- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
Chytáte v Norsku i ze břehu ?
Zdravím Norky,Chtěl bych se zeptat, jestli v Norsku chytáte i ze břehu ?
Mockrát se stane, že vítr a aktuální počasí, Vám nedovolí vyjet na moře, jak se tedy zabavíte ? No samozřejmně vyrazíte na molo, či do okolí proházet vláčákem pár zátok.
Mě by spíš zajímalo, zda se dá zajimavě nachytat i na těžko.
Kamarád mě říkal, že chytal na feedera, do krmítka dal krmení s příchutí halibuta a na háček, malý koušek filetu z makrely, nebo kelera a úžasně si zachytal.
Chytil nějaké malé platýzi, tresky atp.
Proto se chci zeptat, máte s tímto způsobem lovu nějaké zkušenosti ?
Docela mě to láká.
Případně pro zkušenější ?
Na jakých hloubkách ze břehu na těžko chytáte ?
Na co nejčastěji chytáte ?
Co za ryby chytáte ?
Příliv, nebo odliv, co je lepší pro tento lov ?
Děkuji
Autor diskuse: Frake - Profil , 27.2.2013 dravci - techniky lovu
Na jaké hloubce chytáte na těžko ze břehu ?
A) 0-5m7%
B) 5-10m43%
C) 10-15m7%
D) 15-20m14%
E) 20-40m29%
Od 27.2.2013 hlasovalo 14 čtenářů.
- Zobrazit zápisy s fotkou.
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám... - Zobrazit jen s poděkováním.
- Zobrazit nejlépe hodnocené.
6x v oblíbených a 3x v ignorovaných.
Nusak - Profil | Pá 1.3.2013 9:48:42
KóĎA >> taky to nevidim :-( Bych to videl, ze smocim tak leda v Jadranu...
edit: ale vyrazil bych hned, o tom zadna!!!
edit: ale vyrazil bych hned, o tom zadna!!!
NKóĎA - Profil | Pá 1.3.2013 9:47:51
koubic >> my tam měli makrel neuvěřitelné množství, neuvěřitelně to lovilo, ale na spočítání ulovených kusů stačila jedna ruka s full počtem prstů :-)
Nusak - Profil | Pá 1.3.2013 9:47:08
koubic >> ja taky jen jednoho :-) Makrel tam radily hrozny hejna, ale nejak nemely pochopeni pro nase nastrahy. My tam zaparkovali poprve vicemene nahodou, dle rceni, "pod dratama jsou ryby vzdycky" a dobre jsme pak zachytali... Podaril se tam halik, polak, obecnacka, makrela, stitnik, pyskoun. ....a navic k tomu vyhravala prima muzika od remeslniku, co tam opravovali jednu chatku :-)
Nkoubic - Profil | Pá 1.3.2013 9:35:26
usak >> já tam chytil jen jednoho, ale chytali jsme tam makrely. ale pouze jeden den, pak zase nic. tahle úžina skrývá spousta překvapení :)
Nkoubic - Profil | Pá 1.3.2013 9:14:40 - SKVĚLÝ ZÁPIS!
Frake >> halibut ze stejného místa, jako ten party od Kódi, jen o dost menší. jeden rok jsme jich nachytali asi 10 na jednom místě, jinde jsme je nechytali, další rok jsme na ně na stejném místě nenarazili. Ale u Hitry určitě halibuti jsou, kdy tam jedeš?
edit: už jsem dohledal, jezdíme ve stejný termín (konec června), teplejší měsíce jsou na halíky všeobecně lepší
edit: už jsem dohledal, jezdíme ve stejný termín (konec června), teplejší měsíce jsou na halíky všeobecně lepší
NOrtelius - Profil | Pá 1.3.2013 8:33:06
Frake >> To klidně můžeš. Takto se pobavíš skoro na celém pobřeží Norska. Jen to vážně chce písečné dno, kde jsou plaťáci schovaní a čekají na kořist. Nepoužívej ale přehnaně moc návazců. Rádi nástrahu sbírají úhoři a ti to pak brutálně zamotávají.
NFrake - Profil | Čt 28.2.2013 18:37:01
hadr kapr fakr boy >> Flying trout - 28.2.2013 17:49:50 >> Pěkný, v jaké oblasti si chytal ?
Myslíš, že se tak můžu pobavit i ve středním Norsku ? Konretně aukan.
Myslíš, že se tak můžu pobavit i ve středním Norsku ? Konretně aukan.
NFlying trout - Profil | Čt 28.2.2013 17:49:50 - SKVĚLÝ ZÁPIS!
Tady ilustrační foto, sice z loďky, ale to ostatní platí stejně, kluci je tam chytali i na feeder, jak z loďky tak ze břehu.
Dubleta.
Dubleta.
NFlying trout - Profil | Čt 28.2.2013 17:39:24
Frake - >> stačí klasický koncový olůvko, dva fousy nad olovo, menší háčky a kousek krevetky, maso ze slávky, srdcovky, makrely nebo co máš a chytáš pletejsky Limandy, je to zábava! Já takhle chytil i spoustu štítníků a makrely při propadu nástrahy, snad i malý kelery. Na platejsky to chce písčitý dno.
Příliv odliv nevím, chytal jsem tak jako vedlejší relax po dopoledním lovu. Hloubka kolem 25 - 30 metrů.
Příliv odliv nevím, chytal jsem tak jako vedlejší relax po dopoledním lovu. Hloubka kolem 25 - 30 metrů.
NDam33 - Profil | Čt 28.2.2013 13:51:15
Frake >> jinak tak jak píšou kluci, halík často vyrazí za nástrahou prudce zvednutou ode dna a klidně dojede až k lodi...je dobré to praktikovat...na severu to tak dělají běžně. Někteří se chytli na plošinách, ale ty hrany jsou lepší
NDam33 - Profil | Čt 28.2.2013 13:47:40
KóĎA >> nemám rád tyhle lodi, spoustu ryb člověk pouští a radši na ni došáhnu...
NFrake - Profil | Čt 28.2.2013 13:43:58
KóĎA >> Dobře děkuju. Můžes ji poslat klidně i SZ.
To je síla, že i halík za tím dokáže jet tak daleko.
To je síla, že i halík za tím dokáže jet tak daleko.
NKóĎA - Profil | Čt 28.2.2013 13:41:53
Frake >> doma to na mapě prozkoumám a pošlu. Jinak jiný kolega z mrku nedaleko také nějaké halibuty nachytal. Takže tam jsou.... Jinak ten náš zabral tak, že kolega rychle stahoval nástrahu - chtěli jsme se přemístit, takže vlastně ani nástrahu nijak nevedel, jenom co nejrychleji vytahoval z vody - tak deset metrů pod lodí to vzal.
NFrake - Profil | Čt 28.2.2013 13:39:44
Nemáte nějaké specifické místo, okolo Hitry a Smoly na halíky ?
Spíš se asi musí hledat a je to o náhodě ne?
Spíš se asi musí hledat a je to o náhodě ne?
Živě na MRK.cz
Kde to žije - dravci
9:09NFotky ryb pouze na přívlač 107183
9:03NBurza na přívlačové nástrahy 33410
8:21NPoradna: Sumcařina 2574
ÚtNKayakfishing a kajakorybaření 20685
ÚtNKurz Teo Daška pro Otoše 305
ÚtNÚprava chodu woblerů. 11
PoNNepromokavá bunda na boat a brození 66
PoNRare woblery - Rapala 14053
NeNDivoký potočák nebo granulák? 57
NeNKlub přátel přívlače a občasné jaterní destrukce aneb... 159964
SoNÚhoří sezona 2012 10514
SoNÚlovky na přívlač z Moravy 2
SoNTrojháčky na dravce 60
SoNJaké bylo letošní zahájení? 65
. . . NLov na vyvěšenou - nové téma 4050
Co je nového - dravci + obecné
StNBleskovka: Přehrada Nové Heřminovy má všechna razítka - co to znamená pro rybáře a kdy se reálně dočkáme revíru
PáNBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
. . . NBleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . NBleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . NBleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
. . . NBleskovka: Záhada ryby, která žije 100 000 let bez samců, vyřešena!
Oznámení - dravci
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.




















