Povídání JEN o vázání a muškách

Zakládám tuto diskuzi, protože na MRK o vázání chybí. Vítám všechny, kdo budou chtít, oslovil jsem i své přátele - vazače a muškaře - aby přispěli.
Na technické materiály a syntetiku jsem požádal o spolupráci thyma, já mám jen své zaběhnuté, on se v tom vyzná mnohem více.
Autor diskuse: welbin - Profil , 16.10.2013 muškaření - nástrahy, návnady
Dále moderují: nymfa Profil + Jirka R. Profil
Moderátorem vybraný zápis - stále nahoře.

NJirka R. - Profil | Út 9.1.2024 22:22:00

...je třeba mít na paměti! 😉

    NJirka R. - Profil | Čt 13.4.2017 22:18:51

    Dragoun6969 >> Však jsem to nevymyslel, kolego, dej si do obrázkového Google heslo "humpy fly" a máš typů na broučky/chrousty po kokot...!
    Ne vždy jsou sice rybami "žádaní/akční", ale vyplatí se jich pár v krabičce mít. Plavou jak špunt i v peřejce, při vhodném vedení pěkně "brázdí", zvyšují dráždivost.
    https://www.google.cz/search?q=humpy+fly&tbm=isch&t​bo=u&source=univ&sa=X&ved=0ahUKEwiS-ZeZoKLTAhWE1iwK​HZvLCwoQsAQIIA&biw=1207&bih=545

      NDragoun6969 - Profil | Čt 13.4.2017 22:01:03

      Jirka R. >> To nebude tak náročný jako předchozí.Končim se zkouškama těžších vzorů a zkusím zdovolenim toto

        NDragoun6969 - Profil | Čt 13.4.2017 21:58:50

        welbin >> Šidélku háčkovala nějaká šikovná švadlenka prdelku?

          Nwelbin - Profil | Čt 13.4.2017 21:02:29

          Dragoun6969 >> klídek,ne ty- také dám dva modely,na koukačku,už tu na MRK asi byly.Přástevník špenátový a šidelko

            NMates PB - Profil | Čt 13.4.2017 20:35:53

            Jirka R. >> tohle rybu chytne, za mě palec nahoru.

              NJirka R. - Profil | Čt 13.4.2017 20:29:14

              Dragoun6969 >> Za mě není tvojí omluvy třeba, však´s dal do placu pouze téma.
              To, že jsem se podivoval na tím, co vede muškaře k úvaze vázat takové "těžké" sousto (a nejsem v tom podivu zcela osamocen - viz anketa), jež jsem navíc na hladině potoků a řek v posledních dvou třech dekádách nikdy v Čechách plavat neviděl, anóbrž se chroustí roje, žeroucí stromové listoví, tekoucí vodě vyhýbají, je jen moje věc/názor, ač jiní mají každoročně chroustů plné sudy i strouhy, a ryby je těch pár dní prý žerou jak pominuté...
              Broučci se vážou běžně, spíš ale v dimenzi/stylizaci listokaz, redtág, humpy..., přičemž jsou opravdu oproti originálu velmi stylizovaní, vazači zhusta nemají ambici zdůrazňovat jejich masivní krovky, atd.

                NDragoun6969 - Profil | Čt 13.4.2017 20:08:05

                welbin >> Za to můžu já a omlouvám se.Netušil jsem,že se to tak rozjede.

                  Niwanhoe - Profil | Čt 13.4.2017 11:38:21

                  welbin >> to je mi fuck - jen jsem na něco co tu zaznělo reagoval ...

                    Nwelbin - Profil | Čt 13.4.2017 11:22:45

                    iwanhoe >> Drobnost - je to moje diskuze -:(((

                      Niwanhoe - Profil | Čt 13.4.2017 10:44:32

                      welbin >> kššáá .-)

                        Niwanhoe - Profil | Čt 13.4.2017 10:43:58

                        brach >> cyklus jo, ale že se líhnout jen každé 4 roky to ne ... to by mě ty turbovrtuláci nesrali každoročně .. ale larvy mají tedy pěkné, tučné .-)

                          Nwelbin - Profil | Čt 13.4.2017 7:56:43

                          iwanhoe >> Nemám vám založit diskuzi o chroustech,tahle se jmenuje Povídání JEN o vázání a muškách.

                            Nbrach - Profil | Čt 13.4.2017 7:44:29

                            iwanhoe >> No, přímo z ponravy se nelíhne a jejich cyklus je skutečně čtyřletý. Dříve se jich každý rok pár objevilo a pak přišel rok, který byl převydatný, že jsme navečer nemohli hrát fotbal, protože ty rány do ksichtu docela bolely. A slepice se měly. No, a to se opakovalo každý čtvrtý rok....

                              Niwanhoe - Profil | Čt 13.4.2017 5:43:13

                              dovoluji si nesouhlasit až protestovat vůči formulaci možnosti B :
                              "jednou za čtyři roky, kdy se líhne z ponravy"
                              jednou za 4 roky ? dyť ty svině mi bzučej večer kolem kebule každoročně a naprosto ignorujou 4-letý cyklus .-o
                              až mě napadá, že 4-letý cyklus a platí, ale každej rok se rodí jiná várka což je offšem exemplární bordel a to tedy protestuji, howgh .-)
                              volím I) ..

                                NKachna - Profil | St 12.4.2017 22:49:42

                                čolek01 >> Ale volat mohou i mimopraští :-)

                                  Nčolek01 - Profil | St 12.4.2017 21:03:36

                                  Ještě bych tam asi dodal za"J".A to,že ne v blízkosti Prahy,protože tam neplavou.

                                    Nwelbin - Profil | St 12.4.2017 20:43:44

                                    Kachna >> coch i bundhu je také zřejmě Scarabeidae,listokaz.

                                      NŘízek 5,125 - Profil | St 12.4.2017 19:48:32

                                      Jirka R. >> tak muškaření není žádná jednoduchá dipsiclína, to dá přeci rozum:-)

                                        NKachna - Profil | St 12.4.2017 19:44:32

                                        Jirka R. >> Risknul jsem to i přes toho redtaga. I když si ním nejsem vůbec jistej. ;-)

                                          Červené karty: sliver, TI