- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
Dalekonosný sumcový vláčák
Zdravím pánové,měl bych prosíka o tip na sumčí vláčáček pro dlouhý odhoz.Chytám převážně labská a vltavská podjezí,kde je potřeba dosáhnout na koryto, přehodit proud turbíny atd. atd.,proto uvažuji o prutu délky 3m.Nejčastěji vrhané nástrahy jsou klasické plandy 30-45g,slider10S,Water Scout Slick9 a pod..Trochu tápu v gramáži prutu pro dlouhý odpal těchto cca 50g nástrah.. Za každý příspěvěk od zkušených budu vděčný!
Autor diskuse: Mazzuty - Profil , 14.1.2013 dravci - náčiní, doplňky
- Zobrazit zápisy s fotkou.
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám... - Zobrazit jen s poděkováním.
- Zobrazit nejlépe hodnocené.
10x v oblíbených a 7x v ignorovaných.
Nu.x.a. - Profil | Po 14.1.2013 22:12:13
doporučuju prut Stromboly -Ultra Hewy cat turbo xspin extrém 120-380g
Nmig61 - Profil | Po 14.1.2013 22:08:50
kdysi jsem se tady v poradně ptal na rozdíl v délce náhozu prutu o délce 270 vs.300 (stejného výrobce i přibližně stejné gramáže). Bylo mi odpovězeno ať žádný velký rozdíl nečekám. Nicméně jsem kouil 3m a ze zkušenosti mohu říci, že více než na prutu záleží především na větru, tvaru nástrahy (woby všeobecně špatně lítají a čím jsou větší, tím je větší i odpor, který kladou ve vzduchu), lépe už lítají kopyta a nejlépe plandy - stále mluvíme o stejné váze těchto nástrah) a v neposlední řadě také na šňůře -čím hladší tím lepší (vlasec se kvůli průtažnosti na daleké hody moc nehodí, ale létá to s ním lépe).
každopádně, pokud blbě fouká, tak nepomůže sebelepší prut. Toť moje zkušenost.
každopádně, pokud blbě fouká, tak nepomůže sebelepší prut. Toť moje zkušenost.
NSethy - Profil | Po 14.1.2013 22:04:59
bowman >> Ale ty očka z něj právě měly dělat ten zimní hlavatkový prut, nebo se pletu? (kvuli zamrzání)
Nbowman - Profil | Po 14.1.2013 22:02:35
Sethy >> Ano mám.Nechal jsem na něm překopat ty nesmyslný hnusný očka a trochu zeštíhlit rukojeť a teď je to paráda.
Npoldeci - Profil | Po 14.1.2013 21:56:06
bowman >> mám dojem,že z brehu by ho tým prútom asi nevybral
Nbowman - Profil | Po 14.1.2013 21:44:41 - SKVĚLÝ ZÁPIS!
P!F >> Pavle jsou trochu podobné.Velmi tuhý spodek a jemnější špička u Cheetaha.Porovnávali jsme to s Dragonem http://www.rsp-fishing.cz/akce-pruty-dragon/akce-pruty-hm69-a-hm80/prut-dragon-hm80-fat-boy-2-98m-40-80g-akce a Cheetah měl znatelně navrch právě kvůli neskutečně ( s ohledem na gramáž ) silnému spodku.Dle mého názoru opravdu dobrý prut.
Já mám Kev Pike 270 stavěného.Také si nemůžu stěžovat.Super Shad Rap 14cm,X-Rap 14 cm a další dával s přehledem i na Selenge.Když jsem si zapoměl vzít těžkou váhu http://www.youtube.com/watch?v=LMwo575RkDA tak jsem mu naložil 30cm rybu a také to dal?:-))
Já mám Kev Pike 270 stavěného.Také si nemůžu stěžovat.Super Shad Rap 14cm,X-Rap 14 cm a další dával s přehledem i na Selenge.Když jsem si zapoměl vzít těžkou váhu http://www.youtube.com/watch?v=LMwo575RkDA tak jsem mu naložil 30cm rybu a také to dal?:-))
NP!F - Profil | Po 14.1.2013 21:25:30
bowman >> pruser je ze to je drahsie nez zadavatel otazky chce, poradit kev pajka ale nie je zla volba, je to prijemny prut a fest dobry, ked sa prekopu ocka, potom zacne byt aj celkom rychly. Kazdopadne harrison 75g je o nieco lepsi blank podla mna a pokial sa osadi komponentami za normalnu cenu, vychadza aj lacnejsie, ale to sa uz dostavame k uplne inym prutom, nie je kazdy blazon aby do rybarciny pchal tolko penazi.
Ta gamakatsu potvora, dokazal by si to porovnat napriklad s tym pikom, aky je rozdiel?
Inak ja nejaky moc rozdiel medzi 2,7 a 3m v dlzke hodov nevidim, ale v bolestiach chrbta je brutalny...
Ta gamakatsu potvora, dokazal by si to porovnat napriklad s tym pikom, aky je rozdiel?
Inak ja nejaky moc rozdiel medzi 2,7 a 3m v dlzke hodov nevidim, ale v bolestiach chrbta je brutalny...
Nel.ou - Profil | Po 14.1.2013 20:55:50
Dalekonosný je Sportex Black Arrow. Mám ho ve 3m 40 -80g a používám ho i na šoulačku na kapry. Lítá to z něj jako z praku. Kolega s ním jezdil na tajmeny.
Nbowman - Profil | Po 14.1.2013 20:48:32 - SKVĚLÝ ZÁPIS!
Mazzuty - >> Záleží kolik do toho chceš investovat.Nejlepší prut na takovéhle nástrahy který jsem měl v ruce a zkoušel s ním házet woblery 75gr byl tento.http://rybar.braunstar.cz/novinky-2/2-dilny-privlacovy-prut-gamakatsu-cheetah-r-r96xh-2-9m-12-80g Protože nemám rád dlouhý pruty tak jsem nakonec pořídil Sportex Kev Pike.
NSethy - Profil | Po 14.1.2013 20:26:30
doktor multiplikator >> j.sladkay - 14.1.2013 20:18:30 >> Pravda, jezdím :)
NSethy - Profil | Po 14.1.2013 20:09:43
doktor multiplikator >> j.sladkay - 14.1.2013 20:07:44 >> Já žádné nemám, ryby chytat neumím. U vody se jen kochám úlovky druhých :)
Nj.sladkay - Profil | Po 14.1.2013 20:07:44
Sethy >> to je v poho vystav sem vsetky svoje tutovky a je ti odpustene :))
NSethy - Profil | Po 14.1.2013 19:59:42
abu jelito >> Pokud vím tak na to někteří chytají hodně slušné fousky. Víc neprozradím, páč bych mohl dostat nepěkné SZ :-D
Nj.sladkay - Profil | Po 14.1.2013 19:45:33
abu jelito >> jj ja tiez. na takej dlhel klade by to nebolo ono.
Čtenáři této diskuse také sledují
NBurza na přívlačové nástrahy33411
NFotky ryb pouze na přívlač107189
NVýroba woblerů31008
NRare woblery - Rapala14053
NPrivlac s multiplikatorom31598
NKayakfishing a kajakorybaření20685
NVláčenie z člnu27208
NKlub přátel přívlače a občasné jaterní destrukce aneb...159964
NPrívlačové prúty G.Loomis1240
NEging - lov sépií a kalmárů na umělé nástrahy143
Živě na MRK.cz
Kde to žije - dravci
16:25NDivoký potočák nebo granulák? 63
15:24NBurza na přívlačové nástrahy 33412
14:50NFotky ryb pouze na přívlač 107190
8:21NPoradna: Sumcařina 2574
ÚtNKayakfishing a kajakorybaření 20685
ÚtNKurz Teo Daška pro Otoše 305
ÚtNÚprava chodu woblerů. 11
PoNNepromokavá bunda na boat a brození 66
PoNRare woblery - Rapala 14053
NeNKlub přátel přívlače a občasné jaterní destrukce aneb... 159964
SoNÚhoří sezona 2012 10514
SoNÚlovky na přívlač z Moravy 2
SoNTrojháčky na dravce 60
SoNJaké bylo letošní zahájení? 65
. . . NLov na vyvěšenou - nové téma 4050
Co je nového - dravci + obecné
StNBleskovka: Přehrada Nové Heřminovy má všechna razítka - co to znamená pro rybáře a kdy se reálně dočkáme revíru
PáNBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
. . . NBleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . NBleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . NBleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
. . . NBleskovka: Záhada ryby, která žije 100 000 let bez samců, vyřešena!
Oznámení - dravci
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.













