Lov úhořů

Dá se nějak vnadit při lovu úhořů? A je to účinné?
Autor diskuse: Miloš - , 18.4.2001 dravci - techniky lovu
97 nových příspěvků od Vaší poslední návštěvy. (Začít číst od prvního z nich.)

NMipl - Profil | Ne 24.7.2011 19:57:17

kámoo to bude radost pro jazyyk :-)

    NStanley88 - Profil | Ne 24.7.2011 19:28:24

    Mipl >> že to je specialitka neznamená že to tak bude chutnat :-)

      NMipl - Profil | Ne 24.7.2011 19:27:12

      jj taky bych si to dal

        NStanley88 - Profil | Ne 24.7.2011 19:20:20

        Mipl >> Ano něco v tom smyslu je to francouzká a japonská specialitka

          NMipl - Profil | Ne 24.7.2011 19:19:22

          Co se dělá s monté?nějaké smažené dobroty?

            NStanley88 - Profil | Ne 24.7.2011 19:15:26

            Já si myslím že to jde všechno ruku v ruce pospolu! Migrační cesta jak říká paulus je taky průser. Je průser i to že je velká umrtnost monté v našich revírech ale: !!! Pánové kde chcete brát monte když ho skoro všechno odloví přímořské státy v čele s Francii? TO je ten problém zakázat odchyt za učelem zisku na žrádlo.. Je stále dost monté což znamená že je furt dostačující počet ryb které odplouvají za třením.. Takže různé překážky zatím až tak nevadí ale zatíím

              NMipl - Profil | Ne 24.7.2011 17:04:11

              jj nikdy sem to nežral jaký má maso?myslím si že by moh mít jemný,nebo se pletu?

                NPaulus - Profil | Ne 24.7.2011 17:03:14

                Chlebyk >> Mno tak vidíš to - ten rožeň nakonec vyhrál o)

                  NMipl - Profil | Ne 24.7.2011 16:56:08

                  jj jesetrer by se miohl vrátit do svazových vod,aby tam bylo aspon něco na žrádloo

                    NMAXXSKATER - Profil | Ne 24.7.2011 16:55:01

                    Já mám pocit, že už se to přehání. Za chvíli budeme krmit na všechny druhy, ne ? :-)

                      NChlebyk - Profil | Ne 24.7.2011 16:43:52

                      Paulus >> Rači ani né mám celkem tvrdý spaní a nerad bych se jednou probudil rozšláplej na placku,na druhou stranu zas takový malý mamutátko na rožni hmmm.....:-))

                        NPaulus - Profil | Ne 24.7.2011 16:33:15

                        Chlebyk >> Já jo, ty ne ? o)

                          NChlebyk - Profil | Ne 24.7.2011 16:31:46

                          a co takle mamuty ty by ste nechtěli?? :-))

                            Nc@m@ro - Profil | Ne 24.7.2011 16:07:59

                            P!F >> Vyza by se mohla vrátit a s ní společne jeseter malý(acipenser ruthenus)... byla by to parádíčka chytat jesetery jen tak ve veolný přírodě a ne jen na soukromých revirech...

                              Nnofish - Profil | Ne 24.7.2011 15:26:13

                              Stanley88 >> jn, šnekožrouti jsou "evropští japonci"

                                NPaulus - Profil | Ne 24.7.2011 15:10:51

                                P!F >> Světlejší chvilka o))

                                Mi taky, votom nic.

                                  NP!F - Profil | Ne 24.7.2011 15:06:16

                                  Paulus >> Pan je hotovy Sokrates? :)

                                  Mne je to jasne, ale vies sam dobre ake naivne tieto myslienky su, mne by sa tiez pacilo keby sa do dunaja vratili vyzy a vrati sa akurat houno, mame smolu.

                                    NPaulus - Profil | Ne 24.7.2011 14:42:43

                                    P!F >> To s naivitou nemá nic společnýho, jen filozofická úvaha.

                                      NP!F - Profil | Ne 24.7.2011 14:37:27

                                      Paulus >> migracna cesta bez turbin a podobne? Nebud naivny, este ich pribudne. Uhory su a budu jedine z umelej nasady.

                                        NPaulus - Profil | Ne 24.7.2011 14:20:15

                                        Všichni do jednoho tu budoucnost vidíte blbě kluci.

                                        Pokud jim neumožníme bezproblémovou migraci z5 po proudu bez turbín a podobných radovánek, bude to v řiti pořád. ani odkrm na 40cm nic nevyřeší, pokud se generační ryby nedostanou na trdliště.

                                          NChlebyk - Profil | Ne 24.7.2011 14:16:47

                                          Stanley88 >> Spíš bych viděl budoucnost v tom že se přivezené monte nenasadí hned do revíru kde je umrtnost obrovská ale odkrmí se na sádkách do větší velikosti třeba 30-40cm a teprv potom se vysadí

                                            NStanley88 - Profil | Ne 24.7.2011 13:42:36

                                            nofish >> nečekám. Japonci ale mají na dodávání monté převážně Francii, Německo, Anglii. Právě Francie odloví nejvíce a tam se musí začít. Přímo japončíci likvidují uhoře jen poptávkou a Francie je ta dě.vka která je kojí:-)

                                              Nnofish - Profil | Ne 24.7.2011 13:38:50

                                              Stanley88 >> btw ad prodej monte- nečekej že s ním japonci a francouzi přestanou kšeftovat. Jenom se podívej na japonsko. Údajně vyspělá země, ale kolik druhů, je zabíjeno jen kvůli jejich tradicím- ať už je to medicína, oblíkání, nebo náboženské důvody. O tom že sežerou cokoli a čím ohroženější to je, tím je to pro ně větší delikatesa, radši nemluvím.

                                                NStanley88 - Profil | Ne 24.7.2011 13:35:33

                                                tench >>

                                                  NStanley88 - Profil | Ne 24.7.2011 13:35:29

                                                  tench >> už jsem to pochopil:-) Je vidět že jsme na stejné vlně:-) Celá situace ohledně uhoře je alarmující ne kvůli rybářům ( na které lidi stále nadávaj jak takovou vzácnou rybu mužem zabít) ale kvůli obchodníkům právě převážne Frantíkům (opravdu je nemám rád:-) ) kteří je odlovují a prodávají do mastného biznisu. Je mi zle když je nějaká ryba na pokraji zařazení do chráněných druhů ( v některých státech už tomu tak je) likvidována přímo u zrodu. Nechápu proč se Evropa proti těmto žabožroutům nepostaví.

                                                    Ntench - Profil | Ne 24.7.2011 13:25:09

                                                    Stanley88 >> vždy napíšu něco, na co ještě dřív odpovíš, mám to tady nějaký zpomalený :D

                                                      Ntench - Profil | Ne 24.7.2011 13:23:06

                                                      Stanley88 >> má reakce byla na tvůj předešlý přízpěvek.....mám pořád zato, že ještě před rokem - dvěma stálo monté kolem 20 000....ale nechci se hádat... statistiky máš zmáklý:)

                                                        NStanley88 - Profil | Ne 24.7.2011 13:21:20

                                                        tench >> před rokem nebo dvěma spadla na 18000 pak už jsem to nesledoval ale za cenu můžou šikmáči a moji oblíbenci francouzi ( k smrti je nemám rád):-)

                                                          Ntench - Profil | Ne 24.7.2011 13:17:58

                                                          Stanley88 >> údajně je to jen o dokonalé simulaci výtěrových podmínek (poměr soli v H20,charakter dna,teplota,vystihnout rychlost proudění atd atd....), dokázal bych si to představit ve speciálních bazénech nebo obřích akváriích....myslím že to maj opět na triku japončíci....
                                                          ta cena je nestabilní, každý rok trošku jinak takže budiš...:)

                                                            NStanley88 - Profil | Ne 24.7.2011 13:16:27

                                                            tench >> Klesající počty úhořů stimulují růst jeho ceny, a tedy také jeho atraktivitu z pohledu rybářů. Cena jednoho kilogramu úhořího monté činila v roce 2003- 10 266 Kč, v roce 2005 už byla částka za stejné množství 27 300 Kč.

                                                              NStanley88 - Profil | Ne 24.7.2011 13:10:37

                                                              Paulus >> .-) tak tak jsem jako stín:-)

                                                                NPaulus - Profil | Ne 24.7.2011 13:08:42

                                                                Stanley88 >> Já tušil že tě tady najdu ............................ o)))

                                                                  NStanley88 - Profil | Ne 24.7.2011 13:06:29

                                                                  tench >> Nedokažu si představit jak uměle vytřít uhoře vždyt se na to ten uhoř připravuje tak že se mu zaslepí řitní otvor a nepřijímá potravu. A další věc je ta že uhoř mění barvu tedy se chystá na trdliště do 12 let ale každý jinak... Ta cena není přepísklá pohybuje se dnes okolo 27000 za Kg. Vyhledej si to taky jsem na to koukal:-)

                                                                    Nnofish - Profil | Ne 24.7.2011 13:06:04

                                                                    Stanley88 >> Jn on vypsal to co mi se psát nechtělo a snažil jsem se to naznačit tím místem výtěru. Btw taky kdyby se vytíral v praze ve Vltavě první pondělí v květnu tak to není tak záhadná ryba :-)

                                                                      NStanley88 - Profil | Ne 24.7.2011 13:03:56

                                                                      nofish >> Vím kde se vytírá proto jak píše tench golfský proud je svina..:-)

                                                                        Ntench - Profil | Ne 24.7.2011 12:59:47

                                                                        Stanley88 >> i našeho úhoře se v umělých podmínkách podařilo vytřít....problém je ale výživa larvy - stádium předcházející monte.....a celkově nasimulovat vhodné podmínky pro přežití larvy je velmi těžké, je totiž unášena golfským proudem v obrovských hloubkách,které nejsou prozkoumané - jedna velká záhada..:)
                                                                        a s tou cenou jsi to malinko přepísk, pohybuje se kolem 15 - 20 000/kg

                                                                          Nnofish - Profil | Ne 24.7.2011 12:51:48

                                                                          Stanley88 >> Tak kdo ví, třeba se to časem povede. Podívej se jak začínali s výtěrem kapra a lososovitých ryb. Taky kdysi někoho nenapadlo, že to jde vytřít jinak než pod vodou. Třeba se toho jednou dočkame :-) Vím že jsem kdysi četl, že japonci ho úspěšně vytřeli, odkulili, pak měli zae problémy- není to asi sranda, ale podívej se kde se přirozeně vytírá..........

                                                                            NStanley88 - Profil | Ne 24.7.2011 12:44:01

                                                                            nofish >> Tak to slyším poprvé ale mám za to že jsou jen dva druhy uhoře a to je Americký a ten náš Evropský. Oba se vytírají na stejných trdlištích proto si mysleli vědci že ten náš se sem dostáva díky náhodě a je to vlastně ten Americký druh což se ukázalo jako nemysl protože mají jiný počet některých kostí.. Vím že to zkouší hodně zemí hlavně Německo a Francie ale že by se to někomu povedlo. A když tak je mortalita asi tak obrovská že je to nezajímavé.. Usuzuji jen z toho že už by těchto odchovů bylo asi více než jen v Japonsku.. Vždyt ČRS to stojí každý rok cca 1milion až 3 miliony korun vysazení Uhoře.. Líhen by se určitě vyplatila ale bohužel

                                                                              Nnofish - Profil | Ne 24.7.2011 12:25:34

                                                                              votahlo >> tak až chytnu z výtěrum, tak budu jako rybář rád, protože to bude znamenat, že to japončíci rozjeli naplno a funguje to i na našeho úhoře :-)

                                                                              Nezakazuju ti nic, je to o svědomí, pokud víš že jich 99% přežije........ Jestli jich hyne půlka tak nekomentuju (radši).

                                                                                Nnofish - Profil | Ne 24.7.2011 12:24:08

                                                                                Stanley88 >> Pokud jde o to zbavení-se háčku u ryb tak mi to už pěkně dlouho vrtá hlavou. Viděl jsem štiky s reznoucími trojháky které seděly pořád na místě. Někdo tvrdí, že se ryby háčků zbaví, já tomu třeba moc nevěřím. O to jde, asi nikdo nebude zzkoušet zavat úhořovi, nebo candátovi do jícnu hák a čekat jak dopadne. Je to spíš o přesvědčení. Nevím, já takovéhle ryby chytám, jenom když je chci odnést- pro jistotu.

                                                                                Btw- japončíci ho vytřeli, ale ne našeho, ale jejih, mrkni do odborných textů.

                                                                                  NStanley88 - Profil | Ne 24.7.2011 12:01:45

                                                                                  votahlo >> před chvilkou jsem se tě zastal a ty kecneš blbost typu umělý výtěr. Jedině co je umělé je vysazování! Jinak se nepodařilo co vím uhoře vytřít uměle byl by to pokrok a nemuselo by se platit za Uhoří monté 30 000 kč/ kg!!

                                                                                    Nvotahlo - Profil | Ne 24.7.2011 11:55:19

                                                                                    kaňka:Přesně tak :-) 3-4 pohladit po postraní čáře a jsou jako miminka :-D

                                                                                    nofish:Příde mi to smutný že za pár let chytneš uhoře jen z umělého výtěru.Na stojatých vodách a přehradách můžou zůstat.A i když bývají zažraní je tam šance háček vyndat nebo návazec přerušit ale tím člověk riskuje že úhoře pojde.
                                                                                    Snad mi nezakazuješ úhoře pouštět...

                                                                                      NStanley88 - Profil | Ne 24.7.2011 11:50:01

                                                                                      nofish >> Několikrát jsem se ptal na zažrání Uhořů a následném puštění zpět a bylo mi od spouty prověřených lidí ( nemám důvod jim nevěřit) i zde na MRKu zděleno že pokud není Uhoř vyloženě seknutý do žaber tak se dokáže vypořádat s háčkem jako málo která ryba. Votahlo: trošku to asi přepísknul ale nemyslím že je dobré se do toho klučiny obouvat nemyslí to zle a co vy víte možná ty dva Uhoře na poslední fotce opravdu pustil o těch třech dole neříkal že by je pouštěl... Skrátka i když nejsem autorem otázky tak nebude od věci se k ni vratit:-) Děkuji

                                                                                        Nnofish - Profil | Ne 24.7.2011 11:34:49

                                                                                        votahlo >> "Tihle úhoří ted někde plavou a je škoda že pro jejich chutné maso úhoří populace klesá a proto by sme je měly pouštět pro další generace :-)", k tomu napíšeš že jsou často zažraní - to s tím pouštěním nemyslíš vážně, že ne? Pro příští generace stačí akupovat monte :-) Těžko úhořům vysvětlíš, že se nemají snažit dostat po proudu do moře, že jsou tu pro příští generace.

                                                                                          Nkaňka - Profil | Ne 24.7.2011 11:14:59

                                                                                          tench >> Po břiše ne , když ho pohladíš po postraní čáře tak zůstane našponovaný jak kdyby byl mrtvý , ani se nehne ,fakt . Ale nesmíš se ho pak dotknout .

                                                                                            Ntench - Profil | Ne 24.7.2011 11:00:11

                                                                                            votahlo >> prozraď mi ten fígl, jak dáš tři živý (myslím neudlachněný) úhoře hlavama k sobě a pózujte hoši? prosíš je?:) hlavně mi neříkej pohádku o hlazení po břiše.....

                                                                                              NMichallos - Profil | Ne 24.7.2011 10:15:43

                                                                                              Stanley88 >> nene na řece jsem to ještě nezkoušel,ale mám pár nápadů co by na řece mohlo platit...zatížit vezírek s určitým smrdutým obsahem kousek nad lovné místo:-))

                                                                                                Nvotahlo - Profil | Ne 24.7.2011 0:59:32

                                                                                                Na téhle fotografii stojí za pozornost rozšířené oči úhoře blíže k objektivu.Zrovna s tímto trval souboj kolem 10min protože si po cestě ven našel něakou pěknou vázku z které se mu nechtělo a musel sem ho nechat až vyjede sám.Jsou dvě špatné vlastnosti na úhořích. 1)Zajíždí do vázek...2)Háček mívá hluboko.Stačilo nahodit olůvko 11g a něakou fešnou rousnici a tyhle dva se nechaly zlákat.Lov úhořů je tajuplný,zajímavý a někdy i snadný když víte jak na to ;-) Tihle úhoří ted někde plavou a je škoda že pro jejich chutné maso úhoří populace klesá a proto by sme je měly pouštět pro další generace :-)

                                                                                                  Nvotahlo - Profil | Ne 24.7.2011 0:16:54

                                                                                                  Stanley88: Jak sem tak zjistil krmítko rousnic natáhne bílou rybu a rybičky natáhnou zubatou nebo fousáče :-) Ale za pokus to stojí.Víc lidí také vnadí.Prozatím to nezkouším a hady chytám tak na co si stěžovat ;-)

                                                                                                    NStanley88 - Profil | So 23.7.2011 12:24:58

                                                                                                    votahlo >> pěkný!! a proč nedoporučuješ vnadit? Víš krmítko plné nasekaných rousnic či ryb bude přitahovat pozornost určitě.-)

                                                                                                      Nvotahlo - Profil | So 23.7.2011 12:14:31

                                                                                                      A tenhle chlapík zabral na rybičku.Zabral v místech rozpadlého mola.Pro lov na rybičku vždy používam wolframový návazec jak už sem zmínil.Pokoušel jsem se o úhoře i na feeder ale nepřineslo to nic dobrého.Tato ryba umí být dosti mazaná a jak mile cítí odpor už se k nástraze nepřibližuje.Co se týče místa lovu úhoře tak platí za tmy mělká voda s překážkami :-).Hodně štěstí v lovu tohoto tvora který stále zůstává tajuplný :-)

                                                                                                        Nvotahlo - Profil | So 23.7.2011 12:05:36

                                                                                                        Ahoj je mi 15 let ale úhořů už mám až dost.Nedoporučuji vnadit ale když už se tak rozhodneš tak kousky rybiček nebo rousnicemi.Pokud nevíš co dát na háček tak je to rousnice která mi úhoře vždy zajistila.Chytám také na mrtvou rybičku (na položenou).Sice je šance na většího jedince (Můj osobák na rybičku je 86cm) ale v místě se vždy objeví loupeživá štika,candát či malý sumík.Nemám dobré zkušenosti s lovem úhoře na splávek.Vždy dávam přednost háčku velikosti 10 zarážce a olůvku 10-30g.Tyhle 3 kousky sem chytl zrovna včera.Nemá cenu to po soumraku házet daleko od břehu pro tyhle hady stačil metr od břehu.

                                                                                                          NStanley88 - Profil | So 23.7.2011 11:17:24

                                                                                                          Michallos >> 5 l ? tak to muselo být rousnice:-) A na řece jsi nevnadil?

                                                                                                            NMichallos - Profil | So 23.7.2011 10:51:20

                                                                                                            Já třeba vnadil na stoijatých vodách rozstříhanými rousnicemi...cca 5l kyblík a fungovalo to. menší nevýhoda že se stáhnou i kapři, ale to mi nevadilo hadi brali i přes to všechno.

                                                                                                              NStanley88 - Profil | So 23.7.2011 10:49:24

                                                                                                              ice - 18.4.2001 9:45:34 >> 30 uhořů za noc? Děláš si srandu:-) a nechytl bys je náhodou i bez vnadení:-) Já jen že tohle asi bude hodně o místu .-)

                                                                                                                NStanley88 - Profil | So 23.7.2011 10:47:15

                                                                                                                Přesně to si myslím také.-) Uhoři mohou táhnout za potravou ale jen malé procento se bude zabývat rousnici která leží kde si u bahna:-) chce je to přimět aby cítili něco k snědku. V řece plave spousty dobrot jako slimáci a pijavice. Myslím že kolega Pumpa nám dal krásný návod vyzkouším ho až na ty sardinky:-) Zkoušel jste to někdo?

                                                                                                                  Nžabař - Profil | So 9.5.2009 11:55:49

                                                                                                                  Harvy123 >> nevím jestli to půjde na feedr ale skus dát prvně průběžnou kačenu pod ní dej normálně olovo a pod olovo háček a normalně nahod.Kačena by ti měla plavat nad olovem a při záseku ti ta kačena rychle zvedne olovo směrem nahorů takže by měla omezit vázky

                                                                                                                    NMatt91-cz - Profil | Pá 8.5.2009 15:15:24

                                                                                                                    Neni potřeba,když chytneš místo že jdou,tak nepotřebuješ ani měnit nástrahu na háčku,Prostě berou.

                                                                                                                      Ntony.bobo - Profil | Pá 8.5.2009 14:04:42

                                                                                                                      Jak.novi >> A proč ne,neřek sem že ho tam nemůžeš chytit.Přečti si otázku od wtfkisse,píše že rousnice bude ležet na dně a na toto já sem odpověděl.

                                                                                                                        NJak.novi - Profil | Pá 8.5.2009 1:18:59

                                                                                                                        A ve sloupci

                                                                                                                          NJak.novi - Profil | Pá 8.5.2009 1:17:57

                                                                                                                          tony.bobo >> nesouhlas. Úhoře můžeš ulovit i u hladiny.

                                                                                                                            Ntony.bobo - Profil | Pá 8.5.2009 0:28:03

                                                                                                                            wtfkiss >> Nebude,,jen nech návazec od olůvka min.15cm a ať to leží na dně.

                                                                                                                              Nvachyc - Profil | Čt 7.5.2009 22:16:53

                                                                                                                              Zdarec,jakou používáte montáž?

                                                                                                                                NJak.novi - Profil | Čt 7.5.2009 22:02:50

                                                                                                                                wtfkiss >> Splávek je při lovu úhořů výborná věc.

                                                                                                                                  NHarvy123 - Profil | Čt 7.5.2009 14:25:48

                                                                                                                                  Zdravim. Znám místo na Orlasu kde neni problém nachytat jich přes 10 na jeden prut. Stačí aby bylo teplo a trochu pod mrakem,rousnici na těžko a obyč průvěšáka. Absolutně neni potřeba vnadit. Jedinej problém je,je dostat z vody. Na místě je nespočet zatopených pařezů včetně skalnatých vázek. Doposud jsme to dělali tak že jsme použili silnější silon a pořádnej prut a moc jsme se s tím nemazlili.. Pro mě to znamená žádnej prožitek z boje a masař nejsem,takže jsem je tam přestal chytat. Letos mě napadlo že na feeder by to byla super chytačka ale asi to nemá cenu. Kdyby Vás napadl nějakej tip jak je na Feeder dostat v pohodě z vody tak sem s nim,ale nechci zasírat otázku..

                                                                                                                                    Nwtfkiss - Profil | Čt 7.5.2009 13:22:13

                                                                                                                                    ještě jeden dotaz, jak budu chytat u břehu tak plánuju že jeden hodim do pulky na těžko a druhej bych dal na spláveček malej se svíticí tyčinkkou bude to asi 2g splávek, nebude to vadit uhořovi? rousnice bude normoš na dně ale chci zkusit i jinou lovnou metodu tak že bych to zkusil právě na ten splávek..

                                                                                                                                      Nplacew - Profil | Čt 7.5.2009 13:19:37

                                                                                                                                      ja som si vcera nazbieral nocaky a v nedelu vecer pojdem preverit, ci budem mat stastie a ci sa vobec uhory nachadzaju tam, kde sa ich pokusim lovit. V case lovu od 20;00 do 24:00, kde odporucate chytat, pokial sa jedna o malu zatoku s vybiehajucou plytkou lavicou ktora rozdeluje tecucu cast ramena od stojatej. Hlbka na lavici je cca 50cm - 150cm, mimo okolo 250cm a viac.

                                                                                                                                        Nwtfkiss - Profil | Čt 7.5.2009 13:17:41

                                                                                                                                        no to newim já tam nikdy na řece nechytnul uhoře ale vim že tam chodí na velký uhoře každej rok pod Nemocnici a okousek dál cca 1 km nad Dačicema je rybník krásně zarybnenej uhořema každej tam 100% chytne a myslim to vážně ale sou to kaničky ale občas i nákej větší tak si myslim že by mohl nákej utíct stoho a timpádem by tam měli bejt

                                                                                                                                          NVenca888 - Profil | Čt 7.5.2009 13:14:43

                                                                                                                                          wtfkiss >> já myslim, že pokud tam jsou a budou žrát, tak je chytíš i bez vnadění. A pokud ne, tak můžeš vnadit až do aleluja a bude to prd platný...
                                                                                                                                          já bych nevnadil - jestli jich je tam málo (což dneska asi všude), tak se akorát přežerou tý návnady...

                                                                                                                                            Nwtfkiss - Profil | Čt 7.5.2009 13:10:49

                                                                                                                                            dneska valim na Dyji do Dačic a plánuju tam taky nák zakrmit je to šířka tak od 3 do 8 m v nejširší části tam kde chytam je to začátek řeky prakticky, slyšel sem že tam uhoři sou ale newím jestli na ně bude štěstí myslíte že bych měl šanci chytat v místě kde je metr hned pod krajem a tam naházet rousnice když tam voda stojí??? . o kousek dál je hloubka o pul metru větší takisi nejsem jistej ale doufam že tam náký uhoři budou

                                                                                                                                              NTomazzz - Profil | Čt 7.5.2009 12:14:58

                                                                                                                                              Zozsekat nočkáky i rybičky a naházet je do lovného místa...

                                                                                                                                                Nčudlař02 - Profil | Čt 7.5.2009 11:18:08

                                                                                                                                                ja sem zkoušel nastříhat rousnice, na ně patentkovej posilovač a všechno to narvat do uzavřenýho feederovyho krmítka na červy a šlo to.

                                                                                                                                                  NVenca888 - Profil | Čt 7.5.2009 8:26:03

                                                                                                                                                  řiká se, že se úhoři daj velice snadno naučit na pravidelný žraní, možná líp než kapři... ale bohužel jich neni tolik, takže ta účinnost neni tak znát. Ale viděl jsem i nějakej dokument, kde takhle naučili úhoře žrát prakticky z ruky...

                                                                                                                                                    Nwet - Profil | St 6.5.2009 23:47:20

                                                                                                                                                    k tomu receptu na boile. Krvna mucka???? Kto to raz mal ten vie, za je to sajrajt, ze belachan,N-butirid-acid, septic bakteria sa moze schovat. Pouzival by som to keby mi to niekto v kybli namiesal, vylial do vody a potom vedro a ruky spalil :0) krvna mucka na ryby fakt funguje, ale za rozvod to nestoji.

                                                                                                                                                      NSardo - Profil | St 6.5.2009 19:35:22

                                                                                                                                                      No mě se vyplatilo nechat žížaly v teple trochu zasmrádnout (abych řekl pravdu, ten puch byl hroznej) a ty hodit na lovné místo a klidně i na jednu rousnici lovit. Nemusí jich být moc, stačí třeba deset rousnic.

                                                                                                                                                        Nc.13 - Profil | St 6.5.2009 17:06:07

                                                                                                                                                        Pajagogo - přesně jak říkal MatesJ - drobotina (hadi, sumíčci, okoši) to oberou do mrtě a lebka projde běžným přirozeným cyklem rozkladu :-) stejně jak cokoliv co ve vedě zakalí :-) Mimochodem jedná se o několikasethekterovou vodu,takže nemám strach,že by si příroda s jednou lebkou z kapra neporadila :-)