- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
Indikator zaberu na francouze
Dekuji za rady!
- Zobrazit zápisy s fotkou.
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám... - Zobrazit jen s poděkováním.
- Zobrazit nejlépe hodnocené.
15x v oblíbených a 12x v ignorovaných.
NVlastec - Profil | St 11.9.2013 22:24:31
NVlastec - Profil | St 11.9.2013 22:21:34
Nmildas - Quinn - Profil | St 11.9.2013 22:16:44
Když cítím rybu v ruce, je již pozdě. Tečka.
NPiranha - Profil | St 11.9.2013 18:04:58
NDrozďák - Profil | St 11.9.2013 15:08:58
indikator volit dle toho, na co dobre vidim - přesně tak
vetsina z vas preferuje kapkovy - ano, takový je trend
indikator by nemel byt pod ani na hladine, spise jej vezt nad - indikátor má ukázat záběr, takže těsně nad hladinou, je to předěl mezi šňůrou/návazcem a forpasem s muškami. Při lovu na dlouhou nymfu (šňůra leží na hladině) by měl plavat - zde je dobré jej odmastit/namastit
ryby neplasi - ano, neplaší.
NFofr - Profil | St 11.9.2013 14:57:52
- indikator volit dle toho, na co dobre vidim, vetsina z vas preferuje kapkovy
- indikator by nemel byt pod ani na hladine, spise jej vezt nad
- ryby neplasi
NDrozďák - Profil | St 11.9.2013 13:23:30
EDIT: a koneckonců, i když to nefunguje.
Nmachy_fly - Profil | St 11.9.2013 13:06:30
NDrozďák - Profil | St 11.9.2013 12:32:18
Indikátor používáme právě proto, že momentů, kdy záběr cítíme v ruce je minimum a obvykle to již bývá pozdě. Nymfa není strýmr.
Jakékoliv vybočení, zastavení návazce, zkrátka změna pohybu může být záběrem a proto indikátor používáme. Po letech prutohodin, pokusů a omylů lze i celkem slušně rozeznat i záběr od uváznutí...
Seká se podle oka, ne na cit záběru v ruce. Alespoň já to tak dělám.
A také velmi často platí, že čím větší ryba, tím jemnější záběr, sotva rozpoznatelný. Podotýkám, že mluvím stále a jen o nymfě.
Nmachy_fly - Profil | St 11.9.2013 11:42:24
NFofr - Profil | St 11.9.2013 11:31:01
Nmachy_fly - Profil | St 11.9.2013 11:04:18
Nstrejka - Profil | St 11.9.2013 10:49:49
NPike - Profil | St 11.9.2013 10:16:52
Ndantex - Profil | St 11.9.2013 10:10:25
NLuigi_Lasagne old - Profil | St 11.9.2013 9:21:01
A že by ryby nějak indikátor plašil jsem nepozoroval.Primárně by měl bý indikátor veden nad vodou a tam to rybám bude asi šumák.
Nmachy_fly - Profil | St 11.9.2013 7:48:42
NDrozďák - Profil | St 11.9.2013 0:19:31
Např. já si vystačím a jsem spokojen s dvoubarevným od Hanáků, spousta kolegů chytá hendsácký s nalitými kapkami či různé jiné samodomo a jsem dalek tvrdit, že je některý lepší či horší.
Je to o zvyku a preferencích.
Ano, také si vzpomínám, kdy jsem za den upálil dva a musel chytat na samotný návazec. Zachytal jsem si výborně a záběry četl jenom podle pohybu špičky či průvěsu návazce. Dlužno dodat, že panovaly výborné světelné podmínky a návazec se dal velmi dobře sledovat - to je ale spíše vyjímka.
Bez indikátoru bych se obecně vzato neobešel.
Že by plašil ryby? To je to poslední, z čeho mám strach.
Úplně bych vynechal jen splétané z punčošky - natahují vodu a dělají průvěs.
Čtenáři této diskuse také sledují
NPovídání JEN o vázání a muškách22022
NO muškách, umělých34436
NGalerie muškařských navijáků602
NSměnárna a burza vázacího materialu a hotových mušek1316
NGastronomicky koutek pro lopaty a nemehla53135
NKúp si svojho kormorána2007
NBambusák a vyroba797
NSpey & Salmon516
N44. MS v muškaření293
NMuškaři a bigbít7854
Kde to žije - muškaření
20:15NBleskovky: V Chrudimce hrozí račí mor: Ochranáři varují před vstupem do vody 1
20:03NGastronomicky koutek pro lopaty a nemehla 53135
19:44NO muškách, umělých 34436
12:46NPovídání JEN o vázání a muškách 22022
ÚtNPolsko, okolí Dunajce 6
. . . NPoradna: Muškaření 3850
. . . NGalerie muškařských navijáků 602
. . . NKdo více škodí pstruhové vodě?? Muškaří nebo Vláčkaří?? 153
. . . NBambusák a vyroba 797
. . . NKúp si svojho kormorána 2007
. . . NMuška splávek - Dry dropper rig 22
. . . NMuškaři a bigbít 7854
. . . NMuskareni v Gronsku 2
. . . Nrevír Hořima 68
. . . NMuškaření začátečnické vybavení 39
Co je nového - muškaření + obecné
20:15NBleskovka: V Chrudimce hrozí račí mor: Ochranáři varují před vstupem do vody
StNBleskovka: Přehrada Nové Heřminovy má všechna razítka - co to znamená pro rybáře a kdy se reálně dočkáme revíru
PáNBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
. . . NBleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . NBleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . NBleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
Oznámení - muškaření
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Doporučujeme e-shop
PÁRYSŮV RYBÁŘSKÝ RÁJ
Rybářské potřeby pro všechny, kteří propadli kouzlu rybařiny. Díky unikátnímu věrnostnímu systému nakupujete neustále se...












