Lov na dírkách | MRK.cz

Lov na dírkách

Hlavní diskuse o rybolovu pod ledem.
Autor diskuse: Martin M. - Profil , 8.12.2012 dravci - ostatní
Moderátorem vybraný zápis - stále nahoře.

Nxxlrybář - Profil | Po 17.12.2012 15:19:35

Ahoj, je tady někdo z Prahy a okolí? Kam jezdíte na dírky aniž byste najeli 200 km?

    NEl Duffus - Profil | Po 17.12.2012 15:08:27

    LosPafkos >> N LosPafkos - 17.12.2012 14:38:45 >> nam je predvrtal, kde jsme si ukazali, jeden vrtak ma vzdy sebou. Jestli bys tam chtel jindy nez so+ne tak mu radeji zavolej, nicmene se ovavam, ze je na nejakou dobu po ledu...

      NLosPafkos - Profil | Po 17.12.2012 14:38:45

      El Duffus >> ahoj pane kolego,jak to je v D.J s dírkama,má je pan majitel předvrtané,bo je třeba nosit svůj vrták ? Děkuji

        NEl Duffus - Profil | Po 17.12.2012 11:16:11

        Raf : ani jsem te nezasel pozdravit :(, priste napravim... Okouni dobry, pan rano vyndal i jesetera :-), jinak pan majitel je velmi prijemnej clovek, stejne jako jeho rodina :-)

          NBambus... T.maniak - Profil | Ne 16.12.2012 23:10:20

          kodyak >> ještě se nechyta, s jardou jsem mluvil a led ještě neni ok

            Nvoz - Profil | Ne 16.12.2012 22:45:38

            deni 79 >> Hele ja chodim prorezavat led na rybniky. V sekaci jsem za petikilo koupil kombinezu na morskej rybolov. Jednak je v ni super teplo a za druhy plave. Tim, ze jsem na rybniku vetsinou sam, tak mam dlouhy lanko s uzliky ktery privazuju k necemu na brehu.
            mohlo by ti to pomoct prekonat strach...

              NGaučák - Profil | Ne 16.12.2012 21:31:08

              Už zkouším v zimě na dírkách chytat rybky na klasických "komerčních" rybnících pár let ale ještě jsem tedy opravdu nezažil, že by správce či majitel půjčoval pilu nebo sekyrku, ani jsem ještě nikdy a nikde neviděl někoho, kdo by si toto náčiní přinesl sebou! Myslím si, že dírky se vrtají v tom nejběžnějším průměru 200 mm právě proto aby tam žádný rybář v zápalu boje při zdolávání 30 cm PD či SA nezahučel! Stačí se podívat na led který bývá obvykle provrtán jako řešeto a při současných teplotách i v noci kolem 0 dírky nezamrznou.

                NKvakošek - Profil | Ne 16.12.2012 18:30:57

                Tak jsem se konečně dostal na naše "Krakonošovo".Rybky moc nespolupracovali,ale něco jsme lapli.Třeba před týdnem utopený proutek.

                  NPetulicka - Profil | Ne 16.12.2012 14:13:40

                  zdeko >> Ahoj,díky za info(večer jsem ještě dostal zprávu od kluků co tam byly.Ryby nic,žádný záběr).Tak dnes jsme poprvé vyzkoušely Mokrouše(ted jsem přijel),cca10lidí,led 8-10cm,chytalo se z ledu,ve 3 lidech 10 sivenů(domorodci říkaly,že včera to bylo o 100procent lepší).Jinak povolenka 200kč (max.2pruty),1ks ryby 75kč.

                    NDAVISS - Profil | Ne 16.12.2012 14:09:22

                    ve Víru sice včera pršelo ... ale chytalo se jako o závod

                      Nzdeko - Profil | Ne 16.12.2012 12:00:39

                      king4 >> O nic jsi nepřišel, viz příspěvek o řádku níž.

                        Nzdeko - Profil | Ne 16.12.2012 11:52:27

                        Petulicka >> Včera jsem tam byl, díky slabímu ledu se chytalo z mol. Vzhledem k naprostý absenci záběrů si postupně tři odvážlivci troufli vlézt na led kde chytli celkem tři okouny a jeden vyháknutý duhák. Ryby ale pod ledem jezdily, akorát že potvory nežraly, tak snad příště.

                          Ndeni 79 - Profil | Ne 16.12.2012 10:11:03

                          Igor >> na 18-20cm dirce sice jde vytahnout peknou rybu,ale velice a zbytecne se riskuje
                          1 pri zdolavani hrozi u takove ryby uriznuti vlasce o hranu ledu
                          2 pokud ti prijde vetsi ryba,tak ji musis temer na vlasci zvednout a narvat ji hlavu do diry #abys ji mohl uchopit- nebo vrtat druhou diru pro ruce,abys ji mel cim tlacit do zdolavaci dirky
                          3 stiku samozrejme muzes uchopit za zabry,ale hrozi jeji vazne poskozeni
                          4 nemuzes pouzit podberak
                          a pokud se podivam na vlastnosti vyriznuteho ctverce
                          1 vetsi dira= mensi riziko uriznuti vlasce
                          2 mohu pouzit pri zdolavani podberak
                          3 nehrozi poskozeni ryby jako pri protahovani dirkou
                          4 nepotrebuji pri zdolavani vrtat hekticky druhou diru pro ruce
                          5 vetsi dira se lepe udrzuje o nezamrza tolik jako mala 18cm dirka
                          6 po opusteni mista lovu se voda velkou dirou okyslicuje a pomaha rybam prezit zimu
                          7 bohuzel je to pracnejsi ji vytvorit oproti vrtaku a take je potreba tuto diru pozdeji vetvemi oznacit,aby nahodou nekdo do ni nespadnul...

                            NIgor - Profil | Ne 16.12.2012 9:58:28

                            A tady ještě můj samodomo proutek ze staré laminátky z roku 2004 :-)

                              NIgor - Profil | Ne 16.12.2012 9:46:24

                              deni 79: Myslím, že chytat na 18 cm dírce štiky a candáty jde v pohodě. Takového krokodýla, který by se do ní nevešel, chytneš asi velmi zřídka. Viděl jsem to jen jednou před lety v Jestřabicích a tam se prostě vyvrtala další dírka (štika přes 1 metr). Vždy't i velcí jeseteři se protahují klasickou dírkou +-20 cm.
                              A jednou jsem dokonce vláčel s dírkařským 60 cm proutkem ve vyřezaném okně 6x2 m a taky to fungovalo :-))

                                Ndeni 79 - Profil | Ne 16.12.2012 9:37:03

                                Igor >> chodily jsme s kolegou na stiky a na candaty. Oba dva jsme pouzivaly pruty kolem 120 cisel s gramazi 40g . Pokud jdes po vetsich rybach,tak je blbosz sedet u dirky o prumeru 18 cisel. Zaklad je si vyriznout ctverec aspon 60x60cm !!!! U takove diry se lepe zdolava s vetsim prutem a pripadna ryba vetsich rozmeru se i lepe vylovuje.

                                  NGeorgino - Profil | Ne 16.12.2012 9:30:47

                                  Igor >> Přesně tak,dnes už se dá sehnat všechno, jen bacha na exeho at se nenaštve, je chlapec trochu labilní.

                                    NIgor - Profil | Ne 16.12.2012 9:22:48

                                    deni 79: No nevím - v pátek jsem byl v obchodě v Brně a tam měli dírkařské proutky na všechny druhy ryb - od 55 cm UL na pstruhy a okouny přes tvrdší 65cm až po 80 cm H na štiky a jesetery. Taky teleskopické, bez koncového očka se signalizátorem, prostě co kdo chce. 140 cm vláčáky jsou na dírky blbost...

                                      Ndeni 79 - Profil | Ne 16.12.2012 9:12:44

                                      Igor >> je to jednoduche. Nekomu proste nevyhovuje to zbozi,ktere je dostupne na trhu. Kdyz se podivas na vsechny proutky k lovu na dirkach,tak zjistis,ze jsou vsechny temer stejne. Tim myslim svoji delkou i gramazi... Primarni urceni techto prutu je pak lovena ryba okoum a pstruh. A paklize pujdu vyslovene na stiku s zivou rybkou,tak na trhu zadny vhodny proutek neni.

                                        NHugo Fisher - Profil | Ne 16.12.2012 9:05:34

                                        Igor >> Golden Czech Hands :)