Levný sumcový prut

Ahoj prosím o radu . Chci si koupit levný prut na sumce,ale aby něco vydržel. Kolem tří metrů dlouhý. A levný díky ...
Autor diskuse: jarik-kl - Profil , 16.3.2013 dravci - náčiní, doplňky

NVanis - Profil | Ne 17.3.2013 19:12:12

Já jsem teda kaprař, ale chci se zeptat, jestli můžu na sumce použít spodovej prut 12 ft a 5,5 lb. Nechci chytat žádný velikány, jen takovou tu udírenkou velikost:-)

    Nflašinet - Profil | Ne 17.3.2013 19:07:31

    Tygrys >> Lvíček - 17.3.2013 18:03:01 >> tak to jsi toho moc nezažil u lipna sazavy nebo moravy běžne odcházely spojky a předělávalo se to na tvrdší materijál

      NCarolina del Norte - Profil | Ne 17.3.2013 19:04:31

      Hrabal >> Já když začínal rybařit, byl výběr proti dnešnímu mizivý a to jsme ještě měli problém cosi sehnat.
      Myslím, že pokud nemá Jarik dost peněz a chce začít, tak proč čekat. Pokud mu to zachutná a budou lóve, koupí si lepší.
      Už ani nevím, kolik jsem měl v životě prutů a ani si už nepamatuji, kde některé skončily. I teď jich mám několik desítek (krom těžkých lodních všechny druhy). Nedávno jsem dělal inventůru a kontroloval zbraně na pstruhy. A některé ty pruty jsou dost drahé, hlavně mušáky. A ani nejsou častona vejletě.
      A někdy se ptám, proč jsou takové cenové rozdíly, když se některé pruty až tak neliší. A už jsem k drahému vercajku, kde platíš někdy víc za jméno, jako za vlastnosti, dost rezervovaný. Ale nezevšeobecňuji.

        Nlada78 - Profil | Ne 17.3.2013 19:02:57

        jarik-kl >> Opravdu na prutu,navijáku,šňůře a háčku nešetři. Čekej,až se něco objeví v bazaru.

          Njarik-kl - Profil | Ne 17.3.2013 18:58:09

          Hrabal - >> nj prave ja nemam moc penez a stavci me nejaky levnejsi .... je mi 16 a studuju takze vsechno jde z kapesneho ...

            NHrabal - Profil | Ne 17.3.2013 18:52:17

            Kolego, ja jako mlady rybar, bez fin. prostredku jsem byl vdecnej za vsechno co jsem podedil po otci, nebo za kapesny na prazdniny jsem odkoupil od sveho bratra ( rozbitou krabicku, dal cas, od casu zadarmo, nebo kdyz jsem u nej utratil cely kapesny, tak jako bonus :-D) Byli doby kdy, jsem na lipno vlacel, a i ty sumce tahal.. Nebyli to zadny Voldegrondi, a kazdy souboj, jsem nevedel, jestli souperim s rybou, prutem, nebo navijakem :-( Ted uz si par let vydelavam, a jsem zastancem toho, ze do konicku se maji penize investovat.. Vety, jako: ,,me to staci,,.. To je holy nesmysl... Ja za sebe muzu rict, ze jsem vlackar telem i dusi... A rozdily u prutu za 1000 a za 5000, jsou nepopsatelne.. To samy plati u navijaku.. Pak slysim chroupani, a piskani i 40 metru dal.. Rybu tahne smykem, a nejaky vychutnani souboje je nekde vnivec.. To samy, se neda chytat, na 5 gum na celou sezonu.. Ver, ze je lepsi si pockat, prisetrit a koupit neco lepsiho.. I z kvalitnim nacinim, se budes u vody citit lip...

              NCarolina del Norte - Profil | Ne 17.3.2013 18:48:59

              Kup si tenhle:
              2-dílný prut Colmic NESSY XF 500 - zátěž 500g + 200m šňůry WFT 0,26mm fluo-žluté ZDARMA
              Je to dobré a momentálně i výhodná koupě
              Já mám 2 ve 3 metrech a 500 g a spokojenost. Je to i kratší a ve 300g.
              Lovu sumců se ovšem věnuji jen pár dní v roce.
              A žádné Ebro s rybami metr dvacet.




              http://rybar.braunstar.cz/pruty-morske-a-sumcove/2-​dilny-prut-colmic-nessy-xf-500-zatez-500g-200m-plet​ene-snury-0-40mm-penn-wft-fluo-zluta

                Nsnajper1 - Profil | Ne 17.3.2013 18:41:43

                okuma je spravna volbo. Je to neskutečny drzak za super peníze

                  Nctvrtmile - Profil | Ne 17.3.2013 18:38:05

                  Tygrys >> Lvíček - 17.3.2013 18:34:59 >> Tak to soráč!!!

                    NLvíček - Profil | Ne 17.3.2013 18:34:59

                    ctvrtmile >> bohuzel odkaz nefuguje BULVO

                      Nctvrtmile - Profil | Ne 17.3.2013 18:30:45

                      Tygrys >> Lvíček - 17.3.2013 18:10:27 >> Na vlastní"bulve"http://www.videopotato.com/watch-HNYQ​-fCo6VM/hd/

                        NLvíček - Profil | Ne 17.3.2013 18:10:27

                        ctvrtmile >> a ty jsi to zažil, že jsi o tom tak přesvědčený?

                          Nctvrtmile - Profil | Ne 17.3.2013 18:05:53

                          Tygrys >> Lvíček - 17.3.2013 18:03:01 >> Neboj,všechno je jednou poprvé!!!

                            NLvíček - Profil | Ne 17.3.2013 18:03:01

                            ctvrtmile >> bohuzel jsem nikdy nevidel zlamany prut ve spojce kdyz se vrchni dil zasouva do spodniho (mozna tak v trnu)

                              Nctvrtmile - Profil | Ne 17.3.2013 17:59:04

                              mik UTD >> Joo-zažil rozumu!!!

                                Nctvrtmile - Profil | Ne 17.3.2013 17:57:29

                                Tygrys >> Lvíček - 17.3.2013 17:45:21 >> Spojku mezi díly prutu,i na tom lipně už není org.

                                  NLvíček - Profil | Ne 17.3.2013 17:45:21

                                  ctvrtmile >> jakou spojku mas na mysli?

                                    Nmik UTD - Profil | Ne 17.3.2013 17:45:17

                                    Prut pod 1500,- je dobrý leda tak k rajčatum. Pokud si seženeš staré Lipno tak to vydrží vše.


                                      Nlada78 - Profil | Ne 17.3.2013 17:35:01

                                      reload >> já mám 3m a spokojenost-pro zásek na větší dálku,na převěšení přes větev nad vodou....kdybych chytal z lodě,tam je to jiné-dlouhý prut by zavazel. Ale jinak je zbytečné se dohadovat,jestli 2,70,nebo 3m

                                        Červené karty: Carolina del Norte