- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
zase to lanko :)
Dnes jsem již přesvědčen že lanko hraje jednu z nejdůležitějších rolí která v rybářském sportu existuje.Je to období kdy se ryba rozhoduje zaútočit na naši nástrahu,nebudeme si přece namlouvat že s lankem máme více záběrů než bez něj. Zkráceně to znamená že lanko rozhoduje o tom jak moc si daný den zachytáme.A proto zakládám tuto otázku.Jaké lanko používáte? Wolfram,Ocel nebo něco jiného?Každí má něco do sebe, já preferuji ocel, co vy? zajímá mě především značka.
PS: jo a jakoukoliv zmínku o vypružování mažu :)
PS: jo a jakoukoliv zmínku o vypružování mažu :)
Autor diskuse: raušík - Profil , 11.10.2012 dravci - náčiní, doplňky
- Zobrazit zápisy s fotkou.
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám... - Zobrazit jen s poděkováním.
- Zobrazit nejlépe hodnocené.
8x v oblíbených a 6x v ignorovaných.
Nšeptal - Profil | St 28.11.2012 20:36:47
Ivan. >> No, vzít si úlovek domů neznamená nechat ho chcípnout zbůhdarma. Radši těch štik chytím za sezonu polovinu, než abych je pak nacházel u břehů tuhé.
Nnofish - Profil | St 28.11.2012 20:35:12
Ivan. >> A jak mám vědět, že někde nejsou šťiky, když se vysazují skoro všude? Nebo když jdu někam třikrát a nechytnu štiku, tak to znamená že tam nejsou? ... Ano v 99% procentech dávám lanko ke všemu na co chytám. Na mimopstruhovce.
NIvan. - Profil | St 28.11.2012 20:32:13
nofish >> ja nehovorím o revíre, kde sú šťuky, tam je to jednoznačné. Myslím všeobecne mimopstruhové vody..či na všetkých a všade dávaš k trojhákom lanko..?
Nnofish - Profil | St 28.11.2012 20:30:40
Ivan. >> reprezentanti? V čem? S tím u mě neuspěješ. Já s rybama nesportuju a závody v chytání ryb nemám rád ...
Ano, pokud vím, že na revíru jsou štiky tak dávám lanko i na 4 cm woblera. Ono je totiž to lanko stejně slabší než vlasec na který chytám a přitom má dostatečnou nosnost.
Ano, pokud vím, že na revíru jsou štiky tak dávám lanko i na 4 cm woblera. Ono je totiž to lanko stejně slabší než vlasec na který chytám a přitom má dostatečnou nosnost.
Nšeptal - Profil | St 28.11.2012 20:28:02
Ivan. >> Jsi, slušně řečeno, bambula. A taky nemám co dodat.
Ndonald5 - Profil | St 28.11.2012 20:26:44
šeptal >> a já přiložím nějaký prášek pro chemickou kastraci, kdyby náhodou šprcka praskla.
NIvan. - Profil | St 28.11.2012 20:25:29
nofish >> sú to reprezentanti v prívlači, nemám k tomu čo viac dodať.. a ruku na srdce, ku každému trojháku dávaš lanko? aj pri malých vobleroch?
NJarda Š. - Profil | St 28.11.2012 20:25:24
Ivan. >> Štika žije téměř ve všech vodách. Druhá věc je, že jí není zas tak mnoho. Prakticky se ani nemůže přemnožit, protože při úbytku potravy větší štiky sežerou ty menší.
NBláža - Profil | St 28.11.2012 20:24:06
Ivan. >> Článek možná hezkej, ale registrovat se kvůli němu nikde nebudu.
Stejně si myslím, že cílený lov štik s použitím trojháků byť se zamačknutými protihroty je totální blbost. S jednohákem a bez protihrotu je to ještě stravitelné při použití pouze silonu, pletenky, fluorocarbonu, nebo i kevlaru, ale stejně to nedělám. Prostě na štiku jen lanko.
Stejně si myslím, že cílený lov štik s použitím trojháků byť se zamačknutými protihroty je totální blbost. S jednohákem a bez protihrotu je to ještě stravitelné při použití pouze silonu, pletenky, fluorocarbonu, nebo i kevlaru, ale stejně to nedělám. Prostě na štiku jen lanko.
Nnofish - Profil | St 28.11.2012 20:20:53
Ivan. >> štiky se chytají s lankem a nějaký "pán zo slovenska" si může psát co chce. A kdyby to dal někdo lanko povinně, tak se prd stane.
A kdo je špičkový a v čem? Těžko soudit. Pro někoho je špička ten, kdo nachytá hodně ryb, velkých ryb. Pro mě je špička ten, kdo je 360 dní v roce u vody.
A kdo je špičkový a v čem? Těžko soudit. Pro někoho je špička ten, kdo nachytá hodně ryb, velkých ryb. Pro mě je špička ten, kdo je 360 dní v roce u vody.
Nšeptal - Profil | St 28.11.2012 20:17:03
Takže znovu. Když je šance, že to vezme štika, je lanko na místě bez ohledu na pindy, že to ryba vidí. A cílený lov štik bez lanka je prasárna.
NIvan. - Profil | St 28.11.2012 20:14:38
http://www.slovenskyrybar.sk/magazin/detail/1909/privlacou-na-stuky
dám do pléna, prečítajte si celý článok, potom som zvedavý na reakcie, čiste zo zvedavosti.. O tom, že sú to špičkoví prívlačiari nie je pochýb..
dám do pléna, prečítajte si celý článok, potom som zvedavý na reakcie, čiste zo zvedavosti.. O tom, že sú to špičkoví prívlačiari nie je pochýb..
Nrybomil - Profil | St 28.11.2012 20:12:21
Mijon >> a co bys napsal potom, až by někdo co viděl , jak ti to právě urafla přišel a jednu pořádnou po tátovsku ti vlepil s tím, že to hold k tomu patří ?
NIvan. - Profil | St 28.11.2012 20:12:20
Mijon >> týmto pánom môžeš písať čo len chceš, stejne budeš za vraha kudel.. strácaš čas a energiu vysvetlovaním
Čtenáři této diskuse také sledují
NBurza na přívlačové nástrahy33420
NKayakfishing a kajakorybaření20685
NFotky ryb pouze na přívlač107200
NKlub přátel přívlače a občasné jaterní destrukce aneb...159964
NVýroba woblerů31008
NStraty a nalezy woblerov a inych nastrah na privlac1596
NÚhoří sezona 201210520
NVláčenie z člnu27208
NLov na vyvěšenou - nové téma4050
NVýroba jigových hlaviček a dalších vláčecích nástrah1608
Živě na MRK.cz
Kde to žije - dravci
SoNFotky ryb pouze na přívlač 107200
SoNKde sehnat protisměrné válečkové ložisko na Daiwu fuego 0
SoNBurza na přívlačové nástrahy 33420
SoNRare woblery - Rapala 14054
SoNÚhoří sezona 2012 10520
ČtNDivoký potočák nebo granulák? 63
ČtNPoradna: Sumcařina 2574
ÚtNKayakfishing a kajakorybaření 20685
ÚtNKurz Teo Daška pro Otoše 305
ÚtNÚprava chodu woblerů. 11
PoNNepromokavá bunda na boat a brození 66
NeNKlub přátel přívlače a občasné jaterní destrukce aneb... 159964
. . . NÚlovky na přívlač z Moravy 2
. . . NTrojháčky na dravce 60
. . . NJaké bylo letošní zahájení? 65
Co je nového - dravci + obecné
ČtNBleskovka: V Chrudimce hrozí račí mor: Ochranáři varují před vstupem do vody
StNBleskovka: Přehrada Nové Heřminovy má všechna razítka - co to znamená pro rybáře a kdy se reálně dočkáme revíru
. . . NBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
. . . NBleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . NBleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . NBleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
Oznámení - dravci
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
NEJLEPŠÍ Z KATALOGU
Doporučujeme prodejnu
Rybářské potřeby JESETER
Karlovy Vary - Dvory, Kpt. Jaroše 198/17













