- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
Drobnosti do sumčařiny
Dobrý den kolegové sumčaři, chtěl bych vás poprosit o pár rad do začátku. Od tohoto roku 2013 plánuji začít chytat sumce, mám už nějaké drobnosti jako 2 udice sanger uni cat drem fish, potom nejaky kačeny od 80-200g, naviak okuna salina 85 a na ni mám snuru na 75kg a malý člunek na zaváření. Budu kupovat druhý naviak ticu cybernetik gg100, který mi přišel z recenzí jako velmi kvalitní. A teď se dostáváme k tomu s čím potřebuji poradit a to je 1) stojany (jaký koupit a čemu se vyhnout) 2) bižuterie - háčky, olova, návazcovou šnůru, obrátlíky (prosím o kvalitu nerad bych přišel o pěknou rybu, myslím, že tady na těch věcech se nevyplatí šetřit) a nejaké rolničky. Mockrát všem děkuji za rady.
P.S. chtěl bych se zeptat ještě na nějaké otázky:
Jak je to s trojháčky na sumce? Ja jen, že všude vidím montáže s 2-3 trojháčky a přitom v řádě je, že můžu chytat jen na jeden dvojháček nebo trojháček. Nebo je to u sumců jinak? Nějaká vyjímka? Sumce chci chytat na nákle, mohelnici a hartě. Takže mě ty trojháčky zajímají tady na to vody.
Dále bych se chtěl zeptat, když budu mít montáž z 2 jednoháčků, jestli můžu mít u toho spodního malý jednoháček na prichycení k rybe, aby ten spodní velký jednoháček byl volný pro lepsí nasáti a nebo je to porušení řádu s nesmí se to.
Možná tyto otázky jsou pro plno sumčařu banální a tímto se jim omlouvám, ale nerad bych přišel o povolenku z vlastní blbosti.
Všem mockrát děkuji, ať vám koušou :)
- Zobrazit zápisy s fotkou.
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám... - Zobrazit jen s poděkováním.
- Zobrazit nejlépe hodnocené.
10x v oblíbených a 6x v ignorovaných.
Nkopik - Profil | St 2.1.2013 18:38:56
NNeznaboh:-D - Profil | St 2.1.2013 18:38:44
NNeznaboh:-D - Profil | St 2.1.2013 18:36:44 - SKVĚLÝ ZÁPIS!
NHrdobec - Profil | St 2.1.2013 18:36:21 - SKVĚLÝ ZÁPIS!
NHrdobec - Profil | St 2.1.2013 18:34:43
Nkopik - Profil | St 2.1.2013 18:34:00
NTomáš - Tom - Profil | St 2.1.2013 18:33:12 - SKVĚLÝ ZÁPIS!
Nkopik - Profil | St 2.1.2013 18:32:51
NNeznaboh:-D - Profil | St 2.1.2013 18:32:45
http://tomi-fishing.cz/produkt/sumcovy-stojan-black-cat-godzilla-tripod/
Nretrívr - Profil | St 2.1.2013 18:29:49
NHrdobec - Profil | St 2.1.2013 18:25:20 - SKVĚLÝ ZÁPIS!
NNeznaboh:-D - Profil | St 2.1.2013 18:12:46 - SKVĚLÝ ZÁPIS!
NNeznaboh:-D - Profil | St 2.1.2013 18:09:21 - SKVĚLÝ ZÁPIS!
NBogi - Profil | St 2.1.2013 17:55:57 - SKVĚLÝ ZÁPIS!
ať Ti koušou :-)
Nkopik - Profil | St 2.1.2013 17:48:03
NHrdobec - Profil | St 2.1.2013 17:44:08 - SKVĚLÝ ZÁPIS!
Nkopik - Profil | St 2.1.2013 17:37:35
Nc.13 - Profil | St 2.1.2013 13:14:24 - SKVĚLÝ ZÁPIS!
.....jinak za 1) stojany je nejlepší si nechat udělat (hlavně bytelné)
za 2) obecně - čím pevnější, tím lepší
ohledně toho zbytku si přečti takovou tu malou bezvýznamnou brožurku co dostáváš k povolence.
NRSA - Profil | St 2.1.2013 13:07:43 - SKVĚLÝ ZÁPIS!
1. Lov na položenou, lov na plavanou v.............................
Při lovu na položenou nebo při lovu na plavanou.............. Na každé udici jsou nejvýše 2 návazce s jednoduchými háčky nebo 1 návazec s dvojháčkem nebo trojháčkem. Při lovu na živočišnou nástrahu mohou být použity i víceháčkové systémy s nejvýše 3 háčky (jedno, dvoj nebo trojháčky).............
malej háček k připíchnutí velkýho troj(háku) pod ploutvičku by měl být dle tohoto OK ale jen se dvěma velkejma( jedno, dvoj , troj) hákama a kdyby se ti to nezdálo nebo počeboval z nějakýho duvodu tři primární háky tak se daj sehnat klipsny, který se za háček nepovažují a funci maj obdobnou
Červené karty: raušík
Čtenáři této diskuse také sledují
NBurza na přívlačové nástrahy33412
NJak na sumce ?128
NVýroba jigových hlaviček a dalších vláčecích nástrah1608
NFotky ryb pouze na přívlač107190
NVýroba woblerů31008
NPrivlac s multiplikatorom31598
NÚprava chodu woblerů.11
NVláčka na řece Moravě 18 a 1912
NÚlovky na přívlač z Moravy2
NStraty a nalezy woblerov a inych nastrah na privlac1596
Kde to žije - dravci
16:25NDivoký potočák nebo granulák? 63
15:24NBurza na přívlačové nástrahy 33412
14:50NFotky ryb pouze na přívlač 107190
8:21NPoradna: Sumcařina 2574
ÚtNKayakfishing a kajakorybaření 20685
ÚtNKurz Teo Daška pro Otoše 305
ÚtNÚprava chodu woblerů. 11
PoNNepromokavá bunda na boat a brození 66
PoNRare woblery - Rapala 14053
NeNKlub přátel přívlače a občasné jaterní destrukce aneb... 159964
SoNÚhoří sezona 2012 10514
SoNÚlovky na přívlač z Moravy 2
SoNTrojháčky na dravce 60
SoNJaké bylo letošní zahájení? 65
. . . NLov na vyvěšenou - nové téma 4050
Co je nového - dravci + obecné
StNBleskovka: Přehrada Nové Heřminovy má všechna razítka - co to znamená pro rybáře a kdy se reálně dočkáme revíru
PáNBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
. . . NBleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . NBleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . NBleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
. . . NBleskovka: Záhada ryby, která žije 100 000 let bez samců, vyřešena!
Akční nabídky
Prologic Bunda Commander Fleece Jacket | SLEVA 51%Za 765 Kč
emný 100% polar fleece 330gsm. Protižmolkující a vodoodpudivá úprava.
TPU membrána zajišťuje 100% voděodolnost povrchového materiálu s 8000mm vodním sloupcem. Prodyšná. Teplá nastavitelná kapuce. Kapsy uzavíratelné na zip.
Prologic Boty Bank Bound Trek MH Camo | SLEVA 44%Za 1.199 Kč
Podšívka ze síťoviny. Bota je zesílena v oblasti paty a špičky pro větší výdrž. Protiskluzná gumová podrážka z EVA materiálu. Vyjímatelná vnitřní vložka. Velikosti 42 - 47. Akce pouze do vyprodání zásob.
Oznámení - dravci
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.













