- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
vyroba mekcenych pelet
Ahoj daji se nejak vyrobit a popripade nejakej recept diky
Autor diskuse: candát 820 - Profil , 4.6.2013 feeder - ostatní
- Zobrazit zápisy s fotkou.
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám... - Zobrazit jen s poděkováním.
- Zobrazit nejlépe hodnocené.
4x v oblíbených a 3x v ignorovaných.
9 nových příspěvků od Vaší poslední návštěvy.
Nufo 48 - Profil | Čt 11.7.2013 22:46:22
šmudla007 >> Je to sice už měsíc stará odpověď,ale stále "velmi fundovaná".........jde jen o to, jak jsi na tom byl ve 12ti letech ty............to nemůžeš tomu klukovi poradit normálně???
NSlaneček - Profil | Čt 11.7.2013 22:16:43
šmudla007 >> A vodu tma nedáváš? no, já byhc řekl vejce/citrón je sakra rozdíl:) jak v chuti, lepivosti, Ph..
Ngoldmaxx - Profil | Ne 7.7.2013 20:19:50
Jelikož tyto strojky na pelety prodávám-musel jsem je vyzkoušet.Je to super a jdou dělat jako po másle,normální,plovky atd.Dobrá věcička jen už by mohli začít vyrábět větší průměry ale dle infa z Madarska už na tom dělají.A pokud chceš měkčené použij potravinářskou gumu a konzervant jako na boilie.
Ntvistr - Profil | Ne 7.7.2013 20:05:58
Ahoj pánové , nevíte kde sehnat přípravek na výrobu pelet. Vytláčí se jich několik najednou.. Díky Jirka
Nmirdas7777 - Profil | Čt 6.6.2013 15:07:43
Nferdoz - Profil | St 5.6.2013 9:45:15 - SKVĚLÝ ZÁPIS!
Nie je to môj postup, kedysi dávnejšie to tu niekto vložil, jeho meno neviem. Vyskúšal som to, funguje, len je trochu problém postrážiť si zapekanie v mikrovlnke, aby príliš nestvrdli, alebo sa nepripálili. tak tu je postup:
Velmi jednoduché:
1.Baittech n-tice meaty mix
2.ked nemáme N-Tice ,fantázii sa medze nekladu možme vyskušať aj s ostatnych produktov Bait-Tech,mnou vyskušaný je N-tice
Odporučam začať s menšim množstvom,
3. bielka z troch vajec vyšlahám na sneh pridám atraktanty,aromy každý sám vie alebo čomu verí,postup ako pri zakladaní vaj.zmesi pri boile,Može vytvoriť viac druhov,možno aj na báze sladkého alebo koreneného.Ale okrem atraktantov alebo arom tam nič iné nedávajte,(myslím krupice alebo nejaké mučky) lebo zničí štrukturu tej zmesi,maximálne betain,belachan,glm ale to už budú fakt vytuningované pelety,možno zbytočné možno nie,lebo ten základ tam máme viac než kvalitný v tej zmesi.A netreba nám ine objémové zložky ako do boiles,vytvárame nie návykové kŕmne gule ale rýchlovky a feeder je rýchlik medzi technikami:))
4.Po vyšlahaní bielkov z indegrenciami postupne pridávame zmes a mééésime na potrebné cesto aby sme vedeli vytvoriť gulky alebo peletky.Žiaľ peletky len ručne...za hodinku 100-150 ks naválečkujem.To máš dosť na feedrový lov.
5.A to hlavné: nevarím ale dávam do mikrvlnky.Tú si každý musí vyskušať sám ako pečie ja mám na 800 W dám na cca 15 sekúnd,treba vyskušať na 3-4 kusoch a začať 10 sekundami vybrať pozreť či nezačalo pripekať,neobzerať dlho, nestláčať ked je v poriadku ešte šup dnu pridať 5 sekund.To by malo stačiť,ja mám vyskušané velkosť asi 14mm*10mm na 15 sekúnd bez otvárania mikrvlnky,potom ich vyberem zo začiatku sa zdaju byť také mekšie(zbytočne ich nepostláčať) ale po uplnom vychladnutí sa vytvorí korka a zgumovateju.Komu sa zdaju aj po vychladnutí meké,može nabuduce pridať sekundy až do toho bodu kým ich nezačne pripekať.
A to by bolo všetko,trvanlivosť peliet neznáma,pri spávnom postupe mikrovlnky to musí dlho vydržať,ja som ich mal v sklenených poharikoch a surovo v aute non stop.Aj predošlé fotky boli z augustoveho materialu zabudnuté v aute,ešte v zime som ich naposledy použival. Kto chce može pár kusov pred lovom na pár hodín dipnúť.Uf lovu zdar
Ešte raz: bielka vyšlahám a pridám aromy ,atraktory sladké alebo korenené, hocičo, čo považujete za vhodné.Postup taky istý ako pri boiles.Tam sa tiež najskor vymiešajú vajcia s tekutými prísadami,len tu bez žltka.
Velmi jednoduché:
1.Baittech n-tice meaty mix
2.ked nemáme N-Tice ,fantázii sa medze nekladu možme vyskušať aj s ostatnych produktov Bait-Tech,mnou vyskušaný je N-tice
Odporučam začať s menšim množstvom,
3. bielka z troch vajec vyšlahám na sneh pridám atraktanty,aromy každý sám vie alebo čomu verí,postup ako pri zakladaní vaj.zmesi pri boile,Može vytvoriť viac druhov,možno aj na báze sladkého alebo koreneného.Ale okrem atraktantov alebo arom tam nič iné nedávajte,(myslím krupice alebo nejaké mučky) lebo zničí štrukturu tej zmesi,maximálne betain,belachan,glm ale to už budú fakt vytuningované pelety,možno zbytočné možno nie,lebo ten základ tam máme viac než kvalitný v tej zmesi.A netreba nám ine objémové zložky ako do boiles,vytvárame nie návykové kŕmne gule ale rýchlovky a feeder je rýchlik medzi technikami:))
4.Po vyšlahaní bielkov z indegrenciami postupne pridávame zmes a mééésime na potrebné cesto aby sme vedeli vytvoriť gulky alebo peletky.Žiaľ peletky len ručne...za hodinku 100-150 ks naválečkujem.To máš dosť na feedrový lov.
5.A to hlavné: nevarím ale dávam do mikrvlnky.Tú si každý musí vyskušať sám ako pečie ja mám na 800 W dám na cca 15 sekúnd,treba vyskušať na 3-4 kusoch a začať 10 sekundami vybrať pozreť či nezačalo pripekať,neobzerať dlho, nestláčať ked je v poriadku ešte šup dnu pridať 5 sekund.To by malo stačiť,ja mám vyskušané velkosť asi 14mm*10mm na 15 sekúnd bez otvárania mikrvlnky,potom ich vyberem zo začiatku sa zdaju byť také mekšie(zbytočne ich nepostláčať) ale po uplnom vychladnutí sa vytvorí korka a zgumovateju.Komu sa zdaju aj po vychladnutí meké,može nabuduce pridať sekundy až do toho bodu kým ich nezačne pripekať.
A to by bolo všetko,trvanlivosť peliet neznáma,pri spávnom postupe mikrovlnky to musí dlho vydržať,ja som ich mal v sklenených poharikoch a surovo v aute non stop.Aj predošlé fotky boli z augustoveho materialu zabudnuté v aute,ešte v zime som ich naposledy použival. Kto chce može pár kusov pred lovom na pár hodín dipnúť.Uf lovu zdar
Ešte raz: bielka vyšlahám a pridám aromy ,atraktory sladké alebo korenené, hocičo, čo považujete za vhodné.Postup taky istý ako pri boiles.Tam sa tiež najskor vymiešajú vajcia s tekutými prísadami,len tu bez žltka.
NStrugi - Profil | Út 4.6.2013 13:41:21
Proč se trápit s výrobou raději si kup origo...kvalita vs. cena http://obchod.mikbaits.cz/index.php/cz/ak-ananas-n-ba-63.html Ať berou zdar.
Nboboš - Profil | Út 4.6.2013 13:40:14
Ahoj ja jsem místo vody do těsta přidával melasu a peletky jsou i po 3 měsících pořád měké 16 milimetrové vylisované z injekční stříkačky vydrží max 3 hodiny
Nšmudla007 - Profil | Út 4.6.2013 13:18:02
candát 820 - >> Kdo se moc ptá, moc se dozví.
Vezmeš bojlíz mix, dáš do toho vajíčko, když nemáš vajíčko tak tam dáš třeba citrón, uhňápáš z toho takový hownovitý těsto a to těsto dáš na háček/pod háček a budeš tomu říkat měkčená peletka.
Dá se taky vyrobit objednávkou nebo výběrem v regálu v rybářském Ešhopu nebo v kamenným šhopu.
Dají se taky vyrobit namočením přes noc ..z tvrdé peletky se stane měkčená peletka. Když si měkčenou peletku necháš přeschnout na povrchu..tak budeš mít polotvrzenou měkčenou peletku.
Vezmeš bojlíz mix, dáš do toho vajíčko, když nemáš vajíčko tak tam dáš třeba citrón, uhňápáš z toho takový hownovitý těsto a to těsto dáš na háček/pod háček a budeš tomu říkat měkčená peletka.
Dá se taky vyrobit objednávkou nebo výběrem v regálu v rybářském Ešhopu nebo v kamenným šhopu.
Dají se taky vyrobit namočením přes noc ..z tvrdé peletky se stane měkčená peletka. Když si měkčenou peletku necháš přeschnout na povrchu..tak budeš mít polotvrzenou měkčenou peletku.
Živě na MRK.cz
Kde to žije - feeder
11:31NPickermánia-ultra light fishing 49043
11:12NGURU - vše kolem téhle značky 6269
10:30NFeederařina na řece 64301
NeNKlub fanoušků SPRO+Döme Gábor 5730
NeNS feederem na kapry 96912
ÚtNDrennan - zkušenosti, rady, tipy 1367
. . . NKlub Fanoušků Feederů Daiwa. 10512
. . . NFeeder v okolí Zlína 4580
. . . NKorum - vše kolem téhle značky 9590
. . . NPreston - vše kolem této značky. 4055
. . . NRohlikove boilie - vyroba 107
. . . NJihočeská Feederliga . 9457
Co je nového - feeder + obecné
PáNBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
StNBleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . NBleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . NBleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
. . . NBleskovka: Záhada ryby, která žije 100 000 let bez samců, vyřešena!
. . . NBleskovka: Kvalitu vody v lipenské přehradě podle studie ovlivňuje fosfor z rašelinišť
Akční nabídky
Shimano šňůra Kairiki 8 Mantis Green 150mZa 449 Kč
Inovovaná šňůra Shimano Kairiki 8 je splétána z 8 nosných vláken, vyrobených v Japonsku, pomocí nové techniky VT.
Oznámení - feeder
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Kalendář akcí - feeder
26.6.24h závod dvojic na Vojtově...
4.7.Feeder Talian 2
4.7.Malovidy - jednotlivci (feeder)
4.7.IV. hnanický feeder cup 2026...
11.7.Feeder 1×1 Talian
17.7.1 místo 60000 2×20 hodin Talian
18.7.Dobřany - Noční rybářské závody
1.8.Noční rybářské závody v Lišicích...
15.8.Method Feeder Talian první.misto...
22.8.Feeder Talian 3
NEJLEPŠÍ Z KATALOGU
Doporučujeme e-shop
GScarp.cz
Rádi Vás kdykoli uvítáme na našem internetovém obchodě rybářské potřeby a nově i v naší kamenné prodejně. V našem...












