .To ty nemůžeš pamatovat ..... a nejspíš tomu nebudeš ani věřit . Protože dnes se "to " nenosí --- Tož asi tak . Bordel komentovat nebudu - v tom můžeš mít částečně pravdu Ne zase v každém případě !

              medvěd - Profil | Ne 9.3.2014 0:10:36

              pouštěč >> ano,to je hloupý extrém ubožáků bez sebevědomí

                pouštěč - Profil | Ne 9.3.2014 0:04:17

                medvěd >> mě vadí jen to když někdo kliká na nelíbí jen z principu že jde o někoho kdo mi vadí...

                  medvěd - Profil | So 8.3.2014 23:37:07

                  1mirda2 >> tahle otázka není o rybářských potřebách

                    PYTLAKS - Profil | So 8.3.2014 8:54:48

                    Lee-Haney >> taková diskus už tu byla:-))

                      Lee-Haney - Profil | So 8.3.2014 8:35:19

                      medvěd >> ja vím, jen jsem ti chtěl říct ze obranný mechanizmus některých lidi je to , ze kazdou negativni reakci vnímají jako závist, proste jim nedochází a nebo si nedokážou přiznat ze jejich počin se některým lidem nemusí líbit i z jiného důvodu než je závist. Tohle je docela vidět v ozehavejsich diskuzich zde. Mas sortu rybářů která mezi sebou probírá kde jakou zbytečnost kterou potřebuji k lovu, hromady vercajku na břehu je pro ne svatým gralem, pouštění ryb je jejich vyznání přes které nejede vlak, určitou rybu postavili na pozici polo boha a ryba se smí jen fotit a to už se nebavíme o její nesmyslne ochraně. A ano mezi svýma takové názory jsou považovány za ten pravý názor a jediný správný. Když pak však tohle prezentují veřejné kde si to přečte i jiná sorta lidi která s tímhle proste nesouhlasí z mnoha důvodu , tak jsou zmatení a nechápou proč jejich názoru netleskají i jiní než lide stejného ražení. Jejich logickým vysvětlením tedy bývá dedukce ze to musí byt závist. Nedokážou se na věc podívat z více úhlu a tam je ta zásadní chyba, tudíž bych si vůbec nic nedělal z toho ze někdo vidí pod čímkoliv negativním závist. Proste jim to nedochází. A přesně tohle platí u líbí-nelíbí v ML.

                        Kocháč - Profil | So 8.3.2014 8:35:00

                        Siven Polní >> Se nám ten tvůj kámoš s poruchou osobnosti trochu odkopal :o)))))

                          mipa - Profil | So 8.3.2014 8:24:54

                          ... pane Bože ...
                          ... promiň některým sportovcům zde jejich malost, ubohost a neschopnost využít inteligence, kterou jsi jim daroval ...
                          ... zároveň tě žádám o jejich procitnutí a spásu, protože věřím, že nemohou být ještě tak zkaženi a svoji závist,negativitu, urážlivost společně se siláctvím používají jen jako masku či pózu ...
                          ... vím, bude to těžké a zabere ti to mnoho času a úsilí, ale pokus se o to ještě jednou - naposledy ... ..... amen ....... :D-))))))

                            Lee-Haney - Profil | So 8.3.2014 8:11:23

                            Denny >> mas pravdu , je to lov a tak by se měl vnímat, jenomže někteří se z toho snaží dělat něco čím rybolov rozhodne není.

                              1mirda2 - Profil | So 8.3.2014 7:04:45

                              Závist je o tom žádná.Třeba tu na Mrk.cz .Různé diskuze atd.Někdo ji založí a ostatní se maj poklonkovat pro nic za nic.Protože je to jen pro pár kamarádíčků.Mrk má bejt o radách o pokecu.Ale je o tom že já mám lepší vercajk ty seš blb nerozumíš tomu atd.Nebo líbí/nelíbí někdo dá že se mu to nelíbí tak už s tebe dělá trotla protože on má pravdu a tvůj názor nikoho nezajímá.Někteří machrujou jak všemu rozumí haní věci druhejch nadávaj na to co kdo má kde chytá,nakupuje,atd atd.Mně je šumák jestli má někdo Shimano nebo vercajk z lidlu.A tej rybě taky.Dřív jsme všichni chytali na roen,bambusák,lipno,reex atd.A nikdo si nestěžoval.A o tom že někdo u vody řekne to je můj flek mám zakrmené a pak tam dělá bordel nemá cenu ani začínat.Vše je v lidech a o lidech.

                                Rybatorstr - Profil | So 8.3.2014 7:00:35

                                medvěd - >> Ať si každý hodnotí co chce a jak chce - pokud to umí udělat slušně....... Já si myslím, že ona ,, závist ,, je do jisté míry pouhá výmluva, ale to by jsme museli brát každý případ individuelně. Jinak je o nás Češích známo, že závist je naše národní vlastnost. Musel by začít každý sám u sebe, ale to se nestane, protože jsme zvyklí házet vše ( hlavně neúspěch ) na druhé....
                                Ať se daří a přeji minimum špatných zkušeností se závistí.....

                                  S&F - pescador - Profil | So 8.3.2014 6:54:26

                                  Lee-Haney >> :) ... Budeš se divit ale tohle téma se na MRKu už taky probíralo -
                                  http://www.mrk.cz/diskuse.php?id=650281&page=4

                                  apropos - ono je jasně vidět kam se to ubírá a bude ještě hůř. Reakce na to, že "závidí"
                                  tu mnohdy běžnou rybu nekomentuju.
                                  Nemá to cenu. A závidět ? Co proboha ? Spíše na tyhle reakce hledím v tichém údivu ...

                                    medvěd - Profil | So 8.3.2014 6:49:41

                                    Lee-Haney >> už v zadání otázky píšu,že už na ML kašlu

                                      messer - Profil | So 8.3.2014 2:46:19

                                      Lee-Haney >> Pravdu mas,clovek si nevybere,das fotku jesetera,ozvou se odpurci soukromaku..a ze jeseter neni puvodni druh a blablabla...... a ze na soukromaku chyti uplne kazdy...pritom kdyby jsi ho zavedl na nejakou tezsi vodu,tak je v zadeli a bude to pricitat pocasi,ekonomicke krizi,vlade,.........prezranosti ryb........vysi duchodu atd... :)

                                        Blue - Profil | So 8.3.2014 2:17:38

                                        Já zas třeba nechápu proč se vůbec líbí-nelíbí hodnotí mi to příjde jako facebook prostě kravina,,,tak když se mi fotka líbí a chci se o ní podělit tak jí sem dám a pokud se někomu nelíbí nemusí koukat..
                                        Hlavně nerozumim tomu srovnávání kdo dostal kolik líbí- nelíbí....Pro mě to je sport a hoby nikoliv soutěž kdo dostane víc laiků