MRK.cz - stále na rybách - ryby a rybaření

MRK.cz - Stále na rybách
Otázky a diskuse Seznam Diskuse

Jak na pstruhy na stojáku?

Ahoj potřeboval bych poradit jedeme na týden na rybník (kolem 10ha) a kromě kaprů a klasických ryb tam jsou i siveni a duháci. Když jsme tam byly poprvé tak se mi jeden podařil chytit na feeder na rohlík když to krmítko propadávalo sloupcem ale pak už nikdy nic. Zkoušel jsem vláčet atd. ,ale nic. Vláčák mám ale nejsem v tom tak zběhlí spíš bych stál o radu jak ho přelstít na feeder nebo tak. Díky za všechny rady. Petrův zdar

Autor diskuse: vojt@ ®
Zařazeno do: feeder - techniky lovu, 26.7.2013

Nemůžete zapisovat do této diskuse, protože nejste zaregistrován nebo přihlášen.

[ Nejnovější | << Novější | strana 1 ze 1 | Starší >> | Konec ]

N Patrik Šanda - ® Ne 6.4.2014 11:37:06
Dal bych krmítko, na háček lisovaný rohlík nebo hnojáka nebo masné červy. Nebo by šli pstruzi na plavanou. Večer nahodit splávek, nastavit aby byl tak pul metu pod hladinou a na háčku tak 2 až 3 masné červy.
N venca1 - ® Út 6.8.2013 20:47:45
vojt@ - >> V těchle vedrech je v pohodě nachytáš podběrákem, jak budou na hladině lapat po dechu:-))
N pavel12 - ® Út 6.8.2013 19:00:57
na feeder používám klasický paternoster s delším návazcem, nástraha: masní červi (na červené mám mnohem více záběrů než na bílé) nebo hnojáčci,nástrahu je třeba nadzvednou od dna, používám k tomu malé polystyrénové kuličky nebo plovoucí pěnu (červená mi přinášela nejvíce záběrů) nevýhodou feederu je že to mají většinou hluboko zažraný, lepší je chytyt je na plavanou na propad, vnadit je možné červíkama (stačí prohodit hrstí),doporučuje se také vnadit pstruhovýma granulema na které by mněli být ze sádek zvyklí, já osobně jsem ale na ně žádný výrazně lepší úspěch nezaznamenal,
lov duháků a sivenů není žádna věda, zvláště tyto ryby nasazované na podobné revíry mají návyky jako kaprovité ryby a po nasazení berou pořád a téměř na všechno, mám je ulovené na červi, hnojáčky, rybky, medovku, kukuřici, granule a pletky i na rohlík
N kolib - ® Út 6.8.2013 13:56:25
nejlepší budem lov na propad se splávkem.. Ale já používam feeader rousnici a splávek použiji klasický páternoste akorát dám návazec o délce tak cca 120 cm na který zhruba v polovině připevním pevný splávek a na konci háček s žížalou tak aby se nástraha pohybovala nadednem zhruba 60 cm.. nebo do žižaly vstříknu pomoci injekční stříkačky vzduch..
N Figos - ® Po 29.7.2013 14:04:12
Hoď si tam hrstku červů tím si je trochu přilákáš a pak taháš....
N Pstruh27 - ® Po 29.7.2013 14:02:39
otázne je - koľko tých duhákov a Sivoňov tam je keď už si potom žiadneho nechytil. ....
čo sa teda týka lovu na feeder - nemal by byť problém nejakého z týchto granulákov chytiť ale väčšinou to chce nástrahu zdvihnúť od dna - skús nejaké násové krmivo, môžeš pridať anglickú vločku , nádväzec daj nejakých 30 cm a ako nástrahu berkley cesto alebo napichni na káčik 2 guličky polystyrenu a potom napichni hnojáka alebo košťáky - aby si ich zdvihol od dna. Možno by na ne fungoval aj method :-)
N atawa - ® Ne 28.7.2013 21:31:06
To v Sušici na Otavě si myslím že by brali i na palec u nohy,podívejte tady je krmím rohlíkem,smůla je že se tam nesmí chytat.
N M0RGAN - ® Ne 28.7.2013 17:42:30
Já si pstruha druhu granuláč (duhák) zachytal jen jednou - v Jestřabicích.
Parádně brali na vanilkovou kukuřici. Na položenou (feeder) nedoporučuju, protože to vždycky měli zažrané v jícnu. Oproti tomu když jsem přesedlal na plavačku, tak pěkně za krajíček.
Zakrmil jsem bonduelkou a chytal na vanilkovou na plavačku, 14ka vlasec, malý háček a parádní chytačka.
N blue bear - ® So 27.7.2013 13:42:56
Na jezeře používám nejčastěji taktiku, kdy si zakrmím pstružími peletky a chytám na feeder to tak že si peletky namočím a vzniklé těsto dávám pod háček do pružinky i do krmítka a pokud jde o plavanou tak nástrahou číslo 1 je hnojáček.
N marmyš - ® Pá 26.7.2013 20:40:51
vojt@ >> A co tak bublina na konci a na bočním úvazci červa? Za zkoušku nic nedáš.
N tucnak11 - ® Pá 26.7.2013 20:20:43
Podle toho kolik tych pstruhu tam je,jak se sadi pstruhy,ja na rybnikach s obsadkou pstruha chytam jen na Sbirolino je to nej chytačka a dostanu se dost daleko přy nahozeh.vhytam na male smačky nymfy,a mikro tvistry všehno ot Berkyho.
N MAXXSKATER - ® Pá 26.7.2013 15:26:24
vojt@ >> Pokud se tam teda můžou žížaly a červy, tak neváhej a jdi do nich. Na pstruhy je to moje zaručeně nejlepší nástraha na MP vodě. Chytám je na splávek nebo na položenou takto. ;-)
N vojt@ - ® Pá 26.7.2013 9:58:36
MAXXSKATER >> rybička se tam muže používat 15cm+. Ale díky ještě mě napadl místo feederu splávek a vymyslet to nějak na propad.
N pouštěč - ® Pá 26.7.2013 0:54:12
vojt@ >> pakliže se tam nevyskytuje Potočmen ať už ve formě P. Jezerní s klidem bych použil nástrahy živočišného tipu, dále se prodávaj různé pstruhové těsta, třeba by to mohlo mýt úspěch, když to funguje v zimě, proč by to nešlo v létě, ale rousnice je jistota, asi bude zažranej, takže bych to použil spíše tehdy, když bych si chtěl tyto násady přivlastnit, na čemž nevidím nic špatné, horší by to bylo kdyby jsi je chtěl pouštět, to by bylo špatné jednak z hlediska zdraví té ryby ... mé ego by ho samozřejmě pustilo ale také bych no nechytal na rousny :-) ... tak ať se zadaří :-)
N kuzma - ® Pá 26.7.2013 0:42:04
Pořádnou rousnici na háček, a je tam ;)
N MAXXSKATER - ® Pá 26.7.2013 0:24:33
vojt@ - >> Čau, zkoušel jsi na ně klasickou nástrahu v podobě červů a žížal nebo malé rybičky (pakliže se tam může chytat na přirozené živočišné nástrahy) ?

[ Nejnovější | << Novější | strana 1 ze 1 | Starší >> | Konec ]

[ otázky | feeder | techniky lovu ]

Co je nového - feeder + obecné
Akční nabídky
Všechny slevy a akce
akce, rybareniAKCE Sportex Feeder

Mimořádná akce na vybrané modely, záruka na blank 10 let, doprava ZDARMA!!!

akce, rybareniTyčové bójky RCO

Za 855
Možnost výběru mezi diodou s ručním spínačem nebo diodou s fotosenzorem - dioda se při setmění sama rozsvítí.

Oznámení - feeder
Vložit oznámení

Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.

Kalendář akcí - feeder
Seznam závodů
Výsledky závodů
Všechny výsledky
Doporučujeme prodejnu
Adresář prodejen
RYBY-RYBIČKY RYBY-RYBIČKY

Říčany, Černokostelecká 2205