- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
Chytáte v Norsku i ze břehu ?
Zdravím Norky,Chtěl bych se zeptat, jestli v Norsku chytáte i ze břehu ?
Mockrát se stane, že vítr a aktuální počasí, Vám nedovolí vyjet na moře, jak se tedy zabavíte ? No samozřejmně vyrazíte na molo, či do okolí proházet vláčákem pár zátok.
Mě by spíš zajímalo, zda se dá zajimavě nachytat i na těžko.
Kamarád mě říkal, že chytal na feedera, do krmítka dal krmení s příchutí halibuta a na háček, malý koušek filetu z makrely, nebo kelera a úžasně si zachytal.
Chytil nějaké malé platýzi, tresky atp.
Proto se chci zeptat, máte s tímto způsobem lovu nějaké zkušenosti ?
Docela mě to láká.
Případně pro zkušenější ?
Na jakých hloubkách ze břehu na těžko chytáte ?
Na co nejčastěji chytáte ?
Co za ryby chytáte ?
Příliv, nebo odliv, co je lepší pro tento lov ?
Děkuji
Na jaké hloubce chytáte na těžko ze břehu ?
A) 0-5m7%
B) 5-10m43%
C) 10-15m7%
D) 15-20m14%
E) 20-40m29%
Od 27.2.2013 hlasovalo 14 čtenářů.
- Zobrazit zápisy s fotkou.
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám... - Zobrazit jen s poděkováním.
- Zobrazit nejlépe hodnocené.
6x v oblíbených a 3x v ignorovaných.
NFlying trout - Profil | Ne 3.3.2013 9:23:13
NFrake - Profil | So 2.3.2013 18:24:02
Nmascha - Profil | Pá 1.3.2013 14:32:53
Nmascha - Profil | Pá 1.3.2013 14:31:22
NOG - Profil | Pá 1.3.2013 14:28:04
Nmascha - Profil | Pá 1.3.2013 14:23:37
Ze břehu se dost trhalo, ale když to člověk vymáknul, tak se naučil to před těma chaluhama zvednout. Dát nahoru špičku a zrychlilt navíjení. Záběry přicházely právě v tuhle chvíli a byly bombastický, často letěl polak při útoku až nad hladinu.
Z kajaku je tohle rybaření dost v pohodě, jen je třeba být o kus dál, protože silueta kajaku trochu ryby plaší, vypadá jak tuleň nebo delfín, místní predátoři.
S člunem jsme si tohle moc neužili, protože vítr a proud nás pořád hnal někam, buď od břehu, nebo hůře, na břeh. U kajaku to nevadí, člověk je obratný a okamžitě může reagovat. Ale když zdoláváš a najednou tě drift zatáhne ke břehu, tak je to prekérka, rychle startovat, manévrování na pikaču...
NOG - Profil | Pá 1.3.2013 14:16:27
Nmascha - Profil | Pá 1.3.2013 14:12:52
Ale strejda na tohle průmyslový strašidlo chytal a polaka přes metr na to z vody vymámil. Znáš to o tom sedlákovi s nějvětšíma bramborama :-)
NZajda - Profil | Pá 1.3.2013 13:48:13
Nmascha - Profil | Pá 1.3.2013 13:32:45
Takže kajak je ideální, tím se mělčin netřeba bát, spousta vázek lze vyvadit a spojení s vodou je maximálně dokonalý.
btw, na makrely jsem si navázal vlastní sestavu - je to jako pilkrovací páternoster, akorát na tenčím vlasci (25-30 FC) a jako 3 návazce slávistický nebo růžový mokrý mušky vel. 1,5-2cm. Na konci sedmicentimetrovej pilkřík. Normálně s tím vláčím a jakmile přijde záběr, tak zaseknu a přestanu navíjet. Pak pět deset vteřin čekám a pak teprve začnu navíjet. Ta chvilka stačí, aby se tam pověsilo dalších pár ryb. Ty makrelový návazce, co se prodávaj jsou hrozně tuhý, velký nástrahy a účinnost je zlomková.
NDam33 - Profil | Pá 1.3.2013 11:43:27
NFlying trout - Profil | Pá 1.3.2013 11:30:04
NZajda - Profil | Pá 1.3.2013 11:27:13
NFlying trout - Profil | Pá 1.3.2013 11:13:23
Makrel minulý rok bylo strašně, pak bylo štěstí se jim vyhnout a dostat nástrahu na dno. Mít mušák, tak by si člověk s makrelama užil náramně.
Záleží jaký měsíc jedeš. Makrela je spíš srpen, září.
Nkoubic - Profil | Pá 1.3.2013 10:58:56
NDam33 - Profil | Pá 1.3.2013 10:43:11
Nusak - Profil | Pá 1.3.2013 10:42:40
NKóĎA - Profil | Pá 1.3.2013 10:42:29
Nkoubic - Profil | Pá 1.3.2013 10:36:29
NDam33 - Profil | Pá 1.3.2013 10:27:46
Nkoubic - Profil | Pá 1.3.2013 10:21:22
Nusak - Profil | Pá 1.3.2013 10:10:02
Nkoubic - Profil | Pá 1.3.2013 10:05:58
byl to kousek, my tam zastavovali vždy při cestě na ryby i zpět, co kdyby :)
PS: letos taky nejedu, po předchozích 4 letech mi to asi bude chybět
NDam33 - Profil | Pá 1.3.2013 10:04:22
NKóĎA - Profil | Pá 1.3.2013 9:58:56
NKóĎA - Profil | Pá 1.3.2013 9:58:03
Nkoubic - Profil | Pá 1.3.2013 9:56:29
NKóĎA - Profil | Pá 1.3.2013 9:56:06
Nkoubic - Profil | Pá 1.3.2013 9:55:42
my těch makrel nachytali dost, ale byl to asi předposlední den, takže jsme jich vzali pár na gril a pár domu, chytali jsme je na "paternostery"
Nusak - Profil | Pá 1.3.2013 9:48:42
edit: ale vyrazil bych hned, o tom zadna!!!
NKóĎA - Profil | Pá 1.3.2013 9:47:51
Nusak - Profil | Pá 1.3.2013 9:47:08
Nkoubic - Profil | Pá 1.3.2013 9:35:26
Nkoubic - Profil | Pá 1.3.2013 9:14:40 - SKVĚLÝ ZÁPIS!
edit: už jsem dohledal, jezdíme ve stejný termín (konec června), teplejší měsíce jsou na halíky všeobecně lepší
NOrtelius - Profil | Pá 1.3.2013 8:33:06
NFrake - Profil | Čt 28.2.2013 18:37:01
Myslíš, že se tak můžu pobavit i ve středním Norsku ? Konretně aukan.
NFlying trout - Profil | Čt 28.2.2013 17:49:50 - SKVĚLÝ ZÁPIS!
Dubleta.
NFlying trout - Profil | Čt 28.2.2013 17:39:24
Příliv odliv nevím, chytal jsem tak jako vedlejší relax po dopoledním lovu. Hloubka kolem 25 - 30 metrů.
NDam33 - Profil | Čt 28.2.2013 13:51:15
NDam33 - Profil | Čt 28.2.2013 13:47:40
NFrake - Profil | Čt 28.2.2013 13:43:58
To je síla, že i halík za tím dokáže jet tak daleko.
NKóĎA - Profil | Čt 28.2.2013 13:41:53
NFrake - Profil | Čt 28.2.2013 13:39:44
Spíš se asi musí hledat a je to o náhodě ne?
NKóĎA - Profil | Čt 28.2.2013 13:37:22
NLauri - Profil | Čt 28.2.2013 13:37:12
NDam33 - Profil | Čt 28.2.2013 13:35:48
dobré bylo to místo, kdy jsme jeli rýhou mezi ostrovy, tam je velký pohyb vody a to oni mají asi rádi, přísun potravy je tak slušnější....
NLauri - Profil | Čt 28.2.2013 13:34:07
NDam33 - Profil | Čt 28.2.2013 13:33:28
spousta jich dojelo za nástrahou až k lodi a vzalo to při dalším spuštění nástrahy...
NFrake - Profil | Čt 28.2.2013 13:30:44
Děkuju.
Jinak jezdíme na konci června.
NDam33 - Profil | Čt 28.2.2013 13:30:12
Tolik jsem jich zase nevytáhl, ale taktika je podle mě skoro stejná na středu i na vršku
NLauri - Profil | Čt 28.2.2013 13:29:32
NKóĎA - Profil | Čt 28.2.2013 13:29:00
NLauri - Profil | Čt 28.2.2013 13:26:48
Nachytal jsem je pouze na jedné výpravě. Kámoš co byl ve středních Norsku už tak cca 25x nechytil také žádného. Ale u Hitry bývají. Nevím kdy tam jezdíš, ale myslím si že halibut je víceméně jarní záležitostí
NDam33 - Profil | Čt 28.2.2013 13:24:29
NDam33 - Profil | Čt 28.2.2013 13:23:09 - SKVĚLÝ ZÁPIS!
NKóĎA - Profil | Čt 28.2.2013 13:20:18 - SKVĚLÝ ZÁPIS!
NFrake - Profil | Čt 28.2.2013 13:15:58
To je krásnej halík.
My už jezdíme sedmím rokem a doposud se nám nepodařil.
Nemáš nějakej tip jak na ně ?
S lodí se dostanem až klidne do pruplavu mezi hitrou a smolou. Většinou jezdíme uplně k moři na hitře, ale halík se nám bohužel ještě nepodařil.
NOrtelius - Profil | Čt 28.2.2013 13:14:35
Kde to žije - dravci
19:01NFotky ryb pouze na přívlač 107179
8:49NPoradna: Sumcařina 2572
ÚtNBurza na přívlačové nástrahy 33408
ÚtNKayakfishing a kajakorybaření 20685
ÚtNKurz Teo Daška pro Otoše 305
ÚtNÚprava chodu woblerů. 11
PoNNepromokavá bunda na boat a brození 66
PoNRare woblery - Rapala 14053
NeNDivoký potočák nebo granulák? 57
NeNKlub přátel přívlače a občasné jaterní destrukce aneb... 159964
SoNÚhoří sezona 2012 10514
SoNÚlovky na přívlač z Moravy 2
SoNTrojháčky na dravce 60
SoNJaké bylo letošní zahájení? 65
. . . NLov na vyvěšenou - nové téma 4050
Co je nového - dravci + obecné
PáNBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
StNBleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . NBleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . NBleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
. . . NBleskovka: Záhada ryby, která žije 100 000 let bez samců, vyřešena!
. . . NBleskovka: Kvalitu vody v lipenské přehradě podle studie ovlivňuje fosfor z rašelinišť
Oznámení - dravci
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Doporučujeme e-shop
Saccon Carp
Rybářský e-shop se zaměřením na moderní kaprařinu. Máme dlouholeté zkušenosti, na trhu úspěšně působíme přes 10 let....


























