- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
Drobnosti do sumčařiny
Dobrý den kolegové sumčaři, chtěl bych vás poprosit o pár rad do začátku. Od tohoto roku 2013 plánuji začít chytat sumce, mám už nějaké drobnosti jako 2 udice sanger uni cat drem fish, potom nejaky kačeny od 80-200g, naviak okuna salina 85 a na ni mám snuru na 75kg a malý člunek na zaváření. Budu kupovat druhý naviak ticu cybernetik gg100, který mi přišel z recenzí jako velmi kvalitní. A teď se dostáváme k tomu s čím potřebuji poradit a to je 1) stojany (jaký koupit a čemu se vyhnout) 2) bižuterie - háčky, olova, návazcovou šnůru, obrátlíky (prosím o kvalitu nerad bych přišel o pěknou rybu, myslím, že tady na těch věcech se nevyplatí šetřit) a nejaké rolničky. Mockrát všem děkuji za rady.
P.S. chtěl bych se zeptat ještě na nějaké otázky:
Jak je to s trojháčky na sumce? Ja jen, že všude vidím montáže s 2-3 trojháčky a přitom v řádě je, že můžu chytat jen na jeden dvojháček nebo trojháček. Nebo je to u sumců jinak? Nějaká vyjímka? Sumce chci chytat na nákle, mohelnici a hartě. Takže mě ty trojháčky zajímají tady na to vody.
Dále bych se chtěl zeptat, když budu mít montáž z 2 jednoháčků, jestli můžu mít u toho spodního malý jednoháček na prichycení k rybe, aby ten spodní velký jednoháček byl volný pro lepsí nasáti a nebo je to porušení řádu s nesmí se to.
Možná tyto otázky jsou pro plno sumčařu banální a tímto se jim omlouvám, ale nerad bych přišel o povolenku z vlastní blbosti.
Všem mockrát děkuji, ať vám koušou :)
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám...
10x v oblíbených a 6x v ignorovaných.
Tomáš - Tom - Profil | St 2.1.2013 18:50:35 - SKVĚLÝ ZÁPIS!
Vitta - Profil | St 2.1.2013 18:50:20 - SKVĚLÝ ZÁPIS!
MarťasL - Profil | St 2.1.2013 18:49:15
MarťasL - Profil | St 2.1.2013 18:47:44
Tomáš - Tom - Profil | St 2.1.2013 18:46:05 - SKVĚLÝ ZÁPIS!
Vitta - Profil | St 2.1.2013 18:44:54 - SKVĚLÝ ZÁPIS!
Hrdobec - Profil | St 2.1.2013 18:43:08 - SKVĚLÝ ZÁPIS!
Tomáš - Tom - Profil | St 2.1.2013 18:42:52 - SKVĚLÝ ZÁPIS!
MarťasL - Profil | St 2.1.2013 18:42:28 - SKVĚLÝ ZÁPIS!
retrívr - Profil | St 2.1.2013 18:42:20 - SKVĚLÝ ZÁPIS!
Neznaboh:-D - Profil | St 2.1.2013 18:41:55
kopik - Profil | St 2.1.2013 18:41:17
kopik - Profil | St 2.1.2013 18:39:48
retrívr - Profil | St 2.1.2013 18:39:48
Červené karty: raušík
Čtenáři této diskuse také sledují
Burza na přívlačové nástrahy33412
Jak na sumce ?128
Výroba jigových hlaviček a dalších vláčecích nástrah1608
Fotky ryb pouze na přívlač107190
Výroba woblerů31008
Privlac s multiplikatorom31598
Úprava chodu woblerů.11
Vláčka na řece Moravě 18 a 1912
Úlovky na přívlač z Moravy2
Straty a nalezy woblerov a inych nastrah na privlac1596
Kde to žije - dravci
19:05Fotky ryb pouze na přívlač 107191
18:37Burza na přívlačové nástrahy 33413
16:25Divoký potočák nebo granulák? 63
8:21Poradna: Sumcařina 2574
ÚtKayakfishing a kajakorybaření 20685
ÚtKurz Teo Daška pro Otoše 305
ÚtÚprava chodu woblerů. 11
PoNepromokavá bunda na boat a brození 66
PoRare woblery - Rapala 14053
NeKlub přátel přívlače a občasné jaterní destrukce aneb... 159964
SoÚhoří sezona 2012 10514
SoÚlovky na přívlač z Moravy 2
SoTrojháčky na dravce 60
SoJaké bylo letošní zahájení? 65
. . . Lov na vyvěšenou - nové téma 4050
Co je nového - dravci + obecné
StBleskovka: Přehrada Nové Heřminovy má všechna razítka - co to znamená pro rybáře a kdy se reálně dočkáme revíru
PáBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
. . . Bleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . Bleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . Bleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
. . . Bleskovka: Záhada ryby, která žije 100 000 let bez samců, vyřešena!
Oznámení - dravci
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Doporučujeme cestovku
TT Fishing
Rybaření v Srbsku a v Bosně. Lov dunajských ryb a lov Hlavatky.













