Dalekonosný sumcový vláčák

Zdravím pánové,měl bych prosíka o tip na sumčí vláčáček pro dlouhý odhoz.Chytám převážně labská a vltavská podjezí,kde je potřeba dosáhnout na koryto, přehodit proud turbíny atd. atd.,proto uvažuji o prutu délky 3m.Nejčastěji vrhané nástrahy jsou klasické plandy 30-45g,slider10S,Water Scout Slick9 a pod..Trochu tápu v gramáži prutu pro dlouhý odpal těchto cca 50g nástrah.. Za každý příspěvěk od zkušených budu vděčný!
Autor diskuse: Mazzuty - Profil , 14.1.2013 dravci - náčiní, doplňky

Nbowman - Profil | Út 15.1.2013 13:39:33

Vašek-Simon >> Ano to jsou velmi povedené pruty.Ale pozor!!! U Jiggerů je velmi krátký korek před šroubením. Což může někomu ( jako mě) vadit :-))

    NPedro1 - Profil | Út 15.1.2013 13:37:04

    bowman >> Samotnej blank?Díky za info,zkusím jim napsat.
    Co konkrétně to bylo?

      Nbowman - Profil | Út 15.1.2013 13:34:38

      Pedro1 >> Já ho měl z Mavepu.Tuším něco okolo 3 litrů.

        NPedro1 - Profil | Út 15.1.2013 13:33:43

        Velmi pěkná diskuze,spoustu zajímavých informací.

        Tuší někdo,kde by se dal sehnat blank Sprotex za rozumný peníz?

          NVašek-Simon - Profil | Út 15.1.2013 13:26:57

          Doporučil bych něco z týhle série:
          http://www.fishing-mart.com.pl/sklep/en/r%60nessa-s​pinning-a3-p573-k9010.html

          Mám 2,75 (15-50), pořizoval jsem ho do norska na gumy a na řeku na střední vláčku.
          Super lehkej a rychlej blank, co se týče nahazování tak s 30 g hlavou to je katapult...

            NSethy - Profil | Út 15.1.2013 13:15:05

            bowman >> Těm spodním hranicím to odpovídá :)

              Nbowman - Profil | Út 15.1.2013 13:05:35

              Sethy >> Asi tak no :-))

                NSethy - Profil | Út 15.1.2013 13:04:29

                bowman >> Jo to je tak na štiky, 190ka se dá už bez problému použít, ale přirovnal bych jí k 45g harriku :)

                  Nbowman - Profil | Út 15.1.2013 13:02:18

                  perch2 >> Nevím jak tahle déka,ale měl jsem v ruce délku 270cm a celkově mi přišel hodně jemný. Srovnávali jsme ho s konkurencí do 40gr a ten byl lepší:-))

                    Nperch2 - Profil | Út 15.1.2013 12:55:50

                    Ahoj, vzpomněl jsem si ještě na jeden typ prutu. Dříve poměrně hodně používanej. CHARISMA od WFT. viz. Odkaz (je i těžší verze,ale 100-420g mi přijde na české vody trochu moc.
                    http://www.adler-wft.cz/adler-wft/eshop/11-1-Clenen​i-dle-pouziti/122-3-Stredni-privlac/5/696-WFT-CHARI​SMA-SENSO-PILK-3-30m-30-120g

                      NSethy - Profil | Út 15.1.2013 12:46:56

                      xtr2008 >> On se tam za chvílu přestěhuje :)
                      Jj už víme :)

                        Nxtr2008 - Profil | Út 15.1.2013 12:33:19

                        Sethy >> David ide uz tento rok zase na Siskid, ale vsak nie je vsetkym dnom koniec. Vieme o sebe :)

                          NSethy - Profil | Út 15.1.2013 11:55:34

                          Mazzuty >> Jde o to kde ty ryby chceš chytat.
                          Tyhle ryby vytáhneš i s 30g harrikem jak nic (pokud nebude mít poblíž nějaký strom šutry atd). Jenže co když pak zapřáhneš něco většího?
                          S 75kou harrikem dokážu chytat celý den bez problému - co se woblerů týče.
                          Pokud jsem chytal s těžkýma gumama, se zdviženou špičkou vzhůru a snažil jsem se něco dělat zápěstím, už se to projevilo. Ale to byl extrém, snažit se se sumčákem ovládat 25g hlavy s obří gumou jen pohybem zápěstí :-D
                          Když jsem volil mezi harrikem a sportexem rozhodlo to, že blanky harrison jsou levnější. Kdybych chytal se smekáči, možná bych skončil u sportíku.

                            NSethy - Profil | Út 15.1.2013 11:49:32

                            xtr2008 >> Já už jsem Davidovi říkal ať mě přibalí do kufru :)

                              NMazzuty - Profil | Út 15.1.2013 11:16:35

                              xtr2008 >> Jsem rád,že se tu nemlátila sláma a mluvilo se o prutech,které máte v rukách a víte o čem mluvíte.Tak to má být a tak má vypadat diskuse k věci.Díky.
                              Jsem si vědom toho,že to není jen o gramáži a nejdou porovnávat čísla.Osobní zkušenost je nenahraditelná,ale poslechnout si od lidí,co už vědí a mají odzkoušeno, se vždycky hodí .)

                              Prostě mám pořád vidinu prutu pro lehčí sumcovláčku běžných ryb 100-130cm,s kterým vydržím pár hodin házet a házet nejlépe co nejdál nástrahy o kterých jsem mluvil....
                              Rozkoukávám se a snad najdu: )Pociťuju nahlodání :)


                                Nbowman - Profil | Út 15.1.2013 10:53:43

                                xtr2008 >> Tak to by jsme u jednoho neostali :o)))

                                  Nxtr2008 - Profil | Út 15.1.2013 10:50:07

                                  bowman >> My si dame kalistek, ked chytime tu Hucho perryi :) To nam este chyba do zbierky. A zoberieme aj Sethyho. Nech si zahadze :)))

                                    Nxtr2008 - Profil | Út 15.1.2013 10:49:03

                                    Mazzuty >> Tie pruty moc nepozname, za to tie, o ktorych sme Ti pisali, su preverene rokmi privlace a ludmi z roznych kutov Ciech a Slovenska, co sa dopracovali ich pouzivanim k rovnakemu vysledku. Urcite ale pouzitelneho bude toho viac. Musis len vediet, co mas od toho prutu ocakavat. Nie je vrhacka 80 g ako 80 g.

                                      NMazzuty - Profil | Út 15.1.2013 10:41:39

                                      Hoši děkuju,že jste se tu ohledně proutků tak rozpovídali: ) Evidentně Sportex hraje prim a je to asi opodstatněné.Nepadlo třeba ani písmenko o prutech PENN/WFT... Tam není o co zavadit v současné nabídce?

                                        NSethy - Profil | Út 15.1.2013 10:38:09

                                        xtr2008 >> O tom žádná, harrik nebo sportík :)
                                        Ono bude i dost jiných prutů, ale proč hledat dál, když tohle vyhovuje :)