Drobnosti do sumčařiny

Dobrý den kolegové sumčaři, chtěl bych vás poprosit o pár rad do začátku. Od tohoto roku 2013 plánuji začít chytat sumce, mám už nějaké drobnosti jako 2 udice sanger uni cat drem fish, potom nejaky kačeny od 80-200g, naviak okuna salina 85 a na ni mám snuru na 75kg a malý člunek na zaváření. Budu kupovat druhý naviak ticu cybernetik gg100, který mi přišel z recenzí jako velmi kvalitní.

A teď se dostáváme k tomu s čím potřebuji poradit a to je 1) stojany (jaký koupit a čemu se vyhnout) 2) bižuterie - háčky, olova, návazcovou šnůru, obrátlíky (prosím o kvalitu nerad bych přišel o pěknou rybu, myslím, že tady na těch věcech se nevyplatí šetřit) a nejaké rolničky. Mockrát všem děkuji za rady.

P.S. chtěl bych se zeptat ještě na nějaké otázky:

Jak je to s trojháčky na sumce? Ja jen, že všude vidím montáže s 2-3 trojháčky a přitom v řádě je, že můžu chytat jen na jeden dvojháček nebo trojháček. Nebo je to u sumců jinak? Nějaká vyjímka? Sumce chci chytat na nákle, mohelnici a hartě. Takže mě ty trojháčky zajímají tady na to vody.

Dále bych se chtěl zeptat, když budu mít montáž z 2 jednoháčků, jestli můžu mít u toho spodního malý jednoháček na prichycení k rybe, aby ten spodní velký jednoháček byl volný pro lepsí nasáti a nebo je to porušení řádu s nesmí se to.

Možná tyto otázky jsou pro plno sumčařu banální a tímto se jim omlouvám, ale nerad bych přišel o povolenku z vlastní blbosti.

Všem mockrát děkuji, ať vám koušou :)
Autor diskuse: kopik - Profil , 2.1.2013 dravci - náčiní, doplňky

NHrdobec - Profil | St 2.1.2013 19:58:04

Dávidlo >> Zdar. Já bojky používám jen zcela vyjímečně a když už se pro ně rozhodnu tak je udělám z petlahve nebo kanystru páč to je materiál co mam pořád po ruce a nebolí mě když ho přes noc odtahne strom a to je na Pádu každou chvilku.

    NTomáš - Tom - Profil | St 2.1.2013 19:57:08 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

    Dávidlo >> Celkem s úspěchem se jako bojky dají použít nafukovací dětské rukávky,stojí pár kaček jsou perfektně skladné a barvu si můžeš vybrat.

      Nc.13 - Profil | St 2.1.2013 19:52:34 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

      kopik >> Háky od Owneru, karabiny neřeš značku,ale klidně na 150 kg, sice málokteré vydrží to co se udává,ale ber to tak,že sestava je tak pevná,jak je pevný její nejslabší díl :-)

        NVAlos - Profil | St 2.1.2013 19:52:11

        Neznaboh:-D >> kolik jich tam asi dovezli:-)

          NNeznaboh:-D - Profil | St 2.1.2013 19:35:08 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

          Vitta >> :-D jak přes léto jezdím pro karasy tak přijeli dva týpci, nádrž jak kráva,že jedou na 10 dní směr Ebro Brali 200Ks nástražek:-D

            NVitta - Profil | St 2.1.2013 19:27:12

            kopik >> S těma nástražníma rybkama má kaňka pravdu a asi ani neví jak velkou....být 10 dnů na Ebru v průměru s dvěma až třema rybkama na den je zážitek na celý život :-) Od té doby je ze mě plavačkář amatér....

              NDávidlo - Profil | St 2.1.2013 19:25:44 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

              Hrdobec >> Zdarek,mam na tabe otazku :-) Jaky nebo z ceho po domacku udelany mas bojky? Ja jsem mel v lete parkrat u vody nafukovaci bojky od LOVY http://www.ks-fish.cz/ks-fish/eshop/22-1-Splavky-bo​jky-kaceny/0/5/1241-Lovy-bojka-sumcova-nafukovaci-c​ervena a uz uchazeji,takze zadna hitparada :-( Diky David

                NNeznaboh:-D - Profil | St 2.1.2013 19:19:20

                kaňka >> :-D a to počkej ještě nezačala pořádně zima:-D

                  Nkaňka - Profil | St 2.1.2013 19:17:10

                  Neznaboh:-D >> Jsem to nevydržel :-)) Podívej se na jaké věci a kolik otázek tento človíček má a to je jeden z jeho dvou profilů .

                    Nkopik - Profil | St 2.1.2013 19:15:46

                    Hrdobec >> tobě taky :) snad nějakého chytnu :) když ano tak tu bude v létě foto a nebo na můj lov :D

                      Nkopik - Profil | St 2.1.2013 19:14:25

                      kaňka >> asi ses špatně vyspal :) nebudu na to reagovat :) nechci kazit konečně slušnou diskuzi :) P.S. knížky o lovu sumců mám dvě a časopisů tak 40 a v každém je aspoň článek, ale že bych v nějakém našel jakou šnuru pouzít, nebo jaký otratlík a nebo háček to ne :) ale navadí, takže pápá o)))

                        NNeznaboh:-D - Profil | St 2.1.2013 19:09:52 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                        kaňka >> Ahoj a proč tak útočně? Když tě to vytáčí,tak to ignoruj,ne?:-)

                          NNeznaboh:-D - Profil | St 2.1.2013 19:08:27

                          Tomáš - Tom >> tyhle bóje se mi moooc líbí akorát to místo na převoz:-(

                            NHrdobec - Profil | St 2.1.2013 19:08:09 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                            kopik >> To je správnej přístup kámo,tak at se ti daří a sumcí ti koušou

                              Nkaňka - Profil | St 2.1.2013 19:07:51

                              kopik >> Ty voe , kup si v první řadě nějakou literaturu o lovu sumců a o rybách vůbec , od někoho si vypůjči pár ročníků starých časáků ( třeba se zeptej tady v bazaru , jestli někdo neprodá) a netu toho taky najdeš kotel a studuj !
                              To není možné čéče , ty se fakt vyptáváš na každou blbost ( slušně řečeno)
                              Nebo pohledej i tady , je toho tady dost .

                              Tady jsi začal stojanem a jak to tak pozoruju skončíš u toho co použít při lovu nástražek .
                              A nezapomeň se zeptat jak velký háčíček máš použít :-))


                                NTomáš - Tom - Profil | St 2.1.2013 19:06:10 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                Foto:příprava na výpravu:

                                  Nkopik - Profil | St 2.1.2013 19:05:49

                                  Hrdobec >> ok ja tu váhu řesit nebudu :) podle me je to zbytecný :) stejne si nepamatuji váhy ryb ale míry a fotky :) pro mě jsou FOTKY A ZÁŽITKY OD VODY, SOUBOJE S RYBOU to NEJCENĚJŠÍÍÍ co mám :)

                                    NNeznaboh:-D - Profil | St 2.1.2013 19:03:00

                                    Tomáš - Tom >> podívat jo,ale bez peněz:-D

                                      NTomáš - Tom - Profil | St 2.1.2013 19:02:06

                                      Neznaboh:-D >> To možná jo,ale aspoň by to vše viděl v reálu na vlastní oči.

                                        NHrdobec - Profil | St 2.1.2013 19:01:58 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                        kopik >> Větší muže bejt skoro všude,ale bejt tebou tak váhu zatim neřešim. Pokud totiž bez zkušeností ale se štěstim chytíš třeba hned 50kilovou rybu a to neni leckde vyloučeno,pak ji při vážení téměř stoprocentně zamorduješ i když samozřejmě nechceš. Viděl jsem to mockrát,a ani když máš s manipulací s velkym sumcem opakovanou zkušenost,tak to neni bez rizika. Já myslim,že půlka váženejch velkejch sumců padne,o tom jsem přesvědčenej

                                          Červené karty: raušík