MRK.cz - stále na rybách - ryby a rybaření

MRK.cz - Stále na rybách
Otázky a diskuse Seznam Diskuse

Proč jsi tu rybu pustil?

Jsem jediný komu vadí, že když mě někdo vidí, jak pustí rybu, tak mi položí dotaz proč jsem ji pustil? Dávám to za vinu neinformovanosti lidí, kteří prostě nechápou, že je možné jít na ryby, ne za účelem přinést domů pytel ryb, ale odpočinout si a pobavit se. Chtěl bych vědět co si o tom myslí ostatní rybáři a jestli jim to taky vadí a nebo ne.

Autor diskuse: čokoládový lanýž ®
Zařazeno do: všeobecné - ostatní, 29.9.2012

Nemůžete zapisovat do této diskuse, protože nejste zaregistrován nebo přihlášen.

[ Nejnovější | << Novější | strana 1 ze 29 | Vybrat stránku | Starší >> | Konec ]

N Mrknato - ® Út 9.10.2012 18:08:16
(o)_(o) >> Z Jč.ÚS nejsou žádné zprávy..... Svaz, spolek hlavní, spolek pobočný, a.s, s.r.o., či FO je jen forma. Daleko důležitější je obsah.
N (o)_(o) - ® Út 9.10.2012 13:53:24
Mrknato >> V Jč.US udělali přípravu na založení s.r.o a?...:-)
N Mrknato - ® Út 9.10.2012 13:19:13
(o)_(o) >> On odchod Jč.ÚS z CS rybolovu (P), něco ukázal... proč ryby pouštět, nebo si ponechávat a čerpat CS redistribuce. Např. "velký inkvizitor" hraji o redistribuci neví zhola nic a je to inteligent... co pak "obyčejné lopaty"?
N Mrknato - ® Út 9.10.2012 13:10:17
(o)_(o) >> Na podnikání, jako takovém nic špatného není. Podnikání se dostalo do cílů svazu jako jeden z posledních, spolu s akvakulturou. Co to má být svazopodnikání, žádný metodický svazopokyn neřeší. Správnou otázkou by mělo být, kdo vlastně má podnikat a v čem? Jak souvisí podnikání MO s územní rybařinou, jak podnikání ÚS s CS rybolovem a jak podnikání Rady s rybařinou jako takovou? To nikdo neřekl, neví a pokud ano, pak mlčí. Už proto by měly jít MO se svými revíry z "kola ven". Je to asi to samé, jako by jsi byl zaměstnanec stavební firmy a současně jsi podnikal jako FO ve stavebnictví, se znalostni, materiálním vybavením a zakázkami firmy. To je ta největší prasárna. V rybařině to kupodivu nikomu nevadí..... Proto brát pstruhy od 15cm, kapř od 20-120cm, štiky od 25cm-nekonečna, lovit na 4 pruty 24 hod, je také podnikání...... Pan Nikl, závodníci (zlatí hoši) a MZe nám to ukázalo.....
N (o)_(o) - ® Út 9.10.2012 10:36:26
Mrknato >> Na podnikatelské činnosti nic špatného nevidím, ta zavádějící není. S podnikavostí to bude horší a mnohdy si ji rybáři odnášejí v duchu co můžeš to urvi, co nemůžeš to zk..vi a některým zbudou i oči pro pláč. Bohužel tento jev asi většině svazočlenstva vyhovuje, resp. musí vyhovovat...
N Mrknato - ® Po 8.10.2012 22:32:10
(o)_(o) >> Víš, podle mě jde jen těžko posoudit, zda jde o čí si nenažranost, porušení předpisů, nebo nedej bože krádež.
Tristní je, že si svazík vymýšlí legendu a povyšuje cíle svazu nad zákon, aby se mohlo závodit, vysazovat mraky kapř, aby bylo možno utrácet za bolelíz, můčky, svazopráci a do toho se smočilo i MZE, které velmi vzláštně povolilo lov 24, z ještě prapodivnějšího důvodu a přitom RS, KÚ stíhají rybáře-pytláky, kteří také bez ohledu na svůj čas a pohodlí likvidují přemnožené ryby..... v duchu vyjiímky pro lov 24hod..... O ryby, které nám mizí před očima, se nikdo nestará. Co si z toho rybáři mají odnést?

Je na uživateli, ne na členech co si "prosadí", dnes je ale moderní nutit různé ptákoviny uživateli, který uživatel de fakto není, aby Radě bylo zachováno její statusquo. Nikoho nezajímá, že většina MO si dělá co chce a na nějaký "územní rybolov" z vysoka se*e...... Daleko lepší busines je CS rybolov...... No a teď mi řekni, co je zavádějící?
N (o)_(o) - ® Po 8.10.2012 12:24:39
Mrknato >> Mluvíme o stejném problému a to o všudypřítomné lidské nenažranosti. Ve tvém pojetí možná horší případ svazonežaranosti porušující zákon- krádež.
Ale zkreslovat výskyt nenažranosti procenty, průměry, zákonem či vyhláškou je tak trošku zavádějící:-)))
N čokoládový lanýž - ® Ne 7.10.2012 7:57:18
FISHRMAN >> tak to je od tebe pěkný
N FISHRMAN - ® Ne 7.10.2012 7:50:01
mě to taky sere soucítím stebou :(
N Soulfish - ® So 6.10.2012 23:29:06
kakr >> Tak to je teda hooodně wostrej tejpek a zvláště ze Svratky má pěkný váhový průměr - máš tam někde jako perličku i největší přisvojené kapři za loňský rok? Jen tak pro zajímavost.
N rover - ® So 6.10.2012 22:09:12
čokoládový lanýž >> Tak to na světě prostě chodí, ...časem své myšlence odvykneš, to mi věř.
N čokoládový lanýž - ® So 6.10.2012 22:00:55
rover >> ale to nechci, proč si mám zvykat já? přece není normální, aby rybáři pořád ustupovali ostatním
N rover - ® So 6.10.2012 21:57:27
čokoládový lanýž >> Asi to bývá u různých lidí různé, ...zvykneš si
N čokoládový lanýž - ® So 6.10.2012 21:53:30
rover >> já mám tak 3?
N rover - ® So 6.10.2012 21:51:25
čokoládový lanýž - >> Kolik máš takových dotazů dejme tomu do měsíce ? To je málem na anketu ...
N valcha186 - ® So 6.10.2012 21:41:18
(o)_(o) >> Jako majitel s. vody si vše hlídám a mám to pro svoji rodinu a pár známých. Ale i přesto, se najde i známý, který neví jak se k rybě chovat. Je hotový z úlovku a zmatkuje., Neberu peníze, děláme to pro pobavení a hlavně pro pokec u vody. Odmítám házení všech do jednoho pytle. Já jsem si poctivě koupil ryby u s.r.o. a pak si je vychoval do své představy. Nyní je to už pohoda. Dokonalost regulí ČRS je o ničem. Nikdy nebude zarybněno a vody, některé, budou vyloženě jen bez ryb. Newjsem z těch, kdo povolí chytat jednu rybuz 100x.
N Mrknato - ® Pá 5.10.2012 23:00:04
(o)_(o) >> Kolego, já též spatřuji ve svazočinnosti nenažranost, ale určitě ne v tom, kolik si kdo přisvojí ryb, pokud to je v souladu se zákonem a vyhláškou. Poukazovat na několik procent rybářů, kteří si v souladu s pravidly přisvojí počet ryb, který je nad průměrem svazu, je pouze odvádění pozornosti od skutečných problémů a to bych od Vás nečekal.
N Paranoidní Schizofre - ® Út 2.10.2012 22:05:28 - SKVĚLÝ ZÁPIS, DĚKUJI!
tváří se jako rybář, ale je to sukničkář....

N splavek - ® Út 2.10.2012 16:43:28
(o)_(o) >> Chlape ty jsi kovaný revolucionář z pevným a nezničitelným názorem.Jen abys nebyl v životě hoooooodně zklamaný a bacha,každá revoluce popraví své strůjce.To je historií ověřený fakt.Viz. Velká Francouzká revoluce,či VŘSR.Možná to chce víc přemýšlet než mluvit.
N (o)_(o) - ® Út 2.10.2012 16:05:24
kakr >> Tak fajn, blábolím. Neřeš to, beru zpět. Nemám potřebu nechat se tvou odpovědí vmanipulovat do jiného tématu:-)
N kakr - ® Út 2.10.2012 15:30:07
(o)_(o) - 2.10.2012 15:07:19 >>
Nebubláš, už blábolíš.
Co má společného hospodářská těžba ryb udicí u rybníkáře a lovem ryb na rybářském revíru?
V obou případech se loví na udici s háčkem. Tím je ovšem veškerá podobnost vyčerpána.

Vlastník umožňující na své majetku hospodářskou těžbu za úplatu si stanovuje svá pravidla hry .
Je sice paradox, že těžař (rybář) platí vlastníkovi za těžbu (lov), spíše by měl platit vlastník rybáři, ale budiž. Pravidla jsou daná a těžař je ochoten za polaskání ryby, která v mnoha případech trávila mládí na revírech svazových zaplatit i nemalý peníz. V žádném případě přesun ryb z revíru do nerevíru neodsuzuji, žijeme v tržním prostředí a věc ničí (ryba v revíru) se ulovením, a přisvojením stává majetkem lovce. Se svým majetkem může nakládat jak uzná za vhodné, vrátit zpět do vody, sežrat, či prodat.

Před chvílí jsi se oháněl etikou, nyní zdravým selským rozumem. Máš pěkně širokej záběr....
N Venca888 - ® Út 2.10.2012 15:10:31
(o)_(o) >> píšeš nesmysly. Jako majitel soukromý vody musíš mít pravidla nastavený tak, abys nepřišel na buben... jak to uděláš, je na tobě. Stejně tak to funguje na svazový vodě...jen ve většim.
N (o)_(o) - ® Út 2.10.2012 15:07:19
kakr >> Jako majitel soukromé vody by jsi uctíval lidskou nenažranost s takovou svarotolerancí? To by jsi zjistil velice rychle kde začíná a končí hranice nenažranosti, když by ti borec vyraboval 1/2 rybí osádky s tím, že mu to umožňuješ:-)
Na tohle jasné hranice obecně nejsou a moc dobře musíš vědět, že je to záležitost zdravého selského rozumu, na který jistě budeš mít patent. Ono hodnotit ánung...
M.D. neznám a tobě přeji, aby jsi to dobublal daleko.
N kakr - ® Út 2.10.2012 14:26:54
(o)_(o) >>
Bubláš z mrákot.(copyr. M.D.)
Je naprosto svobodné rozhodnutí každého vlastníka povolenky zda bude chodit k vodě, lovit a přisvojovat si ryby, či povolenku vloží do šuplíku a další rok ji panensky neposkvrněnou vrátí.
Mnozí tak činí opakovaně po několik let.

Sponzor je pouze "pracovní" výraz pro tu sortu rybářů, která se z jakýchkoli důvodů lovu
nezúčastňuje. Se systémem hospodaření (o kterém nemáš ánung) to nemá nic společného.

Mezi sponzory ovšem nepatří rybolovci, kteří ve snaze ulovit tu nej,největší a nejtlustší rybu, pak ji olizovat, fotit, mazat kliniky a jinými serepatičkami a na závěr s pocitem orgasmu vnášet do vody.

Kde je hranice lidské "nenažraností" a kdo ji určuje? Ti, zvolení, kteří tvoří zákony, nebo pár zblblíků donekonečna opakující mantru o tom, že ryba je kámoš a ne žrádlo?
N malamut - ® Út 2.10.2012 14:18:58
(o)_(o): ty jsi takovej volek, že je těžké na celém MRKu najít ti rovného.

Červené karty: devastator.ccmore

[ Nejnovější | << Novější | strana 1 ze 29 | Vybrat stránku | Starší >> | Konec ]

[ otázky | všeobecné | ostatní ]

Co je nového - všeobecné
Akční nabídky
Všechny slevy a akce
akce, rybareniAkce na holínky Polyver - 37%

Akce na holínky Polyver se slevou -37%

akce, rybareniOkuma Navijáky Pulzar PZ FD (SLEVA až 29%)

Za 1.199
Firma Okuma přichází na trh s novým cenově dostupným navijákem, jedná se o kvalitní naviják pod označením Pulzar. Tento naviják se vyznačuje tichám a hladkým chodem. Dostupný ve velikostech 10, 25, 30, 40, 55.

Oznámení - obecné
Vložit oznámení

Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.

Kalendář akcí - obecné
Seznam závodů
Výsledky závodů
Všechny výsledky
Doporučujeme e-shop
Rubrika E-shopy
CARPFANATICS.cz CARPFANATICS.cz

Jsme internetová prodejna moderního typu s individuálním přístupem ke každému zákazníkovi a také klub vyznavačů moderního rybolovu. Máme...