- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
Lov na dierkach - alternativna vyroba dierky
Co si myslite o robeni dierky tepelnym zdrojom?
Princip jednoduchy:
- Vezmem plechovicu pozadovaneho priemeru, spravim „vytahovacie ucho“ z drotu
- nasypem drevene uhlie, nalejem trochu zapalneho oleja/petrojeja/benzinu
- postavim na vyhliadnute miesto a zapalim.
Uhlie v plechovici sa rozhori, vytvori dostatok tepla pre topenie ladu vo svojom blizkom okoli a bude sa postupne zanarat hlbsie do ladu, az kym nedojde k roztopeniu vhodnej dierky na lov :)
Neprajnici si teraz myslia, ze kam tu plechovicu teraz odlozim? ved mi vypali druhu dierku :)
nie je to ziaden problem … horiace uhlie mozem bud zaliat vodou a uhasit, alebo lepsia alternativa, ak pouzijem vhodnu podlozku na relativne tenkych nohach, ktore sa budu dostatocne ochladzovat vzduchom, aby sa nezabarali do ladu, tak budem mat na lade pri sebe aj zdroj tepla, na zahriatie ruk :)
Co si myslite o tomto mojom napade?
P.S.
Nemam nijako overenu funkcnost tohto sposobu, zaujima ma cisto vas nazor na jeho pouzitelnost v praxi :)
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám...
2x v oblíbených a 2x v ignorovaných.
lunimus - Profil | Ne 13.1.2013 9:49:47
Vysledok je, ze to naozaj funguje
Pravdou je, ze to ide pomalsie, ako som cakal, ale rychlejsie, ako tvrdili niektori skeptici.
Vzhladom k tomu, ze som pouzil malu plechovicu, som presvedceny, ze by to slo s velkou o trochu rychlejsie (väcsi zdroj salaveho tepla, lepsi pristup kyslika pre horenie atd) …
Kritickym bodom na ktory som narazil pri experimente je, ze plechovica s drevenym uhlim plava … teda do okamihu, kym sa dostane do vyvazeneho stavu, tak sa relativne pekne zanara do ladu (nie je to zas extra rychle – ale pouzitelne). Akonahle sa ale dostane do vyvazeneho stavu, prestane vlastnou vahou vytlacat vytopeny lad a v kritickom bode pre pokracovanie vyroby dierky je nutne bud plechovicu zatlacat rucne, alebo pockat, kym voda pod nou nevyhreje tak, ze sa zacne lad vytapat „velkym“ mnozstvom teplej vody a to uz ide pomaly.
Este jedno zistenie … plechovica ma tendenciu vytapat lad pod sebou nerovnomerne, teda sa jemne nakloni a nasledne cestuje po lade v smere naklonenia. Vysledna diera je teda oval (moze byt aj nepravidelny)
Strucne zhodnotenie nazaver. V kritickom pripade pouzitelne, ale naozaj len v kritickom :) Hlavna vyhoda, ktoru som od tohto ocakaval, ze sa mi dierka urobi „sama“ kym lovim na vedlajsej dierke je nerealna – plavajuca plechovica a treba ju zatlacat do ladu mechanicky …
Takze „tudy cesta nevede“
lunimus - Profil | St 2.1.2013 20:37:20
Co sa tyka komentu, ze teplo ide hore ... ano, je to pravda, ale pri pahrebe sa vytvara tzv. salave teplo, ktore posobi vsetkymi smermi a teda rozohrieva celkom intenzivne aj plechovicu :)
Ad. poznamka o hladani ryb a nutnosti urobit 6 dier, tak priznavam, ze som v zivote nebol na dierkach (som rybar zaciatocnik) ale i ked je potreba urobit za den dier viac, nemyslim, ze by to malo byt kriticke ...
predpokladam, ze ked si urobis dieru, tak tam aspon 1/2 hodinku lovis ... popri tom sa kludne moze "vypalovat" druha dierka ... a tiez si mozes ohriat ruky pri presadzani sa :)
ako som ale napisal, zatial to netreba dalej rozoberat a riesit ... vidim, ze su vsetci skeptici pri tomto napade, takze neostava ine ako experimentalne odskusanie ... a to musim pockat na väcsie mrazy, aby ma lad na vode uniesol :)
... ak uz ine nie, tak aspon urobim nejaky prieduch do vody :)
Ládin - Profil | St 2.1.2013 0:21:57
rumi7 - Profil | Út 1.1.2013 23:43:06
ale vážně,nedovedl bych si představit,když ryby musím hledat a udělat třeba 6 děr to dělat hořící plechovkou........
arnošt - Profil | Čt 27.12.2012 23:44:49
Ono jít na ryby a v mrazu někde poskakovat kolem hořící plechovky hodinu a půl není zrovna lákavá vyhlídka.Na chytání pak zákonitě zbude poněkud méně času... ;-)
retrívr - Profil | Čt 27.12.2012 21:57:08
Jarda Š. - Profil | Čt 27.12.2012 19:57:02
Jarda Š. - Profil | Čt 27.12.2012 19:49:44
lunimus - Profil | Čt 27.12.2012 19:25:45
Ale suhlasim s tym, ze to zrejme nepojde tak rychlo ako som si predstavoval pri prvom napade ... som si to trochu prepocital z fyzikalneho hladiska ... a nepotreboval by som sice autogen s 1000°C ale tak rychlo to nepojde ... i ked zas ani nie pomaly ...
ale vzhladom k tomu, ze nie je mozne presne spocitat tepelne zony, vykony atd, tak to bude asi idealne odskusat experimentalne :)
A vo vseobecnosti suhlasim so vsetkymi, co povedali, ze to asi bude blbost :)
DeFoRt - Profil | Čt 27.12.2012 18:55:12
zdeko - Profil | Čt 27.12.2012 18:41:04
jetam - Profil | Čt 27.12.2012 13:32:30
Must4f - Profil | Čt 27.12.2012 13:20:45
Stav vody v okolí
| Praha-Libeň (Rokytka) | 20 cm | |
| Praha - Vysočany (Rokytka) | 10 cm | 0.24 m³/s |
| Praha - Na Františku (Vltava) | 247 cm |
Kde to žije - všechna témata
17:46Přehrada Nové Heřminovy má všechna razítka - co to znamená pro rybáře a kdy se reálně dočkáme revíru (Bleskovka) 2
17:17Lov pod jezem v letních vedrech? 0
16:25Divoký potočák nebo granulák? 63
15:07Rybáři vs ochránci přirody 86
13:52Zkušenosti s pruty Scorpion od Mivardi 4
13:24Diskuse k článku: Invazivní druhy ryb v našich vodách 2 - Sumeček americký 21
8:59Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti (Bleskovka) 48
8:21Poradna: Sumcařina 2574
6:48Staré Česke rybářské vybavení 399
StMedkovy rybníky Kroměříž 188
StBečva Vsetinská 4a Nový hrozenkov 0
StPovodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech (Bleskovka) 31
StATTs hlásiče a ATTx příposlech 546
StPoradna: Redakce MRK.cz 1766
StHlídač slev eshopů 751
Co je nového - všeobecné
StBleskovka: Přehrada Nové Heřminovy má všechna razítka - co to znamená pro rybáře a kdy se reálně dočkáme revíru
PáBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
. . . Bleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . Bleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . Bleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
. . . Bleskovka: Záhada ryby, která žije 100 000 let bez samců, vyřešena!
Akční nabídky
JRC Naviják XTX 10000 | SLEVA 48%Za 1.499 Kč
Fantastický naviják s grafitovým tělem v kombinaci s opracovanou hliníkovou cívkou vede ke spolehlivému, ale lehkému navijáku. Super hladký černý design a červené detaily JRC jsou konečným doplňkem tohoto nádherného, ale silného navijáku! 3 různé velikosti: 6000, 8000 a 10000."
Oznámení - obecné
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Kalendář akcí - obecné
26.6.24h závod dvojic na Vojtově...
27.6.Dětské rybářské závody Talian
10.7.Obsazeno Noční rybářské závody...
18.7.Dobřany - Noční rybářské závody
25.7.17. ročník rybářských závodů ...
25.7.Lovosický úhoř
1.8.Plavaná+Feeder Talian
1.8.Noční rybářské závody v Lišicích...
8.8.Letní rybářské závody Vranovská...
8.8.Noční závody dvojic
Doporučujeme e-shop
PÁRYSŮV RYBÁŘSKÝ RÁJ
Rybářské potřeby pro všechny, kteří propadli kouzlu rybařiny. Díky unikátnímu věrnostnímu systému nakupujete neustále se...










