Levný sumcový prut

Ahoj prosím o radu . Chci si koupit levný prut na sumce,ale aby něco vydržel. Kolem tří metrů dlouhý. A levný díky ...
Autor diskuse: jarik-kl - Profil , 16.3.2013 dravci - náčiní, doplňky
67 nových příspěvků od Vaší poslední návštěvy. (Začít číst od prvního z nich.)

Nmoje nervy - Profil | Po 18.3.2013 19:08:24

Nechcu ti do toho kecat, ale napřed bych popřemýšlel jestli se sumcům opravdu chceš věnovat a nad věcni s touto disciplínou související.
Jinak na aspoň troch obstojný set budeš potřebovat 4tis.+
Pokud ti jde o vyloženě nejlevnější kus, tak se mrkni na polské mořské laminátky tam by jsi moh něco pořídit už od 700kč rybu to vydrží i velkou, ale chytat na ně není žádný požitek.
Co se týče bazaru, je to vždy loterie, tam bych hledal taky pruty s větším podílem lamina, než uhlíkáče, ty můžou být někde ťuklé a v rozhodujícím okamžiku se roztřelí.

    Nc.13 - Profil | Po 18.3.2013 11:02:23

    jarik-kl - >> Do sumců daloko,zkus pohlídat ten bazar, daj se občas koupit dobré věci za dobrou cenu.....

      Nctvrtmile - Profil | Po 18.3.2013 10:30:58

      jarik-kl - >> Před chvílí vyšla na bazaru finančně dobrá nabídka!!!

        Nyvana - Profil | Po 18.3.2013 10:23:16

        jarik-kl - >> Podívej se sem mají docela slušný ceny a Mikado je dobrá značka.
        http://www.splavek.cz/shop/171-pruty-sumcov.html

          NLvíček - Profil | Po 18.3.2013 7:49:52

          c.13 >> plne s tebou souhlasim, at si koupi prut jaky se mu libi (co mu dovoluji finacni prostredky) a vysere se na rady radoby odborniku hlavne u PC!

            Nc.13 - Profil | Po 18.3.2013 7:07:11

            Carolina del Norte >> 0,26 šňura je tak na vláčku, pokud borec píše ,že nemá kačky nazbyt,ať si veme aspoň na 70 kilo. Vydrží mu klidně spoustu let, kdežto 0,26 parkrát potahne přes šutr nebo potopenů haluz a može ju vyhodit, protože ji tak sníží nosnost,že je k ničemu.....

              Nc.13 - Profil | Po 18.3.2013 6:50:32

              Prut si kup jakýkoliv co se ti bude líbit, ser na moudra spousty odborníků tady na mrku, většina z nich má stejné zkušenosti jak ty a většinou chválí ten jediný typ rutu který znají - protože ho mají! Musí ti sedět do ruky a vyhovovat ti. Co se týče pevnosti, buď v klidu, při rozumném zacházení to nezlomíš a když budeš trdlo,zlomíš i prut za 5000,-. Naviják už bych doporučil pevnější a na šňůře určitě nešetři, vyplatí se ti to.......

                NP!F - Profil | Ne 17.3.2013 23:54:12

                Carolina del Norte >> fakt napriek tvojim avizovanym skusenostiam, minimalne sto rokov, tvrdis ze snura 0.26 je to prave orechove na sumce?

                Stuky chytas bez lanka, sumce na snuru co je realne tak na zubace... ocakavam, ze keby si isiel krmit ludozraveho tigra, vezmes si na seba teple vlnene pradlo aby ta nepokusal. Bude ti sluzit rovnako ako tie dalsie kraviny co vrelo doporucujes. Keby si o tom mal aspon kusok potuchy, tak vies ze s tou snurou ani nahodou nezastavis sumika co ma meter a pol.

                Melies kraviny; Prezrad mi prosim ta iba jednu vec, kto si? Nabeton nie si na mrku novy, si len dalsi srac co sa schovava za nejaky novy nick, tak sa priznaj preco.

                  NVanis - Profil | Ne 17.3.2013 22:51:03

                  carrrrp >> to je mi zas líto;-) Víš jak to je s kapřákama, to jsou moji mazlíci a hvízdnout je tam na rybku na sumce, to bych asi nepřežil;-) ale jinak díky za radu. Ten spoďák tam prubnu.

                    Ncarrrrp - Profil | Ne 17.3.2013 22:45:36

                    Vanis >> já myslel na kapráky normálně na rybu.Jen musíš zavážet.cca 15 roků a víc zpětně tady žádný sumčáky nebyli a kluci se kterejma jsem chodil čapat měli sumce do 190 cm v pohodě na teleskopy a na takový předchůdce kaprovejch děliček a šlo to

                      NVanis - Profil | Ne 17.3.2013 22:32:18

                      carrrrp >> tak to zkusím a uvidím. Ale říkám, třeba se k tomu ani nedostanu. Třeba nachytám víc sumců na koule a ty kapřáky;-)

                        Ncarrrrp - Profil | Ne 17.3.2013 21:55:46

                        Vanis >> na udírenskou velikost jak jsi psal,ti stačí normál kaprák,problém je v tom,že nikdy nevíš co si kousne.Taky záleží kde budeš chytat.Na vodě bez vázek bych se toho spoďáku vůbec nebál.

                          NVanis - Profil | Ne 17.3.2013 20:57:08

                          ctvrtmile >> jasný, já se nechystám na žádný obry, jen si vyzkoušet chytit nějakýho menšího cíleně. Nejde mi o to abych ho okoval třemi trojháky, jako jsem to u některých viděl. Jen jsem se chtěl zeptat na ten spoďák, jestli s tím někdo nemá nějakou zkušenost.

                            Ncarrrrp - Profil | Ne 17.3.2013 20:37:34

                            ctvrtmile >> no psal jsi -a telák to přežil!!! nepochopil jsem jen proč by neměl přežít,když si sumec odmotal 50 metrů vlasce :-)

                              Nctvrtmile - Profil | Ne 17.3.2013 20:26:13

                              carrrrp >> Občas si člověk musí uvědomit,co má v ruce a co je asi na druhé straně.

                                Ncarrrrp - Profil | Ne 17.3.2013 20:13:48

                                ctvrtmile >> no tak když si mohl dovolit 50 metrovou jízdu,bodejť by to telák nepřežil.....

                                  Nctvrtmile - Profil | Ne 17.3.2013 20:02:26

                                  Vanis >> To asi jo,ale vzpoměl jsem si ještě na jednou story,kdy jsme s kolegou po práci vyrazily na rekreační lov kapříků s příručním cajkem(stále v autě)na jednu místní vodu.Asi půl hoďky po zakrmení nám najelo hejno místních dorostenců,prostě zábava a najednou jsem si všimnul,že kolega má na to,co jsme doposud chytali,moc ohnutý telák a snaží se o přitažení brzdy.Asi po 50ti metrové jízdě,a "kopání"do prutu,už tušil,o co jde.Sumec ještě kousek popojel a "zalehl"Trvalo ještě pár minut,než kapříka vyvrhl,a pak ho kolega zdolal.Poškrábaný dorostenec byl tak vyděšený,žepři vracení do vody vyskočil zpět na břeh.A telák to přežil!!!

                                    NLvíček - Profil | Ne 17.3.2013 19:38:57

                                    flašinet >> nechápu proč tady pořad omílaté nějaké lipno, když uvedený (COLMIC) prut žádnou spojku jako lipno nemá...

                                      NHrabal - Profil | Ne 17.3.2013 19:34:55

                                      At kazdej chyta na to, co uzna za vhodny.. Verite mi, ze nachytam na nasadu od kostete? Pak to u ty vody vypada.. Lidi trhaj, a lanko prece stoji taky nejaky penize, a vzdyt preci ta nastraha, bez toho lanka, lip chodi, proc ho tam davat.. Pak je ryba trojhakama uplne sesita, to tam pak chcipe jakou dobu hlady... To samy radoby ,,chyt a pust,, kvuli jedny fotce, se to vyvali v pisku, nekolikrat osaha suchou rukou, pak to u brehu plave plesnivi, prichcipli, plisen to dotahne na ostatni ryby..

                                        NVanis - Profil | Ne 17.3.2013 19:33:58

                                        ctvrtmile >> Já znám plno kaprařů co vytáhli i dost velký sumce na kaprařskej cajk. Jen jestli zbytečně ten spodovej prut neoddělám. Ale při tom mým " sumcařství" jednou, dvakrát za rok, to asi ten spoďák vydrží:-)

                                          Nctvrtmile - Profil | Ne 17.3.2013 19:28:54

                                          Vanis >> Když u nás nešli kapři,tak je chlapi tahali na rousnice na kaprařskej cajk-největšího 1m30cm.

                                            NCarolina del Norte - Profil | Ne 17.3.2013 19:19:29

                                            jarik-kl >> A je to tady!
                                            Asi by jsi udělal dobře, kdyby jsi přestal být najednou chytrý a psát o borcích a nechal si vysvětlit problematiku od někoho zkušenějšího.
                                            I si něco přečti. Třeba Havlíčka, to o cestě do Brixenu.

                                              Nctvrtmile - Profil | Ne 17.3.2013 19:17:20

                                              flašinet >> Mě taky nevěřil.

                                                NCarolina del Norte - Profil | Ne 17.3.2013 19:14:20

                                                Hrabal >> Já si uvědomil až teď, že mládenec nenapsal jasně, či chce nahazovat živou rybku na plavanou, či vláčet vobler...

                                                  Njarik-kl - Profil | Ne 17.3.2013 19:14:00

                                                  Vanis - >> to jo .... borci co je chytaj závodně je chytaj ze břehu i na měkší pruty ....

                                                    NCarolina del Norte - Profil | Ne 17.3.2013 19:12:51

                                                    jarik-kl >> Není jasné, jakou technikou chceš chytat. A to, co jsi napsal "budu chytat ze břehu a nahazovat proto delší .." moc neříká. Pokud bude ze břehu vláčet, tak ty bakule 500 g, co ti tu doporučujeme, nekupuj, ale něco podstatně lehčího. A asi nemáš jasno v navijáku...

                                                    Chceš-li poznat, co je dřina, kup si kolo Ukraina!

                                                      NHrabal - Profil | Ne 17.3.2013 19:12:31

                                                      Carolina del Norte >> Jasne tak ja to bral tak nejak orientacne, ze clovek kterej koupi prut napriklad na vlacku v setu za 650 Kc kde navijak ma kilo.. a treba s prutem Dragon, se neda srovnavat.. I kdyz se v nizkejch cenovejch kategoriich, daji koupit, taky pecka pruty, nerikam ze nee.. Jde o to, aby to proste sedlo do ruky..

                                                        NVanis - Profil | Ne 17.3.2013 19:12:12

                                                        Já jsem teda kaprař, ale chci se zeptat, jestli můžu na sumce použít spodovej prut 12 ft a 5,5 lb. Nechci chytat žádný velikány, jen takovou tu udírenkou velikost:-)

                                                          Nflašinet - Profil | Ne 17.3.2013 19:07:31

                                                          Tygrys >> Lvíček - 17.3.2013 18:03:01 >> tak to jsi toho moc nezažil u lipna sazavy nebo moravy běžne odcházely spojky a předělávalo se to na tvrdší materijál

                                                            NCarolina del Norte - Profil | Ne 17.3.2013 19:04:31

                                                            Hrabal >> Já když začínal rybařit, byl výběr proti dnešnímu mizivý a to jsme ještě měli problém cosi sehnat.
                                                            Myslím, že pokud nemá Jarik dost peněz a chce začít, tak proč čekat. Pokud mu to zachutná a budou lóve, koupí si lepší.
                                                            Už ani nevím, kolik jsem měl v životě prutů a ani si už nepamatuji, kde některé skončily. I teď jich mám několik desítek (krom těžkých lodních všechny druhy). Nedávno jsem dělal inventůru a kontroloval zbraně na pstruhy. A některé ty pruty jsou dost drahé, hlavně mušáky. A ani nejsou častona vejletě.
                                                            A někdy se ptám, proč jsou takové cenové rozdíly, když se některé pruty až tak neliší. A už jsem k drahému vercajku, kde platíš někdy víc za jméno, jako za vlastnosti, dost rezervovaný. Ale nezevšeobecňuji.

                                                              Nlada78 - Profil | Ne 17.3.2013 19:02:57

                                                              jarik-kl >> Opravdu na prutu,navijáku,šňůře a háčku nešetři. Čekej,až se něco objeví v bazaru.

                                                                Njarik-kl - Profil | Ne 17.3.2013 18:58:09

                                                                Hrabal - >> nj prave ja nemam moc penez a stavci me nejaky levnejsi .... je mi 16 a studuju takze vsechno jde z kapesneho ...

                                                                  NHrabal - Profil | Ne 17.3.2013 18:52:17

                                                                  Kolego, ja jako mlady rybar, bez fin. prostredku jsem byl vdecnej za vsechno co jsem podedil po otci, nebo za kapesny na prazdniny jsem odkoupil od sveho bratra ( rozbitou krabicku, dal cas, od casu zadarmo, nebo kdyz jsem u nej utratil cely kapesny, tak jako bonus :-D) Byli doby kdy, jsem na lipno vlacel, a i ty sumce tahal.. Nebyli to zadny Voldegrondi, a kazdy souboj, jsem nevedel, jestli souperim s rybou, prutem, nebo navijakem :-( Ted uz si par let vydelavam, a jsem zastancem toho, ze do konicku se maji penize investovat.. Vety, jako: ,,me to staci,,.. To je holy nesmysl... Ja za sebe muzu rict, ze jsem vlackar telem i dusi... A rozdily u prutu za 1000 a za 5000, jsou nepopsatelne.. To samy plati u navijaku.. Pak slysim chroupani, a piskani i 40 metru dal.. Rybu tahne smykem, a nejaky vychutnani souboje je nekde vnivec.. To samy, se neda chytat, na 5 gum na celou sezonu.. Ver, ze je lepsi si pockat, prisetrit a koupit neco lepsiho.. I z kvalitnim nacinim, se budes u vody citit lip...

                                                                    NCarolina del Norte - Profil | Ne 17.3.2013 18:48:59

                                                                    Kup si tenhle:
                                                                    2-dílný prut Colmic NESSY XF 500 - zátěž 500g + 200m šňůry WFT 0,26mm fluo-žluté ZDARMA
                                                                    Je to dobré a momentálně i výhodná koupě
                                                                    Já mám 2 ve 3 metrech a 500 g a spokojenost. Je to i kratší a ve 300g.
                                                                    Lovu sumců se ovšem věnuji jen pár dní v roce.
                                                                    A žádné Ebro s rybami metr dvacet.




                                                                    http://rybar.braunstar.cz/pruty-morske-a-sumcove/2-​dilny-prut-colmic-nessy-xf-500-zatez-500g-200m-plet​ene-snury-0-40mm-penn-wft-fluo-zluta

                                                                      Nsnajper1 - Profil | Ne 17.3.2013 18:41:43

                                                                      okuma je spravna volbo. Je to neskutečny drzak za super peníze

                                                                        Nctvrtmile - Profil | Ne 17.3.2013 18:38:05

                                                                        Tygrys >> Lvíček - 17.3.2013 18:34:59 >> Tak to soráč!!!

                                                                          NLvíček - Profil | Ne 17.3.2013 18:34:59

                                                                          ctvrtmile >> bohuzel odkaz nefuguje BULVO

                                                                            Nctvrtmile - Profil | Ne 17.3.2013 18:30:45

                                                                            Tygrys >> Lvíček - 17.3.2013 18:10:27 >> Na vlastní"bulve"http://www.videopotato.com/watch-HNYQ​-fCo6VM/hd/

                                                                              NLvíček - Profil | Ne 17.3.2013 18:10:27

                                                                              ctvrtmile >> a ty jsi to zažil, že jsi o tom tak přesvědčený?

                                                                                Nctvrtmile - Profil | Ne 17.3.2013 18:05:53

                                                                                Tygrys >> Lvíček - 17.3.2013 18:03:01 >> Neboj,všechno je jednou poprvé!!!

                                                                                  NLvíček - Profil | Ne 17.3.2013 18:03:01

                                                                                  ctvrtmile >> bohuzel jsem nikdy nevidel zlamany prut ve spojce kdyz se vrchni dil zasouva do spodniho (mozna tak v trnu)

                                                                                    Nctvrtmile - Profil | Ne 17.3.2013 17:59:04

                                                                                    mik UTD >> Joo-zažil rozumu!!!

                                                                                      Nctvrtmile - Profil | Ne 17.3.2013 17:57:29

                                                                                      Tygrys >> Lvíček - 17.3.2013 17:45:21 >> Spojku mezi díly prutu,i na tom lipně už není org.

                                                                                        NLvíček - Profil | Ne 17.3.2013 17:45:21

                                                                                        ctvrtmile >> jakou spojku mas na mysli?

                                                                                          Nmik UTD - Profil | Ne 17.3.2013 17:45:17

                                                                                          Prut pod 1500,- je dobrý leda tak k rajčatum. Pokud si seženeš staré Lipno tak to vydrží vše.


                                                                                            Nlada78 - Profil | Ne 17.3.2013 17:35:01

                                                                                            reload >> já mám 3m a spokojenost-pro zásek na větší dálku,na převěšení přes větev nad vodou....kdybych chytal z lodě,tam je to jiné-dlouhý prut by zavazel. Ale jinak je zbytečné se dohadovat,jestli 2,70,nebo 3m

                                                                                              Nctvrtmile - Profil | Ne 17.3.2013 17:27:56

                                                                                              Tygrys >> Lvíček - 17.3.2013 17:14:34 >> Ty děláš,jako bych se narodil v době carbonových vláken!Pokud to vydží spojka,tak souhlas,ale ten desing-i to moje staré Lipno,na které jsem nechal navázat vyztužená sic očka vypadá lépe.

                                                                                                NLvíček - Profil | Ne 17.3.2013 17:14:34

                                                                                                ctvrtmile >> je to klasciky laminat ktery si necha libit hodne, dokazu tvrdit, ze vice jak kdejaky uhlikac, mel jsem tu moznost ho drzet v ruce.

                                                                                                  Nctvrtmile - Profil | Ne 17.3.2013 16:12:29

                                                                                                  Milan 66 >> Máš můj souhlas-asi nejlepší řešení!!!

                                                                                                    Nctvrtmile - Profil | Ne 17.3.2013 15:46:42

                                                                                                    Tygrys >> Lvíček - 17.3.2013 12:22:32 >> No nějakej už jo,ale ta zátěž "neomezeně"to už mi vyráží dech-zřejmě dobrá konstrukce???

                                                                                                      Nreload - Profil | Ne 17.3.2013 15:46:16

                                                                                                      lada78 >>
                                                                                                      Tak jakou délku a gramáž doporučuješ?

                                                                                                        Npruhac - Profil | Ne 17.3.2013 15:20:26

                                                                                                          Nlada78 - Profil | Ne 17.3.2013 14:17:32

                                                                                                          reload >> pokud nechytáš z lodě-kde by ti delší prut zavazel,tak je to celkem jedno. A ta páka? Chytnu v případě potřeby prut nad rukojetí a je to.

                                                                                                            Nreload - Profil | Ne 17.3.2013 14:04:36

                                                                                                            jarik-kl >>
                                                                                                            Nahodíš jen rousnice, rybu asi spíš zavézt. Nad délkou přemýšlím už delší čas a vychází mi 2.6. Taky jsem uvažoval o delším, ale když jsem se bavil o tom na veletrhu, tak mě nějakej chlap upozorňoval, že 3 metry už je slušná páka a že se šíleně nadřu...

                                                                                                              Npajda - Profil | Ne 17.3.2013 12:27:30

                                                                                                              jarik-kl >> Nabídl jsem ti ten můj, kvalitní a levně.
                                                                                                              Neměl jsi zájem.

                                                                                                                NLvíček - Profil | Ne 17.3.2013 12:22:32

                                                                                                                ctvrtmile >> Kolik si držel sumcových prutů vruce že to tvrdíš?

                                                                                                                  NMilan 66 - Profil | Ne 17.3.2013 12:16:44

                                                                                                                  Zkusil bych mistni bazar.

                                                                                                                    N2035 - Profil | Ne 17.3.2013 12:12:05

                                                                                                                    ctvrtmile >> Tak cena tomu odpovídá ale zas něco vydrží ...

                                                                                                                      Nctvrtmile - Profil | Ne 17.3.2013 11:53:47

                                                                                                                      M!lhaus >> 2035 - 17.3.2013 11:25:08 >> Nic proti,ale připomíná mi to spíše tyčku k rajčatům než prut!!!

                                                                                                                        Njarik-kl - Profil | Ne 17.3.2013 11:31:25

                                                                                                                        M!lhaus >> 2035 - >> máš s nim nějáké skušenosti ?

                                                                                                                          Njarik-kl - Profil | Ne 17.3.2013 11:31:03

                                                                                                                          Vanis - >> vzhledem k tomu ze budu kupovat navijak i s namotem tak asi 600 kč --- nebo 700 ...

                                                                                                                            NVanis - Profil | Ne 17.3.2013 11:29:26

                                                                                                                            jarik-kl - >> kolik znamená levný?

                                                                                                                              Njarik-kl - Profil | Ne 17.3.2013 11:28:47

                                                                                                                              reload - >> budu chytat ze břehu a nahazovat proto delší ...

                                                                                                                                Nreload - Profil | Ne 17.3.2013 11:18:10

                                                                                                                                Přesně tohle taky řeším. Kámoš mi doporučuje vzít od Okumy Erulis Catfish. Jen o délce ještě nejsem rozhodnutý... Proč chceš vzít 3 m?

                                                                                                                                  Červené karty: Carolina del Norte