- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
Picker a method feeder ?
chtěl bych se zeptat jestli je s pickerem možné chytat na method feeder ? dostal jsem na Vánoce WP Shimano (http://www.tropicliberec.cz/picker-a-multipicker/prut-shimano-vengeance-wp-270) a nevím, co až mi tento proutek dovolí, letošní sezónu jsem poprvé chytal na Heavy Feeder. .
mám tam kmenový vlasec 0,14mm. .
chytám většinou na stojících. .
případně jaké montáže se vám na WP nejvíce osvědčily. .budu rád za každou radu :)
Díky, Kubák
- Zobrazit zápisy s fotkou.
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám... - Zobrazit jen s poděkováním.
- Zobrazit nejlépe hodnocené.
8x v oblíbených a 5x v ignorovaných.
NBauman - Profil | Pá 4.1.2013 15:08:45
NRetro - Profil | St 2.1.2013 20:42:12
Nžaky20 - Profil | St 2.1.2013 18:27:30
Nmalamut - Profil | Ne 30.12.2012 20:10:53
NMrakoš - Profil | Ne 30.12.2012 20:06:05
Nmalamut - Profil | Ne 30.12.2012 20:00:48
NMrakoš - Profil | Ne 30.12.2012 19:53:33
Nmalamut - Profil | Ne 30.12.2012 19:49:42
NMrakoš - Profil | Ne 30.12.2012 19:41:05
Je pravda že skoro stejně dobře funguje to krmení i s normálním krmítkem. Ale tam je nástraha přeci jen trošku dál od krmení a na záběr se čeká o maličko dýl.
Nmalamut - Profil | Ne 30.12.2012 17:40:54
NJarda Š. - Profil | Ne 30.12.2012 17:29:45
Nmzxy - Profil | Ne 30.12.2012 10:46:02
Nejde o žádnou feeder method, používám kmenový vlasec 0.12, jen někdy 0.14 když jdou větší ryby, návazec s háčkem 0.08mm. Funguje to na kapra, na cejny, na oukleje i na hrouzky. Chytám jen na tento jeden proutek, protože záběry, to je v popstatě jeden permamentní záběr, většinou okamžitě po nastražení jde špička do oblouku a něco tam visí...
NMrakoš - Profil | So 29.12.2012 17:49:48
A nevšim sem si že by lidi kolem mě chytaly ryby větší. Prostě chytáme to co tady v tý svazovce plave a žádný zázraky se čekat nedají.
Letos mám dva kapry 63cm, asi tak 10 kapříků nad 50 a dejme tomu 500 kapříků 30 - 45 cm.
Do toho samozřejmě spousta cejnů a plotic, No, myslím že pikr by to zvlád a záběrů by ještě přibylo, hlavně od tý drobotiny.
Berte to s rezervou bo pikr jsem v ruce ještě neměl a na feedr chytám asi tak od dubna.
Takže se omlouvám že sem vůbec píšu :)
Nsiri - Profil | So 29.12.2012 14:42:58
Nmalamut - Profil | So 29.12.2012 13:30:38
NSven - Profil | So 29.12.2012 13:25:15
Method krmítko je navoněná srkačka.
Možné to tedy jistě je. Konečně i vídeňský valčík je možné střihnout v gumovkách. Prožitek bude podobný.
NKubák92 - Profil | So 29.12.2012 13:10:43
Nmalamut - Profil | So 29.12.2012 12:55:28
NZlejšek - Profil | So 29.12.2012 12:51:59
Nmipa - Profil | So 29.12.2012 12:43:22
a dost omezující je i vzdálenost lovu, gramáž krmítek, proud ... ale na volné vodě to je zas o něčem jiném :-)))))
ale pokud to lovícímu nevadí, tak prosím, s chutí do toho ... a jak jsem již napsal - lovit se dá všechno na všechno, jen výsledek může být nejasný !
NKubák92 - Profil | So 29.12.2012 12:26:40
NKubák92 - Profil | So 29.12.2012 12:19:04
NPavel S. - Profil | So 29.12.2012 12:17:16
NKubák92 - Profil | So 29.12.2012 12:15:07
MF jsem na těch heavy zkoušel, docela mě to chytlo a přemýšlel jsem i nad použitím u pickeru. .vím, že je to prut spíš pro menší rybky, a v případě větší je zdolávání pro rybu hodně náročné. určitě to vezmu v potaz, než to prásknu do vody. .
prosím taky o příspěvky k věci, ať nemusím používat karty :)
NZlejšek - Profil | So 29.12.2012 12:12:58
NPavel S. - Profil | So 29.12.2012 11:38:11
nic světobornýho za tim nehledej.
NP3 - Profil | So 29.12.2012 11:29:36
Nmalamut - Profil | So 29.12.2012 11:27:02
Nmipa - Profil | So 29.12.2012 11:19:15
... závěrem se sluší říct - JDE TO - zalovíš si, vytáhneš i dost velké ryby, jen je tu více těch "ALE" , co tě budou zčásti omezovat ..... i když je taky pravda, že mnohým rybářům to nevadí a nebo to přímo vyhledávají :-)))
edit:lovit se dá všechno na všechno, ale někdy je lepší si předem uvědomit jakou rybu (druh, velikost,...) chci cíleně lovit, na jaké vodě, jakou technikou, nástrahou ...atd. ... a k tomu přizpůsobit výbavu, nebo mi to je jedno a potom třeba nějaký "speciál" neřeším a tu rybu prostě vytáhnu a nebo taky ne !
Ano, jde to, vůbec se toho neboj a buď v klidu ... :-)))
NZlejšek - Profil | So 29.12.2012 10:38:30
NMrakoš - Profil | So 29.12.2012 10:19:40
Ntym - Profil | So 29.12.2012 8:08:20 - SKVĚLÝ ZÁPIS!
NPavel S. - Profil | So 29.12.2012 7:50:18
Nmipa - Profil | So 29.12.2012 7:12:57
zároveň není nikde napsáno, že vylučuje picker, ale i u něj zbytečně extrémě nezjemňuj ... budeš jen nahazovat do kratších vzdáleností s lehčími krmítky ...
současně pouvažuj, zda má u takového jemného proutku nasazení methodu význam, zda by nebylo lepší použít též jemné montáže a lovit k němu adekvátní ryby, protože u pickeru je kapřík 50 cm "velryba" a budeš ho vodit až do vyčerpání sil a to ani nepomýšlím nad vázkami ... :-)))
... picker je vynikající proutek na zimu, studené vody ... "menší rybky", je s ním prostě zábava při lovu "drobotiny" po celý rok a method bych nechal na jiný prut ... ale to je jen můj názor či úvaha a zda ho použiješ na pickeru zas jen tvoje volba ... a pokud ho použiješ, tak ať se ti daří :D-)))
NMrakoš - Profil | So 29.12.2012 5:50:32
NMrakoš - Profil | So 29.12.2012 5:29:16
NJarda Š. - Profil | So 29.12.2012 1:55:30 - SKVĚLÝ ZÁPIS!
NMartin M. - Profil | Pá 28.12.2012 23:39:42 - SKVĚLÝ ZÁPIS!
Kmen 0.14 bych ale na method urcite nedaval, aspon 0.18, radeji 0.20. Na stojate vode ti tak tenky vlasec k nicemu neni.
Na method bych nedaval navazec pod 0.16mm a to ani v zime na hodne male ryby.
Sam bych s touto montazi nesel pod 0.18, ale urcite jsou i sikovnejsi rybari, tak pisu 0.16 :-)
NMrakoš - Profil | Pá 28.12.2012 22:27:15
Prut z vidličky mi nechodí, prostě mám hodně povolenou brzdu.
Method je hlavně o chytání kaprů, nevím jestli se dají na pickeru uvodit dostatečně rychle. Docela rád bych si to vyzkoušel.
(pro PavlaS., chytám nejradějii na Kumpolci )
NiPetulak - Profil | Pá 28.12.2012 22:22:57
NDimmu - Profil | Pá 28.12.2012 22:18:08
NiPetulak - Profil | Pá 28.12.2012 22:10:38
NDimmu - Profil | Pá 28.12.2012 22:04:31
NiPetulak - Profil | Pá 28.12.2012 21:55:16 - SKVĚLÝ ZÁPIS!
NDimmu - Profil | Pá 28.12.2012 21:37:12
NPavel S. - Profil | Pá 28.12.2012 21:29:42
NPepé - Vsetín - Profil | Pá 28.12.2012 21:27:26
NPavel S. - Profil | Pá 28.12.2012 21:19:34
NPepé - Vsetín - Profil | Pá 28.12.2012 21:13:57 - SKVĚLÝ ZÁPIS!
no sám MF nechytám, takže to uchopím spíš teoreticky. Picker je super na brzkou jarní vodu, letní hrátky s drobotinou a chytání v zimě, když jsou k tomu vhodné podmínky. Kapra, kterému je MF dělaný na míru, na tom prutu zvládneš určitě, akorát nevím, jaký má ten prut silový potenciál, abys ryby netrápil zbytečně dlouhým soubojem před vylovením.
Montáže se nedávají k danému typu prutu, dávají se danému druhu lovené ryby, typu vody, průtoku, místu a tak. Montáže vhodné pro MF najdeš třeba tady http://www.mrk.cz/montaze.php?menuid=79 .
Jinak zkus MF i s tím Heavy feederem, pokud to bude na stojaté vodě, tak použij nejměkčí špičku. Kmen bych ale u Heavy volil v průměru 0.18 - 0.25 v závislosti na tom, jak daleko a jak těžké sestavy hodláš odhazovat, návazec potom od 0.14 po 0.18 vždy ale slabší, než kmen!
NPavel S. - Profil | Pá 28.12.2012 21:11:14 - SKVĚLÝ ZÁPIS!
Červené karty: malamut
Čtenáři této diskuse také sledují
NPickermánia-ultra light fishing49065
NKorum - vše kolem téhle značky9590
NS feederem na kapry96912
NVše kolem parmových prutů Bárbel.6058
NDrennan - zkušenosti, rady, tipy1367
NLov dravců na feeder849
NKlub fanoušků SPRO+Döme Gábor5730
NMethod feeder a vše kolem něj40292
NKlub Fanoušků Feederů Daiwa.10512
NTimár Mix vnadicí směsi1351
Kde to žije - feeder
22:35NGURU - vše kolem téhle značky 6270
22:08NFeederařina na řece 64328
22:03NBleskovky: Přehrada Nové Heřminovy má všechna razítka - co to znamená pro rybáře a kdy se reálně dočkáme revíru 1
21:07NPickermánia-ultra light fishing 49069
11:33NMethod feeder a vše kolem něj 40292
PoNFeeder v okolí Zlína 4581
NeNKlub fanoušků SPRO+Döme Gábor 5730
NeNS feederem na kapry 96912
. . . NDrennan - zkušenosti, rady, tipy 1367
. . . NKlub Fanoušků Feederů Daiwa. 10512
. . . NKorum - vše kolem téhle značky 9590
. . . NPreston - vše kolem této značky. 4055
. . . NRohlikove boilie - vyroba 107
. . . NJihočeská Feederliga . 9457
Co je nového - feeder + obecné
22:03NBleskovka: Přehrada Nové Heřminovy má všechna razítka - co to znamená pro rybáře a kdy se reálně dočkáme revíru
PáNBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
StNBleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . NBleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . NBleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
. . . NBleskovka: Záhada ryby, která žije 100 000 let bez samců, vyřešena!
Akční nabídky
-25% akce na FOX a FOX RAGEZa 48 Kč
FOX Weekend od čtvrtku 25.6. do pondělí 29.6.2026 (do půlnoci), akční ceny na celý sortiment vč. novinek. Stačí se zaregistrovat a zadat kód: G_FOX25. Více na www.chytil.cz
Prologic Boty Bank Bound Trek MH Camo | SLEVA 44%Za 1.199 Kč
Podšívka ze síťoviny. Bota je zesílena v oblasti paty a špičky pro větší výdrž. Protiskluzná gumová podrážka z EVA materiálu. Vyjímatelná vnitřní vložka. Velikosti 42 - 47. Akce pouze do vyprodání zásob.
Oznámení - feeder
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Kalendář akcí - feeder
26.6.24h závod dvojic na Vojtově...
27.6.Zámecký pohár Opočno - dospělí
28.6.Zámecký pohár Opočno - děti
4.7.Feeder Talian 2
4.7.Malovidy - jednotlivci (feeder)
4.7.IV. hnanický feeder cup 2026...
11.7.Feeder 1×1 Talian
17.7.1 místo 60000 2×20 hodin Talian
18.7.Dobřany - Noční rybářské závody
1.8.Noční rybářské závody v Lišicích...













