- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
Feeder a vlasec 25+ ?
Zkoušíte někdo na feeder silnější vlasce? Takhle jsem si jedou řekl že zkusím chytat úhoře na feederový prut, jen že kmenový vlasec který jsem normálně používal byl průměr 14 nebo tak nějak a to se mi na hada zdálo málo,tak jsem přemotal na průměr 32 a návazce průměr 30.Přemýšlím že už to pro letošek nechám....Jaké budou záběry?Bude to znát třeba na počtu záběrů nebo jejich razanci?Prosím někdo nějaké zkušenosti či rady?
Autor diskuse: Dusej - Profil , 29.8.2013 feeder - techniky lovu
- Zobrazit zápisy s fotkou.
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám... - Zobrazit jen s poděkováním.
- Zobrazit nejlépe hodnocené.
10x v oblíbených a 6x v ignorovaných.
Nmarmyš - Profil | Út 3.9.2013 8:53:24
mirmen >> jak kulové?????lovím legálně od 1971 a pytlačil jsem v době,kdy ty jsi ještě neměl nohy! hlavně nepiš nic o kulovém někomu,o kom víš houno!!
Nmirmen - Profil | Út 3.9.2013 7:36:45
unudle >> návazce o vyšších nosnostech než nosnost kmene se používají při více druzích rybařiny ( příkladem : návazce z pletenky při lovu candátů na mrtvou rybku, návazce na úhoře při lovu úhořů na mrtvou rybku -- mimochodem , v Anglii používájí na úhoře i JEMNÁ KOVOVÁ LANKA !! , dále kovové návazce při lovu dravců, sestavy na lov sumců atd ), podmínkou je vysoká nosnost kmene a sestava podle místních podmínek.
Pokud to nevíš, tak si o tom něco najdi , například v archivních článcích MRKu a podobně.
Zjistíš, že ne vždy je návazec o nosnosti menší než kmen.
A až si to zjistíš, tak zapni šedé buňky mozkové , snad ti to dojde .... a nebudeš označovat lidi, kteří dělají věci jinak za prasata jenom proto, že dané tématice nerozumíš a nebo jsi ji nedomyslel do souvislostí.
Pokud to nevíš, tak si o tom něco najdi , například v archivních článcích MRKu a podobně.
Zjistíš, že ne vždy je návazec o nosnosti menší než kmen.
A až si to zjistíš, tak zapni šedé buňky mozkové , snad ti to dojde .... a nebudeš označovat lidi, kteří dělají věci jinak za prasata jenom proto, že dané tématice nerozumíš a nebo jsi ji nedomyslel do souvislostí.
Nmirmen - Profil | Út 3.9.2013 7:27:59 - SKVĚLÝ ZÁPIS!
marmyš >> o úhořích něco vím, jezdím na ně od roku 1975 , na řeky, občas i ramena a písníky, vím, kam si mám zajít.
A pokud jsem napsal, že jsem měl i mezi 5 - 10 ponechanými úhoři za vycházku ( a několik puštěných ), tak nezpochybňuj to, u čeho jsi nebyl a o čem víš kulové ( psal jsem o době v sedmesátých až devadesátých letech ).
Ale i letos jsem už měl 4 úhoře za vycházku, dva z toho ponechané + několik neproměněných záběrů.
Ještě k návazcům - není to současná moderna vyvinutá závodníky, jak tvrdíš, má mnohem starší tradici a více důvodů.
Začíná už u háčků bez lopatky, které se vázaly bavlnkou a uzlík lakoval.
Návazce na úhoře dělal už můj strýc v padesátých letech jako naprosto běžnou věc , není to záležitost módy, ale letité praxe.
A pokud jsem napsal, že jsem měl i mezi 5 - 10 ponechanými úhoři za vycházku ( a několik puštěných ), tak nezpochybňuj to, u čeho jsi nebyl a o čem víš kulové ( psal jsem o době v sedmesátých až devadesátých letech ).
Ale i letos jsem už měl 4 úhoře za vycházku, dva z toho ponechané + několik neproměněných záběrů.
Ještě k návazcům - není to současná moderna vyvinutá závodníky, jak tvrdíš, má mnohem starší tradici a více důvodů.
Začíná už u háčků bez lopatky, které se vázaly bavlnkou a uzlík lakoval.
Návazce na úhoře dělal už můj strýc v padesátých letech jako naprosto běžnou věc , není to záležitost módy, ale letité praxe.
Nunudle - Profil | Po 2.9.2013 14:02:32
Taky si myslím, že ty průměry 25+ jsou zbytečné při dnešních nosnostech vlasců. A kdo používá návazce s větším průměrem, nebo nosnosí, nežli kmen, tak je pěkný prase.
Nmarmyš - Profil | Po 2.9.2013 11:15:34
mirmen >> myslím,že z toho děláš zbytečně vědu. tak třeba nosnost--za komančů jsem já i rybáři kolem mne nejčastěji používali 0,25 a neslyšel jsem,že by to nějaký urval. hledal jsem ted starou cívku od Silonu,ale našel jsem jen 0.20 a ta měla 2.1 kg nosnost--ta 0.25 mohla mít nějaké 3 kg. vlasec o nosnosti 8kg používají na Mušově na rekordní kapry a ne rybu kolem 1 kg. vytáhl jsem jich několik přes 1 metr(nej...měl 104 cm) a nikdy mi nic nedělalo problémy. to jsem dost lovil na Dyji pod Pálavou mezi potopenými stromy. zajdi si na debatu o úhořích a zeptej se,kdy zažili tah úhořů--pokud mají 2 záběry za večer,tak jsou šťastni. A nějaké žužlání...to je co? pokud vím,tak žužlá kapr:-)
Nmirmen - Profil | Ne 1.9.2013 23:52:15 - SKVĚLÝ ZÁPIS!
marmyš >> větší úhoř dokáže monofilní návazec docela slušně nažmoulat, takže pokud používám monofil, tak stejně silný nebo dokonce o 0,5 - 1 kg nosnosti silnější než kmen.
A pletenkové návazce klidně i z pletenky na kapry o nosnosti 20 - 30 kg.
Pokud se chytne úhoří tah, tak je každé navazování háčku zbytečnou ztrátou času, pohodlnější a rychlejší je zapnout návazec.
Navíc velikost háčku měním i podle toho, jakou velkou rybku mám nastraženou .. další důvod, proč mít návazce s háčky několika velikostí.
Tahle strategie jde proti dlouhodobě prosazovanému trendu "návazec by měl mít nižší nosnost ", ale lze ji uplatnit tam, kde kmen má více než 8 kg , na vlasce 0,22 - 0,25 o nosnosti většinou pod 6 kg rozhodně ne.
A pletenkové návazce klidně i z pletenky na kapry o nosnosti 20 - 30 kg.
Pokud se chytne úhoří tah, tak je každé navazování háčku zbytečnou ztrátou času, pohodlnější a rychlejší je zapnout návazec.
Navíc velikost háčku měním i podle toho, jakou velkou rybku mám nastraženou .. další důvod, proč mít návazce s háčky několika velikostí.
Tahle strategie jde proti dlouhodobě prosazovanému trendu "návazec by měl mít nižší nosnost ", ale lze ji uplatnit tam, kde kmen má více než 8 kg , na vlasce 0,22 - 0,25 o nosnosti většinou pod 6 kg rozhodně ne.
Nmarmyš - Profil | Ne 1.9.2013 23:31:16
Šámik >> kmen nééééééééééé,od navi po hák jeden vlasec v kuse!!!!!!
Nmarmyš - Profil | Ne 1.9.2013 23:20:28
Šámik >> a ty tam ještě prdni obratlík!!!! volám 155--budou mě omejvat:-)
Nmarmyš - Profil | Ne 1.9.2013 23:19:19
mirmen >> každý návazec snižuje pevnost možná o 30%. návazce začali používat závodníci,aby nepřišli o celou sestavu. nyní je modní napasovat návazec všude ,tak jako lovit úhoře na fídr. háček ti o půlnoci navážu s pytlem na hlavě.
NŠámik - Profil | Ne 1.9.2013 23:16:15
mirmen >> Tak cíleně bych tam loupnul nějaký ten obratlík.Taky chytám v bordelu,ale jen tak,co mi řeka přinese.Cíleně jsem šel letos jednou.A tak nějak se povedlo.Já chytám v proudu,tak mě zajímá,jak eliminovat,co nejlépe Tak jsem to řešil.:-)
Nmirmen - Profil | Ne 1.9.2013 23:13:15
marmyš >> ano , kvůli rychlé výměně a horšímu vázání v noci .
Stane se, že rousnici zhltne ( zejmena, když zdoláváš hada na druhém prutě a nemáš možnost se dalšímu záběru věnovat do doby, kdy nebudeš mít prvního venku ).
Navíc návazce měním i při opotřebování a pokud chytám úhoře na rybku, tak měním monofilové za návazce z pletenky .
Stane se, že rousnici zhltne ( zejmena, když zdoláváš hada na druhém prutě a nemáš možnost se dalšímu záběru věnovat do doby, kdy nebudeš mít prvního venku ).
Navíc návazce měním i při opotřebování a pokud chytám úhoře na rybku, tak měním monofilové za návazce z pletenky .
Nmirmen - Profil | Ne 1.9.2013 23:09:47 - SKVĚLÝ ZÁPIS!
Šámik >> ja to taky nemyslím ve zlém, občas lovím i na neregulovaných řekách s naplaveninami a nějakou to větví, která byla snesená proudem. Proto doporučuju každému, kdo chce cíleně úhgoře, tak ať bere do úvahy charakter vody, podmínky na místě, kde rybu zdolává a také možnost, že namísto úhoře 20 - 40 dkg přijde i úhoř, který bude mít přes kilo a podstatně větší sílu... tam už může rozhodnout i malá chybá, třebas to, že se úhoř zachytí o nějkou travinu přečuhující z břehu do vody ... proto si před zahájením lovu kontroluju i možné vázky u břehu, pokud možno ještě za světla.
Těch úhořů je místy už značně méně než v osmdesátých letech - parazité, úhyn, nevysazování - a mít na prutě 80 - 90 cm hada se na některých místech může podařit třebas jen 1 - 2 za rok ( či delší dobu a někde už možná vůbec ).
Pro některé rybáře to může být i životní úlovek - a přijít o něj jen kvůli módnímu chytání na kmeny o nízkých nosnostech, to je podle mne škoda .
Těch úhořů je místy už značně méně než v osmdesátých letech - parazité, úhyn, nevysazování - a mít na prutě 80 - 90 cm hada se na některých místech může podařit třebas jen 1 - 2 za rok ( či delší dobu a někde už možná vůbec ).
Pro některé rybáře to může být i životní úlovek - a přijít o něj jen kvůli módnímu chytání na kmeny o nízkých nosnostech, to je podle mne škoda .
Nmarmyš - Profil | Ne 1.9.2013 23:01:04
mirmen >> někde vzadu je napsané,co bych radil já. proč píšeš kmen? napiš vlasec,nebo ty používáš návazec?
Čtenáři této diskuse také sledují
NS feederem na kapry96912
NKorum - vše kolem téhle značky9590
NPrut Shimano Beast Master CX Feeder246
NMethod feeder a vše kolem něj40292
NTimár Mix vnadicí směsi1351
NPickermánia-ultra light fishing49063
NKlub fanoušků SPRO+Döme Gábor5730
NLov dravců na feeder849
NFeeder na Dunaji1192
NPelety Sonubaits a minikuličky Cralusso3798
Živě na MRK.cz
Kde to žije - feeder
StNGURU - vše kolem téhle značky 6270
StNFeederařina na řece 64328
StNBleskovky: Přehrada Nové Heřminovy má všechna razítka - co to znamená pro rybáře a kdy se reálně dočkáme revíru 1
StNPickermánia-ultra light fishing 49069
StNMethod feeder a vše kolem něj 40292
PoNFeeder v okolí Zlína 4581
NeNKlub fanoušků SPRO+Döme Gábor 5730
NeNS feederem na kapry 96912
. . . NDrennan - zkušenosti, rady, tipy 1367
. . . NKlub Fanoušků Feederů Daiwa. 10512
. . . NKorum - vše kolem téhle značky 9590
. . . NPreston - vše kolem této značky. 4055
. . . NRohlikove boilie - vyroba 107
Co je nového - feeder + obecné
StNBleskovka: Přehrada Nové Heřminovy má všechna razítka - co to znamená pro rybáře a kdy se reálně dočkáme revíru
PáNBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
. . . NBleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . NBleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . NBleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
. . . NBleskovka: Záhada ryby, která žije 100 000 let bez samců, vyřešena!
Oznámení - feeder
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Kalendář akcí - feeder
26.6.24h závod dvojic na Vojtově...
27.6.Zámecký pohár Opočno - dospělí
28.6.Zámecký pohár Opočno - děti
4.7.Feeder Talian 2
4.7.Malovidy - jednotlivci (feeder)
4.7.IV. hnanický feeder cup 2026...
11.7.Feeder 1×1 Talian
17.7.1 místo 60000 2×20 hodin Talian
18.7.Dobřany - Noční rybářské závody
1.8.Noční rybářské závody v Lišicích...
NEJLEPŠÍ Z KATALOGU
Doporučujeme prodejnu
Rybářské potřeby JESETER
Karlovy Vary - Dvory, Kpt. Jaroše 198/17










