Lov na dírkách | MRK.cz

Lov na dírkách

Hlavní diskuse o rybolovu pod ledem.
Autor diskuse: Martin M. - Profil , 8.12.2012 dravci - ostatní
Moderátorem vybraný zápis - stále nahoře.

Nmarek291993 - Profil | So 15.12.2012 19:22:47

Pre zmenu tu davam kupované prútiky,premna a pre kamošov.Zajtra sa ide nato :)

    NHugo Fisher - Profil | So 15.12.2012 19:22:36

    eXecutor >> jsi velmi chytlavy, jednou na to dojedes, Kubo. :)

      NeXecutor - Profil | So 15.12.2012 19:21:28

      Chytajte si na pruty ake chcete , ja si budem na tento homemade a hotovo :-) nebudem to dalej riesit taketo bezvyznamne debaty , ze dlhy prut a podobne....bozeee

        NHugo Fisher - Profil | So 15.12.2012 19:20:54

        eXecutor >> ja tedy nevim, ale kdyz jsem kdykoli videl zapas s vetsi rybou, vzdy to bylo tak, ze clovek spis strcil prut do dirky, aby eliminoval moznost prerezani vlasce .. v momente kdy byla stika jiz u dirky, tedy premozena, se naopak klasicky dlouhy prut hodil, neb s nim slo dobre manipulovat a mit stale vse pod kontrolou. Tudiz nejakou paku, kteoru bych potreboval s dlouhym prutem, si neumim pri lovu na dirkach predstavit. Ale ja se pletu. Ja chytam jen maly duhaky, ktery nemilosrdne zeru. :)

        EDIT: dopsal jsem to jen o chvilicku pozdeji, nez kolega podemnou - ale nazor totozny, to me tesi. :)

          Nelhierro - Profil | So 15.12.2012 19:19:01

          eXecutor >> Tím Mivardi Ice Carbon jsem vytáhl jesetera 115 cm, štiku jen 82 cm. Prut to zvládl dobře. S tak dlouhým prutem se ti bude blbě u dírky manipulovat. Když mám větší rybu, zdolávám ji tím způsobem, že skoro až po kolovrátek strčím prut do vody. Tím zamezíš i "uprásknutí" ryby o hranu dírky. V podstatě tak zdolávám všechny ryby, pokud ji rovnou "nevyheveruju" z dírky bez boje. :-) A že se chceš o prut opřít. To budeš mít díru o průměru jednoho metru? Nedovedu si představit, že se opírám ve stoje do prutu, když mám průměr díry 20 cm. To je múj názor, vycházející z dlouhodobého dírkaření.

            NeXecutor - Profil | So 15.12.2012 19:18:23

            Hugo Fisher >> Pevnejsi chrbat , vacsia sanca ze sa do takej ryby mozem aj opriet..

              NHugo Fisher - Profil | So 15.12.2012 19:17:01

              eXecutor >> videl jsem tahat stiky kolem 90cm na 70cm pruty. Klasicky. Zadna veda. Rozhodne si nemyslim, ze tim 140cm si nejak vyrazne pomuzes. Spis se budes v mnoha pripadech trapit.

                Nelhierro - Profil | So 15.12.2012 19:16:38

                deni 79 >> Já si nepřipouštím problém. Ale každý to máme se strachem jinak. Co si dát pořádný groček a teprve pak jít na led. :-)

                  NHugo Fisher - Profil | So 15.12.2012 19:15:45

                  deni 79 >> no, 3x se propadnout pri lovu na dirkach, uz trochu extrem je .. a nejaky zadrhel bych za tim proste hledal .. bud jsi kun a riskujes a nedomyslis nasledky .. nebo mas znacnou nadvahu a prskne pod tebou i to, co jini ladne prejdou .. nebo jsi smolar..

                  Tak jako tak, na dirkach vzdy nekdo je, oni te pripadne zase vytahnou. :)

                    Nmarek291993 - Profil | So 15.12.2012 19:13:04

                    DeFoRt >> vyzera to zaujimavo :) som zvedavy na zajtrajsi test :)

                      NeXecutor - Profil | So 15.12.2012 19:13:00

                      Hugo Fisher >> To je stavany uz aj na poriadnu rybu ak by zabrala, chcel by som vidiet tahat - (teraz priklad) cca 100cm stuku na 50cm prut ci to zvladne bez problemu? Myslim si ze asi nie... Ja som videl aj dlhzsie pruty na dierkach. Toto vystaci , neni to vobec dlhe ako by sa zdalo.

                        Ndeni 79 - Profil | So 15.12.2012 19:11:59

                        elhierro >> proto se ptam jak se toho strachu zbavit.

                          Ndeni 79 - Profil | So 15.12.2012 19:10:20

                          Hugo Fisher >> ono nejde o vahu.
                          Bylo to tim ze jsem zasel za hranici moznosti ledu. Jednou tam byl tenci led zpusobeny teplovodni rourou. Podruhe byl led priliz tenky-4cm a po treti jsem uklouznul a padem prorazil led o sile cca 8 cisel

                            Nelhierro - Profil | So 15.12.2012 19:08:58

                            eXecutor >> Krásná hand made. :-) Je se mi ten proutek na dírky zdá moc dlouhý. Já mám nejdelší 76 cm, Mivardi Ice Carbon. Ten mám na vertikální jigging, na spláveček mám proutky jen do 55 cm (Berkley).

                              Nelhierro - Profil | So 15.12.2012 19:06:35

                              deni 79 >> jo kamaráde, já se koupal jednou. Člověk musí minulost hodit za hlavu, touha po rybolovu většinou zažene i strach. Udělal jsem se jednou na Orlíku i v lodi, kamarádovi pomalu šlo přitom o život. Dobře to dopadlo, já lovím z lodě stále, kámoš už nevleze ani na parník (ale je o 20 let starší, je mu 70).

                                Nelhierro - Profil | So 15.12.2012 19:02:35

                                Karhu >> I já se těším. Člověk na tom ledu úplně zapomene na život, je ve svém světě. A když jsou v okolí příjemní lidé, platí to dvojnásob.

                                  NHugo Fisher - Profil | So 15.12.2012 19:01:09

                                  eXecutor >> ty mas na dirky 140cm dlouhy prut? Neni to asi tak 2x vic, nez je bezne? :)

                                    Nelhierro - Profil | So 15.12.2012 19:00:58

                                    Raf >> Ja přeferuji jen 20 cm dírky. Čučím do vody a ty potvory kluzký jsou krásně vidět. .-)

                                      NHugo Fisher - Profil | So 15.12.2012 19:00:14

                                      deni 79 >> 3x? Kolik vážíš..?

                                        Nčepi82 - Profil | So 15.12.2012 18:58:24

                                        Zdravim,nebyl dneska někdo na Lhotě u Černošína??Zajímá mě síla ledu.