- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
Lov na živou rybku bez probodnutí - provlečení vlasce za skřele?
( http://www.mrk.cz/Data/Pics/2007/62657.jpg ). Osobně mě aniž bych toto viděl napadlo něco podobného. Moje otázka tedy spíš zní:
Nemůže mi být za NASTRAŽENÍ RYBKY PROTAŽENÍM VLASCE ZA SKŘELE udělena nějaká SANKCE od Rybářské stráže. V Bližších podmínkách se píše pouze, že je zakázáno UCHOVÁVAT RYBY uvazováním za skřele.
PS: Máte s tímto lovem již nějakou zkušenost.
PS2: Tuto diskuzi jsem již četl: http://www.mrk.cz/diskuse.php?id=15015&kw=lov%20na%20%BEivou%20rybku
- Zobrazit zápisy s fotkou.
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám... - Zobrazit jen s poděkováním.
- Zobrazit nejlépe hodnocené.
3x v oblíbených a 3x v ignorovaných.
Nrybickar - Profil | So 9.6.2012 11:37:27
V případě, že by se po uzamčení diskuze našel někdo, kdo by měl nějaký nápad jiné alternativy nastražení než probodení, může mi napsat zprávu. S pozdravem rybickar ;-)
NKrvulii - Profil | So 9.6.2012 11:33:43 - SKVĚLÝ ZÁPIS!
NDelwin - Profil | So 9.6.2012 11:32:36
NHugo Fisher - Profil | So 9.6.2012 11:15:45
NMrknato - Profil | So 9.6.2012 11:12:18
Nnofish - Profil | So 9.6.2012 11:12:18
NHugo Fisher - Profil | So 9.6.2012 11:09:01
Za klasického předpokladu, že ani na jednu nic nechytnu.
V konečném důsledku je tu jedna mrtvá ryba vs jedna puštěná přeživší zpět do rodného živlu..
(filosofická otázka)
Nnofish - Profil | So 9.6.2012 11:05:34
NMrknato - Profil | So 9.6.2012 11:04:21
NMrknato - Profil | So 9.6.2012 11:02:41
NAnýzový dědek - Profil | So 9.6.2012 11:00:59
No o tom FH , to máš pravdu.
Raději chytám na umělé nebo mrtvé rybky....
NAnýzový dědek - Profil | So 9.6.2012 10:55:04
Nkakr - Profil | So 9.6.2012 10:54:01
Čistě teoreticky, vlasec protažený přes skřele lze po lovu (když rybičku nic nesežere) odstřihnout a rybku vrátit vodě, jak moc budou poškozeny také odhadnout neumím.
Když vidím závodníky na maďarském "pornokalále pro rybáře" napichovat candátky přes tlamky a uvázané vláčet za lodí, tak se mě způsob propagovaného zacházení s rybami hrubě nelíbí....
Npajagogo - Profil | So 9.6.2012 10:52:56
Nnofish - Profil | So 9.6.2012 10:51:39
Nafjee - Profil | So 9.6.2012 10:49:17
NAnýzový dědek - Profil | So 9.6.2012 10:49:13
NMrknato - Profil | So 9.6.2012 10:49:06
NAnýzový dědek - Profil | So 9.6.2012 10:47:47
NMrknato - Profil | So 9.6.2012 10:45:17
Nnofish - Profil | So 9.6.2012 10:44:55
Nkakr - Profil | So 9.6.2012 10:44:29
Ale co je pro nastraženou rybičku horší - vlasec přes skřele, či trojhák do hřbítku posoudit neumím.
Ryby toho moc nenakecají.....
Nnofish - Profil | So 9.6.2012 10:42:25
Já na živou nechytám, nikomu to ale nezakazuju. Takže děláš takové "rybočarodějnické" procesy? Když chytne rybu tak byla nevinná a jde do rybího nebe, a když nechytne tak si to zasloužila? (ta nástražka).
NMrknato - Profil | So 9.6.2012 10:42:03
NAnýzový dědek - Profil | So 9.6.2012 10:41:43
Nějaké ohledy na to, že je to údajně týrání prostě nelze brát vážně ..o)))
To už je lov ryb na udici sám o sobě, když to vezmu ad absurduum..o))
Nafjee - Profil | So 9.6.2012 10:31:58
NMrknato - Profil | So 9.6.2012 10:28:34
Nkapr1298 - Profil | So 9.6.2012 10:20:12
Nnofish - Profil | So 9.6.2012 9:40:28
NAnýzový dědek - Profil | So 9.6.2012 9:39:27
Ono je občas dobré se podívat třeba i do starých knih a přizpůsobit si některé věci podle současných předpisů..o))
Nnofish - Profil | So 9.6.2012 9:32:31
Ale je fakt že lidí jsou banda pitomců. Když občas vidíš jak prošívají živou rybku, nacházíš polomrtvé rybky s dírami po hácích na břehu.....
NAnýzový dědek - Profil | So 9.6.2012 9:27:16
Nějaké kecy o týrání a podobné zhovadilosti považuju za pokusy zbytečně hledat problémy tam, kde při lepším způsobu nastražení nejsou.
Jak správně píšeš, to by museli zakázat chytání ryb jako takové, protože se používá háček.....(((
Nnofish - Profil | So 9.6.2012 9:20:35
k bodu "f" - ano, ale psal jsem to už včera, podívej se na myslivost....
"h" - ano, ovšem to je to, že bys tedy teoreticky neměl lovit na nic živého
"j" - Podle tohoto bodu je vlastně jakýkoli rybolov, který nekončí usmrcením ryby (opatřením potravy), týrání zvířat
"m" - to samé jako bod "J"
"n" - ano, tady vidím ten háček, a plně souhlasím.
Neboj se, neobhajuju lov na živou. Nemám chytání na živou rybku rád a ne kvůli nějakým zákonům, ale kvůli "sobě". Prostě se mi nelíbí trápit tam živou rybku, když vím, že to jde i jinak. Ale to by se prostě určitá část rybařiny, stejně jako myslivosti, musela zakázat.
NAnýzový dědek - Profil | So 9.6.2012 8:36:30
Toto je obrácená polykačka s nastražením tzv. na ostro- jeden nejprasáčtějších způsobů lovu dravců.
"Šetrnější" je jí píchnout za hlavu nebo do hřbítku, popřípadě použít tzv. Paulátův systémek.
Nsliver - samolibý vůl - Profil | So 9.6.2012 0:32:31
NSven - Profil | So 9.6.2012 0:24:53
NSalmo1 - Profil | So 9.6.2012 0:22:39
NSven - Profil | So 9.6.2012 0:22:29 - SKVĚLÝ ZÁPIS!
NSven - Profil | So 9.6.2012 0:22:01
NSalmo1 - Profil | So 9.6.2012 0:18:29
NSven - Profil | So 9.6.2012 0:16:25
No, řekl bych, že to už je rozlousknuto. Je to rybka, jakožto obratlovec a navíc hospodářské zvíře :-)
NMike1977 - Profil | So 9.6.2012 0:13:29
NSalmo1 - Profil | So 9.6.2012 0:12:22
NSalmo1 - Profil | So 9.6.2012 0:09:34
NSven - Profil | So 9.6.2012 0:08:32
čekal jsem kdo s tím příjde první :-)))
Ovšem před tímhle pamfletem, tam visel zcela opačný "výklad" zákona, jak si jistě mnoho z nás pamatuje.
Apropo : všiml si někdo, že žádný z podobných "právních výkladů" není podepsán jediným právníkem, přestože s to jimi v právní komisi ČRS hemží ? http://www.rybsvaz.cz/?page=rada/hosp_odd/clenove_ho&adresar=pravni_komise
Vysvětlení je nasnadě, žádný z nich není tak pošetilý aby se tím znemožnil ...
NMike1977 - Profil | So 9.6.2012 0:05:10
Nrybickar - Profil | So 9.6.2012 0:01:41
NMike1977 - Profil | Pá 8.6.2012 23:58:51
Televizi nesleduji leta, ale měl jsem možnost u kolegyně jednou sledovat sat program fishing & hauting. A náhodou tam byl lov jelenů. Co myslíš, na těch mnoho mnoho desítek metrů, ptal se někdo toho jelena, nebo je to dokonce v BP pro myslivce, že ho může na tu dálku odprásknout ? Chudák rybička nástražní, také s duší, a chudák jelen......no jo, ale co je víc ????? :-)
NSven - Profil | Pá 8.6.2012 23:58:03
Existují vláčecí nástrahy s jednoháčkem, nebo dokonce i bez protihrotu.
Ale je fakt, že nechat dravce zažrat "na cigárko" je jistější. Přece jen by byla škoda, kdyby ten kus masa pláchnul.....
NBláža - Profil | Pá 8.6.2012 23:57:35
Když na to máš náladu ty nebo ta ryba? ;o))))
NBláža - Profil | Pá 8.6.2012 23:55:45
Provlékat za skřele bych viděl jako další strašný způsob trápení, to snad je lepší ji napíchout za hubu. Já jsem lov na rybku opustil už před mnoha lety a nestrádám.....
Nsliver - samolibý vůl - Profil | Pá 8.6.2012 23:54:49
Ale vztahovat tuto montáž k uchovávání ryb uvazováním je nesmysl. Ovšem naučit se dobře nastražovat rybky a umístit je do správné vrstvy vody není úplně jednoduché. Hemzama o týrání a srabovství bych se moc nezabýval. Důležité je neplýtvat rybkama a přemýšlet u všeho.
NMike1977 - Profil | Pá 8.6.2012 23:53:19
NSalmo1 - Profil | Pá 8.6.2012 23:51:09 - SKVĚLÝ ZÁPIS!
http://www.crs-sus.cz/ryba/src/str31.htm
NBláža - Profil | Pá 8.6.2012 23:48:57
1. Nejmenší lovná míra kapra obecného (Cyprinus carpio) je zvýšena na 40
cm, pstruha obecného (Salmo trutta) na 27 cm.
2. Lipan podhorní (Thymallus thymallus) je v rybářském revíru hájen od
1.12. do 31.8.. Lov mníka jednovousého a jelce jesena povolen na území
Královéhradeckého kraje, mimo území národního parku a CHKO (roz.č.j.
2121/ZP/2011-Br-6 ze dne 1.3.2011).
3. Uživatel revíru může na části revíru vyznačit trdliště lipana podhorního. Na
vyznačeném trdlišti je zákaz brodění od 16.4. do 31.5..
4. Lov na pstruhových rybářských revírech:
Osoba provádějící lov smí na pstruhových rybářských revírech lovit
ryby přívlačí nebo na umělou mušku nejvýše 3 dny v kalendářním
týdnu. Před zahájením lovu přívlačí nebo na umělou mušku musí osoba
provádějící lov datum lovu zakroužkovat.
5. Uživatel revíru může na rybářském revíru nebo jeho částí vyhlásit a označit
“MUŠKAŘSKÉ PÁSMO”:
- Lov ryb v těchto pásmech lze provádět pouze muškařským prutem,
s muškařským navijákem a muškařskou šňůrou s návazcem.
POPISY MIMOPSTRUHOVÝCH REVÍRŮ ČRS VÚS
Nrybickar - Profil | Pá 8.6.2012 23:42:39
1) Znáte nějaký způsob lovu na živou rybku bez jejího probodnutí?
2) Může být rybáři za NASTRAŽENÍ RYBKY PROTAŽENÍM VLASCE ZA SKŘELE udělena nějaká SANKCE od Rybářské stráže? (V Bližších podmínkách se píše pouze, že je zakázáno UCHOVÁVAT RYBY uvazováním za skřele.)
Pokud chcete polemizovat nad paragrafy, týráním zvířat, či si vzájemně sdělovat, kdo je pro lov na živou a kdo proti, bylo by fajn, kdybyste si založili svoji vlastní diskuzi.
Tato s možností nechytání na živou rybku jaksi nepočítá;) Vše v dobrém rybáři.
Kde to žije - dravci
8:35NFotky ryb pouze na přívlač 107182
8:21NPoradna: Sumcařina 2574
StNBurza na přívlačové nástrahy 33409
ÚtNKayakfishing a kajakorybaření 20685
ÚtNKurz Teo Daška pro Otoše 305
ÚtNÚprava chodu woblerů. 11
PoNNepromokavá bunda na boat a brození 66
PoNRare woblery - Rapala 14053
NeNDivoký potočák nebo granulák? 57
NeNKlub přátel přívlače a občasné jaterní destrukce aneb... 159964
SoNÚhoří sezona 2012 10514
SoNÚlovky na přívlač z Moravy 2
SoNTrojháčky na dravce 60
SoNJaké bylo letošní zahájení? 65
. . . NLov na vyvěšenou - nové téma 4050
Co je nového - dravci + obecné
StNBleskovka: Přehrada Nové Heřminovy má všechna razítka - co to znamená pro rybáře a kdy se reálně dočkáme revíru
PáNBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
. . . NBleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . NBleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . NBleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
. . . NBleskovka: Záhada ryby, která žije 100 000 let bez samců, vyřešena!
Oznámení - dravci
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Doporučujeme cestovku
CA Worldfishing
Specializujeme se na rybářské zájezdy do atraktivních destinací! Cestovní agentura World Fishing se zabývá...












