- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
naviak na lehkou vláčku (shimano, ryobi, daiwa)?
Dobrý den rybáři,chtěl bych se zeptat jaký bysme mi doporučili kvalitní naviak na jemnou přívlač? Zatím jsem se dival na Daiwa Caldia X, Shimano technium FC, Ryobi zauber FC, Shimano Twin power 3000 SFC. Velikost naviku bych chtěl 2000-2500. Budu ho pouzívat jen na gumy a smačky velikost 4-7cm a jigové hlavicky 1-7g. Popřípadě poradte jiný. Děkuji za vaše názory. Klidně priložte i fotky. Petruv zdar.
Autor diskuse: feeedron - Profil , 31.12.2012 dravci - náčiní, doplňky
- Zobrazit zápisy s fotkou.
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám... - Zobrazit jen s poděkováním.
- Zobrazit nejlépe hodnocené.
5x v oblíbených a 5x v ignorovaných.
NMB - Profil | Pá 4.1.2013 17:04:26
martcv >> víš nevím co je mezi vama ale ...... Ono každé zmenšení a odlehčení nemusí být ku prospěchu stejně tak jako změny jsou nutné, nevyhnutelné ale ne vždy jsou k lepšímu
Nmartcv - Profil | Pá 4.1.2013 16:59:13
kaňka >> Na Cabo jsem koukal...to je dost těžký...ale ten Fin-Nor vypadá docela dobře.....nebudu to hrotit....začnu tím multíkem....asi začnu brzy zrénovat ať to do června zvládnu...:-)
když to nepude, koupím toho Biomastera ten ja na tu velikost nejlehčí......
když to nepude, koupím toho Biomastera ten ja na tu velikost nejlehčí......
Nkaňka - Profil | Pá 4.1.2013 16:34:39
martcv >> A co takový Fin-Nor ? Přiznám se , že v ruce sem ho neměl ale jsou to navijáky dělané na moře , pokud se nepletu , tak by to mohlo něco vydržet . Nebo nové Cabo nevypadá špatně ale jak se bude chovat s toho ,,nového plastu" netuším , každopádně staré Cabo mělo převody z oceli a hlavní kolo mosaz ( nevím přesně) . Pokud ty střeva zachovali , tak bych se toho nebál .
Nicméně takové silové navijáky nebudou mít asi nikdy takový chod jak Certate , teda aspoň Cabo určitě ne :-))
http://www.der-meeresangelshop.de/Rollen/Stationaerrollen/Fin-Nor/Fin-Nor-Inshore-Spinning::8476.html
Nicméně takové silové navijáky nebudou mít asi nikdy takový chod jak Certate , teda aspoň Cabo určitě ne :-))
http://www.der-meeresangelshop.de/Rollen/Stationaerrollen/Fin-Nor/Fin-Nor-Inshore-Spinning::8476.html
Nmartcv - Profil | Pá 4.1.2013 16:13:19
Pethole >> současnej naviják má 250g....to už takovej rozdíl není
NPethole - Profil | Pá 4.1.2013 16:01:57
martcv >> Ale Biomaster má převod 6:1 jestli se nepletu.A to neni mo silovej převod.Třeba se pletu.Ale psal jsi že to chceš na 100g prut.To by asi nebyla ta pravá sestava,ale každýmu vyhovuje něco jinýho,to je zase pravda ;-)
Nmartcv - Profil | Pá 4.1.2013 15:57:39
Pethole >> Konečně jsme za jedno.......taky si myslím že je tahla diskuse marná.....ty máš svůj názor, já mám svůj.....já tvůj názor respektuju...udělej to stejně...
každopádně já jsem optimista a věřím ta lepší zítřky... na vývoj technologií a třeba na zmenšení velikostí navijáků SW....až na velikost 3000....a když né už zmenšení, tak alespoň ubrání hmotnosti....ale možná to nebude ani potřeba....ten Biomaster a jeho 315g je už dost dobrý....
každopádně já jsem optimista a věřím ta lepší zítřky... na vývoj technologií a třeba na zmenšení velikostí navijáků SW....až na velikost 3000....a když né už zmenšení, tak alespoň ubrání hmotnosti....ale možná to nebude ani potřeba....ten Biomaster a jeho 315g je už dost dobrý....
NPethole - Profil | Pá 4.1.2013 15:42:01
martcv >> S tebou je to marný.Fakt.Ještě mi prosim tě řekni co si představuješ pod hentým "silný převod"
Opravdu si myslíš že se vejde do trabanta motor z kamionu?
Opravdu si myslíš že se vejde do trabanta motor z kamionu?
Nmartcv - Profil | Pá 4.1.2013 14:54:04
Pethole >> aha tak teď už tomu rozumím.....takže dneska zastavíme vývoj a konec.....prostě menší naviják než 4000 se silným převodem už bejt nemůže, protože jsi to teď napsal....a jedinej výrobce je Shimano
NPethole - Profil | Pá 4.1.2013 14:44:25
martcv >> Jak můžeš srovnávat počítač s navijákem.Elektroniku s mechanikou?Ty střeva by musely bejt přispůsobený velikosti těla navijáku.Nebo myslíš že ze Stelly 4000 SW by to šlo narvat do těla vel. 2500 a zachovat váhu vel. 2500 jakou si představuješ a sílu kterou má 4000SW?
Nejde to.SW nemůže bejt malej a lehkej.Obyčejná logika.
Nejde to.SW nemůže bejt malej a lehkej.Obyčejná logika.
Nmartcv - Profil | Pá 4.1.2013 14:30:02
Kolac1 >> jj...na ten jsem taky koukal.....vypadá dobře a ta váha by se asi už dala...je to jen o 65g víc než Certate 2500 co tam mám teď
NKolac1 - Profil | Pá 4.1.2013 14:10:08
martcv >> ja tuzim po tomto navijaciku http://www.nordfishing77.at/r-o-l-l-e-n/rollen-mit-frontbremse/shimano-biomaster-4000-sw.html
je to SW, vaha tam je len 315g., prevod je taky aky mam rad....,
mozno si ho toho roku pridelim.
je to SW, vaha tam je len 315g., prevod je taky aky mam rad....,
mozno si ho toho roku pridelim.
Nmartcv - Profil | Pá 4.1.2013 14:04:39
Pethole >> Kdyby všichni ke všemu přistupovali jako ty, tak jsou pořád počítače velikosti autobusu......
představoval bych si velikost 3000 což tak nereálné být nemusí............
představoval bych si velikost 3000 což tak nereálné být nemusí............
NPethole - Profil | Pá 4.1.2013 13:55:35
martcv >> A jakou velikost SW by sis představoval a jaký střeva by tam musely bejt,aby to mohlo bejt aspoň trochu "SW"?Je to hloupost.Jako dát do velorexu motor s fofmule.
Nmartcv - Profil | Pá 4.1.2013 13:42:35
Pethole >> Ty koukám víš všechno a všechny navijáky na světě jsi měl v ruce.....SW dřív taky nedělali ve velikosti 4000....no a už je dělaj... třeba budou ještě menší
ten jedovatej tón je ale myslím zbytečnej....
ten jedovatej tón je ale myslím zbytečnej....
Nkura11 - Profil | Pá 4.1.2013 13:40:09
twin je tazka krava, na strednu vlacku s vlacakmi okolo 20g vrhacky uz je pouzitelny ale na lajt tu vahu citit..
NPethole - Profil | Pá 4.1.2013 13:38:28
martcv >> Protože je to nesmysl.Nenávist to neni.Spíš sranda.
Živě na MRK.cz
Kde to žije - dravci
ČtNÚhoří sezona 2012 10516
ČtNBurza na přívlačové nástrahy 33415
ČtNFotky ryb pouze na přívlač 107191
ČtNDivoký potočák nebo granulák? 63
ČtNPoradna: Sumcařina 2574
ÚtNKayakfishing a kajakorybaření 20685
ÚtNKurz Teo Daška pro Otoše 305
ÚtNÚprava chodu woblerů. 11
PoNNepromokavá bunda na boat a brození 66
PoNRare woblery - Rapala 14053
NeNKlub přátel přívlače a občasné jaterní destrukce aneb... 159964
SoNÚlovky na přívlač z Moravy 2
SoNTrojháčky na dravce 60
SoNJaké bylo letošní zahájení? 65
. . . NLov na vyvěšenou - nové téma 4050
Co je nového - dravci + obecné
ČtNBleskovka: V Chrudimce hrozí račí mor: Ochranáři varují před vstupem do vody
StNBleskovka: Přehrada Nové Heřminovy má všechna razítka - co to znamená pro rybáře a kdy se reálně dočkáme revíru
PáNBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
. . . NBleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . NBleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . NBleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
Oznámení - dravci
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.












