Lov úhořů

Dá se nějak vnadit při lovu úhořů? A je to účinné?
Autor diskuse: Miloš - , 18.4.2001 dravci - techniky lovu

Fish Hunter - Profil | St 6.5.2009 16:09:50

Jojoo sardinky v oleji!!

    Pumpa - Profil | St 6.5.2009 15:58:15

    Taky přidám něco vyčteného, avšak nevyzkoušeného, tak si to přeberte jak chcete.
    1. Nasekat rousnice, dát do punčochy s nějakým kamenem jako závaží, tu zavázat a na provázku hodit do vody proti proudu cca 1 metr nad naší rousnici na háčku.
    2.Rybičky v konzervě ve vlatní šťávě nebo v oleji, konzervu propíchat přidělat provázek a zase hodíme kousek nad montáž, jako u 1. Byla tam ještě zmínka, že z té konzervy se dá udělat jakoby krmítko a přidělat to rovnou na montář, ale nyslím si že by se to asi hodně motalo.

      pajagogo - Profil | St 6.5.2009 15:55:31

      MatesJ >> to samozřejmně taky předpokládám, ale pokud vím tak otázka zněla jak vnadit při lovu úhořů a tam mi ta hlava moc neštymuje

        MatesJ - Profil | St 6.5.2009 15:49:54

        pajagogo - jenze ve vode plavou krome uhoru aj sumci a jini dravci, kterym hlava z kapra nebude delat absolutne zadny problem,pri nejhorsim se da hlava rozdelit na vic casti

          pajagogo - Profil | St 6.5.2009 15:44:24

          c.13 >> dokážu pochopit kousky vnitřností, snad i ploutvičky ale fláknout do vody třeba hlavu z tříkilovýho kapra tak to moc dobře pochopit neumím, to musíte mít u chaty kur.v úhoře když tohle dokážou polknout to bych se tam bál i koupat

            TH - Profil | St 6.5.2009 15:44:15

            Možná že krmení funguje,nebudu to vyvracet,protože jsem to nezkoušel,ale myslím si,že jistější bude,najít si místo,kde se dají nachytat opravdu pěkní úhoři.Sám vím,že je to těžké,ale jde to,chce to jenom čas a trpělivost.Byli místa,kde jsem neměl ani záběr a z toho jsem měl flek,kde se dalo chytnout i deset úhořů za večer na jden prut.

              c.13 - Profil | St 6.5.2009 15:33:14

              To já u chaty vždycky když zabíjím nějakou tu rybku na pekáč,tak vnitřnost, hlavu a zbytky házím do jednoho místa a je fakt,že zrovinka tam chytám úhoře nejčastěji....

                Richosek - Profil | St 6.5.2009 14:35:56

                No ještě taky mít jistotu, že v lokalitě kam chci jít nějaký úhoř je ;-)

                  olympush - Profil | St 6.5.2009 14:23:27

                  nevíte někdo kde bych sehnal granule EKOEEL nebo podobný granule na úhoře?

                    MichalR | So 21.4.2001 9:07:23

                    Milos: zdroj Kajman zari/99, Nove na uhore, Trefny
                    Tenhle manik popisuje, ze kdyz chytal na klasicke nastrahy(rousnice, mrtva rybka, filety z rybek) chytal 1-2 ks uhore slusnych rozmeru za den. Ostatni byli "zizaly". Chtel chytat vic a sehnal jak pise granule, ktere se pouzivaji v zahranici ke krmeni dravych ryb. Tema zacal vnadit, dene vsak max 500g. Slabsi vnadeni po a proti proudu od lovneho mista, pred sebou nejvic. Jako nastrahu pouziva jakesi boili vlastni vyroby.
                    Recept: 400g rozemletych granuli, 100g krevni moucka, 100g rybi m., 100g masokost. m., 200g sojova mouka, 100g krupice, 4-6 vajec, 3 polevkove lzice aromatu z makrel(event. sardinkovy olej).
                    Na toto boili pry chyta velke kusy v poctu i 6-8 ks za den. Pouziva taky krmitko (feeder), do kteryho dava na dno molitan s aromatem nebo sardi. olejem. V krmitku je jsou jako navnada granule.
                    Granule: ECOEEL, v Cechach fa Easy Catch, P.O.BOX 73, 390 02 Tabor
                    To je asi tak to nejdulezitejsi vytah. Podotykam, ze to neni z moji hlavy, a nezkousel jsem to. Zda se mi to ale dost verohodny.

                      Martin M. - Profil | Pá 20.4.2001 12:30:12

                      Bobo> Presne tak, proste masova smes jako na boilie. Pokud se nepletu, tak uhor ma velmi dobry cich a tak bych tedy krmil. Samotna rousnice toho moc neovoni...

                        Bobo | Pá 20.4.2001 11:16:23

                        Jurac; Boli to nejake lisovame gulky s rybacej mucky, rybacieho tuku, soje a pod.

                          Bobo | Pá 20.4.2001 11:15:06

                          Jurac; Boli to nejake lisovame gulky s rybacej mucky, rybacieho tuku, soje a pod.

                            JuraC - Profil | Čt 19.4.2001 15:59:38

                            Zajímám se taky o ten recept z Kajmana. Michale napiš alespoň v jakým čísle to bylo, nějak jsem to asi přešel.

                              Petr Ch. | Čt 19.4.2001 7:35:01

                              O čichových schopnostech úhoře se může přesvědčit každý, kdo má úhoře v akvárku (dobře reagoval na červenou vodu z rozpuštěných mražených patentek, rybí tuk). Chtěl bych se Iceho zeptat,jak dlouho nechá hlínu nasáknout (přípravkem Senzas)a kolik tohoto přípravku dává na 1 kg hlíny.Dík.

                                Miloš | Čt 19.4.2001 6:15:27

                                MichalR: To je jasný, že ho chci. Klidně ho napiš tady do otázek, protože to bude zajímat určitě více rybářů.

                                  MichalR | Čt 19.4.2001 6:09:15

                                  Nedavno jsem cetl, ze se da vnadit pstruzimi granulemi, byl o tom hezky clanek v Kajmanovi i s receptem. Pokud mas zajem, muzu ti zjistit recept, i presna jmena ingredienci. Ten clovek to popisoval dost podrobne, vytvarel i krmne cesty, ale nevim, jestli zrovna u uhore s tak dobrym cichem je to nutne. Granule byly tusim z Danska, byla adresa i na dovozce k nam.

                                    Jirka Sch. | St 18.4.2001 16:21:02

                                    Hele chytám úhoře dost, ale moc nevnadím! když tak si nasbírej žížaly, nakréj je na malé kousíčky a naházej je do vody, nebo do krmítka. Jinak si myslím že úhoři se nemusí vnadit!!!

                                      Spiner | St 18.4.2001 11:14:58

                                      To si delas prdel ja jsem zatim zadnyho ani nechytl.

                                      P.S. Nikdy jsem je nechytal!

                                        ice | St 18.4.2001 9:45:34

                                        já dávám výtažek ze žížal(od Sensasu)do hlíny a tím "krmím" ,ale nevím,zda je 30 úhořů za večer hodně nebo málo.Dřív jsem rozmočil AAL magnet a dal ho do hlíny. a fungovalo to stejně.(mezi těma úhořema je i dost kaniček-takže 5-7 sedmdesátek a vostatní prcci do akvárka)