- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
vláčecí 4 dílný prut
- Zobrazit zápisy s fotkou.
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám... - Zobrazit jen s poděkováním.
- Zobrazit nejlépe hodnocené.
2x v oblíbených a 5x v ignorovaných.
Nvraník - Profil | Ne 2.2.2014 21:53:51
NChar - Profil | Ne 2.2.2014 17:57:34
NBláža7 - Profil | Ne 2.2.2014 15:54:56
Nvraník - Profil | Pá 31.1.2014 22:49:12
jedu tam primárně na mouchu, takže pstruh, lipan a arktický siven. Určitě se podívám na lososí Tanu. Namaycush v tuhle dobu jede proti proudu se sněhovou vodou a byla by škoda to nezkusit.....
Nvraník - Profil | Pá 31.1.2014 22:40:01
27.6. odlet Praha do Oslo, nocleh v letištním hotelu, ráno přelet Oslo Alta, nákup jídla a transfer k hranicím, dál čtyřkolkya toulání...cca. 9 dní. Satelitní telefon zajištěn. Chce to nějaký slušný boty a dobrou náladu. Když bys nejel aspoň ti pošlu lipana přes 60 :-)
Nj.sladkay - Profil | Pá 31.1.2014 17:06:20
Npoldeci - Profil | Pá 31.1.2014 17:01:27
,je piatok bež sa ožrať a garantujem ti ,že si zajtra na nejaký medfast ani nespomenieš
Nj.sladkay - Profil | Pá 31.1.2014 16:38:23
no prave, cim vhodnejsiu sadu na ten prut das, tym viac z toho prutu mas.
nebudes predsa kupovat dobry blank a potom tam naprasis tazke oci.... prachy v lufte a zbytocne sklamanie.
priklad. mozes dat na prut 3m 80g - 7 ociek o vahe 30 gramov a rovnako aj 9 ociek o vahe 20g.
to ze bude sada s viacerymi lahsimi kusmi len vyhodou t si rozumieme.
samozrejme ocel, nie ocel verzus titan a pod.
sviznost- schopnost odpalit aj lahku nastrahu relativne daleko a aj vratit sa do pokojoveho stavu po uvolneni nastrahy. co myslis ? s cim hodis dalej ? prut rovnakych parametrov akurat jeden bude mat akciu fast a druhy moderate ?
citlivost- schopnost prenasat vybracie nastrahy a jej udery o dno prekazky, detekca zaberov samozrejme
v tomto s tebou rozhodne suhlasim, nie vsetky seriovky stoja za to aby si nad nimi clovek lamam hlavu. su vsak pruty, ktore su velmi dobre, avsak po prekopani, su este daleko lepsie ako v seriovke. idealne je mat rovno blank a postavit rovnaky prut rovno bez prekopavania.
a sportex ma niektore pruty, ktore za to stoja.
bohuzial, pramen na kev blanky rapidne vyschyna a osobne by sa mi pacilo keby sa najde sea spin v 9 stopach. lenze ho zhanat ani nejdem, nakolko ked ho blbou nahodou alebo vlastnou chybou zlomim , diel uz nezozeniem a budem len nadavat.... stat sa nieco take uprostred sezony by bolo velmi skarede.
take radsej nieco ine co sa da normalne zohnat.
NPiscicapus - Profil | Pá 31.1.2014 12:46:04
Nbowman - Profil | Pá 31.1.2014 12:28:50
NPiscicapus - Profil | Pá 31.1.2014 11:59:22
Naše povídání směřuje jinam než by mělo. Nejsem stavitel prutů, nerozumím totiž této problematice a mám obě ruce levé, ale selský rozum mi říká, že očky (množství a jejich rozmístění) se mění chování prutu.
Co je to svisnost? Co je podle tebe citlivost prutu?
Někdy je škoda si nechat stavět prut, ale je to věc názoru. A že tu dobří stavěči jsou, o tom není pochyb.
Nj.sladkay - Profil | Pá 31.1.2014 11:49:47
to ze sa ti lubia aj tovarne pruty respektujem. ale nerozumiem tomu :)
NPavelJ - Profil | Pá 31.1.2014 11:47:34
http://www.cabelas.com/product/Fishing/Fishing-Rods/Spinning-Rods%7C/pc/104793480/c/104764680/sc/104836680/Fenwick-Methods-Spinning-Rod/1701869.uts?destination=%2Fcatalog%2Fbrowse%2Fspinning-rods%2F_%2FN-1102841%2FNo-0%2FNs-CATEGORY_SEQ_104836680%3FWTz_l%3DSBC%253Bcat104793480%253Bcat104764680%26WTz_st%3DGuidedNav%26WTz_stype%3DGNP%26recordsPerPage%3D48
NPiscicapus - Profil | Pá 31.1.2014 11:45:54
NPiscicapus - Profil | Pá 31.1.2014 11:44:39
;-) ;-)
Nj.sladkay - Profil | Pá 31.1.2014 11:42:44
NPiscicapus - Profil | Pá 31.1.2014 11:25:43
Estetika je v mém případě nepodstatný parametr, ale chápu, že dav chce a výrobci se činí.
Nšeptal - Profil | Pá 31.1.2014 11:24:34
Nbowman - Profil | Pá 31.1.2014 11:20:19
V dnešní době hraje roli i estetika.Prostě se to musí lidem i líbit.
NPiscicapus - Profil | Pá 31.1.2014 11:09:11
Upřednostňuji funkčnost a jednoduchost, a to nejen u prutů.
Nbowman - Profil | Pá 31.1.2014 11:04:34
NPiscicapus - Profil | Pá 31.1.2014 10:50:42
Domníváš se, že na prutu za cca 10 000kaček budou horší očka než Fuji SiC atd? Sportex mi vyhovuje a jejich pruty mi jako jedny z mála padnou a řada lidí haní jejich tovární stavbu, hlavně počet a umístění oček. No, asi tam mají hlupáky...
Nj.sladkay - Profil | Pá 31.1.2014 10:44:15
NPiscicapus - Profil | Pá 31.1.2014 10:44:10
:-) :-)
NPiscicapus - Profil | Pá 31.1.2014 10:39:42
NPiscicapus - Profil | Pá 31.1.2014 10:38:53
Jo, jako že to má tohle a tamto... Hahahá, to je k smíchu.
NPiscicapus - Profil | Pá 31.1.2014 10:37:00
A jsme u toho, toho poctivého jakoby ubývalo a nejen v rybařině. A jak píšeš - uvidíme kam se to vrtne.
Nbowman - Profil | Pá 31.1.2014 10:36:21
Nj.sladkay - Profil | Pá 31.1.2014 10:35:09
Nj.sladkay - Profil | Pá 31.1.2014 10:32:06
Nj.sladkay - Profil | Pá 31.1.2014 10:24:30
Nbowman - Profil | Pá 31.1.2014 10:23:08
Bohužel v poslední době s nástupem krize se začalo na materiálu šetřit a začal se uhlík nahrazovat různými náhražkami(ono už dříve s tím začalo Šitmáno) v podobě "nanomateriálu" což je v mnohých případech staré známé skelné vlákno v trochu jiné podobě.Blanky jsou sice velmi odolné ale takové jakési "klackoidní" tupé, necitlivé.No uvidíme kam se to vrtne.
NPiscicapus - Profil | Pá 31.1.2014 10:17:33
NŘízek 5,21 - Profil | Pá 31.1.2014 9:39:41
Nj.sladkay - Profil | Pá 31.1.2014 8:27:07
nikdy som to ruke nemal, takto na oko to na mna posobi ako seriovka od sportexu s lepsim spracovanim
NPiscicapus - Profil | Pá 31.1.2014 0:13:05
NPiscicapus - Profil | Pá 31.1.2014 0:11:27
:-) :-)
Npescatore75 - Profil | Čt 30.1.2014 23:52:48 - SKVĚLÝ ZÁPIS!
http://www.awa-shima.cz/fjord/eshop/6-1-AWA-SHIMA/40-3-Privlacove/5/91-Weasel-5-Travel-Spin-Rod-2-1-2-4M-2-4-2-7M
podívej se na tohle
Nj.sladkay - Profil | Čt 30.1.2014 23:36:23
cim maju tie svoje blanky vynimocnejsie oproti top firmam na trhu ?
popis k prutom absolutne ziaden. to akoze mam kupit macku vo vreci a ked to pride tak to poslat spat?
osobne si myslim, ze mame stavacom minimalne rovnako schopnych ako v dojčlande.
pozrel som sa na ten pikeline. "bezny" nenapadny prut so strohym dizajnom, take mam rad. ale
NŘízek 5,21 - Profil | Čt 30.1.2014 23:21:15
NPiscicapus - Profil | Čt 30.1.2014 23:04:47
Jo to věřím, že je dnes hodně lehkých prutů, ale nedá mi to a musím se zamyslet nad tím, jak je toho dosaženo? Ještě lehčí uhlík? Ještě lehčí korek?
Jasně, jsou lehká očka, jenže to je tak vše. No, možná ještě sedlo.
Takže kde nahnat nízkou hmotnost než na méně materiálu?! Ale jsem laik a třeba se mýlím.
:-) :-)
Nbowman - Profil | Čt 30.1.2014 22:42:43
NPiscicapus - Profil | Čt 30.1.2014 22:16:09
Tak nějak se už nesnažím se zamilovat a zatím se držím a žiji s tím, co mám. Ale znáš to, uvidíš něco neodolatelného...
;-) ;-)
Co si mám představit pod pojmem lehký prut?
Nbowman - Profil | Čt 30.1.2014 22:04:37
NPiscicapus - Profil | Čt 30.1.2014 21:53:37
Sportexů jsem měl dost, stavěné i tovární a od 240cm po 305cm, ale časem jsem jejich množství zredukoval na délky 270cm a 305cm na SN a MP. V podstatě jsem rybařinu výrazně zredukoval - volné místo má pro mě větší význam, než nevyužité pomůcky.
A dlouhé pruty jsou fajn. A ty krátké také.
:-) :-)
Nbowman - Profil | Čt 30.1.2014 21:39:45
NPiscicapus - Profil | Čt 30.1.2014 21:31:02
NPiscicapus - Profil | Čt 30.1.2014 21:29:54
Mimochodem, také mám rád delší pruty s vyšší vrhací zátěží, ale mám i "jemné". A ano, pruty sportex používám už hodně dlouho.
Nbowman - Profil | Čt 30.1.2014 21:20:47
NPiscicapus - Profil | Čt 30.1.2014 21:12:14
Nbowman - Profil | Čt 30.1.2014 21:10:17
NPiscicapus - Profil | Čt 30.1.2014 21:10:08
Podle mého není potřeba víc informací, vše potřebné je uvedeno a pokud budeš chtít vědět více, rádi ti odpoví.
Jak je to s blanky také nevím, ale ten na kterém byl postaven onen pike line, tak ten je údajně vyroben mimo RST. Ale jak to bude u mouchy, tak to nevím.
To ano, nabídku mají zajímavou a líbí se mi na nich, že ti prodají blank a kompletní osazení. Ještě by to chtělo šikovné ruce.
NPiscicapus - Profil | Čt 30.1.2014 21:04:39
:-) :-)
Na mouchu se nedívám, tam je to zase o něčem jiném. A dát 2 300éček je naprostý úlet, tedy pro mě a asi nebudu sám.
Nkaňka - Profil | Čt 30.1.2014 21:04:27
Jako na to , že jsou to opravdu hodně drahé věci , tak je tem informací minimum .
To je firma , co si sama vyrábí blanky , nebo u někoho nechává vyrábět ?
Ale mají tam zajímavé pruty , hlavně jsem neviděl firmu , která by měla takový výběr prutů 3m + .
NPavelJ - Profil | Čt 30.1.2014 20:52:51
NPavelJ - Profil | Čt 30.1.2014 20:35:25
NPiscicapus - Profil | Čt 30.1.2014 20:31:00
Kdepak, žádní Italové, ale Němci. Tedy co vím.
Loni jsem tu prodával Pike Line 285cm/120g. Byl moc tuhý a na takovou raubírnu je mi líto používat miláčky, když mám jiné nástroje.
NPavelJ - Profil | Čt 30.1.2014 20:14:37
http://www.rst-fishing.de/live/en/outlet-flyfishing-and-spinning-rods/rst-outlet-spinn-rods.html
Nxtr2008 - Profil | Čt 30.1.2014 18:18:53
https://www.hav-shop.de/sportex-seastar-travel-se-2717.html
Kupoval som ho este o 10 eur lacnejsie, za tie prachy tazko najdes nieco lepsie (ten 80 - 100 g). Vahovo je na tom rovnako, ako 2-dielny Sportex Kev Pike, krivka pri zdolavani tiez super. Vyuzijes ho potom lahko aj v tropoch, prip. v Norsku.
Nvraník - Profil | Čt 30.1.2014 14:51:54
Nvraník - Profil | Čt 30.1.2014 14:50:03
V návodu při zadání otázky bylo napsáno hlavně stručně :-)
Rád upřesním : Do letadla či dále do vrtulníku jsou maximální rozměry dány, každý kdo jednou letěl ví, kde musí mít pruty a navijáky se šňůrama (kolegu šikanovali i kvůli lajnám, aby snad někoho na palubě neuškrtil..) a kolik to má vážit. Takže moje lehká cestovní taška s botama, broďákama, vázáním, kýblem na šňůru a málo hadrama včetně flašky kořalky a cigár, má délku 84 cm (aby mohla být alespoň trošku vysoká a trošku široká :-)), tj. 4dílné mušáky max. třímetry. Podle toho budu od počátku vybírat jednu travel vláčku.......Pěknou a kvalitní abych z ní měl radost a zvládla třeba velkého namaycushe
Každý rok řeším jiný problém, proč mám tak plné příruční zavazadlo???? Všechno důležité přece letí ve velké tašce.....
Loni byla roztomilá paní s ČSA. Letěli jsme do Stocholmu apotom dále na jih.
NKopecborec - Profil | St 29.1.2014 23:40:50
NValda - Profil | St 29.1.2014 23:35:07
NKopecborec - Profil | St 29.1.2014 23:30:21 - SKVĚLÝ ZÁPIS!
1) Chces vlacak co das do batohu do letadla? - pak pouze do zavazadloveho prostoru!!! - pokud letis lowcostem musis priplatit i zavazadlo, ktere treba nepotrebujes. Duvod? Do letadla do prirucniho nesmi prut, nesmi vlasec, nesmi hacky...vsude a bez vyjimek, bohuzel :-( Musel jsem si diky tomu do Svedska dokoupit zavazadlo, i kdyz bych to vpoho dal do prirucniho...
2) mám shimano-speedmaster-stc-spinning-240-270-m, stary 5 let a ver tomu, v te dobe nebylo na trhu skoro nic, dnes si muzes fakt dobre vybrat :), ten prut je fajne, neznicitelny, nadherny zdolavacky.
3) mam shimano Shimano Exage BX STC Mini Tele Spinning 180L teleskop, normalni cena pres 2tis, ja koupil za 1 200Kc ve vypr. a naprosta spokojenost, ma to 30 cm kdyz to slozis, je k tomu pevne pouzdro do ktereho nandas jak kolovratek tak krabku s nastrahama a serepeticky, je to velke jako pingpong palka :D Chytal jsem s nim pred 14dnama na duhakodromu a paradne si povodil duhacka kolem 55 a prut mel sakra rezervy....je to opravdu kvalitni teleskopek a ta skladnost je ohromujici-maji ruzne gramaze.
4)predevsim si rekni do jake max transport. delky chces jit. Pak hledej prut ;) (taška je dost široký pojem :-) ) Hodne stesti ve vybírání.
Kde to žije - dravci
1:47NFotky ryb pouze na přívlač 107180
StNBurza na přívlačové nástrahy 33409
StNPoradna: Sumcařina 2572
ÚtNKayakfishing a kajakorybaření 20685
ÚtNKurz Teo Daška pro Otoše 305
ÚtNÚprava chodu woblerů. 11
PoNNepromokavá bunda na boat a brození 66
PoNRare woblery - Rapala 14053
NeNDivoký potočák nebo granulák? 57
NeNKlub přátel přívlače a občasné jaterní destrukce aneb... 159964
SoNÚhoří sezona 2012 10514
SoNÚlovky na přívlač z Moravy 2
SoNTrojháčky na dravce 60
SoNJaké bylo letošní zahájení? 65
. . . NLov na vyvěšenou - nové téma 4050
Co je nového - dravci + obecné
StNBleskovka: Přehrada Nové Heřminovy má všechna razítka - co to znamená pro rybáře a kdy se reálně dočkáme revíru
PáNBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
. . . NBleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . NBleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . NBleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
. . . NBleskovka: Záhada ryby, která žije 100 000 let bez samců, vyřešena!
Oznámení - dravci
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Doporučujeme prodejnu
RS Fish rybářské potřeby s.r.o
Havířov - Město, Hlavní Třída 438/73












