O muškách, umělých

Vážná, nevážná diskuze o umělých muškách. Správné názvosloví , anglické, potažmo české, z čeho a jak je vázat, kdy a proč je používat.
Prosím o vkládaní vlastních fotek , v případě cizích fotek vložit odkaz.
Děkují.
Autor diskuse: Bosanac - Profil , 4.1.2013 muškaření - nástrahy, návnady
Dále moderují: kunnan Profil + medvěd Profil

Nčolek01 - Profil | Po 22.12.2025 7:11:32 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

Krásné svátky...

    NAvar - Profil | St 17.12.2025 14:53:26 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

    Něco málo z krabice ,,pupa",

      Njá 2 - Profil | Út 9.12.2025 10:42:00

      jxr >> Jasný, nabídnu jinde. Peter Vrablec někde psal, že nejlepší marabu je sojka

        Nčolek01 - Profil | Út 9.12.2025 10:19:30

        Mates PB >> já nemám žádnou plnou krabku,ale začínám vázat do boxů at toho není potom tolik.

          NAvar - Profil | Út 9.12.2025 9:48:27 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

          Když se řekne tuleň. Žádná přehlídka krásy ale své si odvedou.

            NMácík - Profil | Út 9.12.2025 8:42:37

            šnitlik >> pecka... Pár let jsem to zažíval skoro denně... Vltava na Tejnem pod jezem v Hněvkovicích...
            Než proběhlk projekt splavnění Vltavy. Přepouštěcí komora, , prohrabanej kanál, bez proudných částí řeky a navíc uzavření celého úseku, kde ty ryby jsou. Částečně CHRO (to nejlepší samozřejmě - proudy pod zbytkem jezu, kde to teče okolo tý plavební komory) a navíc zákaz brodění na jaře cca 600m pod jezem do zahájení sezony lovu dravců...
            Na jednu stranu by člověk i souhlasil, ochranná opatření pro jarní tření ryb...
            Ale proč je to jedinej jez v jč? To už mi nikdo nevysvětlil.
            Já tuším. Bo jsem tam na ty tarpouny chodil já a ještě pár mých kámošů...
            Bych blil...

              Njxr - Profil | Po 8.12.2025 19:17:27

              já 2 >> Díky moc, ale rád přenechám někomu jinému, kdo k tomu má horší přístup. Bažant, kachna, orebice, kohout, slepice... To všechno se kolem nás hemží :-) Ale jsi hodný. Vážím si Tvé nabídky.

                Njá 2 - Profil | Po 8.12.2025 19:02:48

                jxr >> Ahoj,
                dnes jsem přivezl bažanta, jestli chceš, až ho zítra stáhnu, dám vysušit a pošlu Ti ho.

                  NMates PB - Profil | Po 8.12.2025 17:26:49

                  čolek01 >> Taky krásná práce. To je radost kouknout.

                  Ono je 8.12. a vy už máte plný krabky....to teda klobouk dolů.

                    Nčolek01 - Profil | Po 8.12.2025 17:05:47 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                    Taky jedu mokré.Začínám s nima pokaždé....asi proto,že mi dělaj radost.A dám teda více kusů zaráz :-)))

                      Nmedvěd - Profil | Po 8.12.2025 16:59:09

                      šnitlik >> no to on je furt

                        Nšnitlik - Profil | Po 8.12.2025 16:56:44

                        Mates PB >> No, když jsem pronikal meandry muškařského MRKu, byl jsi docela přísnej. Teď už míň:-)

                          NMates PB - Profil | Po 8.12.2025 16:50:28

                          šnitlik >> To nevím proč, ale nemáš zač. Ty mouchy jsou fakt pěkně udělaný.
                          Každej prezentuje po jednom kusu modelu, ale málokdo dá 5ks a víc navíc pěkně stejně uvázaný. Tady se láme chleba.....

                            Nšnitlik - Profil | Po 8.12.2025 16:29:20

                            Mates PB >> Děkuju, od tebe mě to obzvlášť těší!

                              NMates PB - Profil | Po 8.12.2025 15:49:53

                              šnitlik >> Parádní práce.

                                Nšnitlik - Profil | Po 8.12.2025 14:23:38

                                Mácík >> Mám. Baví mě házet a stále se je co učit. A místo píchání malých pstroužků a lipanů jsem začal chodit víc na MP. Letos jsem si ale třeba docela užil boleny na suchý chrostíky. Sebrání jak od oukleje a když nejde šňůra ihned do prokluzu, je vymalováno. Silnější vlasce odhalí, tak je to takové zenové cvičení pozornosti:-)

                                  NMácík - Profil | Po 8.12.2025 13:32:44

                                  šnitlik >> bych řekl, že máš tu mokrou docela rád...

                                    NBob - Profil | Po 8.12.2025 10:30:29

                                    jxr >> taky dost zalezi jak to marabu navazes , ja davam do smycky ...

                                      Nšnitlik - Profil | Po 8.12.2025 9:08:03 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                      Dovazuji první mokré "vlaštovky" na větší řeku

                                        Nšnitlik - Profil | Po 8.12.2025 9:06:02

                                        ...

                                          Červené karty: TI, AllCapone, Hellas, Rookie, Gros, MV, Herodess