Dalekonosný sumcový vláčák

Zdravím pánové,měl bych prosíka o tip na sumčí vláčáček pro dlouhý odhoz.Chytám převážně labská a vltavská podjezí,kde je potřeba dosáhnout na koryto, přehodit proud turbíny atd. atd.,proto uvažuji o prutu délky 3m.Nejčastěji vrhané nástrahy jsou klasické plandy 30-45g,slider10S,Water Scout Slick9 a pod..Trochu tápu v gramáži prutu pro dlouhý odpal těchto cca 50g nástrah.. Za každý příspěvěk od zkušených budu vděčný!
Autor diskuse: Mazzuty - Profil , 14.1.2013 dravci - náčiní, doplňky

Sethy - Profil | Čt 17.1.2013 15:59:59

P!F >> 5000ka twin je jen 4000ka s hlubší cívkou, dyť to víš, má ho Peťa.

    P!F - Profil | Čt 17.1.2013 15:57:11

    Tarn >> to abucko by malo byt ok, spominany atlantis neviem, v ruke som to mal, ale ukaze cas, je to este moc kratko na trhu, navyse nie je nijak lacny, tam uz sa oplati porozmyslat ci nedoplatit a nebrat radsej twina 5000ku. Penn battle sa mi nepaci, ma to hodne rychly prevod, navija dost tuhsie ako atlantis.

      melko - Profil | Čt 17.1.2013 14:11:28

      Tarn >> Penn Atlantis nebo Penn Battle....

        Sethy - Profil | Čt 17.1.2013 13:04:19

        Tarn >> Poměr cena výkon asi Penn Atlantis. Nevím o nikom kdo by byl nespojený.

          Mazzuty - Profil | Čt 17.1.2013 11:35:23

          minn >> Tak to strčím ke Kordovi oko.Stálo by i za to využít těch 22% slev.
          Co se vzhledu týče,vede u mě suveréně Carboflex...klasika,korek... chce to vzít oboje do ruky.Akorát škoda,že není ta 80g ve 3m.

            Tarn - Profil | Čt 17.1.2013 10:20:51

            P!F >> díky za info, já stejně jako Pedro chci na letošní sezonu posílit. Zatím jsem je chytal (sumce) na Reno Killer ve 2,40 m a celkem bez problému ty 120 cm. Ale už jsem byl na břehu i divák po zatnutí větší ponorky a nebylo poznat kdo koho vodí asi hodinu :))) Takže letos je třeba posílit :)) Ještě by mne v této souvislosti zajímal názor na navijáky. zatím používám ABU 604 v pohodě, ale kdo ví :))

              P!F - Profil | Čt 17.1.2013 0:33:09

              Tarn >> diskusia o fat boyoch tu uz bola, okrem inych mal som ho aj ja, dokopy som s nim bol vonku dva krat kym som ho najprv odlozil do skrine a potom predal, ten prut je celkom fajn na zdolavanie, ale strasne pada na hubu ( kamos ho ma v zostave s twinom 5000kou SW PG, co je navijak cez 400g, napriek tomu to vrazdi zapastie ) Navyse, pri takejto vahe by som fakt cakal podstatne silnejsi prut, pocitovo v ruke je to ako charizma, napriek podstatne mensej sile... Za 5000 si viem predstavit hodne lepsi prut. Je to najhorsi HM 80 co som mal v rukach, vobec mi do tej serie nesedi. Pri tom aky ma clovek z neho pocit pri chytani, by mal mat o triedu ci dve vacsiu gramaz.

                rybomil - Profil | St 16.1.2013 23:30:19

                minn >> no když jsem si je vošáhával tak se mi právě víc líbil taky NG, ale v packách šikoval BP. Osobně bych šej do BP.

                  j.sladkay - Profil | St 16.1.2013 23:13:45

                  u.x.a. >> uxa rodz forever :)))

                    u.x.a. - Profil | St 16.1.2013 21:16:52

                    ještě by mohl bejt dobrej prut DECADENCE-mod.řada AIRCASTING SUPER HYPER TOTAL CAST 100-600g 13 STOP.

                      minn - Profil | St 16.1.2013 21:14:17 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                      Mazzuty >> Dneska jsem měl přesně tyhle pruty v ruce v Praze u Kordy.Black pearl má ryclejší blank a je lehčí, NG je o něco měkší ale takový houževnatější a má hnědý blank s korkem klasika. Ten Black pearl má takový moderní techničtější design. Mě osobně se víc líbí NG.

                        Jetel - Profil | St 16.1.2013 19:56:23

                        P!F >> Ja jsem si ted vyhlid 2,70 180-620g a to je uz bytelna palica)))

                          Sethy - Profil | St 16.1.2013 19:12:53

                          TomMa >> napiš Baconovi, chtěl ho prodávat.

                            TomMa - Profil | St 16.1.2013 19:08:14

                            Sethy >> možná i jo....

                              Sethy - Profil | St 16.1.2013 19:06:50

                              TomMa >> 240ka by ti nestačila?

                                P!F - Profil | St 16.1.2013 18:46:27

                                Jetel >> Ja som mal v ruke gramaz do 190g, zase nic zvlast moc tyc to nebola, mozno zalezi aj na tom pripadne na dlzke...

                                  Jetel - Profil | St 16.1.2013 17:59:17

                                  P!F >> Jeste k ty charisme je to radna tyc,ale ja to mam na ty tunaky a chytam stim na popa a tech hodu je jak safranu tak se ta vaha da vydrzet. spis to zdolavani je makacka,kdyz vytahnes dva za den tak mas ruce jak vopice!)))

                                    bjucek - Profil | St 16.1.2013 16:10:31 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                    Mazzuty >> Vlastním carboflexe, blackpearl jsem měl v ruce jen na krámě.
                                    Jednalo se o verzi 40g a přišlo mi, že blackpearl je mnohem tvrdší a rychlejší prut než carboflex. Kdybych nekoukal na gramáž, tak bych si myslel, že blackpearl bude mít gramáž vyšší než 40g.

                                      P!F - Profil | St 16.1.2013 15:35:50

                                      Petr Dědek >> ja viem, ved som to aj myslel ironicky, padalo to na hubu fakt strasne aj s tym pol kilovym navijakom.