- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
Rybářský řád a kontrola RS
Můžu po ulovení a řádném zapsání rybu naporcovat, eventuelně skonzumovat přímo u vody? Může RS požadovat, že chce tuto rybu ukázat ? Je o tom někde v ryb. řádu zmínka ?
Autor diskuse: žaba - Profil , 16.1.2013 všeobecné - RŘ, MO, svazy
- Zobrazit zápisy s fotkou.
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám... - Zobrazit jen s poděkováním.
- Zobrazit nejlépe hodnocené.
7x v oblíbených a 3x v ignorovaných.
NSven - Profil | So 19.1.2013 16:45:43
nofish >> já to beru jako dokonalou onlainovku.
Nikdy nevíš předem, kdo s kým hraje :-)))
Nikdy nevíš předem, kdo s kým hraje :-)))
Nnofish - Profil | So 19.1.2013 16:39:28
Sven >> a RST - chlapi, berte to tak, že je třeba si z něčeho dělat legraci, něčemu se zasmát, nad něčím se zamyslet.... No a politika už je o ničem, tam jsme v řiťi definitivně. Takže jedině rybařina. Na jaře to tu bude zas jenom nuda o tom jaký je ten zaručený wobler, jaká kulička a jestli naviják za 8, nebo za 10 tisíc :-)))
Nsolich76 - Profil | So 19.1.2013 16:37:35
Sven >> tak tak ))))) ale jde vidět, že kolegové se nudí a vymýšlejí a jsou typickými Čechy .........vždy něco zpochybníme a nebo slovíčkaříme. Jen aby se to hodilo každému do krámu )))))))
NSven - Profil | So 19.1.2013 16:33:07
kasch >> solich76 - 19.1.2013 16:31:30 >> už aby to rozmrzlo, než tu dočista zblbnem :-)))))))))
Nnofish - Profil | So 19.1.2013 16:32:20
computerfish >> omg, ale já nemusím sedět půl metru od prutů... o tom jsme se tu bavili celý den, chce to víc číst :-)
Nsolich76 - Profil | So 19.1.2013 16:31:30
Sven >> ani néééééééé pohoda )))))) nesmí se slovíčkařit a vymýšlet jak s tím socialisticky vy...t ))))))) a je to v poho
Ncomputerfish - Profil | So 19.1.2013 16:31:30
nofish >> Pokud není porybný hlupák, tak dnes nosí mobil a přestupek (nyní myslím nepřítomnost u prutů) může zdokumentovat fotografiemi. Pak by neměl být problém rozhodnout.
NSven - Profil | So 19.1.2013 16:29:04
kasch >> solich76 - 19.1.2013 16:25:09 >> ahoj. :-)))))))) Jo život rybáře je tvrdej.... :-)
NRST - Profil | So 19.1.2013 16:28:47
Sven >> Tady je, jestli tě to zajímá.
http://www.heidelbergcement.com/NR/rdonlyres/D0EA9A59-F7D9-43B9-8C32-B393A1A2DFF9/0/Ryb%C3%A1%C5%99sk%C3%BD%C5%99%C3%A1d2012.pdf
http://www.heidelbergcement.com/NR/rdonlyres/D0EA9A59-F7D9-43B9-8C32-B393A1A2DFF9/0/Ryb%C3%A1%C5%99sk%C3%BD%C5%99%C3%A1d2012.pdf
NRST - Profil | So 19.1.2013 16:27:49
Mrknato >> Zneužití nepřichází v úvahu. Pricnip je velmi jednoduchý. Rybu kterou nemůžeš předložit ke kontrole RS, musíš mít zakroužkovanou.Na revíru se může jeden kapr denně. Bývalo že Lovec ráno ulovil kapra 55cm - odejde domů a za nějakou chvíli se vrátí uloví další rybu +- 55cm nepíše nic a rybu odnáší ..... a tak třeba 10x za den. Dnes musí kroužkovat tudíž - když nemá zakroužkovanou rybu kterou odnesl - nemůže předložit ke kontrole má problém. Logicky by nemělo docházet ke kradení ryb. Stávalo se nám to třeba u štik. A když je člověk u vody více dní kradlo se výše popsaným způsobem víc, přijel kámoš odvezl co se nachytalo, a pak se jen doplňovalo co bylo již zapsáno.
Vysvětli mi jak by to šlo zneužít, zajímá mě to
Vysvětli mi jak by to šlo zneužít, zajímá mě to
Nnofish - Profil | So 19.1.2013 16:27:18
Sven >> dobrý no... do té doby, než seberou papíry někomu kdo bude zrovna třeba právník, pracháč... a bude prča.
Já něco podobného zažil (zjistil a řešil) ohledně dopravních předpisů na určitém úseku silnice. Šlo to na komisi, která rozhodla, že pokuta byla neoprávněná. Pak se to řešilo dál a nakonec se to snažili držet pod pokličkou aby nepodávali žaloby všichni co pokutu na tom úseku dostali.
Ona to není prča. Protože si povolenelku nárokovat nemůžeš, ale dá se z toho udělat docela dobrá aféra.. stačí aby ji sebrali neoprávněně někomu, kdo si to nenechá líbit. A teď si vyber... :-)
Já něco podobného zažil (zjistil a řešil) ohledně dopravních předpisů na určitém úseku silnice. Šlo to na komisi, která rozhodla, že pokuta byla neoprávněná. Pak se to řešilo dál a nakonec se to snažili držet pod pokličkou aby nepodávali žaloby všichni co pokutu na tom úseku dostali.
Ona to není prča. Protože si povolenelku nárokovat nemůžeš, ale dá se z toho udělat docela dobrá aféra.. stačí aby ji sebrali neoprávněně někomu, kdo si to nenechá líbit. A teď si vyber... :-)
NDarcy - Profil | So 19.1.2013 16:24:31
SAHIB >> Dovolím si s tebou nesouhlasit. Vysvětlím ti to vojenskou terminologií. Obranný ruční granát vybuchuje se zpožděním několika vteřin. Útočný ruční granát vybuchuje bez prodlení, po nárazu na překážku. Použít takový výraz do RŘ bych považoval za poněkud nešťastné. Ovšem už na začátku studia práv vtlouká každý přednášející studentům do hlavy: Vždy zvažte, co tím chtěl předkladatel právní normy říci. Takže: i když budu držet prut v ruce, budu vždy na záběr ryby reagovat s určitým zpožděním. Vždy bude záležet na výkladu a přirozené inteligenci člena RS jak si výraz" bez prodlení" vyloží. Ještě jedna věc. V každé MO mají vedoucího RS a členové RS se scházejí na schůzkách, které by měly vést ke sjednocení výkladu RŘ.
NSven - Profil | So 19.1.2013 16:21:22
nofish >> tak to prostě je, no :-)
RS pojme podezření a povolenku zadrží. Zda byl skutek naplněn nebo ne rozhodne zmíněná komise.
Nakonec když se budeš cukat moc, tak ti MO příště žádnou povolenku nevydá a nemusí to ničím odůvodnit. Na vydání nemáš právní nárok ani když všechny své povinnosti splníš.
Dobrý, ne ? :-))
RS pojme podezření a povolenku zadrží. Zda byl skutek naplněn nebo ne rozhodne zmíněná komise.
Nakonec když se budeš cukat moc, tak ti MO příště žádnou povolenku nevydá a nemusí to ničím odůvodnit. Na vydání nemáš právní nárok ani když všechny své povinnosti splníš.
Dobrý, ne ? :-))
NRST - Profil | So 19.1.2013 16:16:23
Sven >> Hledáš ve špatném řádu:-) Toto platí na Tov. Jezerech.
Nnofish - Profil | So 19.1.2013 16:13:55
kakr >> no počkej, dostane povolenku zpět. A teď dotaz. Co když požádá o proplacení nutného volna co si musel vzít v práci a cesty na tu komisi a újmy že nemohl rybařit... Ještě se takový nenašel? Neříkej že ne. Choholoušek se nakonec mýlil taky vícekrát, tak neříkej, že se to ještě nestalo.
Abys pochopil. Když udělám průser, držím hubu a krok. Ale když jsem v právu, proč bych si měl nechat líbit, že mi někdo zadržel povolenku neoprávněně?
Abys pochopil. Když udělám průser, držím hubu a krok. Ale když jsem v právu, proč bych si měl nechat líbit, že mi někdo zadržel povolenku neoprávněně?
Živě na MRK.cz
Kde to žije - všechna témata
0:14NLov pod jezem v letních vedrech? 10
ČtNElektro tříkolka na ryby 40
ČtNPřehrada Nové Heřminovy má všechna razítka - co to znamená pro rybáře a kdy se reálně dočkáme revíru (Bleskovka) 3
ČtNDivoký potočák nebo granulák? 63
ČtNRybáři vs ochránci přirody 86
ČtNZkušenosti s pruty Scorpion od Mivardi 4
ČtNDiskuse k článku: Invazivní druhy ryb v našich vodách 2 - Sumeček americký 21
ČtNCandát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti (Bleskovka) 48
ČtNPoradna: Sumcařina 2574
ČtNStaré Česke rybářské vybavení 399
StNMedkovy rybníky Kroměříž 188
StNBečva Vsetinská 4a Nový hrozenkov 0
StNPovodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech (Bleskovka) 31
StNATTs hlásiče a ATTx příposlech 546
StNPoradna: Redakce MRK.cz 1766
Co je nového - všeobecné
ČtNBleskovka: V Chrudimce hrozí račí mor: Ochranáři varují před vstupem do vody
StNBleskovka: Přehrada Nové Heřminovy má všechna razítka - co to znamená pro rybáře a kdy se reálně dočkáme revíru
PáNBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
. . . NBleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . NBleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . NBleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
Oznámení - obecné
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Kalendář akcí - obecné
26.6.24h závod dvojic na Vojtově...
27.6.Dětské rybářské závody Talian
10.7.Obsazeno Noční rybářské závody...
18.7.Dobřany - Noční rybářské závody
25.7.17. ročník rybářských závodů ...
25.7.Lovosický úhoř
1.8.Plavaná+Feeder Talian
1.8.Noční rybářské závody v Lišicích...
8.8.Letní rybářské závody Vranovská...
8.8.Noční závody dvojic
NEJLEPŠÍ Z KATALOGU
Doporučujeme prodejnu
RS Fish rybářské potřeby s.r.o
Havířov - Město, Hlavní Třída 438/73











