- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
Muškařský prut na kapra a štiku
Zdravím. V poslední době je pro mě poměrně atraktivní zajít si na rybníček na kapra, na Orlici na štiku a povodit si tak hezkou, velkou rybu, o které se mi na P vodě nezdá. To jako úvod.
Kdysi jsem si pořídil Shakespeare AFTMA Odyssey #7, taková ta levná klasika za pár korun. Nicméně zdá se mi tenhle prut jako dost "klacek". Zkrátka je na mě příliš tvrdý. Na rybníčku chytám kapry řekněme 35-45cm povětšinou, na řece pak štiky 40-60, výjimečně 80. Když to napíšu hloupě, snad mě nikdo neukamenuje, v případě potřeby se ryba na tenhle prut dá vytáhnout dost natvrdo.
Rád bych dostal radu od zkušenějších MP muškařů - jaký prut byste mi doporučili, pokud bych si chtěl souboj víc užít? Myslím tím prut trochu zjemnit. Přemýšlím o AFTMA #6, možná i AFTMA #5, ale nevím. Nejspíš 9 až 10 stop. Zcela upřímně, nevyznám se v rozdělení blanků apod. Šnůru bych použil zřejmě AFTMA 7 intermídu, kterou už mám + plovoučku na řeku. Taky mám v záloze plovoučku AFTMA 4, která by šla použít i na tomhle novým prutu? Třeba kvůli dopadu jemnější šňůry na hladinu menšího rybníčku.
Napadlo mě např. BFC 6/7, který nabízí U Brčála nebo něco podobného. Bohužel nemám moc možnost si prut osahat na živo a zároveň jde přeci jen o okrajovou (tzn. rád bych investoval málo peněz), i když v poslední době se zvyšující část mé muškařiny. Nerad bych zvolil prut, který by byl silně podobný aktuálnímu šejku.
Poradíte? Doufám, že jsem dotaz nepoložil špatně. Díky za názory
Kdysi jsem si pořídil Shakespeare AFTMA Odyssey #7, taková ta levná klasika za pár korun. Nicméně zdá se mi tenhle prut jako dost "klacek". Zkrátka je na mě příliš tvrdý. Na rybníčku chytám kapry řekněme 35-45cm povětšinou, na řece pak štiky 40-60, výjimečně 80. Když to napíšu hloupě, snad mě nikdo neukamenuje, v případě potřeby se ryba na tenhle prut dá vytáhnout dost natvrdo.
Rád bych dostal radu od zkušenějších MP muškařů - jaký prut byste mi doporučili, pokud bych si chtěl souboj víc užít? Myslím tím prut trochu zjemnit. Přemýšlím o AFTMA #6, možná i AFTMA #5, ale nevím. Nejspíš 9 až 10 stop. Zcela upřímně, nevyznám se v rozdělení blanků apod. Šnůru bych použil zřejmě AFTMA 7 intermídu, kterou už mám + plovoučku na řeku. Taky mám v záloze plovoučku AFTMA 4, která by šla použít i na tomhle novým prutu? Třeba kvůli dopadu jemnější šňůry na hladinu menšího rybníčku.
Napadlo mě např. BFC 6/7, který nabízí U Brčála nebo něco podobného. Bohužel nemám moc možnost si prut osahat na živo a zároveň jde přeci jen o okrajovou (tzn. rád bych investoval málo peněz), i když v poslední době se zvyšující část mé muškařiny. Nerad bych zvolil prut, který by byl silně podobný aktuálnímu šejku.
Poradíte? Doufám, že jsem dotaz nepoložil špatně. Díky za názory
Autor diskuse: kreuz18 - Profil , 26.11.2013 muškaření - náčiní, doplňky
- Zobrazit zápisy s fotkou.
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám... - Zobrazit jen s poděkováním.
- Zobrazit nejlépe hodnocené.
4x v oblíbených a 6x v ignorovaných.
NŘízek 5,21 - Profil | Po 16.12.2013 14:08:07
Řízek řekne, at si pořídí 6stku nebo sedmičku v 9,5 stopách, vzhledem k těm štikám, tak klidně tu sedmu.
jako velkej strýmr de uházet i na lehčím nářadí, ale proč se dřít, když to může jít lépe a pohodlněji, že?.-)
ale protože už sedmu má, tak at si veme tu šestku.
ošahal bych pár prutů a vybral bych si nějakej kterej je fakt šestka, nebo fakt sedmička:-)
a protože dotyčný osahávat nemůže, tak at si veme tu šestku.
se šestkou pude ještě i obstojně nymfovat.
jako velkej strýmr de uházet i na lehčím nářadí, ale proč se dřít, když to může jít lépe a pohodlněji, že?.-)
ale protože už sedmu má, tak at si veme tu šestku.
ošahal bych pár prutů a vybral bych si nějakej kterej je fakt šestka, nebo fakt sedmička:-)
a protože dotyčný osahávat nemůže, tak at si veme tu šestku.
se šestkou pude ještě i obstojně nymfovat.
Nkreuz18 - Profil | Po 16.12.2013 13:29:08
Hezký, pár dní jsem se na diskusi nepodíval, ale teď vidím, jak se to tu rozjelo. Každopádně díky za poznatky. Mně se 5-ka zdá málo, tzn. zatím to vypadá na #6 v délce 9 nebo 9,6
N22cruiser22 - Profil | Ne 15.12.2013 1:03:26
Nmlíčnák - Profil | Pá 13.12.2013 23:58:42
u.x.a. >> Baron napíše to co Řízek - Chytat se dá se vším . A mají pravdu je to v paprčách .
Nu.x.a. - Profil | Pá 13.12.2013 22:36:42
sage >> to je jasný,jednoruční 10 stop na silové házení do dálky je z fyzikálních zákonů špatné, strašná páka,měl jsem 3m 7-8 když sem se jen na ten prut kouknul bolelo mě zápěstí....
Nsage - Profil | Pá 13.12.2013 22:29:13
u.x.a. >> :-)))ale jako vážně-letos jsem zjistil,že na sušení s jepicí je pro mě podstatně lepší a příjemnější 865 než 905....bych neřekl,jaký je v tom kousíčku rozdíl.
NMates PB - Profil | Pá 13.12.2013 22:25:29
u.x.a. >> A víš proč němci prohráli válku? Protože je vedl Rakušan.....
Nu.x.a. - Profil | Pá 13.12.2013 22:24:16
Mates PB >> 9 max 9,6 stop napíše baron,např lidi co se motají kolem Rudiho Hegra tak všichní chytají jak na Traunu tak i na moři s max 9 stopama...
NMates PB - Profil | Pá 13.12.2013 22:19:04
u.x.a. >> Ten napíše wt5 ft8,6, mám ho přečtenýho. Navíc by si nasral do hnízda kdyby poradil něco jinýho.
Nsage - Profil | Pá 13.12.2013 22:18:50
Tady u nás na západě máme radši buřty s cibulí-nebo tlačenku s cibulí .. ..ale howno??-to bude nějaká specialita asi:-)
NMates PB - Profil | Pá 13.12.2013 22:11:44
u.x.a. >> hovno s cibulí, ta stopa mu bude chybět jako noha, nebo ruka.
Nu.x.a. - Profil | Pá 13.12.2013 22:07:36
Mates PB >> to je už dlouhý 9,6 je ideál 10 stop je už moc,nejlepší je stejně 9 stop a 8,6 je už krátký..
Nsage - Profil | Pá 13.12.2013 19:09:08
No a nakonec to dopadne tak,jak jsem psal na počátku této diskuze .. . . vyhraje to devítistopá šestka-universal všech universálů:-))
Živě na MRK.cz
Kde to žije - muškaření
NeNPolsko, okolí Dunajce 5
SoNO muškách, umělých 34431
PáNPovídání JEN o vázání a muškách 22019
PoNPoradna: Muškaření 3850
. . . NGalerie muškařských navijáků 602
. . . NKdo více škodí pstruhové vodě?? Muškaří nebo Vláčkaří?? 153
. . . NBambusák a vyroba 797
. . . NKúp si svojho kormorána 2007
. . . NMuška splávek - Dry dropper rig 22
. . . NGastronomicky koutek pro lopaty a nemehla 53132
. . . NMuškaři a bigbít 7854
. . . NMuskareni v Gronsku 2
. . . Nrevír Hořima 68
. . . NMuškaření začátečnické vybavení 39
. . . NMuškaření v západní Austrálii (Video) 9
Co je nového - muškaření + obecné
PáNBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
StNBleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . NBleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . NBleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
. . . NBleskovka: Záhada ryby, která žije 100 000 let bez samců, vyřešena!
. . . NBleskovka: Kvalitu vody v lipenské přehradě podle studie ovlivňuje fosfor z rašelinišť
Oznámení - muškaření
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
NEJLEPŠÍ Z KATALOGU
Doporučujeme prodejnu
RS Fish rybářské potřeby s.r.o
Havířov - Město, Hlavní Třída 438/73













