- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
Drobnosti do sumčařiny
Dobrý den kolegové sumčaři, chtěl bych vás poprosit o pár rad do začátku. Od tohoto roku 2013 plánuji začít chytat sumce, mám už nějaké drobnosti jako 2 udice sanger uni cat drem fish, potom nejaky kačeny od 80-200g, naviak okuna salina 85 a na ni mám snuru na 75kg a malý člunek na zaváření. Budu kupovat druhý naviak ticu cybernetik gg100, který mi přišel z recenzí jako velmi kvalitní. A teď se dostáváme k tomu s čím potřebuji poradit a to je 1) stojany (jaký koupit a čemu se vyhnout) 2) bižuterie - háčky, olova, návazcovou šnůru, obrátlíky (prosím o kvalitu nerad bych přišel o pěknou rybu, myslím, že tady na těch věcech se nevyplatí šetřit) a nejaké rolničky. Mockrát všem děkuji za rady.
P.S. chtěl bych se zeptat ještě na nějaké otázky:
Jak je to s trojháčky na sumce? Ja jen, že všude vidím montáže s 2-3 trojháčky a přitom v řádě je, že můžu chytat jen na jeden dvojháček nebo trojháček. Nebo je to u sumců jinak? Nějaká vyjímka? Sumce chci chytat na nákle, mohelnici a hartě. Takže mě ty trojháčky zajímají tady na to vody.
Dále bych se chtěl zeptat, když budu mít montáž z 2 jednoháčků, jestli můžu mít u toho spodního malý jednoháček na prichycení k rybe, aby ten spodní velký jednoháček byl volný pro lepsí nasáti a nebo je to porušení řádu s nesmí se to.
Možná tyto otázky jsou pro plno sumčařu banální a tímto se jim omlouvám, ale nerad bych přišel o povolenku z vlastní blbosti.
Všem mockrát děkuji, ať vám koušou :)
- Zobrazit zápisy s fotkou.
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám... - Zobrazit jen s poděkováním.
- Zobrazit nejlépe hodnocené.
10x v oblíbených a 6x v ignorovaných.
Nkopik - Profil | Čt 3.1.2013 15:17:10
Nkopik - Profil | Čt 3.1.2013 15:06:14
NRanař - Profil | Čt 3.1.2013 14:29:39 - SKVĚLÝ ZÁPIS!
NOrtelius - Profil | Čt 3.1.2013 13:17:07 - SKVĚLÝ ZÁPIS!
Nkopik - Profil | Čt 3.1.2013 13:06:17
minuly rok jsem mel jednu takovou obyc udici, na ni silon 0,50mm a montáz z hladiny (činku) a zkousel sem sumce :) byl jsme takto 10 krat u vody a nevytahl jsem ani vous :D ale na treti vychazce jsem mel záber ale brzo jsem seknul, sumec to nestihl dobre nasát mel jsem tam tak 40cm cejna kamos mensiho nechytl a ja mel navázanou montaz spatne, dal jsem dva jednoháky za hrbet a ne jeden pod rybu, protoze jsem to mel krátky a proto jsem prisel o fousače ale co už, chybami se človek učí :)
tento rok uz toho planuji nakoupit víc a věřím, že aspon jeden za rok příjde :) tentokrat budu chytat na revirech kde je vetsi mnozstvi sumcu, takze i vetsi nadeje tak snad se zadari :)
Nkopik - Profil | Čt 3.1.2013 13:00:47
podle me budu pouzívat nejcasteji montáze s 2 jednoháky neb jednoháckem a trojháčkem :) víc okovávat ty rybky nebudu :)
mockrát dekuji za rady :))) cením si toho :)
Nkopik - Profil | Čt 3.1.2013 12:57:55
NOrtelius - Profil | Čt 3.1.2013 12:36:28 - SKVĚLÝ ZÁPIS!
Nc.13 - Profil | Čt 3.1.2013 11:11:45 - SKVĚLÝ ZÁPIS!
Na tři trojháky se vyser, to je nafigu, pokud chceš mít "víc železa",dej nosný jednohák do hřbetu a dva tojháky pod rybku (na prsní a řitní ploutvičku), pozor - nepoužívej pomocný jednoháček ,ale třeba sichrajsku.
Pokud máš rybku menší nebo chceš být šetrnější, dej nosný jednohák do hřbetu a jeden trojháček pod rybku (můžeš už použít pomocný jednoháček - stalo se mi dokonce,že sumík visel právě a jen za ten pomocný jednoháček :-)))
Pokud půjdeš na řeku,vše je stejné,jen nosný jednohák se dává za hubu. Dobré je pak ještě na nosný jednohák navléct gumku nebo gumový korálek,aby se nevyvlekl. Jo a snaž se ,aby mezi jednotlivýmá hákama montáže nebylo po nastraření moc volní šňůry,pak se to rádo motá.
Nlada78 - Profil | Čt 3.1.2013 10:31:09 - SKVĚLÝ ZÁPIS!
Nkolja - Profil | Čt 3.1.2013 10:26:58 - SKVĚLÝ ZÁPIS!
a na karasa 30cm dej klidně 3/0 ownery ;-)
Nkopik - Profil | Čt 3.1.2013 10:19:16
Nkopik - Profil | Čt 3.1.2013 10:12:11
Nc.13 - Profil | Čt 3.1.2013 10:11:25 - SKVĚLÝ ZÁPIS!
Nkopik - Profil | Čt 3.1.2013 10:05:45
Má skoro dvojnásobný průměr nez tá tufka, takže by nemusela být tak lehce přepilovatelná.
Červené karty: raušík
Čtenáři této diskuse také sledují
NBurza na přívlačové nástrahy33415
NJak na sumce ?128
NVýroba jigových hlaviček a dalších vláčecích nástrah1608
NFotky ryb pouze na přívlač107191
NVýroba woblerů31008
NPrivlac s multiplikatorom31598
NÚprava chodu woblerů.11
NVláčka na řece Moravě 18 a 1912
NÚlovky na přívlač z Moravy2
NStraty a nalezy woblerov a inych nastrah na privlac1596
Kde to žije - dravci
ČtNÚhoří sezona 2012 10516
ČtNBurza na přívlačové nástrahy 33415
ČtNFotky ryb pouze na přívlač 107191
ČtNDivoký potočák nebo granulák? 63
ČtNPoradna: Sumcařina 2574
ÚtNKayakfishing a kajakorybaření 20685
ÚtNKurz Teo Daška pro Otoše 305
ÚtNÚprava chodu woblerů. 11
PoNNepromokavá bunda na boat a brození 66
PoNRare woblery - Rapala 14053
NeNKlub přátel přívlače a občasné jaterní destrukce aneb... 159964
SoNÚlovky na přívlač z Moravy 2
SoNTrojháčky na dravce 60
SoNJaké bylo letošní zahájení? 65
. . . NLov na vyvěšenou - nové téma 4050
Co je nového - dravci + obecné
ČtNBleskovka: V Chrudimce hrozí račí mor: Ochranáři varují před vstupem do vody
StNBleskovka: Přehrada Nové Heřminovy má všechna razítka - co to znamená pro rybáře a kdy se reálně dočkáme revíru
PáNBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
. . . NBleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . NBleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . NBleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
Oznámení - dravci
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Doporučujeme cestovku
CA Worldfishing
Specializujeme se na rybářské zájezdy do atraktivních destinací! Cestovní agentura World Fishing se zabývá...



















