Úhoří sezona 2012

Ahoj, již je tu sezona úhořů v plné síle ,tak se chlubte úlovkama!! Vkládejte fotky, rady, místa, nástrahy a čas!!

PS: Do ML raději fotky úhořů nevkládejte, spouta lidí nechápe, že tato ryba nejde fotit na krásných pózách, jako např. kapř:-)
Autor diskuse: Stanley88 - Profil , 1.5.2012 dravci - druhy ryb, rekordy
Dále moderuje: dada11 Profil

heras77 - Profil | Pá 13.7.2012 16:02:24

killer1 >> tak jí votoč :-)

    killer1 - Profil | Pá 13.7.2012 14:55:36

    omlouvám se, že je ta fotka obrácená

      killer1 - Profil | Pá 13.7.2012 14:54:20 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

      jeden včerejší, jedinej záběr za večer, ale stál za to, měřil krásných 76cm. možná by eště nějakej přišel, ale byla taková zima, že sem to v 23 hodin zabalil a mazal domu do tepla:-)

        Čekura - Profil | Čt 12.7.2012 19:57:24

        Stanley88 >> No právě, by se mělo řešit kde dělají soudruzi z NDR chybu a jak to napravit. Balím vercajk a jedu na průzkum.

          hadman1 - Profil | Čt 12.7.2012 19:12:36

          úhoř 69cm na rousnici přes den, bez fotky.... :-) nekecám fakt

            Stanley88 - Profil | Čt 12.7.2012 17:38:39

            Čekura >> no jo no:-) to máš tak, když to nebere:-))

              Kalužmistr - Profil | Čt 12.7.2012 9:06:48

              Nazdar hadovníci. Tak asi fláknu na nějakou dobu s vláčkou a vrátím se k hadům. Řeka je stále přikalená tak by to mohlo bejt dobrý, ještě jsem letos řeku nezkusil. Bude tam klid a nenachodím toho tolik že nemůžu dva dni chodit a stále jen zeráci. Tak sem zvědav.

                Čekura - Profil | St 11.7.2012 23:27:05

                Safra, safra, tady to nějak usnulo!

                  dada11 - Profil | Ne 8.7.2012 13:44:41

                  Tak dneska opět bez hada. Jeden kapr + - 45cm znovu na ocásek s oukleje a jedna parma 60cm na rousnici. Včera jsem zjišťoval na Dalešicích co sbíraj ryby na hladině už v pět ráno. Nabral sem kyblík vody a přes všechny ty buchanky,perloočky a nevím co všechno nebylo vidět na dno. Dneska jsem to vyzkoušel u nás na stojáku a to samý, takže asi během těhle veder a asi i celej červenec, se přesouvám na řeku za parmama, tlouštěma a snad i jinejma. Sice voda celkem dost kalná a dost táhla, ale určitě jsem si zachytal líp, jak včera a dneska na přehradě a jednom stojáku dohromady. No, mám na hady ještě dva měsíce, tak se snad nějakej splete.

                    Stanley88 - Profil | Ne 8.7.2012 12:57:50

                    Stavba >> přesně, přesně.. Včera jsem byl na hadákach vyzbrojen rousnicemi, kamarád přijel a říkal: to je marný s rousnicema musíš dát rybku.. Já jsem se jen pousmál a chytal dál.. Přátelé, neměl jsem ani potah a on vytáhnul 3 hady... Záběrů měl plno.. Takže rousnice jdou letos velice stranou u nás.

                      Stavba - Profil | Ne 8.7.2012 12:08:28

                      tak dneska zmena reviru. mozna po 10 letech sem si chytnul hada rano. behem hodiny 3 jizdy na zivou oklej ze dna. Az 3. zaber v 6:30 sem seknul a byl z toho vypasenej had 73. byl peknej seknutej za kraj, tak nebylo co resit a sel zpatky. po 7 zacal mozol palit a uz nic neprislo. vecer to jeste s rousnicema prubnu na domaci rece

                        Čekura - Profil | Ne 8.7.2012 10:19:01

                        Zdar haďáci. Včerejší večerní výprava opět s nulou, teda aspoň co se úhořů týče, jinak 8 kapříků 40- 47 cm. Všechny chycený na lezhovna (slimáky), rousku jsem tam dal až po setmění a na ni ani potah.

                          Mirek66 - Profil | Ne 8.7.2012 8:38:36

                          A ještě jendo foto.:-)

                            Mirek66 - Profil | Ne 8.7.2012 8:38:13

                            Ahoj kluci,tak jsem přijel k vodě,že si chytnu kapříka,ano přišel malý 37cm,míra je u nás 35cm,tak jsem ho vzal pro mou lásku má ryby ráda:-) Pak jsem zkoušel úhoře,ale bezvýsledně. Jak to vůbec bere na ostatních rybnících,jde to nebo ne?:-(

                              Čekura - Profil | So 7.7.2012 12:22:58

                              Večer jsem honil rousky tak intenzivně, že když jsem se vrátil domu zjistil jsem že je 1,30 , tím pádem jsem budíka ve 3,00 totálně neslyšel, vzbudil mě až brácha v 7,30, volal jak to bere, takže ryby zase nic

                                dada11 - Profil | So 7.7.2012 11:35:33

                                Takže opět bez hada. Jeden candátek + - 40cm, bolen stejné kategorie a nějaká plotička. Ryby už asi od pěti ráno brouzdaly po hladině a hotovo. Zejtra jedu na řeku pod brod, zatím seru na stojáky. V těhle hicech mě už stejně nic jinýho nenapadá.

                                  Čekura - Profil | Pá 6.7.2012 23:28:39

                                  dada11 >> Tak jsem dopad jak sedláci na chlumu. K vodě jsem dorazil po osmý hodině, akorát začala pěkná buřina a chcavec, že to nebraly stěrače. Z auta jsem ani nevylez a čekal až to alespoň trochu zmírní. Asi po hodině čučení v autě mě to přestalo bavit a jel jsem bydlet. Asi to taky zkusím ráno, teda jestli se dokážu vykopat z postele. Zatím čau a dej jim.

                                    dada11 - Profil | Pá 6.7.2012 20:07:29

                                    Čekura >> Já palce držím, taky jsu zvědav, jak zítra ráno dopadnu.

                                      Čekura - Profil | Pá 6.7.2012 19:22:52

                                      Nad Suchdolem táhnou mraky, sbalím se a táhnu taky. :-) Samozřejmě na hadice. Už mi otrnulo, nemoc odchází, tak podráždím hada bosou nohou a zkusím na ně vyrazit. Krásně se zatahuje, možná sprchne (jako každý den), tak ať ukážou co uměj. Paráda, už i hřmí, tak mi držte palce!

                                        Čekura - Profil | Pá 6.7.2012 0:46:58 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                        Zdar hadilovci, tak jsme se už vrátili z dovolený a jestli je někde nějaká soutěž o nejzmršenější dovolenou, tak si myslím že máme na vítězství! Dcera měla už 14 dní před odjezdem zánět průdušek, vystřídala dvoje antibiotika, protože jí první nezabraly, ale před odjezdem už byla v pohodě a v den odjezdu dobírala poslední prášek, tak jsme odjížděli s tím, že se bude aspoň ze začátku držet ve stínu a holt se nebude koupat. To bylo ve čtvrtek. V pátek večer začala žena skuhrat že je jí blbě a bylo na ní vidět že má horečku a v noci skoro nespala. Mysleli jsme že to má z přehřátí, tak jsem ji odvez domů že si den dva oddychne a pak pro ni zase dojedu, odjela i holka, protože začala znova pokašlávat. Bohužel se to ženě nezlepšilo a v neděli večer skončila na pohotovosti. Vyfasovala antibiotika, protože od holky chytila zánět průdušek. No tak jsem to v pondělí ráno zabalil a vyrazil k domovu. Za celou dobu jsem neviděl ani šupinu, teda kromě 6 ouklejí který jsem si tam chyt na dravce. No a v úterý jsem skončil u doktora i já, pro změnu taky se zánětem průdušek. Prostě dovča jak má být. Jo a včera mladá vyfasovala další antb, má pro jistotu zánět dutin. Tak jak jsem se tu kasal že natrhnem o dovolený hadicím prde.e, tak je natrhly ony nám. Pravda ale, je že co okolo nás seděli rybáři,tak si neškrt vůbec nikdo, aspoň jsme v tom nelítali sami. Končím s románem o dovolený a přeju vám ať nikdo z vás takhle, nebo ještě hůř nedopadne.