Druhy streamrů, jejich technika vázání a jejich vzory

Vzhledem k tomu, že si pár lidí i včetně mně váže streamry a jiné z péř a jiných materiálů vláčecí nástrahy, chci se o tomto zajímavým odvětví podělit s ostatními o technice vázání, druhy materiálů a vzorů těchto vláčecích nástrah.
Autor diskuse: PepanD - Profil , 28.1.2013 dravci - nástrahy, návnady

martcv - Profil | So 2.3.2013 22:57:43

jiris >> Ty jo....a já se tu patlám s Uv hřbítkama.....:-)
v jakým období?....jaro?

    Sethy - Profil | So 2.3.2013 22:57:25

    martcv >> no někteří to tu nemohli vydýchat...

      Sethy - Profil | So 2.3.2013 22:56:56

      jiris >> Duhák soukromákový se nepočítá, na ten metr ho zasekneš vždy.

        martcv - Profil | So 2.3.2013 22:55:32

        Sethy >> to jsem loni zaznamenal....chudák se z toho i snad odhlásil z mrku

          jiris - Profil | So 2.3.2013 22:55:19

          Sethy >> lososovite ryby jsou měkodržky. Ty mají tvrdej leda ret.

          Co Niva? :) To už si nepamatuju tu SZ :)))

            Sethy - Profil | So 2.3.2013 22:53:35

            jiris >> Myslíš že nám přijde nějaká výhružná SZ, jak loni Hugovi? :)
            Rači bych sem ty fotky krevet nedával :)))

              Sethy - Profil | So 2.3.2013 22:52:03

              jiris >> S tebou jsem byl někdy na duhoních?

                Sethy - Profil | So 2.3.2013 22:51:27

                jiris >> hele jiřino, měkkou tlamu má možná tak jelec :)

                  jiris - Profil | So 2.3.2013 22:51:23

                  Sethy >> nekecej, to si jich se mnou chytil víc :-D

                    Sethy - Profil | So 2.3.2013 22:50:26

                    mascha >> Já jsem duhoňu chytl za život tak 5...s tím moc neporadím.

                      martcv - Profil | So 2.3.2013 22:50:22

                      jiris >> tak třeba na sbiro přímo Dánové doporučujou pletenku.....+ 3 metry návazec z fluocarbonu
                      můžeš hodit fotky těch krevetek.....jestli se teda chceš podělit?....těch vzorů je totiž asi tisíc.....:-) a protože to vážu poprvý trochu se v tom plácám....trochu víc....:-)

                        jiris - Profil | So 2.3.2013 22:46:23

                        martcv >> vláčkaři - plandy, fungují i smáčky. Muškaři klasiku většinu vzorů najdeš zde www.globalflyfisher.com Já to nějak nehrotím, mám tři vzory krevet a stačí to. Silon 20-28. Pletenku ne. Nevidím důvod používat na pstruhy pletenku. Pstruh má měkkou tlamu, není to candát ani sumec. To jen setyna je potřebuje prosekávat :)

                          mascha - Profil | So 2.3.2013 22:45:17

                          Sethy >> maj mořáci jinou tlamu než duhoni? Ty mi jdou prosekávat v poho. Ptám se vážně. mořáka jsem zatim viděl jen na videu. Ale často na těch videech to chytaj na mušák, to je žvejka a navíc nesekají prutem, ale šňůrou.

                            Sethy - Profil | So 2.3.2013 22:44:33

                            martcv >> 0,22 stroft.

                              martcv - Profil | So 2.3.2013 22:43:34

                              jiris >> jiris, Sethy - 2.3.2013 22:36:38 >> Kluci na co jste tam chytali?........já plánuju vlasec 0,22mm Asso Ultra a pletenku 0,10mm......návazce z fluocarbonu.....byl rozdíl na vláčku v záběrech mezi pletenkou a vlascem?

                                jiris - Profil | So 2.3.2013 22:36:38

                                mascha >> moc tlustý, doporučuji 0.06 a když jsou vybíravý tak 0,04.

                                  Sethy - Profil | So 2.3.2013 22:34:31

                                  mascha >> Su zvědav jak s tím prosekneš velkému pstruhovy tlamu...ale dělej jak myslíš.

                                    martcv - Profil | So 2.3.2013 22:33:53

                                    mascha >> mě to přijde málo.....bejt tebou vemu raději něco do zálohy.....
                                    a jako vypružování je základ....kdo to nenatrénoval jako by nebyl....:-)))

                                      mascha - Profil | So 2.3.2013 22:30:05

                                      martcv >> já beru 0,16 ultra asso a 0,8 nano, mám měkký pruty a lekci vypružování z Netipova videa :-)