- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
Od kdy má smysl děti učit chytat?
Díky
- Zobrazit zápisy s fotkou.
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám... - Zobrazit jen s poděkováním.
- Zobrazit nejlépe hodnocené.
2x v oblíbených a 2x v ignorovaných.
NRybatorstr - Profil | Út 12.2.2013 7:08:08
Snad někde najdu fotku z jejích začátků. Synátor je jinej kalibr, začínal hodně zamlada a hlavně v muškařině se mu dařilo.
NBarbusek - Profil | Po 11.2.2013 22:57:02
Nrover - Profil | Po 11.2.2013 22:50:58
NAntares - Profil | Po 11.2.2013 22:39:20
NREX65 - Profil | Po 11.2.2013 22:19:33
NMAXXSKATER - Profil | Po 11.2.2013 22:13:05
Nretrívr - Profil | Po 24.12.2012 15:19:40
NChosé 2 - Profil | Po 24.12.2012 15:14:47
N: vydrák - Profil | Po 24.12.2012 15:13:12
NChosé 2 - Profil | Po 24.12.2012 15:11:42
Nseko - Profil | Po 24.12.2012 15:10:35
NTWIN 69 - Profil | Po 24.12.2012 15:08:56
N: vydrák - Profil | Po 24.12.2012 15:05:40
N: vydrák - Profil | Po 24.12.2012 15:01:33
I já sem svýho „adjunkta“ začal brát na ryby v pěti letech.Od sedmi let má povolenku.
Baví ho to,pokud mu to vydrží tak rybářská škola je jasnou volbou.
Když mu uteče pěkná ryba,kolikrát se rozbrečí a druhý den tam musíme hned znovu - to je vidět,že ho to vážně baví
Narnošt - Profil | Po 24.12.2012 14:53:54
NAďo - Profil | Po 24.12.2012 14:52:29
NTWIN 69 - Profil | Po 24.12.2012 14:51:41
Podle mne je ideální začít výuku kolem 5-tého roku.
Nretrívr - Profil | Po 24.12.2012 14:48:59
N: vydrák - Profil | Po 24.12.2012 14:48:00
NAďo - Profil | Po 24.12.2012 14:46:20
Nretrívr - Profil | Po 24.12.2012 14:44:48
NSven - Profil | Po 24.12.2012 14:35:24
Od tebe mě to zvlášť potěšilo.
Přeji ti aby ti to s dětmi vyšlo. Mě se to nepovedlo :-( Tak snad s vnuky to vyjde.....
N: vydrák - Profil | Po 24.12.2012 14:34:18
Třeba já - rybařím od pěti let,jsem jediný rybář v rodině i na vsi.Nikdo mě k rybařině nepřitáhnul,nikdo mě nepodporoval.Naopak,bylo mi vytýkáno že celý dni sedím u potoka v kopřivách a chytám čudly.
Potok teče hned za barákem,v době mého mládí měl 2m šířku a nejhlubší místa cca 1m hloubku.
Potok byl plnej ryb a vždy když jsem šel ráno do školy sem na ty ryby koukal a silně mě to tam přitahovalo.
A teď pozor - velice zásadní otázka!!
Stal by se ze mě rybář,kdybych nebydlel u potoka a nejbližší voda by byla třeba 20km? Myslím,že ne.
Nretrívr - Profil | Po 24.12.2012 14:25:39
N: vydrák - Profil | Po 24.12.2012 14:21:08
Buď si sám najde cestu k vodě nebo ne.To je celý,žádnej jinej kumšt v tom není.Petrův zdar
NJuraj - Profil | Po 24.12.2012 14:18:57
Nel.ou - Profil | Po 24.12.2012 14:13:25 - SKVĚLÝ ZÁPIS!
Nicméně poučen ze svých chyb doporučuji:
Velkou trpělivost.
Na poprvé vybrat slunečný den v květnu, když se třou plotice a berou velmi intenzivně. Více než velikost rozhoduje množství.
Dobré jsou soukromáky s osádkou pstruha, které malý lovec přiveze mámě k večeři. To ničím nenahradíte a věřte, že chyť a pusť po pár ulovených rybách začne navrhovat sám.
Vybrat místo s dostatečným prostorem.
Být rádcem a pomocníkem, ale nechat malého lovce ať si poradí co nejvíce sám i za cenu ztráty ryby nebo bižuterie.
Na začátek mu dát jeden ,,jeho,, univerzální prut, nejlépe lehký kratší přívlačák. Začít s plavanou a až po nějaké době teprve s položenou a ostatními technikami.
Další vybavení dokoupit až ho potomek bude skutečně a opravdu chtít a nejlépe s tím dělat ještě chvilku fóry:))
Chválit a chválit.
A pamatovat si co vidí u vás bude dělat taky.
Hodně štěstí.
Nmartin.pilsen - Profil | So 22.12.2012 21:30:31
Nvalcha186 - Profil | So 22.12.2012 21:10:41
NSlavnýLovecPampalini - Profil | So 22.12.2012 14:30:09
NSven - Profil | So 22.12.2012 14:21:26 - SKVĚLÝ ZÁPIS!
Samo musí být aktivní, dožadovat se a těšit.
Přílišná aktivita rodičů je jen na škodu věci. Rodič "servismen" který zahrnuje dítě dalším a dalším materialem, nadbytečnou technickou pomocí, nenechá ho samostatně a hlavně postupně se rozvíjet, ho od rybaření dříve či později spolehlivě odradí.
Nám nepomáhal nikdo, spíš právě naopak a proto jsme u toho dodnes vydrželi a stále nás to baví.
Čím víc nám doma zakazovali neustálé courání a ráchání se ve vodě, namísto něčeho užitečnějšího, např. pomáhání doma nebo učení, tím víc nás to lákalo.
K dokonálému rybářskému štěstí stačil ohnutý špendlík, niť a vlastnoručně vyřezaný splávek z borové kůry.
O mém vlastnoručně upytlačeném hrouzkovi v cca 6letech, neměli rodiče ani tušení ale já si ho budu pamatovat do konce života.
Pokud má synek aktivní zájem, nechal bych ho v obchodě "samostatně" vybrat 4m bič a splávek a začít pěkně od píky a hlavně aktivně.
Nejhorší začátek, se 100% zárukou na zklamání, je nechat vybláznit děcko prolhaným Vágnerem, posadit ho do křesla a nechat ho tupě čekat na signál pípaku, v očekávání megaholdegrona.
Děti jsou netrpělivé a chtějí úspěch hned teď, jinak je to přestane bavit.
Proto je pro začátek bič a postupně matchka, vláčák nebo mušák, případně feeder, optimálním řešením.
Je samozřejmostí, že stejnou technikou budeš při vycházkách s ditětem chytat i ty. Dítě potřebuje nějaký vzor a kdo vhodnější by to měl být, když ne rodič.
Nějaká ta stovka dětí mi za 15 let vedení kroužku prošla rukama a troufám si tvrdit, že vím o čem mluvím. Z toho kvanta děcek, zůstala rybaření věrná jen hrstka. Ale je to přesně ta skupina, kterou jsem definoval. Bez ohledu na to, jestli byli jejich rodiče aktivní rybáři nebo ne a nakolik je materialově podporovali.
NVERŇÁK - Profil | So 22.12.2012 12:56:42 - SKVĚLÝ ZÁPIS!
Nalda2211 - Profil | So 22.12.2012 12:29:24
Njiri22 - Profil | So 22.12.2012 11:48:20 - SKVĚLÝ ZÁPIS!
NHope - Profil | Čt 20.12.2012 21:59:38
NDrozďák - Profil | Čt 20.12.2012 21:31:38
NP.R.E.D.A.T.O.R - Profil | Čt 20.12.2012 21:21:40
NGRUPA - Profil | Čt 20.12.2012 20:49:27
bude to asi individuální, ale můj mladej, když jsem mu dal poprvé prut do ruky, tak ho po chvilce hodil do rybníku a řekl: " já cu jet do Olympie" :-)) To mu byly necelé čtyři roky.
Dnes už je to jiná muzika, je mu 9 a celkem to ovládá, ale jestli u toho vydrží ukáže až čas. Jeho mladšímu bratrovi je už 5 a taky mu to celkem jde, je sranda koukat jak společně vylovují úlovek, jak se přou, kdo ho pustí, kdo bude podebírat, kdo bude vytahovat atd. :-)
Ať ti to hrrčííí.......
NPetrcz - Profil | Čt 20.12.2012 20:43:17
a letos už byl i v bivaku sice jen na jednu noc ale dobrá zkušenost.
NLudvaBrno - Profil | Čt 20.12.2012 20:23:57
NMiPo - Profil | Čt 20.12.2012 20:18:08 - SKVĚLÝ ZÁPIS!
Začít co nejdříve a za každého počasí a hlavně se vším co k rybaření patří
Nretrívr - Profil | Čt 20.12.2012 20:16:07
Kde to žije - všechna témata
0:14NLov pod jezem v letních vedrech? 10
ČtNElektro tříkolka na ryby 40
ČtNPřehrada Nové Heřminovy má všechna razítka - co to znamená pro rybáře a kdy se reálně dočkáme revíru (Bleskovka) 3
ČtNDivoký potočák nebo granulák? 63
ČtNRybáři vs ochránci přirody 86
ČtNZkušenosti s pruty Scorpion od Mivardi 4
ČtNDiskuse k článku: Invazivní druhy ryb v našich vodách 2 - Sumeček americký 21
ČtNCandát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti (Bleskovka) 48
ČtNPoradna: Sumcařina 2574
ČtNStaré Česke rybářské vybavení 399
StNMedkovy rybníky Kroměříž 188
StNBečva Vsetinská 4a Nový hrozenkov 0
StNPovodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech (Bleskovka) 31
StNATTs hlásiče a ATTx příposlech 546
StNPoradna: Redakce MRK.cz 1766
Co je nového - všeobecné
ČtNBleskovka: V Chrudimce hrozí račí mor: Ochranáři varují před vstupem do vody
StNBleskovka: Přehrada Nové Heřminovy má všechna razítka - co to znamená pro rybáře a kdy se reálně dočkáme revíru
PáNBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
. . . NBleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . NBleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . NBleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
Oznámení - obecné
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Kalendář akcí - obecné
26.6.24h závod dvojic na Vojtově...
27.6.Dětské rybářské závody Talian
10.7.Obsazeno Noční rybářské závody...
18.7.Dobřany - Noční rybářské závody
25.7.17. ročník rybářských závodů ...
25.7.Lovosický úhoř
1.8.Plavaná+Feeder Talian
1.8.Noční rybářské závody v Lišicích...
8.8.Letní rybářské závody Vranovská...
8.8.Noční závody dvojic
Doporučujeme e-shop
SvětPVA.cz – Carp PVA Specialist
Jsme specializovaný rybářský e-shop zaměřený na PVA materiály, nástrahy a produkty pro moderní kaprařinu a method...





























